Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2014-04-05, 13:54
[Namioty] Nash Titan II
Autor Wiadomość
MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-12-18, 18:25   [Namioty] Nash Titan II

Nash Titan II

Tak, na tym zdjęciu to ja! Rozkładam sobie namiot za 2,5 tyś. Jeszcze wtedy myślałem sobie,że kupowanie tak drogiego namiotu jest całkiem dobrą metodą na wyrzucenie kasy w błoto.

Niemalże 4 miesiące temu, całkiem przypadkowo podczas rozmowy telefonicznej z Pawłem
(dla tych co nie wiedzą o kim piszę – Paweł Kiermaszek, przedstawiciel firmy Nash Tackle
na Polskę) poruszyłem temat o drogich namiotach. Ten przekonywał mnie, że warto tyle kasy wydać na namiot, a ja uparcie twierdziłem, że nie jestem głupi, bo tak samo będę się dobrze czuł w namiocie za „kilka stówek”.
Kiedy Paweł zadzwonił kolejny raz z ofertą testowania namiotu, wyjaśniłem mu, że spoko, biorę go, zrobię test, ale niech się nie spodziewa, że okaże zachwyt na namiocie za taką kasę. Kilka dni później miałem już w domu torbę z namiotem Nash Titan II. Od tego momentu mogłem się w blasku i chwale lansować nad wodą przy namiocie, który w Anglii jest tak wielce zachwalany. Tutaj przyznam szczerze, że nawet w najskrytszych marzeniach, które wszyscy mamy bez wyjątków, nie było miejsca na takie akcje! „Jadę w weekend nad wodę i będę spać w namiocie Nasha!”

Na wstępie zaznaczę również, że bardzo lubię firmę Nash, mam od nich coraz więcej sprzętu, ale nie ma mowy, aby podniecał się każdym cackiem wypuszczonym przez tą firmę. I jeszcze jedno małe ostrzeżenie. Proszę nie spodziewać się jakiegoś profesjonalnego, szczegółowego, pełnych technicznych opisów tekstu. Dla mnie najważniejsze jest spojrzenie od strony przeciętnego karpiarza, który przeglądając produkt zadaje sobie pytanie: „Czy faktycznie potrzebny jest mi ten sprzęt?”

Dobra, teraz weźmy to tak na trzeźwo.

Dlaczego nigdy nie chciałem takiego namiotu?

- bo mnie nie stać,

Dlaczego gdzieś tam sobie marzyłem o takim cacku?

- bo jest ładny, (mam zamiłowanie do rzeczy ładnych)

- bo na metce widnieje napis Nash, (lubię rzeczy markowe. Tutaj pewnie znajdą się tacy co powiedzą „nie zawsze to co markowe jest najlepsze”. Z doświadczenia jednak uważam, że
markowe rzeczy są najlepsze. W butach Nike przechodziłem więcej wiosenek niż w butach
kupionych w przeciętnym sklepie obuwniczym.)

- kupując w takiej firmie mam zapewnioną dobrą opiekę po zakupie. Tak przy okazji zapytam - która inna firma oferuje każdą część zamienną do swoich produktów?

Przekonajmy się teraz, jak się ma reklama do rzeczywistości.

1. „Jeśli łowisz w ekstremalnych warunkach i szukasz agresywnego namiotu, który
zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo nawet przy huraganach i gradobiciach, to nie szukaj dalej, bo już znalazłeś.”

