Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Biegan
2012-12-24, 19:09
Komplet buzz bary+podpórki.
Autor Wiadomość
Mirashe 
Kamil Zawadzki

Wysłany: 2011-12-04, 17:32   Buz bary i podpórki

Witam!
Chodzi mi o buz bary na 3 wędki i jakieś podpórki. I czy taki zestaw jest stabilny? Jak zdjemę jedną wędkę to mi się nie przechyli? Możecie pomóc?

kermit82 
Przemysław Kotoński

Wysłany: 2011-12-04, 17:41   

No właśnie też nie jestem pewien takiego rozwiązania jak pojedyncza szpica podpórki dlatego na nowy sezon zakupie najprawdopodobniej ROVING ROD POD INFINITY (będzie chyba stabilniejsze).

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2011-12-04, 17:53   

A nie bdzie ciężej wpić w zbitą ziemie?? obawiam się że bedzie trzeba jakimś młoteczkiem to wbić bo niekiedy to nawet z podpórkami jest kłopot a co dopiero z czymś takim :?

kermit82 
Przemysław Kotoński

Wysłany: 2011-12-04, 18:02   

No w twardy grunt będzie pewnie problem ale widziałem takie grzybki co się wkręca w buzz bar i pozna śmiało walić młotkiem.

Mirashe 
Kamil Zawadzki

Wysłany: 2011-12-04, 18:09   

Posiada ktoś taki sprzęt
buz bar i to tego jedna sztyca
Jak to sie sprawuje?

MariuszKopeć 

Wysłany: 2011-12-04, 18:34   

Mirashe, eee, przechyla się jak cholera mimo że mam na dwa kije i mam grippy bardzo wąskie żeby mi kija trzymały dobrze to czasami nawet lekko się przekręci przy braniu, najlepiej zrobić lub kupić jakiś stabilizator. Najlepsze rozwiązanie to same podpórki wet. podzik :)

Mirashe 
Kamil Zawadzki

Wysłany: 2011-12-04, 18:35   

No właśnie i chyba to największy (-) takie rozwiązania i chyba zainwestuje w jakiegos rod podzika.

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2011-12-04, 18:55   

Ja posiadam pojedynczą podpórkę i buzz bar do tego i jeśli nie chce mi się dźwigać stojaka na szybką zasiadkę to takie rozwiązanie jest dla mnie bardzo praktyczne i wygodne. Wcale nie jest tak źle jeśli chodzi o stabilność podpórki tylko trzeba ją wbić na odpowiednią głębokość oraz właściwie do tego ustawić kije.

Jeśli chodzi o ROVING ROD POD INFINITY to wydaje mi się to dość problematycznym i niepraktycznym rozwiązaniem zwłaszcza jeśli chodzi o ustawienie tego względem lustra wody oraz zakotwiczenie w podłożu, zdecydowanie już bym wolał cztery oddzielne podpórki.
Ostatnio zmieniony przez RR 2011-12-05, 18:08, w całości zmieniany 1 raz  

Reloo 

Wysłany: 2011-12-04, 19:04   

Ja sam łapie z buzbaami jak to możliwe i nie odczuwam niestabilnosci - jedynie jak mam odjazd a dodam że łapie na naprawde dokręconym hamulcu to wtedy mi nico poszarpie tym ale ogólnie nie narzekama - jednak do wiosny zmieniam taktyke i mysle wlasnie nad zakupem/zrobieniem nierdzewnych podpórek w ilości 4 sztuk :) widziałem gdzieś buzbary które się wkręca w 2 podpórki - napewno bedzie to lepsze niż ten śmieszny patent z drabinką której nie wbijesz pewnie nigdzie :)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-12-04, 19:25   

Reloo gdzie masz zamiar kupić materiały ??;) bo mi nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie takowe rurki z nierdzewki dostanę :|

Pozdrawiam - Marek !

