Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prologic C1 vs Black Widow Carp
Autor Wiadomość
dawid1346 

Wysłany: 2012-12-26, 23:05   Prologic C1 vs Black Widow Carp

Witam.
Mam dylemat którą wędkę wybrać ?
Prologic C1 360/3lbs/3 sek czy Daiwa Black Widow Carp 360/3lbs/3 sek.

Gdzie nie spojrzeć to zachwalana jest Daiwa ale słyszałem że Prologic lepszy jest w rzutach a głównie wędkę będę potrzebował do rzutów.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-12-26, 23:13   

Jednak bym zaufał sprawdzonej wędce czyli DBW :)
Myślę, że z rzutami bez problemu sobie poradzi, a przy holu da Ci dużo przyjemności.
Do tego jest solidnie wykonana i ogólnie polecana przez wielu karpiarzy :)
Poszukaj sobie na forum opinie na jej temat.

Krótko mówiąc: Ja bym wybrał Daiwe Black Widow :)

Kosa 
Sławomir Kosiński

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-12-26, 23:19   

Ja również polecam Daiwe Black Widow miałem okazję się pobawić,
całkiem się przyjemnie rzuca, hol wyglądał naprawdę bardzo fajnie i kolega mówił,
że holowanie tym kijem to sama przyjemność i to co kolega wyżej zauważył porządna firma polecana przez znanych karpiarzy.
Tu nie ma co wybierać :D

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-12-27, 09:47   

JemOgórki napisał/a:
Jednak bym zaufał sprawdzonej wędce czyli DBW :)
Myślę, że z rzutami bez problemu sobie poradzi, a przy holu da Ci dużo przyjemności.
Do tego jest solidnie wykonana i ogólnie polecana przez wielu karpiarzy :)
Poszukaj sobie na forum opinie na jej temat.

Krótko mówiąc: Ja bym wybrał Daiwe Black Widow :)

Chcesz powiedzieć, że C1 nie jest sprawdzonym kijem? Osobiście wybrałbym właśnie Prologic'a.

maciek 

Wysłany: 2012-12-27, 11:45   

Ja kupiłem dwie DB 3,60 2,75lb do lekkiego łowienia. Nie miałem okazji mieć ich jeszcze nad wodą ale mogę polecic jeżeli chodzi o wykonanie i wrażenie estetyczne. Nowy sezon pokaże jak sie sprawdzą ;)

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-12-27, 12:20   

Ja bym poszukał i pomacał Prologica, bo DBW znam. Nie rozumiem wypowiedzi typu: wziąłbym DBW, bo sprawdzony kij od Daiwy. Przecież Prologic to też sprawdzona karpiowa firma, warto sprawdzić co to za kij, szczególnie, że parametrami (wagą) te wędki są do siebie bardzo podobne. Na zdjęciach C1 prezentuję się ładnie, tak samo jak DBW.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-12-27, 12:28   

Mord_89, C1 moim zdaniem prezentuje się dużo fajniej. Cienki blank i wilkość pierwszej przelotki potrafią podnieść poziom testosteronu :twisted:

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-12-27, 12:30   

Ralph_Fridge, no nie widziałem kija na żywo, ale na fotkach blank wygląda na slima, tak jak przy DBW, waga podobna, parametry te same, więc wędki mogą być do siebie bardzo podobne. Trzeba by się przyjrzeć tak jak mówisz, przelotkom i akcji blanku.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-12-27, 12:45   

Mord_89 napisał/a:
Ralph_Fridge, no nie widziałem kija na żywo, ale na fotkach blank wygląda na slima, tak jak przy DBW, waga podobna, parametry te same, więc wędki mogą być do siebie bardzo podobne. Trzeba by się przyjrzeć tak jak mówisz, przelotkom i akcji blanku.

Wydaje mi się, że przy DBW jest ciut grubiej. Wersja 13ft/3,5lb w dwuskładzie na prawdę ze sporym zapasem mocy.

EDIT:
JemOgórki napisał/a:
Edit. Tutaj piszemy nie mówimy ;) ;) ;)

Nie bądź taki mądry.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-12-27, 13:15   

Ralph_Fridge napisał/a:
Chcesz powiedzieć, że C1 nie jest sprawdzonym kijem? Osobiście wybrałbym właśnie Prologic'a.