Dobra, tutaj nie ściemniają. Przesiedziałem w nim kilka nocek, gdzie wiatr połączony z burzą i ulewnym deszczem łamał drzewa, a ja sobie prawie spokojnie spałem w namiocie. Dlaczego prawie? A dlatego, że bałem się czy mi huragan wędek nie zdmuchnie z podpórek albo jakieś drzewo spadnie na namiot. W sumie to ciekawy jestem czy w tym przypadku materiał zdałby egzamin? Namiot stworzony jest z mega grubego, wręcz pancernego materiału. Jak już na forum wspomniałem wcześniej jeszcze nie miałem okazji spotkać się z takim materiałem przy namiotach. Ciężko go opisać. Jest on grubszy niż inne namioty z narzutą razem wzięte! Tak, wiem… „Gruby materiał nie zastąpi nam cienkiego materiału z narzutą”. Guzik prawda. Przy prawidłowym rozłożeniu namiotu razem z podłogą woda skraplała się minimalnie, a ciepło z piecyka było trzymane przez materiał przez długi czas (nie lubię spać przy włączonym piecyku. Przed pójściem spać włączałem piecyk na kilkanaście minut by nagrzał mi namiot. Potem był wyłączany i do rana już go nie musiałem odpalać.) Proponuję sobie go pomacać przy okazji na targach czy jakiś wystawach i założę się, że wielu z Was będzie w lekkim szoku. A więc dostępne w zestawie szpilki oraz zastosowany w tym namiocie system szkieletu usztywniającego zapewniają doskonałe trzymanie się konstrukcji podczas ekstremalnych warunków nad wodą.

Rynienka, która odprowadza nam wodę w trakcie deszczu. (akurat wtedy nie padał deszcz...)

„Komfort” – do dyspozycji mamy ogromną ilość miejsca na łóżka i sprzęt.

Nawet kilka nocek spędziliśmy w tym namiocie w trójkę. Też dawało rady. Wystarczyło się tylko dobrze dogadać jak startujemy do brania :D

Dlaczego jeszcze mógłbym się czuć komfortowo w tym namiocie? Hmm...
Może dlatego, że jest on bardzo wysoki. Tak dla porównania - Ja (189cm i namiocik).

Nie musiałem się też denerwować, że podłoga mi się będzie co chwilę przesuwać czy odpinać z rzep.
Podłogę możemy przymocować do namiotu za pomocą trzech takich klipsów.

Żeby nie było to rzepy też są :mrgreen:

Dla zwiększenia naszego komfortu możemy sobie zmieniać z przodu panele. Mamy tam milion opcji. Nie będę tego opisywać, bo i tak wiem, że tego nie czytacie... ja też wolę oglądać obrazki :lol:

Dodam tylko, że pełny panel możemy śmiał założyć razem z moskitierą. Są tam dwa zamki.

2. „Błyskawiczne rozkładanie”.

Jak wypakowałem ten okazały kawał materiału z kilkoma rurkami z pokrowca to myślałem,
że nockę jednak prześpię pod gołym niebem. Jako żółtodziób w rozkładaniu tego namiotu na początku miałem małe problemy z rozkładaniem. Sam bym sobie na pewno nie poradził. Ale z czasem to rozkładanie wychodziło mi coraz lepiej i mogę stwierdzić, że rozkłada się go tak samo szybko jak inne namioty. Pewnie, że można go jeszcze szybciej rozkładać, widziałem jak to Paweł robi… kwestia wprawy. Ale trzeba przyznać… rozkłada się go bardzo płynnie i szybko.

A z drugiej strony nie rozumiem wędkarzy, którzy sugerują się szybkością rozkładania namiotu. Czy my jedziemy nad wodę żeby połowić, odpocząć czy żeby rozkładać namiot na czas?

3. „Nieprawdopodobnie wytrzymały”.

Łaski nie robią. Jeżeli płacę za coś tyle kasy to wymagam żeby to było wytrzymałe. Skakać
po nim nie skakałem, meteoryt w niego nie przywalił, tir po nim nie przejechał, ani powódź nad wodą mnie nie zaskoczyła jak pewnego karpiarza we Francji (historyjkę tą chyba już czytaliście na www.nash.com.pl ?).. więc ciężko mi powiedzieć czy jest wytrzymały. Może jeszcze będę miał okazję się przekonać o jego wytrwałości.

4. „Łatwość rozłożenia na najbardziej nierównych terenach”.

