Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2011-01-03, 23:00
Fox SKY Pod,Horizon Pod oraz Ranger Pod.
Autor Wiadomość
MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2010-10-12, 22:38   Fox SKY Pod,Horizon Pod oraz Ranger Pod.

Witam,

Czy SKY pod różni się od Horizona tylko szerokością tej głównej belki ?

Pozdrawiam

EDIT :

Podyskutujemy na temat tych 3 podów FOX'a

koNY 
koNY

Wysłany: 2010-10-14, 13:24   

Solar
Powtarzam się ?
:lol:

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2010-10-14, 17:15   

koNY, hehe czytałem już Twój post na CP. Przeglądałem już pody solara. Będę dalej szukac.

michalTCK 
Michał Czogała

Wysłany: 2010-10-14, 22:26   

Zobacz sobie ten filmik to Ci gęba opadnie. SKY Pod to chyba jest jak się nie mylę. Mega stabilny !

admin 
Administrator

Wysłany: 2010-10-17, 14:18   

michalTCK napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=zEODUN976NE&feature=related

Zobacz sobie ten filmik to Ci gęba opadnie. SKY Pod to chyba jest jak się nie mylę. Mega stabilny !

Wydaje mi się, że ten pod jest jakoś do dna przyczepiony czymś, bo to jest nie możliwe żeby się nic nie chwiał przy takiej fali !

Sano 
Karol Sanocki

Wysłany: 2011-03-15, 06:42   

michalTCK napisał/a:

Tak, to jest na pewno SkyPod.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-04-08, 11:52   

FOX Sky , Panowie jest jak forteca... stabilny na maxa ;)

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2011-04-25, 19:44   

Witam, co możecie mi napisać o tym Fox Stalker Pod czy opłaca się go kupić[szukam używanego w dobrym stanie] chce dać około 300zł, i czy jest warty swojej ceny.
Gdzie będę łapał? Na płytach betonowych, i normalne podłoże przy małym stawiku 8.5ha

Piotr Tomczak 

Wysłany: 2011-08-07, 23:14   

Z Foxa tylko Ranger- moim zdaniem ich najlepsza aktualnie konstrukcja.
Czy Solar to taka mega bajka hmmmm ładnie fajnie i bardzo drogo. Można kupić bardzo zbliżony podzik z tymi samymi możliwościami w nierdzewce za 700, tylko pod inną nazwą no i cięższy bo nierdzewka to nie węgiel, ale kto co lubi.

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2011-10-05, 19:46   

mafubaLBN napisał/a:
witam, co możecie mi napisać o tym Fox Stalker Pod czy opłaca się go kupić[szukam używanego w dobrym stanie] chce dać około 300zl, i czy jest warty swojej ceny.
Gdzie będę łapał? na płytach betonowych, i normalne podłoże przy małym stawiku 8.5ha
Mogę się podpiąć pod pytanie? ;) A co z przednimi nogami? Też są w zestawie jak Sky Pod
'zie?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-10-06, 10:43   

Damian Wasielewski napisał/a:
A co z przednimi nogami? Też są w zestawie jak Sky Pod
'zie?

Są w komplecie :idea:

MariuszKopeć 

Wysłany: 2011-11-20, 18:46   

admin napisał/a:
michalTCK napisał/a:

Wydaje mi się, że ten pod jest jakoś do dna przyczepiony czymś, bo to jest nie możliwe żeby się nic nie chwiał przy takiej fali !

Tak jest przymocowany specjalnymi łapkami do podłoża i przybity szpilkami od namiotu :)

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2012-10-28, 13:44   

Gdzie takie stopy mogę kupić?

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2012-10-28, 13:52   

Tu kupisz stopki do Sky Pod

robert1713 
Mitleś

Wysłany: 2012-12-02, 19:43   

Mam pytanie do użytkowników Fox Horizon Pod, a mianowicie: Na jaką wysokość wysuwaja się przednie nogi? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-02, 19:59   

robert1713, to zależy jakie masz w komplecie... W oryginale były chyba coś koło 35cm... z przodu, które rozsuwają się na ok. 60cm... ale pod kątem...
Firmowy set da się tak ustawić, by kije "stały" pod kątem ok. 45 - 60 stopni i całość była w miarę stabilna. Możesz też dokupić komplet dłuższych szkit ale Sky to nie jest i tak twardo i wysoko stać nigdy nie będzie ;)

robert1713 
Mitleś

Wysłany: 2012-12-02, 20:51   

wojtek straub napisał/a:
robert1713, Możesz też dokupić komplet dłuższych szkit ale Sky to nie jest i tak twardo i wysoko stać nigdy nie będzie ;)
Idzie,za tym chociażby różnica cenowa :) Aż takiego efektu jak w Sky nie oczekuję, jednakże przydałaby się dodatkowa para dłuższych nóg... I stąd kolejne pytanie... Wiesz może gdzie ewentualnie dostałbym dłuższe nogi oraz czy tylne nogi też są rozsuwane?

