Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2012-01-16, 20:59
Jaką kupić echosondę?
Autor Wiadomość
amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-02-12, 20:30   Jaką kupić echosondę?

Mam ochotę kupić w tym roku echosondę ale nie jestem pewien jaką. Łowię na płytkich łowiskach.

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2011-02-12, 22:50   

Ja mam podobny problem na wakacje chce sobie na urodziny sprawić echo ale nie mam żadnego doświadczenia. Przeszukałem różne fora, artykuły itp i początkowo skupiłem się na dwóch modelach Eagle Cuda 300 lub FishEasy 245DS. Po dłuższych rozmyślaniach i czytaniu opinii, jestem zdecydowany na Cuda 300 ma stożek 60stopni (fisheasy 120) ale do naszych celów czyli szukanie miejsc lepsza będzie dokładność niż obszar a z tego co wyczytałem i z opinii wynika że cuda lepiej spisuje się do takich celów, choć i ta druga nie byłaby zła

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-02-13, 17:32   

Ja mam na oku Lowrance MARK-5x PRO. Jeżeli ktoś ją ma to proszę o opinię o niej. Słyszałem że Lowrance to super echosonda.

krzys421 

Wysłany: 2011-02-24, 09:31   

Ja myślę o humminbird 718 lub 570 maja dwa stożki 60 stopni i 20 stopni.
570 ma bardzo dobry wyświetlacz 640x320 , z tego co wyczytałem przy stożku 20 stopni można zobaczyć opadającą przynętę

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-03-06, 12:34   

Jeżeli ktoś używa Lowrance MARK-5x PRO to proszę o zdanie o niej, bo planuję ją kupić ale nie wiem czy warto.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-04-08, 12:40   

Polecam Pirahnia Max 170. Posiada wszystko co jest Nam potrzebne, podwójny stożek, kilka odcieni szarości i dobrą rozdzielczość.

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-09-03, 14:06   

Szukam opinij na temat tej echosondy http://www.sklep-karpiowy...3.html?cPath=49
Warte swojej ceny? Mam Carponizera Mini i szukam jakiegoś echa do tej łajby

janusz288 

Wysłany: 2013-09-03, 20:49   

Ja mam i kupiłem nową byłem z nią na 5-cio dniowej zasiadce i dwa razy przestawiałem marker :) i to mi się opłaciło bo ustaliłem swój nowy PB 20,34 kg więc jeśli o echo to ustawienia i testy robiłem w nocy bo w dzień nie miałem za bardzo czasu a po drugie bo wtedy idealnie wszystko widać i jest spokój , jest dużo ustawień i kombinacji zależnych czy płyniesz , czy stoisz .

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2013-09-04, 07:44   

Panowie podłączę się pod ten temat. Poszukuję echosondy z GPS-em. Wiadomo, że to nie są tanie rzeczy ale nie chciałbym szaleć finansowo. Na co zwracać uwagę, w jakich firmach przebierać? Może ktoś ma takie urządzenie i poleci je?

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2013-09-04, 09:20   

janusz288 napisał/a:
Ja mam i kupiłem nową byłem z nią na 5-cio dniowej zasiadce i dwa razy przestawiałem marker :) i to mi się opłaciło bo ustaliłem swój nowy PB 20,34 kg więc jeśli o echo to ustawienia i testy robiłem w nocy bo w dzień nie miałem za bardzo czasu a po drugie bo wtedy idealnie wszystko widać i jest spokój , jest dużo ustawień i kombinacji zależnych czy płyniesz , czy stoisz .

Czyli sprzęt wart swych pieniędzy. Masz jakieś foty podczas pracy ekranu echosondy?

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2013-12-25, 22:37   

Witam! Zamierzam na nowy sezon zakupić echosondę. Musi mieć opcję DSI/DI .W oko wpadły mi następujące modele :
- Humminbird 561 DI
- Humminbird 570 DI Down Imaging 3D
- Humminbird 571 HD DI
- Lowrance Mark-5x DSI
Proszę o podanie zalet i wad powyższych modeli.

janusz288 

Wysłany: 2015-02-24, 22:52   

okon27 napisał/a:
janusz288 napisał/a:

Czyli sprzęt wart swych pieniędzy. Masz jakieś foty podczas pracy ekranu echosondy?