A to wszystko dzięki stopkom zastosowanych w tym namiocie. Przyznam się, że na ten bajer nie zwracałem uwagi dopóki nie musiałem się rozbić na bardzo małym stanowisku. Wielkość tego namiotu ma wiele zalet, ale również i wadę – może utrudnić rozbicie na stanowisku o ograniczonej przestrzeni. Tutaj bardzo fajnie spisały się te stopki, które idealnie dostosowały się do nierównej powierzchni.

Namiot ten ma bardzo elastyczną konstrukcję. Można sobie z nim robić co się tylko chce. I bez problemu dostosujemy go do warunków panujących nad wodą.

Podsumowanie

Bardzo ciężko jest powiedzieć cokolwiek w negatywnym tonie o tym namiocie – nawet takie niewielkie niedociągnięcia jak brak okien z tyłu namiotu, które odpowiadają za prawidłową cyrkulację powietrza nie są w stanie naruszyć bardzo dobrego wrażenia jakie pozostawia po sobie namiot Nash Titan II. Ale spokojnie… Dziadek Nash o tym pomyślał i już w roku 2013 będziemy mogli sobie nabyć ten namiot z dodatkowymi oknami z tyłu. O tym już można poczytać na forum więc się nie rozpisuję. Design namiotu to jeden z elementów, którym Nash Tackle wyróżnia się na rynku. Wygląd dla mnie jest bardzo ważny i u mnie zawsze mocno podbija ocenę końcową i w efekcie wpływa na podjecie decyzji czy kupię akurat ten sprzęt. Hejterzy płaczą, że namiot jest ciężki w transporcie… Ciężki to on jest tylko moim zdaniem na papierze! Sam na początku jakoś marudziłem, że te 17kg to dużo. Ale w dzisiejszych czasach praktycznie każdy podjeżdża sobie pod same stanowisku. Ale coś kosztem czegoś…. Zarówno podłoga jak i tkanina z której wykonany jest namiot jest bardzo gruba, ale to wszystko przekłada się na maksymalną ochronę przed warunkami atmosferycznymi oraz na żywotność tego produktu. Cena 2,5 tyś. trochę przeraża. Na przeciętną polską kieszeń te produkty są zbyt drogie, ale z drugiej strony warto czasami zainwestować pieniążki w droższy towar, co w przyszłości przekłada się na możliwość dłuższego użytkowania, zadowolenia z produktu, a tym samym cieszenia się dobrym zakupem.
Gdybym miał wydać ponad 2 tyś. na namiot to na pewno zdecydowałbym się na Titana. Drogo, ale warto.

Mam nadzieję, że będę mieć jeszcze możliwość spędzenia kilku nocek w tym namiocie. Po 3 miesiącach z tym namiotem ciężko cokolwiek więcej napisać. Będę w miarę możliwości ten temat aktualizować.

Z tego miejsca chciałbym jeszcze podziękować Pawłowi za udostępnienie sprzętu do "testów". Mam nadzieję, że tekst Cię nie przestraszył i w przyszłości jeszcze jakiś sprzęcik Nasha będziemy mogli opisać naszym forumowiczom :mrgreen:

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez MariuszPosmyk 2014-10-29, 18:37, w całości zmieniany 6 razy  

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-18, 19:31   Moje 3 miesiące z namiotem Nash Titan II

Witam Mariusz.
Cieszy pozytywna opinia o namiocie.Spędzam większość wypraw samotnie, czy dla jednej
osoby nie jest zbyt duży.Zamierzam w 2013 kupić i Ty przy 190cm, na zdjęciu wyglądasz
no powiedzmy, skromnie.Zastanawiam się, czy dwójka nie będzie za duża ? Myślę, że
odżałuję tyle kasy(podobno w 2013 o 200pln taniej, przynajmniej tak obiecywał Paweł.
Dziękuję za opinię przekonałeś mnie ponieważ myślałem o zakupie czegoś z Anakondy.
Pozdrawiam.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-18, 20:20   

Nie widzę w tym namiocie nic rewelacyjnego, oprócz jego stabilności, ba nawet posiada braki.
Nie wiem dlaczego Nash zakwalifikował go do najwyższej ' półki " ? Do tego jeszcze ta cena... chyba za stabilność. ;)

Jestem chyba pierwszy, któremu nie pasi ten namiot . :D

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-18, 21:09   Moje 3 miesiące z namiotem Nash Titan II

Witam Mefisto.
Co lepszego proponujesz?