Nigdzie tego nie napisałem :) Nie napisałem również, że Prologic jest słabą firmą ... Wręcz przeciwnie. Również nie posiadam C1 i nie chce się wypowiadać na jej temat. Mimo to wiem, że wielu poleca DBW i ja bym wybrał właśnie ją :)

Pozdrawiam

Edit. Tutaj piszemy nie mówimy ;) ;) ;)

KrzysztofPN 
krzysiek

Wysłany: 2014-08-14, 17:09   

Witam. Chcę kupić jako drugi zestaw wędek kije 12ft 2.75lb. Mój wybór początkowo padł na daiwe bw. Widziałem na żywo jak pracuje jaką ma akcje itp. Ale w oko mi wpadła wedka prologic c1 tylko , że producent podaje iż jest to wędka rzutowa. Może mi ktoś podpowiedzieć jaką tak na prawdę ta wędka ma akcje przy taj krzywej ugiecia? Oczywiście w porównaniu do daiwy bw. Obecnie łowie na sztywne wędki mothodą i pva tak więc zależy mi na miękkiej wędce. Pozdrawiam

Mariuszgdy 

Wysłany: 2014-08-18, 14:08   

Mam C1 3lb. 12ft.(3skł) wędka miękka,akcja szybka podczas holu zachodzi w parabolę posiada zapas mocy. Używam dwa lata jestem zadowolony.
W moim odczuciu 2.75lb do wywózki lub krótkie rzuty.

KrzysztofPN 
krzysiek

Wysłany: 2014-08-19, 18:54   

Ok dzieki oto mi chodzilo. Jak znajde chwile czasu to pojade obejrzeć do sklepu prologic-ki. W daiwie przeszkadza mi jedynie to ,że są cienkie jak palec co nie wzbudza zaufania. Albo po prostu moje kije do methody są takie grube. Pozdrawiam

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-08-19, 19:39   

Prologic też ma cienki blank, zarówno 3 jak i 3,5 lbs ...

kamael 
Kamil Sosnowski

Wysłany: 2014-08-21, 16:08   

Używam prologic c1 3 lb w 3 skladzie i jestem bardzo zadowolony. Nie mam porownania do Daiwy ale przy Shimano Alivio 3,5 lbs, c1 jest o wiele lepszy, smuklejszy i fajniej pracuje. Co ciekawe rzucam nim dalej i dokładniej niż wspomnianym Alivio, który niby jest mocniejszy.

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2014-08-23, 02:54   

Posiadam oba kije 3,6 tyle że C1 3lb a BW 3,25lb w dwu-składach.

C1 bardzo dobra jakość wykonania, blank lakierowany, ładny, pierwsza przelotka mniejsza od daiwy, ugięcie paraboliczne podczas holu, potrafi zaskoczyć odległością rzutu przy mniejszych obciążeniach, zapas mocy spory ale bez przesady. Wędzisko bardzo miękkie i przy rzucie trzeba umieć wykorzystywać sprężystość kija. Blank nieco nawet cieńszy od DBW. Idzie rzucać metodą 50g plus pasta wielkości cytrynki na 60 do 80 m. Nie jest to moim zdaniem kij rzutowy ale na moje łowiska wystarczy.

BDW fakt że niby 0,25lb ugięcia więcej ale ogólnie znacznie mocniejszy kijek. Ta sama metoda przy wprawie leci kilkanaście do 20 metrów dalej. Blank matowy robi gorsze wrażenie od C1. Znacznie większy zapas mocy, nęciłem nim średnią rakietą, spombem midi i na zestawach heli z ciężarkami +100g spokojnie przebija się granicę 100m, czuć power po prostu bez spiny o złamanie. Przy C1 nie zaryzykował bym nęcenia jw. DBW przy C1 wychodzi lepiej rzutowo ale gorzej pracuje podczas holu małych i średnich rybek. Nie wiem natomiast jak zachowywał by się kij 3lbs... mam wrażenie że jednak i tak byłby ciut mocniejszy od C1.

Co do Alivio niby kijek ładny, tani ale kij 3lbs jest bardziej miękki od Prologica. Machałem nim testowo gnie się mocno nawet pod swoim ciężarem, myślę że nie zrobił bym nim odległości za to może dobrze pracować, mniej spinek itd.

miszczu113 
Bartek

Wysłany: 2014-08-23, 16:39   

Neptune napisał/a:
gnie się mocno nawet pod swoim ciężarem

Mógłbyś to wyjaśnić? Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.

