Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulki Zanętowe od Trapera
Autor Wiadomość
Kosa 
Sławomir Kosiński

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-09-01, 20:36   Kulki Zanętowe od Trapera

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o kulkach proteinowych z firmy Traper. Używałem pelletu jakiś rok temu i zauważyłem ,że wyrzuciłem pieniądze. Pellet się nie nadawał do niczego :/ . A co do kulek to nie próbowałem ale teraz byłem w sklepie i zwróciły moją uwaga stąd właśnie moje pytanie czy warto kupić czy odpuścić ? Ostatnio widziałem filmik z DVD KARP kolega Wojciech Warmuz korzysta z pelletu tej firmy i po mnie zastanawia czy jakość produktów trapera się polepszyła.

KRZtv 
Thug Life

Wysłany: 2012-09-01, 21:45   

Ja używam często Scopexa tej firmy i jest w miarę okej.

karpisko 
Dominik Dubowik

Wysłany: 2012-09-02, 08:14   

Ja używam tylko firmy trapera jeśli chodzi o pelet i granulat używam truskawkowy,waniliowy sporadycznie pelet śmierdzący.Kulki jakoś mnie nie uwiodły a zapachem przypominały i wyglądem suchą ciastolinę,ale kilka ryb wyciągnąłem na początku mojej przygody na hakowe kulki wanilia.

Predek 
Jakub Huczek

Wysłany: 2012-09-02, 09:24   

Ja mogę się pozytywnie wypowiedzieć o pellecie zanętowym z nowej serii Trapera... O ile się nie mylę seria nazywa się big carp series. Praca i zapach pelletu całkiem znośna. Natomiast o kulkach zdanie mam już inne, nie są skuteczne i nie widać pracy kulek. Nie polecam.

Piotrass30 
Piotr H.

Wysłany: 2012-09-02, 10:16   

Kosa, tak jak napisałPredek, w tym roku Traper wypuścił nową serię kulek, mixów i pelletów nie jest to big carp series tylko ekspert Bic carp np.seria ekspert
Co do efektywności produktów Trapera to jak z każdym jedzonkiem karpiowym nawet tych najlepszych firm. Na jednej wodzie się sprawdzą i będą "kilerem" a na innej nawet nie doczekasz się piknięcia. :)

Predek 
Jakub Huczek

Wysłany: 2012-09-02, 14:24   

Dzięki za korektę :) Kto by to wszystko spamiętał :) Ale jak to mówią, że jak sam nie sprawdzisz to się nie przekonasz ile takie kulki są warte ;)

Kosa 
Sławomir Kosiński

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-09-02, 14:56   

Dzięki dlatego się pytam bo używałem rok temu pellet tej firmy i mnie nie zachwycił :D . Nie wiedziałem jak jest teraz ale mniej więcej już wiem że jest OK. Ten pelet nie jest drogi więc go sprawdzę przy najbliższym wyjeździe.

HuzieK 
Jakub Szpunar

Wysłany: 2013-02-16, 15:12   

ja używałem pelletów trapera, ale tych hakowych. Mogę się wypowiedzieć głównie o śmierdzielach, ponieważ na łowisku, które ma z 10ha pływa pewnie również 10 karpi i nie wiem czy to zbieg okoliczności czy mega fart, ale nigdy nie widziałem, żeby ktoś tam złapał karpia, a tutaj dla jaj przed zmrokiem założyłem właśnie pelet o zapachu halibuta chyba i co?........ I o 2:30 miałem pobudkę spowodowaną sygnalizatorem, przy którym akurat była ta wędka, na której miałem zarzucony pelet trapera - halibut.
Kolega również na pelet o zapachu truskawki złapał amurka (jakieś 4,5kg :D , ale złapał). Widziałem, wąchałem kulki z tej starsze serii i nie byłem jakoś specjalnie zadowolony z tego, ale może akurat u kogoś na wodze się sprawdzi.

