Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o ocenę zestawów.
Autor Wiadomość
Grzenek1989 

Wysłany: 2016-03-21, 10:49   

Proszę o ocenę i cenne uwagi dla moich pierwszych przyponów.

3.JPG
Przypon z plecionki w otulinie, hak 4, kulka pływająca 16mm + pop-up 10mm
Plik ściągnięto 86 raz(y) 28,87 KB

2.JPG
Przypon z plecionki w otulinie, hak 6, kukurydza pływająca
Plik ściągnięto 69 raz(y) 29,11 KB

1.JPG
Przypon z plecionki w otulinie, hak 6, kulka tonąca 16mm
Plik ściągnięto 71 raz(y) 27,29 KB

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-03-21, 11:06   

Kolego ciut dłuższy włos i pozycjoner włosa ew. haka i bedzie ok

Grzenek1989 

Wysłany: 2016-03-21, 11:32   

mongo2001 Co użyć jako pozycjonera ? dużo dłuższy włos ?. Cała reszta ok? tj. rodzaj i rozmiar haka ? Dawać rurkę na trzonek czy nie ? Dziękuję za odpowiedź :)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-03-21, 11:41   

Grzenek1989 napisał/a:
Dawać rurkę na trzonek czy nie
To jest właśnie odmiana pozycjonera.

Grzenek1989 

Wysłany: 2016-03-21, 11:53   

jony Dziękuję :) Jak daleko założyć pozycjoner ? mniej więcej na wysokość grotu haczyka ?

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-03-21, 12:28   

Wszystko zależy od tego jaki pozycjoner masz na myśli. Pozycjonery mające za zadanie poprawić samozacięcie ryby, nasuwa się ok 2mm za oczko haczyka. Natomiast rurkę do pozycjonowania włosa umiejscawia się praktycznie od połowy trzonka na wysokości grota do połowy łuku kolankowego.

Grzenek1989 

Wysłany: 2016-03-21, 13:40   

jony Czy dobrym rozwiązaniem byłoby założenie na haczyk kółka łącznikowego ? Jeśli tak to jak go przywiązać żeby nie spadł z haka ?

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2016-03-21, 13:58   

Grzenek1989, w zeszłym roku używałem rurek w tym daje kółka

Grzenek1989 

Wysłany: 2016-03-21, 14:05   

mongo2001 Dzięki wielkie za pomoc ! :) Zrobię nowe przypony i podeślę do oceny.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-03-21, 14:05   

Grzenek1989 napisał/a:
jony Czy dobrym rozwiązaniem byłoby założenie na haczyk kółka łącznikowego ? Jeśli tak to jak go przywiązać żeby nie spadł z haka ?

Jest wiele informacji w tym temacie wraz ze zdjęciami, usiądź sobie wygodnie wieczorem poczytaj pooglądaj a na pewno sam sobie odpowiesz na wszelkie nurtujące Cię wątpliwości.
Nie ma sensu powielać informacji.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-23, 00:48   

Grzenek1989, Tu masz przykładowe fotki przyponów.
Zwróć uwagę w którym miejscu jest założone kółeczko - rig na haku,i jaka powinna być długość rurki termo.

[img][/img]

A tu na pozycjonerach i ze specjalnym węzłem zamiast pozycjonera haka.
Na końcu będziesz miał link.
A i jeszcze jedna rada. Rurkę termo,tz końcówkę,nim nałożesz to skurcz za pomocą zapalniczki z 1 cm,w zależności od roz haka,następnie odetnij razem z częścią którą będziesz nakładał na hak. I po zakończeniu przyponu pogrzej i profiluj nad parą.

[img][/img]

[img][/img]

Ach..i jeszcze jedna uwaga, ja przy wężle bez węzła owijam hak 5-6 razy,tylko zawsze przez skręcaniem przypalam zapalniczką samą końcówk plecionki i robię tz. grzybka.
To tak dla pewności żeby nie wyślizgła się plecionka. Chociaż nigdy mi się to nie zdarzyło,ale jak powiadają przezorny ubezpieczony.
Nie dotyczy to jednak jeśli robisz włos z całości plecionki,bo ja robię włos ze specjalnej plecionki.
I odracam stosowanie krętlika przy zakończeniu przyponu.
Lepiej użyć -przy klipsie krętlik szybkiej wymiany,lub agrafkę.

