Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowiska polecane
Autor Wiadomość
marledgraf 

Wysłany: 2011-02-13, 19:40   Łowiska polecane

Proponuję wszystkim pochwalenie się swoimi miejscówkami.
Każdy z nas jest ciekaw gdzie można mile spędzić czas samemu, w towarzystwie
kolegów lub żon/dziewczyn :) . Szukając łowisk na internecie a szczególnie karpiowych
wymienia się cały czas te same nazwy krążące po sieci w różnych filmach min. Na Ryby.
Zbudujmy na tym forum coś fajnego reklamując swoje miejscówki.
Zamieśćmy na nim cenniki, informacje, krótkie regulaminy, a co najlepsze fotki naszych karpików oraz łowisk. W dalszej kolejności może się uda na którymś z łowisk z organizować jakąś zasiadkę wekendową.
Ostatnio zmieniony przez marledgraf 2011-02-13, 21:47, w całości zmieniany 3 razy  

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-02-13, 20:21   

Ja bardzo często łowię na łowisku Jarosławki. Znajduje się ono około 20 km od Goleniowa. Jest to staw wielkości 10 h. Cena wynosi 60 zł za dobę. Karpie jeżeli biorą to mniejszego niż 8 kg nie złapiesz. Występuje też tam rekord Polski bo w tamtym roku właściciele w puścili karpia 35 kg. Znajduje się tam 44 stanowiska cześć wyposażonych w wiaty a część budy kempingowe. Karpi powyżej 4 kg nie można zabierać. Występuje też dwa łowiska z mniejszą rybą i jedno sumowe.

t_img_0124_800x600_465.jpg
Plik ściągnięto 369 raz(y) 27,71 KB

marledgraf 

Wysłany: 2011-02-13, 21:13   

Łowię na łowisku komercyjnym w miejscowości Rajsko skąd pochodzę 4 km do Oświęcimia.
Łowiska w Rajsku to 7x3 km różnego rodzaju stawów mniejszych i większych podzielonych na różnych właścicieli. Łowiska powstały na skutek wykopów żwiru w początkach lat 30do dnia dzisiejszego. Bujne zarośla oraz otwarte wody, rybostan zróżnicowany z podkreśleniem karpia. Regulaminy na szczęście zabraniają zabierania karpi powyżej 50cm dł.W poprzednim roku wróciłem do wędkarstwa po kilkuletniej przerwie opłacając łowisko komercyjne Fiat auto poland tychy mieszczące się właśnie w rajsku. Łowiłem na łowisku o nazwie sumik gdzie przeważał duża ilość wysepek, kołków, starych drzew więc odejście od wędek równało się z rybą w krzakach. Największy karp złowiony miał 6kg ale wiem że pływają tam sztuki powyżej dychy. Chcąc co nie co podpatrzeć zapraszam na stronę jednego z właścicieli stawów PZW Oświęcim - wystarczy wstukać w google. Zamieszczona tam galeria pozwala podejrzeć chodź część tego co kryją wykopaliska żwiru w Rajsku. mam kilka starych foto
nowe już od wiosny mam nadzieję że z wieeeeelkimi misiami!!!

5653865.jpg
Plik ściągnięto 18053 raz(y) 9,17 KB

sumik.jpg
Łowisko na którym spędziłem cały sezon. Na środku wałek ciągnący się od horyzontu po moje miejsce foto. Prawa strona wody nie do zdobycia nie ma dojścia, ale tam misie są spokojne i trzeba je zachęcić do podejścia pod wałek Ja łowiłem na lewym brzegu nęco
Plik ściągnięto 349 raz(y) 14,63 KB

1813670.jpg
Plik ściągnięto 257 raz(y) 26,52 KB

1501971.jpg
Plik ściągnięto 248 raz(y) 15,23 KB

Ostatnio zmieniony przez marledgraf 2011-02-13, 21:58, w całości zmieniany 2 razy  

arek1985 

Wysłany: 2011-02-14, 07:56   

Też łowie w Rajsku od tamtego sezonu.Jednak ja na stawach PZW Oświęcim i muszę przyznać że ciekawe łowisko ;)

Fuli 
Mateusz Bik

Wysłany: 2011-02-14, 12:09   

http://www.karpik.pl/?id=lowisko

Z tego co słyszałem to idzie połapać ładne sztuki, w tym roku myślę że mi się uda tam wybrać.

A co do Rajska to byłem tam na Złotej Rybce ale jakoś tak z braku laku, chęci itp nic nie złowiłem.

janko10

Wysłany: 2011-02-21, 20:31   

Łowisko tęczak koło Zatora, 18 h pięknej wody, miśki ponad 20 kg. Trzy stanowiska 50 zł doba udostepniają członkowie polecam.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2012-08-26, 14:53   

Mogę uczciwie polecić łowisko specjalne Starorzeka. Pięknie położone w miejscowości Olza, z dużą populacją zdrowych, walecznych ryb, gdzie nie brakuje okazów ok. 20kg i większych. Nie jest to tzw. "wanna z rybami", ale łowisko dość trudne i wymagające. Mała liczba stanowisk wyznaczonych do łowienia, zapewnia spokój i odosobnienie na zasiadce. Właściciele dbają o ryby, a gościom służą radą i pomocą. Szczerze polecam to łowisko. Więcej informacji takich jak cennik, regulamin, galerie zdjęć, można uzyskać na stronie łowiska: Łowisko Specjalne Starorzeka
Ostatnio zmieniony przez AndrzejN. 2012-08-26, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu