Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tani marker
Autor Wiadomość
polek

Wysłany: 2016-06-10, 13:16   

j.w.

DSCN0333.JPG
Światło silne ale nie agresywne.
Plik ściągnięto 30 raz(y) 112,05 KB

polek

Wysłany: 2016-06-10, 13:20   

Jak widać nie trzeba być elektronikiem by zmontować całość.

korki 

Wysłany: 2016-06-10, 17:21   

Pomysł z łączeniami rurek wydaje mi się kiepski, ponieważ żyłka zamiast ślizgnąć po markerze będzie się zatrzymywała na łączeniach.

man_89

Wysłany: 2017-03-28, 07:57   

Odgrzewam kotleta... Panowie nie wydaje się wam, że taka taśma odblaskowa będzie płoszyć karpie? zamierzam zrobić taki marker i wczoraj jadąc w samochodzie znalazłem kamizelkę odblaskową, więc wpadłem na pomysł, żeby ją wykorzystać do oznaczenia boi, lecz jak zaświeciło słońce to ostro dawało odbijając się od kamizelki. I zastanawiam się, czy jak w dzień słońce przygrzeje to w płytkiej wodzie taka "lampa" nie odstraszy karpie.

janusz288 

Wysłany: 2017-05-14, 12:50   

Witam
Szukam informacji na tema blokad rurek na klik
wykonanych z metalu , ktoś kiedyś coś takiego posiadał.
Kiedyś czytałem że ktoś to posiada a dziś nie mogę znaleźć informacji.

a.jpg
Plik ściągnięto 32 raz(y) 118,42 KB

gIFF

Wysłany: 2017-05-16, 18:38   

Słabo szukasz wpisz w google "Sprężyna do laski poskromu "

janusz288 

Wysłany: 2017-05-19, 06:01   

Szukam coś takiego

IMG_20170518_200718-600x1067.jpg
Plik ściągnięto 119 raz(y) 117,31 KB

lukaszz_p90 

Wysłany: 2017-05-19, 13:15   

Kolega wyżej podał Ci czego trzeba szukać. Pierwszy link z google i jest, tyle, że jest wykonana z cienkiej blaszki a nie jak na zdjęciu, które pokazałeś z drutu.

Jak myślicie, które rozwiązanie jest lepsze, właśnie z tym patentem czy sposób, który podaje AndrzejN. ?

gIFF

Wysłany: 2017-05-21, 09:07   

lukaszz_p90 napisał/a:
Jak myślicie, które rozwiązanie jest lepsze, właśnie z tym patentem czy sposób, który podaje AndrzejN. ?

Zdecydowanie z blaszką . Złożenie markera staje się dużo szybsze. Docenisz to jeżeli stawiasz go na głębszej wodzie gdzie tych rurek jest kilka. A wyobraź sobie kręcenie 6-7 rur z gwintem.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-05-21, 10:35   

gIFF napisał/a:
lukaszz_p90 napisał/a:

Zdecydowanie z blaszką . Złożenie markera staje się dużo szybsze. Docenisz to jeżeli stawiasz go na głębszej wodzie gdzie tych rurek jest kilka. A wyobraź sobie kręcenie 6-7 rur z gwintem.

Również tak uważam, jednak nie znalazłem tych "zatrzasków" kiedy konstruowałem swoje markery. Możesz podać jakie wymiary mają te blaszki, czy zmieszczą się one w rurki o średnicy 18-22mm?
Skręcanie na gwint nie jest takie straszne, połączenie 3-4 rurek(3-4m markera) to moment. Szybko i pewnie trzyma, łączenie na tak krótkim gwincie jest sztywne i stabilne. W przypadku zastosowania systemu blokad na te "blaszki", na pewno trzeba by "spigoty"(wpusty rurek) robić dłuższe, aby łączenie było stabilne.

gIFF

Wysłany: 2017-05-21, 17:43   

Ja kupiłem oryginalne rury z kielichami a te blaszki dorobiłem sam potrzebowałem taką ilość że by troszkę to wyszło ale znajomy kiedyś takie kupował i były podobnych rozmiarów . A rurek używam o średnicy 20 ale w 16 by też weszły. Markery sprawują się świetnie :)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-05-21, 18:39   

Cytat:
Docenisz to jeżeli stawiasz go na głębszej wodzie gdzie tych rurek jest kilka. A wyobraź sobie kręcenie 6-7 rur z gwintem.

7 rur to ok 10 m ;) a skręcanie tego to moment ponieważ jest duży skok gwintu.

gIFF

Wysłany: 2017-05-22, 20:42   

daniels napisał/a:
7 rur to ok 10 m a skręcanie tego to moment ponieważ jest duży skok gwintu.

Używałem z gwintem, i składanie na blaszkę jest szybsze ale to już niech każdy sam zadecyduje który sposób mu bardziej pasuje.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2017-06-29, 09:49   

gIFF napisał/a:
lukaszz_p90 napisał/a:

Zapomniałeś dodać, że są standardowa sprężyna laski poskromu ma blaszkę 9mm i nie nadaje się do rurek kielichowych RLM-16 o średnicy wewnętrznej ok. 14mm. Należy użyć do tego sprężyn ok. 6mm, a te są trudne do dostania w przyzwoitej cenie.

Artur Strauss

Odpowiedz do tematu