Reloo 

Wysłany: 2011-12-04, 19:44   

Ja akurat produkuje balustrady nierdzewne także z tym problemu nie mam - mam tu w okolicy ze 3 hurtownie no ale to pół polski od Ciebie :D w nie najlepszej cenie ale tez nie najdrożej sprzedadzą Ci TUTAJ choć nie wiem czy będą mieli interesujące Cię średnice - z wysyłką nie wiem gdzie by można było kupić jeszcze.

kriscross 
Krzysztof Stróżyk

Wysłany: 2011-12-04, 20:33   

Dokładnie buzz bary na dwie podpórki to rozwiązanie problemów.
Przykład FOXa
Każdy gwint można osobno używać i dowolnie sobie ustawić.

jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2011-12-04, 21:53   

Ale jaki sens wtedy dawać buzbar?? dodatkowy ,całkowicie zbędny w tym momencie element.

wojtek straub 

Wysłany: 2011-12-05, 08:00   

jarekb11 napisał/a:
Ale jaki sens wtedy dawać buzbar?? dodatkowy ,całkowicie zbędny w tym momencie element.

Sztyce stoją stabilniej, zwłaszcza dlugie, w miekkim gruncie ;)
Ale na temat - sam posiadam zestaw 4 sztyc (2 x30 i 2 x50cm.) i buzz bary. W większośći sytuacji używam krótszego kompletu z buzz barr'ami. Samych sztyc - jak chcę podnieść wyżej szczytówki lub łowię na sztywno.
By nic sie nie telepało, trza troszke zainwestować. Tanie buzz'ki mają to do siebie, że telepią się aż (nie)miło. Do tego czym szerszy buzz barr tym bardziej wszystko się telepie...
Na razie używam kompletu z nierdzewki ale po głowie chodzi mi "carbonowy" zestaw jrc...

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-12-05, 09:50   

marec-ki napisał/a:
Reloo gdzie masz zamiar kupić materiały ??;) bo mi nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie takowe rurki z nierdzewki dostanę :|

Cześć
Marek poszukaj na złomowiskach - czego tam nie ma ;)
Janusz JKarp

Reloo 

Wysłany: 2011-12-05, 12:14   

JKarp napisał/a:
marec-ki napisał/a:

Cześć
Janusz JKarp

Hehe nierdzewki w takich kawałkach nikt nie wyrzuca :D W okolicy napewno można znaleźć jakąś hurtownie. Druga sprawa jest taka że to nie jest zwykły złom - na złomie zapłaciłbyś pewnie z dyche za kilo a na hurtowni kilo preta kosztuje 20 zł a rura wychodzi nieco drożej (metr rury fi20 ze ścianką 1,5mm kosztuje ok 20 zł)

Speedy81 

Wysłany: 2011-12-05, 13:23   

Reloo napisał/a:

a na hurtowni kilo preta kosztuje 20 zł a rura wychodzi nieco drożej (metr rury fi20 ze ścianką 1,5mm kosztuje ok 20 zł)

Znalazłem coś takiego, ale drożej niż podajesz. Ogólnie kilka stronek przeglądałem, to jakoś drożej za metr wychodzi.

Elementy ze stali nierdzewnej

Opisuj linki. Rumun

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2011-12-05, 13:47   

Chyba trzeba się będzie uśmiechnąć do kolegi Reloo :mrgreen: mi w sumie potrzeba 1,2m i podzielić na 3 odcinki po 40cm jako część wysuwana nóżek tripoda. Resztę materiału już mam :) Chcę zrobić własnymi siłami i niskim kosztem tri pod (bardzo prosty), bo w przyszłym sezonie parę razy go użyję z konieczności na pomostach. A tak to też raczej tylko podpórki.

Pozdrawiam - Marek !

Reloo 

Wysłany: 2011-12-05, 14:49   

Napisz mi na gadu czy tam na PW jaka konkretnie średnica Cię interesuje bo może będę miał jakieś odpady :) swoją drogą może sam zaniedługo będę miał jakieś nierdzewne cuda w dobrej cenie do zaproponowania :)

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-05, 15:16   

Tutaj macie różne profile z aluminium i kwasówki.
www.tabal.pl

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2011-12-05, 15:58   

Reloo napisał/a:
JKarp napisał/a:
marec-ki napisał/a:

Cześć
Janusz JKarp

Hehe nierdzewki w takich kawałkach nikt nie wyrzuca :D W okolicy napewno można znaleźć jakąś hurtownie. Druga sprawa jest taka że to nie jest zwykły złom - na złomie zapłaciłbyś pewnie z dyche za kilo a na hurtowni kilo preta kosztuje 20 zł a rura wychodzi nieco drożej (metr rury fi20 ze ścianką 1,5mm kosztuje ok 20 zł)