wojtek straub 

Wysłany: 2012-12-03, 07:01   

Tylne też są rozsuwane, a dodatkowe powinno dać się zamówić tam, gdzie kupisz poda ;)

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-13, 20:27   Fox Sky Pod- przednie buzzbary na 3 kije szersze od serii

Prośba o namiary na przednie buzz bary na 3 wędziska do sky poda. Seria jest trochę wąska, trzy wędziska się mieszczą ale między kręciołami jest bardzo mała odległość i trzeba uważać żeby jeden kołowrotek nie zawadził o drugi. Wiem, że są do kupienia buzz bary na 4 wędki ale wtedy rozstaw jest niesymetryczny (chyba, że się mylę bo nie widziałem na żywca).
Pozdro

ipi 
Haczyk Carp Team Lublin

Wysłany: 2013-06-13, 21:35   

Kamilu w foxie jak i w andzi czy prologicu możesz sobie zdemontować jeden z gwintów i ustawić symetrycznie jak Ci pasuje. A buzzbar Foxa widziałem swego czasu u Jurka na Juranda w Lublinie sklep Zdrowe Hobby wiem że teraz wyprzedaje asortyment bo chyba zwija interes takie mnie słuchy doszły.

marrio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 14:58   

Mam pytanko.
Jakiej szerokości są przednie buzzbary w SKY?
Wiem że można dokupić 58cm, ale czy seryjne są dużo krótsze?

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 18:35   

marrio, Sky Pod na 3 wędki ma buzbary 38 i 35 cm. Dwie wędki się mieszczą bez problemu ale przy trzech trzeba uważać na kołowrotki.

marrio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 19:38   

Kamilk281
Dziękuję za odp. Trochę ciasno może być.
Ciekawe czy montując szersze buzzbary nie straci na swej legendarnej stabilności?

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 20:50   

Odleglości podałem Ci od osi gwintów na sygnałki.
Myślę, że dużo nie straci a wygoda w łowieniu na pewno lepsza :) . Sam zamierzam sobie sprawić te szersze.
Co do tej legendarnej stabilności to moim zdaniem wcale nie jest taki mega stabilny. Są stabilniejsze za mniejsze pieniążki. Na pewno go nie przewróci podczas brania i się nie chwieje na wietrze.
Druga sprawa to kwestia prezentacji, możliwości rozłożenia i tu SKY POD jest zaje..bisty :D . Wizualnie dla mnie nr 1.
Jak go rozłożysz to przynajmniej wiesz na co tyle kasy dałeś :)

marrio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-16, 22:49   

Wodzisz mnie na pokuszenie, i zasiałeś ziarno niepokoju.
Do końca sierpnia planuję wybrać podzika na lata, i narazie mam do wyboru: FOX SKY ,albo coś "hand made" z nierdzewki (ewentualnie kumpel magik takiego samego z ocynku mi wyczaruje), lub coś tańszego ale sprawdzonego, tylko CO?
Jesteś pierwszym użytkownikiem SKY który podważa jego "MEGA" stabilność. I bądź tu mądry:)

strzała 

Wysłany: 2013-08-17, 06:29   

Nieśmiało się wtrącę i troszkę zamieszam. Miałem skaya (chyba ze trzy), miałem horizona i najlepszy z foxa jest ranger. Jest stabilniejszy i ma większe możliwości rozłożenia mimo tych samych gabarytów. Czasy się zmieniają i ja polecam rangera bo za te same pieniążki (co sky) można mieć lepszego poda.
Pozdrowionka

kamilk281
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-17, 07:24   

marrio, Najlepiej jak byś sobie porównał na żywca te pody bo jednemu się podobają blondynki drugiemu brunetki :) .

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2013-08-17, 08:22   

W ravenie stoją obok siebie horizon, eclipse, ranger i sky, najstabilniejszy jest ranger, nie da się tego podważać, reszta się trochę chybocze, a rangera nie da się ruszyć.

marrio
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 19:15   

A jak wygląda sprawa buzzbarów w ranger? Podobnie do SKY?

strzała 

Wysłany: 2013-08-18, 19:34   

Tak

Artur Butynski 

Wysłany: 2013-08-18, 22:51   

Opinia moja, subiektywna oczywiście, jest taka - jak FOX Ranger czy Sky to tylko SKY.
Jestem na razie fanem podpórek, ale mój opór przed zakupem poda maleje niestety.
Grupa reprezentatywna do badań 8) to 8-10 kolegów, jedni rangery inni sky'e. Rangery testowane od wejścia do sprzedaży, nowe ( w tym i ten, który miałem okazję użytkować ). Sprzęt, można zaryzykować stwierdzenie, że właściwie pół roku nad jeziorem stoi.
No i tak : wygląd jak dla mnie na korzyść rangera i to mocno. I właściwie to wszystko na +
Sky jest solidniejszy, ma grubsze sztyce i jest przez to bardziej stabilny. Nie ma co prawda poziomiczek jak Ranger, więc i nie ma co się odklejać i gubić ;) W jednej sztycy u mnie wyleciał gwint. Sky'e jak stały tak stoją bez awarii.
Tylko jeden kolega sprzedał Sky'a - bo po chyba 6latach kolor belki płowiał i były ryski ;)
Pozdrawiam Cię Robert przy okazji :D

