Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Daiwa BlackWidow
Autor Wiadomość
MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2015-01-12, 13:09   

mankimank, Możesz śmiało jeździć. Ja cały ten sezon łowiłem na plecionkę, przelotki są nie ruszone.

maniak6 

Wysłany: 2015-01-12, 14:08   

mankimank napisał/a:
Mam pytanie czy jeśli pojadę 2-3 razy w roku na łowisko gdzie będę zmuszony użyć plecionki i wyholuję parę ryb to zniszczę przelotki w tej wędce. Czy ktoś stosował plecionkę z tymi wędkami?
Nie ma takiej opcji, u mnie nic się nie dzieje z przelotkami. Ale powoli już odchodzę od pleciii :)

Cyprinus 
Kacper Sędor

Wysłany: 2015-01-12, 17:05   

Ja łowię Daiwą Phantom (która jest podobna do Black Widow) i cały sezon łowiłem plecionką i nie ma opcji,żeby coś się stało.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2015-07-30, 18:48   

Odgrzebie tego kotleta :O
Zamierzam zakupic owe karpiówki i zastanawiam się nad ilością składań. Dużo czytałem na ich temat i chciałbym zapytac, czy faktycznie 2-skł bedą lepsze niz 3-skł? Chodzi mi o model 3,6m 3lb.
Narazie wiekszosc wypraw bedzie raczej łowienie z rzutu.
Czy ktos moze w koncu wyjaśnic o jakiej akcji są te kijeczki, bo opinie są niestety mocno podzielone?
pozdR Tomek

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-07-30, 19:19   

Szczerze, przy tej klasie kija jak dla mnie bez znaczenia. Miałem zarówno 2 jak i 3 skład i obie były kluchy :) Różnicy praktycznie nie czułem. Pozdrawiam

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2015-07-30, 19:31   

Możesz kolego rozwinąc "kluchy"? Dodam, ze to mje pierwsze wedki tego typu, wiec nie ma co szalec :D Dużo dobrego sie naczytałem i pomyślałem, ze jak na start to beda git :P

rafczyk 

Wysłany: 2015-07-30, 20:17   

Na start polecam Ci zdecydowanie, sam zakupiłem jako pierwsze karpiówki właśnie DBW w wersji 2 składowej i jestem mega zadowolony. Obejrzyj jeszcze Anaconda Base. Ale DBW jak najbardziej na plus.

kwiq
Andrzej K

Wysłany: 2015-07-30, 20:20   

Base to jak dla mnie zdecydowanie inna klasa wędziska. Black Widow jest przyjemna ale zbyt miękka - stąd określenie klucha. Bardzo przyjemnie się holuje na nią rybki ale jak dla mnie tragicznie rzuca.

mloki9 
Mateusz Uciechowski

Wysłany: 2015-07-31, 06:35   

Posiadam 3 takie kijaczki wszystkie oczywiscie 2 składowe. Wędziska jak za swoją cenę są super:) Wyholowałem na nie kilkanaście ładnych karpików i nie było widać żeby kije przy tym jakoś się męczyły. Z czystym sumieniem mogę je polecić:)

arek2202 

Wysłany: 2015-07-31, 08:35   

kwiq napisał/a:
Szczerze, przy tej klasie kija jak dla mnie bez znaczenia. Miałem zarówno 2 jak i 3 skład i obie były kluchy :) Różnicy praktycznie nie czułem. Pozdrawiam

Ja tylko dodam, ze faktycznie ciężko tym rzucić, choć dwa składy są delikatnie sztywniejsze. DBW do rzucania to tylko 3,5 lbs, a i tak szału to to nie robi...
Ten post wyraża moją opinię jedynie w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2015-07-31, 09:08   

Posiadam te kije, i ogólnie jestem z nich zadowolony. Natomiast jeżeli chodzi o rzuty, to bez problemu osiągam pożądane odległości, więc praktycznie nie ma się do czego przyczepić.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2015-07-31, 11:59   

jony napisał/a:
bez problemu osiągam pożądane odległości, więc praktycznie nie ma się do czego przyczepić.

pożądane to mogą być 30m i 100m - dlatego dobrze jest precyzyjnie napisać.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2015-07-31, 12:38   

wilk325 napisał/a:
pożądane to mogą być 30m i 100m - dlatego dobrze jest precyzyjnie napisać.