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-12-18, 21:12   

mefisto, a czy bawiłeś się nim na żywo??

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-12-18, 21:19   

Ja w tym roku widziałem u jednego karpiarza namiot Trakkera. Nie miałem przyjemności "macać" Titana, ale ów Trakker miał również bardzo gruby materiał. Co mnie najbardziej zdziwiło ? Wiek ów Trakkera - 10 lat i dobrze się trzyma !! Jeżeli po Titanie można się spodziewać podobnej trwałości to uważam, że warto przemyśleć zakup.

Mariusz BTW co Wy za trunki pijacie na zasiadkach ?? :lol:

Pozdrawiam - Marek !

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-12-18, 22:25   

Mi osobiście ten namiot się po prostu nie podoba.
Do wykonania itd nie mam żadnych zastrzeżeń, widzialem ten namiocik, macałem go ostatnio na Bemowie.
Brakuje mi ponadto daszku nad wejściem. W letnie dni podczas deszczu przy otwartym namiocie woda będzie waliła do środka. :/

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2012-12-18, 22:29   

Cytat:
Brakuje mi ponadto daszku nad wejściem. W letnie dni podczas deszczu przy otwartym namiocie woda będzie waliła do środka.

I właśnie ten argument skłania mnie do szukania namiotu z przedsionkiem.

shivan 
NIE

Wysłany: 2012-12-18, 22:50   

Panowie 2013 okna z tyłu...2014 daszek;]
Z opisu wygląda na fajny namiot, może kiedyś spotkam nad wodą to sobie obejrzę dokładniej.
Pozdro

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-12-19, 00:09   

marec-ki napisał/a:
Mariusz BTW co Wy za trunki pijacie na zasiadkach ??

Ponawiam pytanie :twisted:

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-12-19, 00:17   

Namiot to nic ! Ale te Twoje portki i papa :D

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-12-19, 00:24   

Przemo napisał/a:
Mi osobiście ten namiot się po prostu nie podoba.

Kwestia gustu.

Przemo napisał/a:
Brakuje mi ponadto daszku nad wejściem. W letnie dni podczas deszczu przy otwartym namiocie woda będzie waliła do środka. :/

Może i brakuje. W sumie jestem przyzwyczajony do namiotów bez daszków i przedsionków - może dlatego na to nie zwróciłem uwagi. Nigdy nie mam otwartych drzwi w lato podczas ulewy tylko korzystam wtedy z moskitiery.

marec-ki napisał/a:
Mariusz BTW co Wy za trunki pijacie na zasiadkach ?? :lol:

Jestem biednym studentem :lol:

DamianHryniewicz napisał/a:
Namiot to nic ! Ale te Twoje portki i papa :D

:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez MariuszPosmyk 2012-12-19, 00:25, w całości zmieniany 1 raz  

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2012-12-19, 00:42   

MariuszPosmyk, a spodni to męskich nie było? :D
Co do namiotu to niestety, ale chyba w najbliższych latach i mnie nie będzie na niego stać i bardzo z tego powodu ubolewam. Jak wygram w totka jednak to będzie mój pierwszy zakup :)

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-12-19, 00:45   

Karwi spodni się czepiasz, katana jaka ;) :twisted:

A namiocik miałem okazję obejrzeć w Wawie na pokazie, robi bardzo pozytywne wrażenie, gdyby było mnie na niego stać, to na pewno zastanowiłbym się poważnie nad zakupem. :P

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-19, 06:58   Moje 3 miessiące z namiotem Nash Titan II

Da szek, czy przedsionek wszystko na nic. Wszystko zależy od tego z której strony zacina deszcz. Jak od czoła namiotu, nie pomoże daszek ani przedsionek.