Kliknij tu -węzeł.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-03-23, 16:33   

Witam

Miro56 tak sobie oglądam twoje przypony i naszły mnie dwa pytania.

1. Czy pozycjoner haczyka w tych rodzajach haczyków może wychodzić za za obrąb haczyków ja zawsze starałem się by był ciut krótszy .

2. Chyba dobrze widzę że przypony zrobiłeś na innych plecionkach co włosy , zresztą teraz doczytałem że tak , i tutaj moje pytanie czy plecionkę do włosa poprowadziłeś pod węzłem czy jakoś inaczej to zawiązałeś , z tego co zaobserwowałem to węzły wychodzą ci całkiem małe i dość zgrabne :)

A i co to za plecionka do włosa domniemam że zrobiłeś to z plecionki która się nie rozdwaja a jest na tyle gruba by stoperek chodził dość ciasno.

Pozdrawiam

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-23, 18:00   

Buli, co do pk. 1 to masz rację że deczko za długa rurka, bo z regóły robię do wysokości połowy kolamka,patrząc z góry. Ale tak też w niczym nie przeszkadza. Ładnie zacina :)
Co do włosa,to zgadza się że jest oddzielny i roniony z plecionki Kryston Samson.
Bardzo dobra plecionka strorzona specjalnie do włosów,gdzie oczko,nawet mokre nigdy się nie zamyka,i nawet po % nie ma problemu trafić w dziurkę :D
A włos przygotowywuje w ten sposób że najpierw nakładam stoper silikonowy a następnie zaciągam na niego riga i robię zwykłą pętelkę na odpowiedniej długości.
Końcówkę włosa jak i plecionki podgrzewam zapalniczką,tylko bardzo ostrożnie i robię tz. grzybka.
Włos przykładam przez oczko,wzdłuż haka,pozostawiająć z 7 mm poza oczkiem, a następnie od góry przeciągam plecionkę i owijam 5-6 razy od góry.
Jest przy tym trochę zabawy,ale przypon zdaje egzamin :D
W robieniu przyponu ważną sprawą jest umieszczenie w odpowiednim miejscu kółeczka na haku,czy stopera bo on nadaje przyponowi odpowiedni kąt natarcia.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-23, 23:04   

miro56, a czy na fotce nr 1 da się skrócić włos? czy jest na stałe zamocowany? po co ten stoper na włosie? żeby kulka nie przesuwała się do haczyka?

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-23, 23:29   

mlpnko, to jest hak nr 4 i włos jest stały,przygotowany do bałwanka,a właśnie stoper blokuje kulki żeby się nie rozjezdzały.

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-03-24, 01:55   

Witam

Dzięki Miro56 za odpowiedź ale gryzie mnie jeszcze jedno pytanie :) Obejrzałem sobie ten filmik co zapodałeś ale zastanawia mnie po co stosuje się tą srucinę pod kulkami.

W dalszej części chłop dodaje jeszcze paste na przypon pod hakiem.

Czy ta srucina ma jakiś wpływ na zacięcie czy to tylko ma za zadanie wyważenia i prezentacje ja osobiście nigdy nie stosowałem obciążenia na włosie.

Pozdrawiam

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-03-24, 07:32   

Buli napisał/a:
po co stosuje się tą srucinę pod kulkami.
Co prawda nie obejrzałem tego filmu, jednak z tego co piszesz śrucina założona pod kulkami, ma za zadanie dociążyć je na tyle, żeby haczyk swobodnie leżał na dnie, a jedynie same kulki były uniesione nad dnem, co miałoby wyglądać na naturalnie unoszące się żarełko.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 08:24   

Buli napisał/a:
Dzięki Miro56 za odpowiedź ale gryzie mnie jeszcze jedno pytanie Obejrzałem sobie ten filmik co zapodałeś ale zastanawia mnie po co stosuje się tą srucinę pod kulkami.