Pisząc to miałem na myśli te najbardziej odległe rzuty, jednak precyzyjnie nie mogę określić odległości :P a tak "na oko" to 100 m jestem w stanie osiągnąć bez problemu. Oczywiście będą to rzuty bez balastu typu pva.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2015-08-09, 20:09   

Czy może ktoś próbował rzucac BW spombem? Zakupiłem 3LB i chciałem dokupic średniego spomba tak, zeby necic ok 50-60m od brzegu.

maniek8855 
Mariusz Sadowski

Wysłany: 2015-08-09, 20:47   

Kumpel nęcił spombem midi i "jakoś" dawał rade, z tym,że na bliskiej odległości 30-40m, nie potrzebował dalej ale obawiam się,że przy tak miękkim kiju byłby problem z dużo większą odległością. Ja mam mieszane odczucia co do spomba tym bardziej,że nie jest to kij rzutowy tylko "klucha" przyjemna do holu ryb. Jednak spróbować zawsze możesz.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2015-08-10, 07:39   

mongo2001, Jeżeli nie masz w domu, to kup sobie za kilka dyszek solidny kij np. na bazarze i nie będziesz musiał się martwić o rzuty. Mam DBW 3 lb i brak mi odwagi, żeby rzucać nią spombem.

krzaku111 
Kamil Krzak

Wysłany: 2015-08-10, 11:10   

ja nęciłem DBW, ale spombem midi, jakoś dawało radę ale fakt, że na max.odległość 40m(to maxxxxxx!), tylko lekko machałem kijem, bardzo delikatnie kładłem spomba,bo pewnie by się złamała ta Daiwa gdybym chciał rzucać energicznie, gięła się jak trawa na wietrze.
Czyli do 'podrzucenia' spombem się nadaje ale do rzutów to już nie polecam.

Mizrach 
Krzysztof Gawryszek

Wysłany: 2015-08-10, 14:33   

Potwierdzam co koledzy napisali też mam DBW 3 lb w 2 składzie rzucałem midi spombem na małe odległości i nie polecam, czułem się nie komfortowo jak by coś miało zaraz pęknąć.

Pawcio 
Paweł Potomski

Wysłany: 2017-03-27, 20:33   

Czy miał ktoś do czynienia z modelem Black Widow 4lbs ?
Może ktoś się wypowie o akcji tego kija czy jest to parabolik czy sztywniak bez potencjału do holu. ?? :D

miczo1 
Michał

Wysłany: 2017-03-28, 11:44   

Ja miałem styczność, to taki urynoł i patyk, do wędkowania się raczej nie nadaje :-)

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-03-28, 15:12   

Miałem 3 lbs to przy rzutach z pva trochę strachu było, ale hol ryby satysfakcjonujący. 3,5 LBS TO CHYBA JUŻ W KARPIOWANIU MAX TYKA. cHYBA ŻE DO SPOMBA

korki 

Wysłany: 2017-04-17, 20:09   

Miał ktoś może do czynienia z modelem Black Widow Stalker Carp 3,00m 3,00lbs? Potrzebuje jakiegoś taniego kijka do wywózki i holu z pontonu. Bardzo proszę o opinie.

amadeusz98 

Wysłany: 2017-06-05, 17:55   

Witam zastanawiam się pomiędzy DBW 3lbs 3,6, a prologicem c1 3lbs 3,6, łowił będę głównie z rzutu oraz z pva. Czy ktoś może pomoc przy wyborze owych kijaszkow??

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-06-05, 20:52   

Witam jesli do rzutow z pva to zastanow sie nad 3.5 chyba ze nirdalekie rzuty i male pevki....mialem DBW ..teraz mam prologica c1xg i jakos bardziej lezy mi ten prologic ale kazdemu co innego pasuje...

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-06-06, 08:59   

Pochwal się co potrafi wyciagnać ta wędka. Hahahhahaha.
Ps kijaszek mocnyyy w wersji 3.5

amadeusz98 

Wysłany: 2017-06-06, 11:09   

W 3,5lbs nie będzie takiej frajdy z holu prawda? Może ktoś poleci inny kij w podobnym przedziale cenowym, z góry dzięki 😃 Te pvki nie będą za duze z którymi miałbym rzucać

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-06, 12:28   

amadeusz98 napisał/a:
W 3,5lbs nie będzie takiej frajdy z holu prawda? Może ktoś poleci inny kij w podobnym przedziale cenowym, z góry dzięki 😃 Te pvki nie będą za duze z którymi miałbym rzucać

Czemu nie? Będzie, bo to kije "miękkie" i wg.mnie 3,5 lbs 13ft jest kijem najbardziej uniwersalnym tej serii. Łowiłem nimi właśnie w tej wersji i ładnie pracują na rybie, nawet niedużej.

Odpowiedz do tematu