Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o ocenę zestawów.
Autor Wiadomość
ElU

Wysłany: 2017-03-19, 16:09   

Proszę o ocenę przyponów, 1 do woreczka pva 2 do kiełbaski pva. Oba mają być używane wiosną. ZDJ1
ZDJ2

Isjan 
Catch & Release

Wysłany: 2017-04-02, 11:45   

Bardzo proszę o ocenę przypony z załącznika.

CARP'R'US Mouth Snagger + Centurion 2000 ATS, rozmiar 4 + Kryston MERLIN

Przypony będzie używany na zarośniętych łowiskach - żwirownie. Założyłem 3 sztuczne kukurydzę poglądowo, docelowo na włosie będą wisieć 3 ziarna kukurydzy naturalnej (tym głównie nęcę i na to mam brania, na kulki łowie sporadycznie). Cel to głównie złowienie amura z przyłowem karpia. Łowienie z rzutu z PVA oraz wywózka łódką zanętowa. Do zestawu dołączam bezpieczny klips z ciężarkiem 90 / 120 g (zależy od odległości na jakiej łowie).

Będę wdzięczny za opinie, czy coś wymaga poprawy.

20170401_175340.jpg
Plik ściągnięto 210 raz(y) 164,71 KB

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-04-02, 13:44   

Isjan, Stoper ograniczający ruch przynęty w stronę oczka chyba powinien byc wyżej.Ja używam to takich przynęt włosa nie kumam jak ma to działac w takiej formie jak na zdj.
Za hakiem koniecznie dociążenie masa dociążająca/śrucina

Isjan 
Catch & Release

Wysłany: 2017-04-02, 13:51   

mongo2001, dlaczego nie będzie działać w takiej formie jak na zdjęciu? Ok, dam stoper wyżej w stronę oczka. Co na celu będzie miała pasta ołowiana lub śrucina na przyponie w przypadku gdy mam robaczka?

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-04-02, 17:48   

Bo robaczek dopiero działa tak mówił Warmuz dopiero jak ryba podniesie przypon na jego długość. Ciężarek ma ten proces przyspieszyć. W sumie ja bym ten stoper też przesunął wyżej.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-04-02, 20:15   

tomasz33 napisał/a:
tak mówił Warmuz
Słuchaj Warmuza a następny krok to dzwonkowanie leszczy na kolację :) W tym przyponie są dwie rzeczy, które bym zmienił. Mianowicie wyrzucił krętlik a następnie użył mniejszych stoperów na haku. W ostateczności użył blow back riga i po temacie z dodatkowymi "bajerami".

Kouzelník 

Wysłany: 2017-07-02, 20:34   

Przypon jak na zdjęciu, zestaw przelotowy, w dniu dzisiejszym jedno branie amurowe, dwa odjazdy karpia, wszystkie trzy spinki po krótkim holu. Ciężarek się wypiął po braniu bo zebrał tylko trochę zielska, taki oczywiście był zamiar - co jest nie tak? Dlaczego mogą być ryby zapięte nieprawidłowo?

20170702_081359.jpg
Plik ściągnięto 173 raz(y) 134,2 KB

ElU

Wysłany: 2017-07-05, 08:43   

Na moje oko wszystko ok, ale użył bym większego haka ;) .

amadeusz98 

Wysłany: 2017-07-05, 08:45   

Kouzelník napisał/a:

Wydaje się na zdjęciu albo haczyk za mały. Rozmiar haka można prosić ? Czy kiedyś miałeś spinki na owym przyponie ?

Kouzelník 

Wysłany: 2017-07-05, 09:42   

Haki to Centurion 2000 w rozmiarze 4.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-07-05, 13:33   

Cześć,

Haczyk masz mały, to widać już na pierwszy rzut oka.
Tzn. oczywiście rozumiem, że są jakieś tam uzasadnione poglądy na to, że mniejsze haki sprawdzają się w konkretnych sytuacjach.
Proponuje Ci spróbować hak z dłuższym kolankiem, pozycjoner jak najbardziej ok.
Jeśli masz kase na Centuriona 2000 to polecam Ci Gardnera Longshank Mugga, z tego co kojarze jest bezzadziorowy i zadziorowy ( tak na marginesie ).

Po co Ci śrucina skoro to co na włosie raczej nie pływa?
W zamyśle żeby jakoś pozycjonowała przypon czy dawała obciązenie ?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2017-07-05, 14:12   

Kouzelník, Hak, jak najbardziej ok. Załóż na włos max 2 ziarnka kukurydzy i o 1 cm wydłuż włos....

Kouzelník 

Wysłany: 2017-07-06, 18:01   

Typ i rozmiar haka wybrałem ze względu na wszechobecne amury w moim łowisku, szczególnie te małe. Ku mojemu zaskoczeniu na drugim zestawie miałem cranked hook - wszystkie ryby były bardzo dobrze zapięte. Dziękuje za rady.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-07-07, 09:26   

Kouzelník napisał/a:
Typ i rozmiar haka wybrałem ze względu na wszechobecne amury w moim łowisku, szczególnie te małe. Ku mojemu zaskoczeniu na drugim zestawie miałem cranked hook - wszystkie ryby były bardzo dobrze zapięte. Dziękuje za rady.

Jak używasz crankeda to zawsze miej przy sobie jakieś kleszcze czy kombinerki do odhaczania.
Często bez tego i usunięcia zadziora nie da się bezpiecznie odhaczyć ryby...taki hak :twisted:

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2017-07-07, 11:24   

shivan napisał/a:

Jak używasz crankeda to zawsze miej przy sobie jakieś kleszcze czy kombinerki do odhaczania.
Często bez tego i usunięcia zadziora nie da się bezpiecznie odhaczyć ryby...taki hak :twisted:

Dokładnie, nie raz doświadczyłem że hak mocno siedział w wardze i bez kombinerek praktycznie było niemożliwe odhaczenie ryby. Nawet jak zadziory zagiąłem to ciężko było rybę uwolnić od haka.

Odpowiedz do tematu