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2012-12-19, 12:58   

Ty na rybach byłeś czy w drodze do kościoła?! :mrgreen:
Co do namiotu wyglądem jest okropny! :/

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-19, 16:38   Re: Moje 3 miesiące z namiotem Nash Titan II

RYSZARD napisał/a:
Witam Mefisto.
Co lepszego proponujesz?

Osobiście wybrałbym Nasha, ale z serii DT. Chociażby dlatego, że ma sypialkę w moskitierze, która pozwala na bezstresowe spanko. Natomiast wszelakie daszki nie przemawiają do mnie gdy nie używa się narzuty, bo bez niej w wietrzne dni gdy wiatr jest od czoła działa jak żagiel, który majta całym namiotem.

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-19, 18:08   Moje 3 miesiące z namiotem z Namiotem Nash Titan II

Witaj mefisto.
Dziękuję za informację. Trzeba będzie zakup namiotu ponownie przemyśleć.Plus Titana
jest taki, że jest przestronny i wysoki jak na namiot.Pozdrawiam.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-12-19, 22:12   

Cześć!
Porównywanie Titana do Double Top Extreme jest dokładnie takie jak porównywanie Range Rovera do limuzyny... One nie mają ze sobą nic wspólnego, więc w różnych sytuacjach jeden może być lepszy od drugiego i na odwrót. Titan jest dużo lepszy od DTE pod względem bezpieczeństwa i można go rozstawić na dużo mniejszych i trudniejszych miejscówkach. DTE natomiast jest na pewno dużo "przyjemniejszy" w użyciu podczas upalnych dni, bo ma okna wentylacyjne, a wewnętrzna kapsuła z moskitiery dobrze chroni przed wszystkimi insektami.
Ja używam Titana, bo pasuje do mojego wędkowania, ale komuś innemu może bardziej pasować DTE.
P.S- jeśli chodzi o wpadanie deszczu do środka... używam frontu z moskitiery dopóki nie zacznie lać. Lekki deszczyk spływa po moskitierze, a widok jest taki jakby się siedziało pod parasolem :)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-12-20, 09:11   

MariuszPosmyk napisał/a:

Jestem biednym studentem :lol:

To musi nieźle wyglądać 8) biedny student z mamrotem w Titanie :mrgreen:

Pytanko.

Skoro Mariusz mierzy ~190cm to na zdjęciu nie widać aby był mocno wyższy od namiotu. W opisie podane jest, że wysokość Titana to 165cm. Czy w takim razie można go jeszcze "podwyższyć" ?

Pozdrawiam - Marek !

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-12-20, 09:25   

marec-ki napisał/a:
Skoro Mariusz mierzy ~190cm to na zdjęciu nie widać aby był mocno wyższy od namiotu. W opisie podane jest, że wysokość Titana to 165cm. Czy w takim razie można go jeszcze "podwyższyć" ?

Może po prostu miał dobrego fotografa.

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-20, 12:13   Moje 3 miesiące z namiotem Nash Titan II

Cześć, oto cytat Mariusza;
Może dlatego, że jest on bardzo wysoki. Tak dla porównania - Ja (189cm i namiocik).

Tak opisuje Mariusz walory namiotu na stronie pierwszej w tym temacie.Pozdrawiam.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-12-20, 12:23   

Sprawa jest prosta - zwiększając sobie wysokość namiotu tracisz trochę na ilości miejsca w środku namiotu.

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-12-20, 12:49   

MariuszPosmyk napisał/a:
Sprawa jest prosta - zwiększając sobie wysokość namiotu tracisz trochę na ilości miejsca w środku namiotu.

W środku i tak jest sporo miejsca ;) czyli jednak da radę zrobić go wyższego niż 165cm ?

Pozdrawiam - Marek !

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2012-12-20, 12:57   

marec-ki napisał/a:
MariuszPosmyk napisał/a:

W środku i tak jest sporo miejsca ;) czyli jednak da radę zrobić go wyższego niż 165cm ?

