Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prologic C1 vs Black Widow Carp
Autor Wiadomość
Królik 
Krzysiek Król

Wysłany: 2016-03-15, 09:52   

Tak czytając fora mam nieodparte wrażenie , że DBW urosła do miana ikony wędki dla początkującego karpiarza :/ Ja się broń Boże nie czepiam tylko tak patrząc kto ten kij najczęściej poleca mam wrażenie ,że są to osoby które jeszcze miesiąc temu same stały przed wyborem pierwszej karpiówki :/ To w sumie nic złego... ale.
Moim zdaniem Prologic jest mocno niedocenianym producentem, zresztą powiem tak. Czy to kołowrotki czy wędki w tym dolnym przedziale cenowym są firmy które oferują więcej niż Daiwa i Shimano w tej samej cenie. To jest moje prywatne zdanie. Te firmy mają pozycje liderów i bronią ją produktami ze średniej i wyższej półki. Ja stawiam na Prologica

pawelw

Wysłany: 2016-03-18, 12:16   

Witam

Chcę zakupić tanie kije, paraboliki do zabawy na małych zbiornikach z małymi rybkami, tylko do wywózki.

Zdecydowałem się na Prologic C1 , ale mam wątpliwości 2,75 lb czy 3,00 ? Czy 2,75 lb nie będą zbyt miękkie, zabawa zabawą , ale nie chciał bym mieć bata, którym nie mogę zapanować nad najmniejszym karpiem.

Męczenie karpi , nawet tych najmniejszych przez godzinę podczas holu też mija się z celem. Przyjemność przyjemnością , ale żeby nie odbyło się to kosztem ryb i brakiem kontroli podczas holu.

Pozdrawiam

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2016-03-18, 15:13   

Co masz na myśli pisząc małymi rybkami?
Kiedyś jak łowiłem C1 3lb wyciągnąłem pełnołuskiego 9kg i specjalnie nie było problemów. Oczywiście brakowało mocy bo blank jest dość miękki i robił grubą parabolę ale nie ma mowy o holowaniu ryby przez godzinę. Na ryby do 5 kg i wywożenie zestawów spokojnie brał bym 2,75 jak już decydujesz się na ten kij.

eRJot 
Robert Jagiełło

Wysłany: 2016-03-19, 03:00   

Proponuję pomacać Nasha H-gun, myślę że jeden z najlepszych patyków w tej grupie cenowej.

arnoldzik78 
Artur

Wysłany: 2016-10-17, 22:37   

Witam
Jeżeli chodzi o C1 300 3lb pięknie sprawdza się na potonie, a co do ceny to bajka 165 zł

Piona

Ragnar 

Wysłany: 2016-11-13, 13:54   

Wczoraj właśnie zakupiłem Prologic C1 3 lbs 3 składy. Również miałem dylemat między DBW. Miałem je obydwie w ręku i jeśli chodzi o akcje ja nie widziałem żadnej różnicy. Sprzedawca trzymał je za szczytówki a ja wyginałem. Tak samo się obydwie uginały. Nie wiem jednak jak to w czasie holu by wyglądało i jakie odległości by osiagały. Różnic w kijach jest kilka. C1 ma lakierowany blank, DBW matowy. C1 przelotki ma SIC (mają wygrawerowane S), DBW inne przelotki. Pierwsza przelotka ta sama średnica 29mm, druga przelotka większa w DBW. Szczytowa przelotka większa w DBW, pozostałe takie same średnice. Dolnik w C1 dłuższy od DBW o około 8 cm. C1 ma klips do żyłki, DBW brak klipsa. C1 mają ochraniacze na pierwsze 2 przelotki, w DBW brak. Gwarancja DBW 1 rok, C1 2 lata.
I tu mam pytanie dla posiadaczy Prologic, czy również macie 2 lata, bo na karcie gwarancyjnej pisze u mnie 1 rok, ale sprzedawca mnie zapewniał, że 2 lata bo jeszcze stare karty gwarancyjne ma a się zmienił dystrybutor Prologica na Polskę rzekomo. Ktoś coś wie?

gIFF

Wysłany: 2016-11-13, 16:04   

Ragnar napisał/a:
Miałem je obydwie w ręku i jeśli chodzi o akcje ja nie widziałem żadnej różnicy.

Ja mam obydwie tylko że c1 10ft i ja różnicę jednak widzę przy rybie. Prologic zdecydowanie jest miększym kijem.

Ragnar 

Wysłany: 2016-11-13, 16:48   

Wiesz, 10 ft do 12 ft to na pewno będzie jakaś różnica jeśli dobrze Cie zrozumiałem. A ile masz gwarancji na C1 ?

gIFF

Wysłany: 2016-11-15, 19:55   

Ragnar napisał/a:
10 ft do 12 ft to na pewno będzie jakaś różnica

Całkiem możliwe :) Nie wiem ile miałem ale już dawno jest po :) )

ascetoholix1976 
tatra1976

Wysłany: 2016-12-17, 09:14   

Witam panowie a co sądzicie o wędce Prologic Cruzade 12' 3.60/3lbs 3 sk,chciałbym ją zakupić i prosił bym parę opini na jej temat.

pagg 

Wysłany: 2018-02-20, 20:35   

Jaki ma rozmiar pierwsza przelotka w kiju Prologic C1 12ft 3lbs 3 składy?

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2018-02-20, 20:43   

Na 90% jest to 40mm

Odpowiedz do tematu