W tym przypadadku śrucina też zstępuje stoper,ale tak jak pisze jony, hak ma leżeć na dnie a kulki mają mieć naturalny ruch w wodzię.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 11:40   

miro56, jak zakładasz na przypon ciężarek (nie na włos) to jakich obciążeń używasz? chcę kupić Fox Kwik Change Pop Up Weights i się zastanawiam jaki ciężar wybrać

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 11:50   

Cytat:
miro56, jak zakładasz na przypon ciężarek (nie na włos) to jakich obciążeń używasz? chcę kupić Fox Kwik Change Pop Up Weights i się zastanawiam jaki ciężar wybrać

Dobry wybór, a dociążenie dobierasz do wielkości i pływalności kulki.
Najlepiej robić to nad wodą i sprawdzić przy brzegu,jak się zachowuje.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 12:20   

miro56, zawsze używałem 1,6g ale zakładałem zwykłą ołowianą kulkę bez względu na przynętę, jak przynęta ma się do ciężarka? ma to duże znaczenie?

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 12:34   

mlpnko napisał/a:
miro56, zawsze używałem 1,6g ale zakładałem zwykłą ołowianą kulkę bez względu na przynętę, jak przynęta ma się do ciężarka? ma to duże znaczenie?

Jak założysz za małą śrucinę to może podnieść ci razem z ciężarkiem,ale 1,6 gr nie powinien podnieść.
Gorsza sprawa,jak założyć zwykłą śrucinę bezpośrednio na fluo ? Nie ma szans bo przy mocnym wyrzucie spadnie,a wiadomo że nie można zbyt mocno zacisnąć śrucinę na fluo.

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 12:35   

Mam do wyboru 1,2g i 1,6g więc biorę 1,6g żeby było pewniej większego niż 1,6g fox nie produkuje

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 12:45   

mlpnko napisał/a:
Biorę 1,6 bo w tym foxie nie ma większej

Dostępne rozmiary: BB (0.4g), AAA (0.8g), SA (1.2g), Swan (1.6g)
Dokładnie :)

Tu.

domin92 
Dominik Mikoś

Wysłany: 2016-03-24, 12:48   

Zawsze możesz oblepić dodatkowo ciężarek pastą dociążającą.

Mateusz91 
Mateusz Preisner

Wysłany: 2016-03-24, 12:50   

miro56, Pytanie z innej beczki - mógłbyś polecić jakąś niedrogą rurkę thermo? :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-03-24, 12:50   

Używam AAA ...i nazwa fajna i waga robi.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2016-03-24, 13:11   

miro56 napisał/a:
Nie ma szans bo przy mocnym wyrzucie spadnie,a wiadomo że nie można zbyt mocno zacisnąć śrucinę na fluo.
Robiłem próby z nawlekaniem kawałka rurki antysplątaniowej, i dopiero na tym zaciskałem śrucinę. Sprawdzała mi się ta kombinacja, trzeba było tylko rozgiąć maksymalnie śrucinę, żeby dobrze objęła rurkę.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 13:40   

domin92 napisał/a:
Zawsze możesz oblepić dodatkowo ciężarek pastą dociążającą.

Pasta ma tą wadę że przykleja się do pianki w piórniki,i jak dłużyj polezy to wyrywasz z pianką.

Mateusz91 napisał/a:
miro56, Pytanie z innej beczki - mógłbyś polecić jakąś niedrogą rurkę thermo?

Przerabiałem wiele rodzajów rurek,i jak zadał byś pytanie które są najlepsze to łatwiej było by mi odpowiedzieć :)

Trzeba zwracać uwagę na grubość ścianek W miarę,do zaakceptowania są RURKA TERMOKURCZLIWA ESP E-S-P RIG SHRIINK

Tu

A ja przekonany jestem do pozycjonerów. Tylko nie do mounsnagerów.