A co do nowej serii to jest właśnie seria "EXPERT" i mogę powiedzieć, że wprowadzili naprawdę kilka fajnych produktów takich jak np.: orzech tygrysi, mączki rybne, robaki i inne rzeczy do produkcji kulek. A cena jest naprawdę fajna, bo pewnie te same orzechy tygrysie firmy "XXX" by mogły kosztować 50zł za kilogram, a nie coś +/- 20zł. W tym roku pewnie przetestuje również miksu z nowej serii, a z tego co widziałem to 'gotowce' na pierwszy rzut oka nie były złe ;)

maciek123 
Maciek Lewandowski

Wysłany: 2013-02-16, 15:34   

Ja używałem i kulek i pelletu zanętowego Traper. Pellet pracuje całkiem dobrze, kulki nie są jakieś powalające. Kulka wygląda jak by była zrobiona zz samego ciasta-zawiera niewiele dodatków :)

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-03-20, 10:42   

Używał ktoś z was kulek zanętowych Trapera Ananas z serii Ultra ? Jak się sprawdzały ? Szukam niedrogich kulek do nęcenia w tym smaku.

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2015-03-20, 17:30   

Używałem serii Ultra ale Scopexa i Kraba. Znośne ale tylko znośne. Miśki jadły ale już ich nie kupię. Naprawdę lepiej dołożyć i pójść w jakość ;)

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2015-03-20, 17:58   

wild_scorpio46 napisał/a:
Używał ktoś z was kulek zanętowych Trapera Ananas z serii Ultra ? Jak się sprawdzały ? Szukam niedrogich kulek do nęcenia w tym smaku.

Ja bym polecił ananas z Addera , kulka tania a i dobre efekty na nie miałem.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-03-20, 19:36   

Ja też używałem kilku smaków, ryby brały :) takie tanie na początek w sam raz:) ale jeszcze taniej wychodzą kulki z Decathlonu Wellmix :) sprawdz paczki 10 kg. Kulki Decathlon

Wracając jednak do trapera seria expert niewiele droższa a na pewno lepsza:) Ta firma wzbudza różne emocje jeśli chodzi o przynęty, najczęściej negatywne ale bywały dni że tylko na Trapera brało:) Od nich zaczynałem teraz sam robię kulaski ale dobrze mi się kojarzą. Do metody używam nadal ich kulek 10mm Ultra Truskawka i Ochotka i brania mam całkiem ładne:)

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-03-20, 20:02   

Rumcojs, te kulki mnie zainteresowały. Do nęcenia powinny być ok.

Królik 
Krzysiek Król

Wysłany: 2015-04-01, 09:51   

Od maja 2014 jadę tylko na kulkach ( mixie) i method mixie Trapera łosoś i krewetka. Jakieś efekty są ,ale... Pierwsza uwaga opis samego produktu. Najpierw na paczce w 5 językach marketing co to tu nie mamy. Ekstraty, super mączki. Poniżej analiza procentowa i tu zaskoczenie :shock: białko 16,34 %, tłuszcz 14,4% (krewetka) coś mało białka. Tak dla porównania method mix krewetka białko 15,18 tłuszcz 14,51 :shock: czyli prawie to samo !!! Idziemy dalej... Skład surowcowy: mączka kukurydziana i sojowa, pieczywo cukiernicze :shock: :!: proteiny mleczne, proszek jajeczny, nasiona oleiste, cukier,aromaty i barwniki spożywcze. Teraz czas na refleksje :/ gdzieś znikły te wspaniałe rybne mączki ( mix krewetka i łosoś !!! ) zero tych cudownych ekstraktów :/ czyli że to jest zanęta w pudełku mixu do kulania ???

majkgliwice 
Michał Kosidło

Wysłany: 2016-02-08, 23:48   

Nie będę tworzył nowego tematu odnośnie produktu Trapera. Zapytam tutaj.
Czy Coco Belge( mączka kokosowa) straci swoje właściwości przeczyszczające po ugotowaniu, w kulkach?

Odpowiedz do tematu