Cześć
Nie żebym bywał na złomowiskach ale widziałem rurki 20mm z kwasówki w Legionowie na złomowisku przed CSP po prawej stronie. Było to kilka lat temu no i nie wiedziałem, że kiedyś może się to przydać. Ciekawe jak teraz by zawitał i zapytał :?:
Dla Ciebie Reloo to są rzeczy potrzebne a jeśli u kogoś się to wala z kąta w kąt to wywala to nie patrząc na przydatność.
Jutro podjadę i zobaczę.
Janusz JKarp

LukaszLDZ 

Wysłany: 2011-12-30, 17:31   Krótkie buzzbary z nierdzewki

Jako że jestem "zmęczony" rozkładaniem tripoda na 7-8h wypadach chciałem zakupić
zestaw z nierdzewki: 2 sztyce i 2 buzzbary (tylko na 2 kije).

Spodobał mi się taki zestaw

JRC 2 rod Buzz Bar Fixed: 6"and 8" 2 szt niestety jest niedostępny.

Może macie jakieś ciekawe propozycje (w rozsądnych cenach) ?

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2011-12-30, 20:59   

Zobacz to http://www.ebay.co.uk/itm...=item8bb32a977d

lub jeśli masz wolne fundusze http://www.ebay.co.uk/itm...=item27bfa0256b

Ostatecznie możesz zakupić poda x2 z nierdzewki - masz poda i jeśli chcesz to wykręcasz nogi i masz 4 fajne podpórki - koszt 399 zł

pawelw

Wysłany: 2012-02-22, 08:39   

Co myślicie o takim wynalazku? Warte podanej ceny ?

Chciał bym coś takiego mieć na krótkie zasiadki zamiast targania rodpoda na 8 godzin.

PODPÓRKI PROLOGIC

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2012-02-22, 10:20   

Moim zdaniem nie warto - nie wydaje mi się aby była to stabilna konstrukcja kiedy umieścisz na tym wędziska z kołowrotkami które jednak przy karpiowaniu do najlżejszych nie należą. Osobiście poleciłbym ci poszukać 4 podpórek a nie buzzbarów podpieranych tylko w 1 punkcie.

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-02-22, 11:17   

Skłaniam się ku opinii Tengel'a.
Jednak gdybyś upierał się przy takim rozwiązaniu, z buzzbarami to warto pomyśleć o stabilizatorze

RR 
Ryszard Iwański

Wysłany: 2012-02-22, 12:00   

Rozumiem, że tylko teoria z Waszej strony? ja używam i żadnego problemu ze stabilnością nie mam, oczywiście nie może to być zwykła podpórka z cienkiego aluminium tylko solidna z nierdzewki czy grubego aluminium.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2012-02-22, 12:16   

Cytat:
Rozumiem, że tylko teoria z Waszej strony?
Niestety nie - używałem czegoś takiego i miałem problemy ze stabilnością. Nie wypowiem się na temat tego zestawu Proligica bo go nie używałem ale moje doświadczenia z tego typu sprzętem są niestety negatywne. Kolega pawelw, prosił o opinię na temat takiego systemu i na podstawie swoich doświadczeń mu odpowiedziałem :) Wolałbym podpórki, jeśli chodzi o zestaw 1 podpórka i buzz bar to uważam że o stabilności możemy mówić dopiero w przypadku zestawu z nierdzewki, aluminium odpada wg. moich doświadczeń. Poza tym podpórki są bardziej uniwersalne i możemy pozbyć się 'kątów' na szczytówkach przy umiejscowieniu zestawów w 2 różnych miejscach. Także podtrzymuję swoją opinię na temat tego mocowania wędzisk do gruntu ;)

wojtek straub 

Wysłany: 2012-02-22, 12:22   

RR napisał/a:
Rozumiem, że tylko teoria z Waszej strony? ja używam i żadnego problemu ze stabilnością nie mam, oczywiście nie może to być zwykła podpórka z cienkiego aluminium tylko solidna z nierdzewki czy grubego aluminium.

Podobnie jak ja ;)
Powinny być ok. Ważna jest "stabilność" podłoża i głębokość wbicia. Wąskie buzz bar'y też "zwiększają" stabilność.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-04, 13:25   

Ja kupiłem Podpórki z Tandem Baits , z nierdzewki , do tego podpórka z Shakespeare. Razem za 1 zestaw wyszło około 70zł. Buzz Bar z stali nierdzewnej Tandem Baits . Niestety do podpórek linku nie mam ponieważ kupowałem to w wędkarskim w moim mieście.