Szczerze to nie zrobiłem a myślałem o tym wiele razy , trochę z lenistwa , trochę z emocji, trochę z braku czasu. Na wiosnę chcę ją sprzedać i kupić jeszcze wyższy model . Bo mam w planie dokupić oprogramowanie i spróbować tworzyć swoje mapki ale jak będzie to nie wiem.

lukaszz_p90 

Wysłany: 2015-03-25, 22:14   

Witajcie przymierzam się do zakupu echosondy. Chciałbym echosondę prostą w użytkowaniu i taką na której łatwo rozpoznam twarde/miękkie dno. Wyczytałem, że łatwiej o to na kolorowych echosondach, dlatego takiej szukam. Będę łowić raczej na płytkich zbiornikach do ok. 10m. Znalazłem takie dwie echo, które mnie zainteresowały Lowrance Elite-3x i Garmin 350c Obie mają stożki 60 i 120 stopni, jednak ta druga ma większy wyświetlacz. Jest ktoś kto używa podanych modeli, którą wybrać a może polecicie mi coś innego.
Dodam, że nie potrzebuję echo z GPS i innymi bajerami, chcę po prostu odczytać głębokość i to to znajduje się na dnie, nie mam też zasilania, torby ani uchwytu dlatego najchętniej kupię wszystko w zestawie.

sonik

Wysłany: 2015-03-26, 08:11   

http://www.buydeeper.pl/ no a co o tym myślicie

janusz288 

Wysłany: 2015-04-15, 22:05   

lukaszz_p90 napisał/a:
Witajcie przymierzam się do zakupu echosondy. Chciałbym echosondę prostą w użytkowaniu i taką na której łatwo rozpoznam twarde/miękkie dno. Wyczytałem, że łatwiej o to na kolorowych echosondach, dlatego takiej szukam. Będę łowić raczej na płytkich zbiornikach do ok. 10m. Znalazłem takie dwie echo, które mnie zainteresowały Lowrance Elite-3x i Garmin 350c Obie mają stożki 60 i 120 stopni, jednak ta druga ma większy wyświetlacz. Jest ktoś kto używa podanych modeli, którą wybrać a może polecicie mi coś innego.
Dodam, że nie potrzebuję echo z GPS i innymi bajerami, chcę po prostu odczytać głębokość i to to znajduje się na dnie, nie mam też zasilania, torby ani uchwytu dlatego najchętniej kupię wszystko w zestawie.

jak masz wybierać to z ekranem 5 cali więcej widać , poszukaj Lowrence na sklepach :)

karpmaniac 
Darek Niestroj

Wysłany: 2016-05-13, 15:19   

Panowie poszukuję echosondy do około dwóch tysięcy. Myślałem nad zakupem echosondy z opcją DI lub DSI. Może jednak dołożyć trochę kasy i kupić echo z Side Imaging? Jaka echosonde byście polecili i dlaczego?

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2016-05-13, 21:53   

karpmaniac napisał/a:
Panowie poszukuję echosondy do około dwóch tysięcy. Myślałem nad zakupem echosondy z opcją DI lub DSI. Może jednak dołożyć trochę kasy i kupić echo z Side Imaging? Jaka echosonde byście polecili i dlaczego?

Jako wieloletni użytkownik Humminbirda mogę się tylko o nich wypowiedzieć jak i polecić. W kwocie, którą założyłeś o wersji SI możesz raczej nie myśleć :* dlatego że wszystko co będzie miało mniej niż 7" będzie porażką. Najtańsza jaką znalazłem to Helix 7 SI, ale cena to prawie 2 x Twój budżet. Jest jedna 899ci hd side imaging, ale to wersja USA więc miary nie te ( ponoć można wgrać oprogramowanie euro - ale za ile to byś musiał się dowiedzieć - na pewno echo godne uwagi :) .
Wersja DI może być już 5" ( choć im większa tym lepiej ). Najnowsza seria to "Helix".

Odpowiedz do tematu