strzała 

Wysłany: 2013-08-19, 18:54   

Spoko Artur. Moje zdanie jest inne. Mój pierwszy sky się złamał przy pierwszym rozłożeniu a dokładniej pękła śruba-oś od regulacji kąta nóg. W drugim sky-u powypadały bolczyki od klipsów mocujących buzz-bary. Pomijam, że troszkę się spruł pokrowiec. Nie były to jakieś straszne wady ale coś tam się działo. Sztyce faktycznie są grubsze ale nie widzę w tym jakiejś zalety i większej stabilności. Rangera można "naciągnąć" siłowo po wbiciu sztyc itp. i nic mu nie będzie a wtedy nie ma szans by drgnął. Ranger-y użytkuję dwa (plus trzy u kumpli) i jakieś tam detale się dzieją (typu gwint w sztycy jakiś był niedorobiony, jak składa się nierównomiernie środkowe belki to można wypchnąć zaślepki). Co do rysowania i płowienia to różnicy nie ma (ta sama produkcja). Ach i jeszcze w sky-u przy środkowym kiju (buzzbary na trzy kije) jest problem ze swingerem opadającym na belkę środkową. Można je podnieść na maxa, dać szybkozłączki itp. ale wtedy wygląda to nieciekawie i jest problem opuścić szczytówki niziutko. W wersji na 4 kije problemu nima. Ja już na bank nie wrócę do skaya mając w perspektywie rangera w tych samych pieniążkach ale oczywiście każdy ma inne odczucia i upodobania.

P. S. Jak jest możliwość to tylko podpórki a nie jakieś pody...

Artur Butynski 

Wysłany: 2013-08-19, 20:10   

No tyż prawda Paweł, tyż prawda ...

Reasumując : pomogliśmy Koledze w wyborze jak jaaaaaaaaasna cholera ! :lol:

zuberek31
Piotr Miedziński

Wysłany: 2013-08-19, 20:16   

strzała napisał/a:
P. S. Jak jest możliwość to tylko podpórki a nie jakieś pody...

I to jest najlepsze wyjście.

soft 

Wysłany: 2013-10-12, 20:47   

Czytałem ten temat i chcę jednoznaczną odpowiedz gdyż twierdzenia "prawdopodobnie" mnie nie satysfakcjonują. Czy w SKY w wersji na 4 kije idzie przerobić tak buzz bary aby były na 3 kije ( środkowy na środku jak w wersji 3 rod) ?

buba0sparx 
Damian Pietrzyk

Wysłany: 2013-10-13, 08:10   

wszystkie elementy buzzbarów montowane są na imbus który znajduje się wewnątrz gwintów. Także bez problemu odkręcisz każdy element i ustawisz w potrzebny ci układ. Ja osobiście jestem po pierwszym sezonie użytkowania rangera . Tez miałem dylemat stojąc przed zakupem . Na szczęście gdy na targach miałem okazje porównać sky do ranger wszelkie wątpliwości zostały rozwiane. Przy skay główny problem to zamontowanie swingera na środkowej wędce. Poza tym zakres ustawień przemawia także za rangerem.
Tak czy siak po sezonie użytkowania mogę ze spokojem stwierdzić że obydwa to nie są jakieś czołgi , plastikowe elementy nie wyglądają na niezniszczalne . Z pewnością jeśli ktoś szuka sprzętu na lata to jednak inox zrobił by najlepsza robotę .

soft 

Wysłany: 2013-10-13, 12:42   

Dzięki za odpowiedz. Po nowym roku zamówię sobie skaya i mam nadzieje że na kilka ładnych lat zakupy podów będę miał z głowy.

Artur Butynski 

Wysłany: 2013-10-14, 00:34   

Damian - oj chyba nie ma takiej możliwości regulacji. W rangerze z pewnością NIE MA. Belka buzzbar'owa ma przewiercone otwory i w zasadzie należy traktować to jako elementy stałe.

soft 

Wysłany: 2013-10-17, 21:17   

A w wersji na 3 kije zmieszczą się 3 bblc ?
Edit : Znalazłem juz fotki na czeskim forum które ukazują że 3bblc wchodzą na wąskie buzzy

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2013-10-18, 06:54   

soft napisał/a:
A w wersji na 3 kije zmieszczą się 3 bblc ?
Edit : Znalazłem juz fotki na czeskim forum które ukazują że 3bblc wchodzą na wąskie buzzy

Zapewniam, że się mieszczą.

Odpowiedz do tematu