Mariusz 
Ach te ryby... :)

Wysłany: 2012-03-04, 15:58   

Witam.

Ja wykonałem we własnym zakresie z "nierdzewki" coś w rodzaju buzzbar*a z wkręcana sztycą i przyznam szczerze, że sprawdziło się to już przez kilka lat - może takie rozwiązanie będzie dla kogoś dostępne :?:

Pozdrawiam.

Mirashe 
Kamil Zawadzki

Wysłany: 2012-03-19, 17:31   

Wczoraj przetestowałem podpórki i buzz bary firmy TandemBaits
Jestem z nich bardzo zadowolony, są stabilne i jak zdejmę jedną wędkę to mi się nic nie przechyla jak ktoś tam pisał.
Poniżej fotki może komuś się przydadzą w decyzji :) :D

Ostatnio zmieniony przez Mirashe 2012-03-19, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-28, 18:30   

Używam od sezonu

i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie za tą cenę. Stabilne jak cholera. Nie do zajechania. Nigdzie nie miałem problemu z wbiciem w ziemię nawet suchą bez pomocy żadnych młotków. Zwyczajnie ile pary w nogach naciskasz na poprzeczkę.

michal2020 

Wysłany: 2012-03-29, 21:12   

jaki jest koszt wykonania takiego buzz bara na 3 wedki

Zdania rozpoczynamy wielką literą, polskie znaki, interpunkcja. Ostrzeżenie. /Bury

KRZtv 
Thug Life

Wysłany: 2012-08-21, 12:26   

Cześć. Chce zakupić buzz bary (Najlepiej na 2 wędki) + podpórki.
Przeznaczona cena to 120 zł.

Znalazłem takie coś , ale cenowo podejrzane.
http://www.sklepikwedkars...roducts_id/4611
http://www.sklepikwedkars...roducts_id/4626

Predek 
Jakub Huczek

Wysłany: 2012-08-21, 14:43   

Cześć. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że te podpórki z gwintem za 20zł są co najwyżej do rusztowania węgla w grillu;) Na 1 zasiadce już w 1 podpórce straciłem gwint. Dlatego lepiej dołożyć i kupić coś porządnego;) Pamiętaj - na nich będą spoczywać Twoje kije.

KRZtv 
Thug Life

Wysłany: 2012-08-21, 19:54   

Predek napisał/a:
Cześć. Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że te podpórki z gwintem za 20zł są co najwyżej do rusztowania węgla w grillu;) Na 1 zasiadce już w 1 podpórce straciłem gwint. Dlatego lepiej dołożyć i kupić coś porządnego;) Pamiętaj - na nich będą spoczywać Twoje kije.

A posiadasz jakieś aktualnie, możesz coś polecić ?

kamyk65 
Maciej Kamiński

Wysłany: 2012-08-21, 20:06   

Dokładnie jak kolega pisze, też taką miałem obecnie używam jej jako podpórki do podbieraka :)
Mam i używam już parę sezonów z TB Podp. -Standard/gwint 75-130 cm 02076- 57.11 zł ( info z ich strony ) tych najdłuższych i średnich, lubię łowić w pionie i na sztywno. Z podłożem dają radę , jedną straciłem jak się w korzeń wkręciłem Poprzeczki też od nich.

KRZtv 
Thug Life

Wysłany: 2012-08-21, 21:22   

A ta ? Wygląda stabilnie.

JAXON POPRZECZKA BUZZER

wojtek straub 

Wysłany: 2012-08-22, 09:20   

KRZtv napisał/a:
A ta ? Wygląda stabilnie.

JAXON POPRZECZKA BUZZER

Tak, tylko to buz barr typu goal post - czyli potrzebne do niego dwie sztyce...
W takim wypadku lepiej w ogóle z niego zrezygnować, bo wg. mnie to kolejny zbędny balast, za który trzeba zapłacić...
Na przyzwoity zestaw buzz'ków i sztyc musisz liczyć ok. 200zł...
Tanie buzz barr'y telepią się a miejsca w które wkręcasz sygnałki często trzymają się tylko na kleju :shock: , który szybko "puszcza"...
Osobiście posiadam zestaw JRC - buzz barr'y 20 i 25 cm. oraz sztyce (regulowane) 30 i 50 cm. z nierdzewki i z czystym sumieniem mogę polecić...

Odpowiedz do tematu