Dokładnie. Tak, można. Po nowym roku jak go rozłożę to spróbuję to jakoś zmierzyć ile maksymalnie można go podnieść.

Maciej Kozyra
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-20, 20:42   

Sam używam DTEX1m, jak dla mnie brak wentylacji jest dużym minusem Titana, podobnie jak cena. Za 500 funtów można mieć AquaM3 z Aquatexem i wentylacją. Paweł powinien mieć wiedzę, czy materiał Titana jest oddychający. Zaletą Titana może być zdolność do rozbicia na ograniczonej przestrzeni, to cecha wszelkich parasolopodobnych konstrukcji. Resztę uważam za drugorzędne detale i marketing.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-21, 11:23   

Maciej Kozyra, materiał Tytana też oddycha, za to jest znacznie grubszy od Aquatexu. W upalny dzień okna niewiele pomagają, zresztą w nowym sezonie będą i modele z oknami...
Stabilności nie określił bym jako cechy drugorzędnej - a miałem okazję porównać Tytana, DT i Armo Dome podczas tej samej wichury... A tak dla porównania - niewiele tańszy Armo Dome, nie posiada okien ani z tyłu ani z przodu, a Aqua M3 to nic innego jak Trakker Armo, tyle, że szyte w UK a nie Chinach...
Do tego Tytan jest znacznie większy jak DTE i jeszcze szybszy w rozkładaniu, a do składania/rozkładania potrzeba znacznie mniej miejsca...

MARTINEZ 
Marcin Herman

Wysłany: 2012-12-21, 18:27   

Miałem możliwość zobaczenia namiotu jak Mariusz katował go na zasiadkach. Wygląd jak i materiał zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Brak okien(siatki) z tyłu akurat mi nie przeszkadza bo w 30°C upale poprostu nie siedzę w namiocie tylko w cieniu. A co do ceny hmm jeżeli namiot wytrzyma 10 lat to cena wg mnie bardzo przystępna.

Maciej Kozyra
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-21, 19:04   

wojtek straub napisał/a:
Maciej Kozyra, materiał Tytana też oddycha, za to jest znacznie grubszy od Aquatexu. W upalny dzień okna niewiele pomagają, zresztą w nowym sezonie będą i modele z oknami...
Stabilności nie określił bym jako cechy drugorzędnej - a miałem okazję porównać Tytana, DT i Armo Dome podczas tej samej wichury... A tak dla porównania - niewiele tańszy Armo Dome, nie posiada okien ani z tyłu ani z przodu, a Aqua M3 to nic innego jak Trakker Armo, tyle, że szyte w UK a nie Chinach...
Do tego Tytan jest znacznie większy jak DTE i jeszcze szybszy w rozkładaniu, a do składania/rozkładania potrzeba znacznie mniej miejsca...

Na krótką zasiadkę brolly z narzutą, na dłuższe - to co kto ma.
Nie będę się upierał, narzucał, bronił, krytykował, każdy mieszka w tym, co kupił, na co go stać, co mu potrzeba, cieszy, lansuje, etc.
Moja opinia jest subiektywna, nie narzucam nikomu prawd objawionych, domysłów i półprawd.
Wszystkiego dobrego na święta.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-12-21, 19:27   

Cześć!
W żadnym namiocie karpiowym nie ma czegoś takiego jak oddychający materiał. To jest ściema. Wystarczy, że jeden fragment "oddychającego" namiotu zostanie przeoczony przy impregnowaniu i można zobaczyć jak przestaje oddychać :twisted: Jak nie wierzycie mogę Wam wkleić zdjęcia namiotu Trakkera z słynnego Aquatexu pozbawionego impregnatu.
Każdy namiot bez narzuty w pewnych warunkach się poci obojętnie z jakiego jest materiału.
Ważne jest natomiast, żeby namiot szybko schnął i tu materiały pseudo oddychające robią dobrą robotę! Spałem w moim Titanie obok kolegi śpiącego w "oddychającym" Trakker Armo Dome i po deszczu wyschły jednakowo szybko.
Pozdrawiam!