Mateusz91 
Mateusz Preisner

Wysłany: 2016-03-24, 15:19   

miro56, Też właśnie używam ESP, ale myślałem, że masz coś ciekawszego (pierwsza fotka z Fang Twisterem przezroczysta rurka). Tak więc nie będę kombinował. Ja natomiast wolę rurki, bo mam większą dowolność w profilowaniu, długości itd. :) Ale co kto lubi :)

Buli 
Tomek

Wysłany: 2016-03-24, 16:00   

miro56 napisał/a:
mlpnko napisał/a:

Jak założysz za małą śrucinę to może podnieść ci razem z ciężarkiem,ale 1,6 gr nie powinien podnieść.
Gorsza sprawa,jak założyć zwykłą śrucinę bezpośrednio na fluo ? Nie ma szans bo przy mocnym wyrzucie spadnie,a wiadomo że nie można zbyt mocno zacisnąć śrucinę na fluo.

Witam

W takim wypadku można zastosować patent od spławikowców , mam na myśli małą oliwkę np taką i tak jak tu go zablokować amoryzatorem lub kawałkiem gumy.
Oliwka sie nie przemieszcza a i nie kaleczy nam fluo.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 19:26   

Mateusz91 napisał/a:
miro56, Też właśnie używam ESP, ale myślałem, że masz coś ciekawszego (pierwsza fotka z Fang

Rurka na 1 fotce to rurka Foxa.
Używam też Kordy.
Na zestawach końcowych nie warto oszdzędzać :)

Buli napisał/a:
W takim wypadku można zastosować patent od spławikowców

Można kombinować,tylko ja wychodzę z założenia,jesli mnie stać na piwo,flaszkę to dlaczego mam oszczędzać na porządnym materiale :)

mlpnko
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-24, 21:03   

miro56, robisz jeszcze przypony za pieniądze?

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2016-03-24, 21:37   

mlpnko, Tak, kolego robi, zapytaj na Pw ;)

kamionki 
Marcin Brzosko

Wysłany: 2016-03-24, 21:45   

mlpnko, robi na pewno. Pisz do niego na PW lub wejdź na karpiowisko ;)

ghostrider 
Paweł Bolek

Wysłany: 2016-03-24, 22:05   

Pany oceńcie moje dzisiejsze wypociny. Jakieś uwagi? Co byście poprawili?
Przypon nr 1 (od góry)- hak gardner nr 4. Przypon do bałwanka tonąca+ pop up.
Przypon nr 2- hak korda kurv shank nr 4. Przypon również do bałwanka tylko z mniejszych kulek.
Przypon nr 3- hak hikara teflon nr 4. Przypon do jednego pop up'a 16mm.
Wszystkie zawiazane na pletce TB stealth silk w otulinie, śruciny 2 gramy, robaczki carp rus'a.

damian90 
Damian Wróbel

Wysłany: 2016-03-24, 22:15   

ghostrider, Jest ok, jedynie taka drobnostka... możesz troszkę mniej naciągać robaczek. Wystarczy że oczko haka jest w główce robaczka.. dalej nie trzeba, lecz to mały szczegół. :)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2016-03-24, 22:24   

damian90 napisał/a:
ghostrider, Jest ok, jedynie taka drobnostka... możesz troszkę mniej naciągać robaczek. Wystarczy że oczko haka jest w główce robaczka.. dalej nie trzeba, lecz to mały szczegół. :)

Mały a zarazem istotny - robaczek inaczej pracuje :)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2016-03-24, 22:46   

Wszystko ok. Doradził bym tylko zrezygnować z haka Kordy Curv Shank, bo już nie jeden stracił rybę. Lubią się wyprostować, no chyba że nie będziesz używał silowego holu. Pamiętaj też że robaczki możesz profilowac nad parą.

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2016-03-31, 17:46   

miro56, Kurde od dawna nurtuje mnie pytanie.. Czy odległość od końca WBW do kółeczka przy Blow out rig ma jakieś znaczenie ??? Bo po Twoich zdjęciach że kółeczko podczas zasysania będzie wykonywało krótki ruch po trzonku haka.

Odpowiedz do tematu