Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alarm przeciw kradzieży
Autor Wiadomość
nobel24h 
Adam Pończocha

Wysłany: 2013-01-02, 18:02   Alarm przeciw kradzieży

Moim sposobem zabezpieczenia wędek jest przymocowanie czarną taśmą izolacyjną małego czujnika do wędki (na dolniku) a drugiej częsci z syrena na blaszcze mocuje na srubie podpurki. W momecie podniesienia wędki (oddalenia czujnika od syreny) rozlega sie przeraźliwie głośny dźwięk, który obudzi nawet umarłego. cena zestawu nie powinna przekroczyć 10zł.

Po kilku zasiadkach odruchowe wyłączanie przy zacinaniu staje sie tak natyralne jak łapanie za szpulę.

Pozdrawiam
NoBeL

2907003342.jpg
Plik ściągnięto 21888 raz(y) 9,7 KB

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-01-02, 20:20   

Kolego zaciekawił mnie twój sposób, Polak potrafi;)
Ja jednak nie przykleje do blanku swojej mietły nic,za bardzo by mnie to dżaźniło.
Stąd mój pomysł na rozwinięcie: może jakiś przycisk przy buttgripach, w sensie wciśnięty przez blank cicho, blank w górę wyje?

Pozdro

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2013-01-02, 20:39   

shivan, Potwierdzam, mietła nie może mieć nic przyklejonego... Chociażby ślady po samej taśmie by mnie denerwowały a co dopiero takie ustrojstwo :)
Mimo to chylę czoło ku Twojemu pomysłowi. Pewnie jest wielu innych "waryjotów" oczywiście w sensie pozytywnym co to przyklei ;)

Pozdrawiam Oskar

POGUS 
Hubert Pogoda

Wysłany: 2013-01-02, 22:50   

Panowie a może spodoba się wam coś podobnego tylko wyłączane zdalnie i zamiast czegoś przyklejonego po prostu czujnik ruchu ;-)? koszta niestety rosną ;-)kiedyś w sumie niedawno w biedronce był taki zestaw ;-)
Sam osobiście mam czujnik ruchu tylko że muszę go wyłączać normalnie przez przycisk co za tym idzie hałas ;-)

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-01-02, 23:27   

Czujnik ruchu odpada.Ja mam zasadę,na czyjeś stanowisko nie wleze gdy wszyscy śpią, ale u mnie na pzw to normalne.Musi być coś co będzie wyć jak ktoś podniesie mi mietły ze stojaka.

POGUS 
Hubert Pogoda

Wysłany: 2013-01-03, 18:36   

Czujnik włącza się po podejściu do np wędek na około 2-3 metry.
Możesz ustawić go w kierunku wody schowanego pod stojakiem i będzie wył jak ktoś je ruszy ;-)

Ale to już wedle uznania ;-)

golobek 
Tomasz Gołębiewski

Wysłany: 2013-02-10, 13:30   

A co powiecie o takim zestawie ?

Alarm sensorowy, czujnik ruchu, pilot
Kolega chyba chce 3 ostrzeżenie ?
Opisuj linki z allegro. Post edytowany.Damian

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-10, 13:43   

golobek napisał/a:
A co powiecie o takim zestawie ?

Już o tym alarmie jest napisane w temacie o bezpieczeństwie nad wodą. Mi się ten alarm średnio spisuje. W tym roku chyba go czymś innym zastąpię.

Pozdrawiam - Marek !

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-10, 13:47   

Ja posiadam czujnik ruchu firmy orno model GW-01 pilot macie w namiocie z ustawianiem głośności i to on piszczy ci w namiocie a nie czujnik ruchu tak jak to ma miejsce w tych tanich czujnikach . Wyłącza i włącza się go za pomaca pilota

silentbob 

Wysłany: 2013-02-10, 14:11   

ksbogos88 napisał/a:
Ja posiadam czujnik ruchu firmy orno model GW-01 pilot macie w namiocie z ustawianiem głośności i to on piszczy ci w namiocie a nie czujnik ruchu tak jak to ma miejsce w tych tanich czujnikach . Wyłącza i włącza się go za pomaca pilota

Ten czujnik działa w nocy czy teren musi być oświetlony?

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2013-02-10, 14:19   

marec-ki napisał/a:
Mi się ten alarm średnio spisuje.

Możesz rozwinąć?

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-02-10, 14:35   

Mimo uszczelnienia czujniki wariują, poprzez załączanie się podczas deszczu i niskich temperaturach. Byle ruch trzciny czy gałązki i alarm również potrafi się włączyć. I z nimi jest taka loteria - raz jest wszystko OK, a raz jak w/w. Ale za takie pieniądze cudów nie ma co oczekiwać. Zastanawiam się albo nad przerobieniem tych aby właśnie móc w namiocie je wyłączać albo nad zmianą na podobny typ który pokazał ksbogos, ale zamiast wyć robi jedynie DING DONG ;)

Pozdrawiam - Marek !