GRAB 
Tomasz Grabowski

Wysłany: 2014-08-23, 23:12   

Witam! Z mojej strony mogę powiedzieć coś o DBW ja używam 3lbs 12ft w dwu składzie, moim zdaniem biorąc pod uwagę stosunek jakość - cena wędka super. Używam wędek głównie z wywózki, jeżeli chodzi o rzuty to z ciężarkiem 70-80gr można spokojnie machać do 80m bo wędka posiada zapas mocy (strzałówka niezbędna). Nęcę czasami średnim spombem załadowanym na 3/4 i nie ma problemu. Jeżeli chodzi o hol ryby to ładnie się gnie:)
ps. lepsze wrażenie robi wędka w dwu składzie (lepsza praca) a miałem okazję używać dwóch opcji. Pozdrawiam!

Montano 

Wysłany: 2014-09-15, 22:32   

Czy jest ktoś kto używał do metody oraz PVA C1 3.5 lb i DBW 3.5 lb w dł. 3.6m, które w tej cenie lepiej się sprawdzą? Nie wywożę, tylko rzucam z pva lub metoda :D

Zabuza

Wysłany: 2014-09-16, 08:11   

Montano: Do rzutów Daiwa Balck Widow bedzie stanowczo lepszym wyborem. Kolega Neptun rzuca tym kijem, tylko w wersji 3,25 lbs 3,6m, pond 100m i to metodą!!! C1 rzucisz max 80m metodą, ale tak jak pisał Neptun, trzeba się przyzwyczaić do tego kija (parabolik), żeby wykorzystać jego sprężystość. Podsumowując do rzutów tylko DBW!!!

Kamis9 

Wysłany: 2014-09-16, 19:24   

Zabuza, Nie zgodzę się z tobą... Mam Prologic C1 3 lbs 3 metry, i rzuciłem ciężarkiem 100g 87m, nie przykładając zbyt dużego wysiłku... Przypomnę, że to wędka 3Metry... Wiec 3,6m 3,25 lbs myślę że osiągniesz 100-100m, jeśli umiesz rzucać...

Montano 

Wysłany: 2014-09-17, 11:04   

No właśnie, przez taką różnorodność opinii ciężko mi się zdecydować. Ktoś jeszcze ma jakieś propozycję co do kijów typowo rzutowych (2 skład 3.6m) - z PVA i do metody. Budżet 300 zł na jeden patyk.

Kamis9 

Wysłany: 2014-09-17, 16:26   

Montano, Ja na twoim miejscu Wziąłbym Anaconde Base, fajny kij do rzutów jak i wywózki Dużoo osób go poleca, sam bym tak postąpił, tylko że miałem mniejszy budżet :/

Zabuza

Wysłany: 2014-09-29, 14:28   

Kamis9 Jasna sprawa że C1 z samym ciężarkiem rzucisz dalej. Ja mówię o metodzie, która w naszym przypadku waży ok 110g - 125g. Samym cieżarkiem 90-100g C1 mozna pizgać po 100-110m ;) ale metoda to już inna bajka :)

Montano 

Wysłany: 2014-09-29, 17:49   

Tyle że Base nie chce w Askari, a nigdzie nie można jej dostać bo przestali produkować. Co polecacie 3.6m i 3.5lbs wyrzutu w rozsądnych pieniążkach w takim razie? Do metody i pva...

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-09-29, 17:53   

Ja używam Prologic C1 3,60 3,5 lbs i jestem zadowolony, łowię i z PVA i czasami na metodę. Jak za taką cenę nie mam do czego się przyczepić. Pierwsza przelotka 50mm, cienki blank - fajna przyjemność z holu :)

Montano 

Wysłany: 2014-09-29, 21:52   

Ja przeczytałem:

Prologic C1 posiada pierwszą przelotkę o średnicy 29 mm

To jak w końcu to jest? :shock:

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-09-29, 22:01   

Prologic C1 2skład 3,5 lbs ma pierwsza przelotkę 50mm - mam posiadam
Prologic C1 3 skład 3lbs ma ją mniejszą, ale nie mam wędek przy sobie wiec Ci dokładnie nie powiem ...

Montano 

Wysłany: 2014-09-29, 22:09   

Rozumiem, dzięki za info, chyba się zdecyduję na te C1 :D

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-09-29, 22:15   

C1 3 lbs w 3 składach jest bardziej miękka, czuć rybkę i taką 2 kg na niej, jeśli byś chciał łowić na trudnej wodzie gdzie rybę trzeba przytrzymać może nie zdać egzaminu. Fajnie się rzuca, fajnie się holuje.
C1 3,5lbs w 2 składach jest sztywniejsza, można fajnie rzucić, małe ryby też czuć ale mniej niż na 3lbs, nie mniej jednak można bardziej nad rybą zapanować. Takie są moje odczucia z użytkowania tych wędzisk.