Maciej Kozyra
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-21, 19:39   

O, to jest info. Paweł, masz wiedzę, czy materiał Tytana to to samo co w nieprodukowanych już S-kach? Zwało się to bodajże Aqua-sense.

Kubala77 

Wysłany: 2012-12-21, 21:39   

Nash.com.pl napisał/a:
Cześć!
Spałem w moim Titanie obok kolegi śpiącego w "oddychającym" Trakker Armo Dome i po deszczu wyschły jednakowo szybko.
Pozdrawiam!

Aquatex nie nasiąka wodą więc nie wiem co tam miało schnąć. Chyba kolega Kieremeszek nigdy nie widział namiotu z Aquatexu. Z tego wątku wynika że Titan to najlepsze bivvi na świecie, proponuje chociaż poczytać o aquatexie albo filmik sobie zobaczyć na youtubolu, to najprościej.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-12-21, 22:10   

Kubala77,
Talerz też wodą nie nasiąka, a wyschnąć musi... Czy nie?
P.S- Nie ma czegoś takiego jak najlepsze bivvy na świecie. Jest tylko dobrze, albo źle dobrane do potrzeb konkretnego wędkarza.

Kubala77 

Wysłany: 2012-12-21, 22:53   

Porównanie do talerza mocna rzecz, zawsze można się jakoś z przypału lub plamy wybronić, czyż nie ? Prawda jest taka, że inne materiały są lata świetlne do tyłu za Aquatexem. Proszę więc więcej nie bujać np o równym schnięciu i oddychaniu, bo są ludzie co takie zabawki mają i mogą takie bajki zweryfikować :D

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-12-22, 03:09   

Kubala77 napisał/a:
zawsze można się jakoś z przypału lub plamy wybronić, czyż nie ?

Czyż nie.

Tutaj dla Ciebie zdjęcie narzuty namiotu Trakker Armo Dome Mk2 z Aquatex'u. Jak widać na załączonym obrazku kawałek niezaimpregnowanego materiału jest lata świetlne za zaimpregnowanym kawałkiem. Dziękuję, dobranoc :*

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-12-22, 08:54   

Nie ma materiału w namiotach którego nie trzeba by impregnować.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-22, 11:33   

Maciej Kozyra, każdy z tych modeli ma swoje wady i zalety i wybór konkretnego powinien uwzględniać nasze potrzeby...
Kubala77, niedawno tydzień nocowałem w namiocie z aquatexu a kumpel w tytanie - zaliczyliśmy huragan, tropikalną ulewę i gradobicie a na koniec pustynny upał (w dzień lampa, nocą chłodno)... "Zbieżności" - żaden nie przeciekł, reszta na + dla tytana... Porównując dwie podobne konstrukcje (namioty typu twin skin), przewaga tego z aqutexu ujawniła się dopiero w momencie pakowania - szybciej schnął jak ze "zwykłego" nylonu...

Kubala77 

Wysłany: 2012-12-22, 13:28   

Wojtek Straub mam namiot z aquatexu trzy lata i mi nie musisz nic tłumaczyć, chyba, że masz niedopartą konieczność tłumaczenia wszystkim wszystkiego :D Dla Ciebie Tytan na + to nie znaczy, że będzie lepszy dla każdego :D

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2012-12-22, 19:35   Moje 3-mce z namiotem Nash Titan II

Cześć Paweł Kiermaszek. Jedno pytanko-będziesz wystawiał w Świdniku?
Pytam bo mam tylko 200 km z Przemyśla.Chcę ,, podotykać'' Titana.Pozdrawiam.

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2012-12-22, 20:08   Re: Moje 3-mce z namiotem Nash Titan II

RYSZARD napisał/a:
Cześć Paweł Kiermaszek. Jedno pytanko-będziesz wystawiał w Świdniku?
Pytam bo mam tylko 200 km z Przemyśla.Chcę ,, podotykać'' Titana.Pozdrawiam.

Z tego co jest w ogłoszeniu Irka to będzie.

Odpowiedz do tematu