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2013-02-10, 18:15   

Też w tym roku zakupiłem czujniki ruchu ( http://allegro.pl/ag175-b...2987144851.html ) o których piszą ksbogos oraz marec-ki cena dobra. Bardzo podobny do czujki orno model GW-01 ale za mniejszą kasę. Testowałem go teraz na"sucho" w całkowitych ciemnościach. Wychwytuje ruch z 2 - 2,5 m. Ma dwa zakresy głośności ding dong - sygnał i wyłączenie dźwięku w pilocie. Czujka posiada swój wyłącznik. Według mnie jest tylko jedna wada - czerwona dioda pokazująca załączenie czujki. Zakleiłem to czarną taśmą wiec nikt nie będzie widział że czujka jest włączona. Za tą cenę uważam ze nie jest to zły zakup. Zobaczymy jak się będzie nad wodą sprawować.

marledgraf 

Wysłany: 2013-02-12, 21:24   

Czasem wydaje mi się że proste by było mieć dodatkowy sygnalizator brań nawet taki za kilka groszy. Dwoje tanich widełek oraz napięta na nich żyłka oraz nasz brzęczek. Fajnie gdyby był jeszcze podpięty do centralki. Ktoś idzie zahacza o żyłeczkę my się budzimy.
Wydaje się sprawa mało elegancka ale praktyczna

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-02-12, 22:53   

Przede wszystkim na nic zdadzą się nawet najlepsze alarmy jeśli wędkujemy samotnie, bo co z tego że cie obudzi. Wstajesz a tu widzisz kilku złodziejaszków i zanim się zorientujesz to dostaniesz w gruche :shock: Dziś są całe ekipy,np na Mietkowie którzy przed zmrokiem robią obchód i kukają jaki kto ma sprzęt i ilu jest karpiarzy na zasiadce :mrgreen:

ksbogos88 
ksbogos88

Wysłany: 2013-02-13, 15:37   

Ja załączam czujnik ruchu nawet jak jestem na rybach z kolega lub kolegami tym bardziej jest potrzebny ponieważ mogą się zdarzyć jakieś % i solidniejszy sen jest :D Czujnik pracuje bez żadnego oświetlenia dodatkowego ma bardzo duży zasięg i kont widzenia. Czujnik pomalowałem na kolor czarny aby sie nie rzucał w oczy. Nie miałem jeszcze problemu z tym czujnikiem związanym z niepotrzebnym włączaniem, jedynie jak lis szukał szczęścia.Miałem wcześniej ten czujnik na pilocik za 25 zl to wywaliłem go po pierwszej nocy włączał się cały czas.

orno model GW-01 łapie ruch co najmniej z 10 metrów w nocy w moim przypadku . Wieszam go na parasolu lub ukrywam na drzewie i wtedy obejmuje mi on praktycznie cały obóz

gwozdziu 
Adam

Wysłany: 2014-11-30, 23:23   

ksbogos88 napisał/a:
Ja załączam czujnik ruchu nawet jak jestem na rybach z kolega lub kolegami tym bardziej jest potrzebny ponieważ mogą się zdarzyć jakieś % i solidniejszy sen jest :D Czujnik pracuje bez żadnego oświetlenia dodatkowego ma bardzo duży zasięg i kont widzenia. Czujnik pomalowałem na kolor czarny aby sie nie rzucał w oczy. Nie miałem jeszcze problemu z tym czujnikiem związanym z niepotrzebnym włączaniem, jedynie jak lis szukał szczęścia.Miałem wcześniej ten czujnik na pilocik za 25 zl to wywaliłem go po pierwszej nocy włączał się cały czas.

orno model GW-01 łapie ruch co najmniej z 10 metrów w nocy w moim przypadku . Wieszam go na parasolu lub ukrywam na drzewie i wtedy obejmuje mi on praktycznie cały obóz

Jak jest z zasięgiem tego czujnika ? Możesz opisać to na przykładzie poniższej fotki ? Czy musiał bym używać aż 3 czujniki w takim wypadku ?

Bez tytułu.png
Plik ściągnięto 15387 raz(y) 8,49 KB

iwonab89 
Iwona Bajak

Wysłany: 2014-12-01, 09:56   

A nasza paczka ma te takie czujniki właśnie po 25 zł. W sumie 3 sztuki i sobie chwalimy. Jedne ustawiamy z tyłu za namiotem, a jedne przy wędkach, bo słyszałam że złodzieje już nawet pontonami od strony wody potrafią po sprzęt podpłynąć:(

MariuszKopeć 

Wysłany: 2014-12-01, 14:53   

Mam monsterki z alarmem i co noc jest uruchomiony, daje rade. Nie ma mozliwosci zabrania wedki bez wylaczenia sygnalizatora co powiadomione jest pikiem, po ktorym sie obudzisz. :)

Prezes-Artek 

Wysłany: 2014-12-01, 15:34   

gwozdziu napisał/a:
ksbogos88 napisał/a:

Jak jest z zasięgiem tego czujnika ? Możesz opisać to na przykładzie poniższej fotki ? Czy musiał bym używać aż 3 czujniki w takim wypadku ?