Kamis9 

Wysłany: 2014-09-29, 22:17   

Montano, Polecam. Zależy ci na dalekich rzutach typu 130m, czy Wywózki/rzuty do 90m? Jeśli Dalekie rzuty to weź 3,5 lb, jeśli nie do bierz 3lbs ;)

Montano 

Wysłany: 2014-09-30, 18:28   

Tylko wędka rzutowa.

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-09-30, 18:38   

Montano napisał/a:
Tylko wędka rzutowa.

To bierz 3.5 lbs i będziesz zadowolony.

Zabuza

Wysłany: 2014-10-01, 10:12   

Kupuj 3,5 lbs i do tego 13ft. Powiem Ci że warto, duża różnica w odległości rzutu w stosunku do 12ft ( na plus 13ft oczywiście) :) Mało tego charakterystyka ugięcia wędki 3,5 lbs jest o wiele ciekawsza w stosunku do 12ft. Pisząc ciekawsza mam na myśli lepszą pracę wędki przy holu ryby - lepiej czuć rybę mimo dużego zapasu mocy :) Sprawdzone na ostatniej zasiadce ;)

Zabuza

Wysłany: 2014-10-01, 10:16   

Aha żeby było ciekawiej dla Ciebie. Powyższa wypowiedz dotyczy Daiwy Black Widow 13 ft 3,5 lb w stosunku do 12ft 3,25 lbs. W oparciu o ostatnie testy czyli:
- odległość rzutu na plus dla 13ft (jakieś 20-25 m dalej w zależności od warunku na łowisku)
- przyjemność z holu na plus dla 13ft
- wytrzymałość na plus dla 13 ft
śmiało mogę polecić 13ft 3,5lbs niż 12 ft 3,25lbs

Myślę że to najważniejsze kategorie. Jeżeli chodzi o transport to 13ft po złożeniu jest raptem o ok 15 cm dłuższa w stosunku do 12ft wiec nie jest to jakiś duży problem ;)

ManiekWND 

Wysłany: 2016-02-10, 20:54   

Odświeżę starucha 8) Poszukuje dwóch wędek do 280zł każda. Zamierzam głównie łowić z rzutu (wywózka też wchodzi w grę chociaż to rzadziej) więc pod uwagę biorę kijki 12ft / 3.5lbs najlepiej 2 składy. Natomiast zastanawia mnie fakt jak to będzie z pracą tak mocnego wędziska, lubię poczuć rybę na kiju a mam obawę, że przy takiej mocy nie będzie to możliwe :/ (jeśli jestem w błędzie to mnie sprostujcie).

Co moglibyście polecić oprócz DBW i Prologic C1.

Obecnie łowię na wędki Kongera Aviator 3.6m / 3lbs / 3 składy a więc na co się nie przesiądę będzie to progres^^

Mam możliwość kupienia dwóch kijków Nasha H-Gun 3.5lbs 12ft. Czy ktoś z was ich używa? Co możecie o nich powiedzieć?
Czekam na wasze propozycję i z góry dzięki za pomoc :)

BTW
Kołowrotki których używam to Anacona MR IV ;)

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2016-02-13, 15:21   

A ja proponuje prologica c1xg 3.5 lb 3.90m nie do zdarcia typowo rzutowa mozesz prac PVA ile sil , jednak jest to 3 sklad ale w moim przypadku ja zamienilem 2sklad na trzy slad ze wzgledu na komfort transportu . Jestem z tych kijow bardzo zadowolony....Jednak kazdemu pasuje co innego najlepiej jak bys mial mozliwos pomachac kilkoma kijami np. C1 c1xg czy dbw I wybrac ten co Ci zpasi
Jak chodzi o kij h-gun jest tu osobny temat gdzie mozesz poczytac ja xnim nie mialem stycznosci
Ze slyszenia wiem ze to dosc miekie kije I raczej srednio sie nimi rzuca...ale jak jest naprawde ...niewiem

MarekPe 

Wysłany: 2016-02-22, 22:08   

Mam 2x C1 3,60 3lbs od dwóch sezonów i jestem bardzo zadowolony. Kije bardzo dobrze leżą w ręce, bez problemu radzą sobie z dalekimi rzutami, ciężarkiem 96g+PVA i dają dużo wrażeń z holu, dobrze pracują i myślę, że stosunek ceny do jakości jest idealny. Mogę śmiało polecić.

RybaRyba

Wysłany: 2016-02-28, 21:03   

A powie mi ktoś jaką wielkość ma pierwsza przelotka w DBW w 3 składach 12ft 3.60 3lbs ??

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2016-02-28, 22:40   

30mm

Odpowiedz do tematu