Mam ten alarm w piwnicy a mieszkam na drugim piętrze i pięknie działa. Na wolnej przestrzeni spokojnie 100m zasięgu będzie.
Jak rozkładam min. 2 czujki jedna zawsze na wędki i ponton a druga na dojściu do obozowiska a jak jest wolna przestrzeń to 3 jedna w prawo druga w lewo trzecia na wędki i ponton.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2014-12-01, 15:55   

Prezes-Artek, a jak zwierzaki się kręcą przy obozowisku to nie włączają Ci alarmu? :)

Prezes-Artek 

Wysłany: 2014-12-01, 15:59   

Szczury nie uruchamiają a jest tego najwięcej musi być coś większego np. lis to wtedy wyje ale wole wstać raz na jakiś czas ;) a wbrew pozorom nie zdarza się to zbyt często, jednak zwierzaki wolą się od ludzi na dystans trzymać.

Specjal ford 
tel.795607903

Wysłany: 2014-12-01, 20:07   

miro56 napisał/a:
Przede wszystkim na nic zdadzą się nawet najlepsze alarmy jeśli wędkujemy samotnie, bo co z tego że cie obudzi. Wstajesz a tu widzisz kilku złodziejaszków i zanim się zorientujesz to dostaniesz w gruche :shock: Dziś są całe ekipy,np na Mietkowie którzy przed zmrokiem robią obchód i kukają jaki kto ma sprzęt i ilu jest karpiarzy na zasiadce :mrgreen:

I tu się zgadzam dlatego najlepszy alarm to jest najlepszy przyjaciel człowieka
czyli pies

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2014-12-01, 20:14   

Koledzy a macie może informacje, gdzie można kupić alarm ale z gwintem tak aby go wkręcić w podpórkę lub poda?

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2014-12-04, 10:46   

damian90 napisał/a:
Koledzy a macie może informacje, gdzie można kupić alarm ale z gwintem tak aby go wkręcić w podpórkę lub poda?

Weź z jakiegoś starego but grippa wyjmij gwint i wklej sobie sam w alarm. Jak nie masz starych but gripów to zadzwoń do mnie to Ci sprezentuje :mrgreen:

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2014-12-04, 11:44   

Ostatnio zakupiłem sygnałki do wędek sumowych - ale z powodzeniem można to wykorzystać też jako alarm. Takie sygnałki są w sklepach sumowych już z uchwytami na wędkę. Cena coś koło 70 zł. Znalazłem u producenta przecenę ale z klipsem za 21 zł pod nazwą Alarm osobisty GMG bodyguard. Dość głośny bo 130 dB. Uzbrojenie jak i wyłączenie sygnalizatora polega na wyjęciu wtyczki. Można zobaczyć jak to działa na wędkach TU pomysłowość wędkarzy nie zna granic więc można to wykorzystać np. czepiając do tripoda - podpórki itp..

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-06-21, 10:19   

Jacku używałeś tych sygnałów jako alarmu? Mocujesz je do wędek czy tri poda,podpórek? Na filmiku wygląda to całkiem ok. Dzięki za odpowiedź :)
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez MateuszJanusz 2015-06-21, 12:27, w całości zmieniany 2 razy  

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-06-21, 14:51   

Na razie nie używałem- od 1 lipca będę używał do wędek na suma. Ale faktycznie może być z powodzeniem używany nie tylko jako sygnalizator brań (ryby), ale również jako sygnalizator brań (ludzie :( ) do różnych rzeczy kije - podpórki itp.. Ma jedną zaletę lub dla innych wadę - jest dość głośny.

Koikiing 
Wild Magikarp appeared!

Wysłany: 2015-06-23, 04:46   

Nie rozumiem do końca sposobu działania tego alarmu... on się załącza po podniesieniu wędki, czy po przekręceniu go?
Jeśli po przekręceniu, to na czym się on trzyma?

stary_dinozaur, pisałeś wcześniej, że używałeś czujnika Orno model GW-01.
Nie sprawdził się?

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-06-23, 06:51   

Koikiing napisał/a:
Nie rozumiem do końca sposobu działania tego alarmu... on się załącza po podniesieniu wędki, czy po przekręceniu go?
Jeśli po przekręceniu, to na czym się on trzyma?

stary_dinozaur, pisałeś wcześniej, że używałeś czujnika Orno model GW-01.
Nie sprawdził się?

Orno sprawdził się i cały czas go używam. Ten nowy będę od lipca używał jako sygnalizator do wędzisk sumowych. Działa on na przekręcenie. Będzie on przyczepiony do wędziska specjalnym klipsem. Jeżeli ryba przegnie wędkę i zmieni się położenie alarmu zacznie on działać.

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-07-10, 10:43   

Pisałem wcześniej o Alarm osobisty kilka razy miałem go nad wodą i recenzje.
Zalety:
Sprawuje się przyzwoicie - działa prawidłowo - daje sporo hałasu.
Wady:
Nie sprawdziłem wcześniej - nie jest wodoszczelny (przecieka na włączniku, zabezpieczającym wtyku oraz najwięcej na łączeniu klipsa z alarmem). Musiałem go rozebrać wysuszyć i uszczelnić. Teraz już jest oki.

Odpowiedz do tematu