Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Magia SK30.
Autor Wiadomość
patena 

Wysłany: 2015-01-30, 15:54   

Koledzy ,kupiłem wczoraj SK-30 balanced 20mm ,po 12 godz pobycie w wodzie (test szklankowy wiec mało miarodajny) i nie tonie .

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-01-30, 16:49   

One takie są. nie wiem czy wszystkie ale już kilka partii widziałem i nie tonęły. Nawet wypierały ciężki gruby hak.

przemek77 
Przemysław Królak

Wysłany: 2015-01-31, 17:21   

Nie tylko tobie się trafiły takie kulasy. Temat był już poruszany na forum . Posyłając zestaw do wody dla pewności trzeba dociążyć ;) Innej opcji nie ma

ŁukaszZ 

Wysłany: 2015-02-28, 13:56   

Witam,
Z jakim peletem łączycie sk30 ?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-02-28, 15:46   

Z peletem SK 30.

ŁukaszZ 

Wysłany: 2015-02-28, 23:41   

Dzięki, nie zauważyłem że jest ofercie pellet sk30, w sklepie gdzie chciałem zamówić kulasy nie ma go w ofercie i ubzdurałem sobie że nie istnieje :)

Na zimną wiosenną wodę będzie ok?

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2015-03-01, 09:51   

ŁukaszZ napisał/a:

Jak najbardziej.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2015-03-01, 09:51   

ŁukaszZ napisał/a:
Dzięki, nie zauważyłem że jest ofercie pellet sk30, w sklepie gdzie chciałem zamówić kulasy nie ma go w ofercie i ubzdurałem sobie że nie istnieje :)

OD jakiegoś czasu jest pelecik z sk30 i sticmiks tez jest, a na zimna wodę chyba byłby lepszy hotdemon :D ogolnie zależy od wody, ale w zimne wody właśnie lepiej mi się sprawował hotdemon.

FoxaRadymno

Wysłany: 2015-03-09, 16:52   

Witam. Dziś kolega pokazał mi swoje SK30 i jak je zobaczyłem to od razu mi się nie spodobały. Postanowiłem porównać je ze swoimi i oto co zauważyliśmy. Dodam że moje to te po lewej stronie (pomarańczowe, miękkie, pachnące i na dodatek po terminie ważności :D )

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-09, 17:12   

Jak widać to samo ale nie to samo. Nawet etykiety się różnią... Możesz zdradzić żródło "Twoich" SK30?

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2015-03-09, 17:20   

FoxaRadymno, na pierwszy rzut oka twoje kulaski przypominają bardziej z wyglądu HOT DEMONa niż SK30 :P Moje wyglądają identycznie jak te po prawej (kupione w drugiej połowie 2013 roku)

FoxaRadymno

Wysłany: 2015-03-09, 18:24   

Moje te po lewej kupione na targach w Lublinie.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2015-03-09, 18:28   

Moje pop-up'y również przypominają te z prawej, przynajmniej jeżeli chodzi o barwę.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-09, 18:42   

FoxaRadymno napisał/a:

Moje pytanie było bardziej skierowane na żródło a nie na miejsce bo to wiele nie mówi...

sawe89 

Wysłany: 2015-03-09, 19:54   

Dużo słyszałem dobrych opinii na temat sk30 jaki to ma zapach w ogóle nigdy na nie łowiłem może kiedyś narazie używam NASHA

Używaj znaków interpunkcyjnych! Mateusz

Lafroy 
Paweł Stradowski

Wysłany: 2015-03-09, 19:58   

sawe89 napisał/a:
Dużo słyszałem dobrych opinii na temat sk30 jaki to ma zapach w ogóle nigdy na nie łowiłem może kiedyś narazie używam NASHA

Oj chłopie, zaraz Cię admin pogoni za interpunkcję.

Ja w ubiegłym sezonie zakładałem SK30, ale szaleństwa nie było. Możliwe, że to wina tego, że próbowałem je na komercji o dużej presji. Możliwe, że się „przejadły”, bo wiem, że wiele osób je męczyło na tej wodzie. Niemniej jeden spory przyłów na SK30 miałem, więc nie żałuję, ale w tym sezonie raczej już je odpuszczę.

FoxaRadymno

Wysłany: 2015-03-09, 20:31   

Speedaco napisał/a:
FoxaRadymno napisał/a:

Moje pytanie było bardziej skierowane na żródło a nie na miejsce bo to wiele nie mówi...

Jeśli to coś zmieni to proszę bardzo. Kulki zostały zakupione na stanowisku Centrum Wędkarskiego Rybka.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2015-03-10, 04:43   

Koledzy te kulki zmieniają kolor jak za długo stoją w ciepłym a tym bardziej na słońcu. Kiedyś zostawiłem się na słońcu to polowa od góry właśnie pobladła.

maciek 

Wysłany: 2015-03-22, 08:25   

Stwierdzam że nowe kulki sk30 są zupeĺnie inne od starych : ( inny jest kolor, struktura, zapach i twardość : ( ale czy gorsze czy lepsze stwierdze po kilku zasiadkach...narazie lowilem jeszcze na stare i karpik 12 kg sie skusil..Jutro jade na zasiadke i bede juz łowiĺ na nową serie...

Frodla 

Wysłany: 2015-04-21, 18:55   

Maciek masz racje, stare lepiej się spisują robiłem test u siebie 20 mm z zeszłego roku i ta którą kupiłem tydzień temu. Starsza lepiej pracuje chyba że kupiłem jakąś gorszą partie

maciek 

Wysłany: 2015-04-21, 19:00   

......jak dla mnie są zdecydowanie inne i juz po pierwszych zasiadkach śmiało mogę stwierdzićże z sk30 czas sie rozstac a szkoda bo to była naprawde łowna kula : ((

szpieg 
szpieg

Wysłany: 2015-04-22, 07:39   

Na SK30 grubo połowiłem 3lata temu, były hitem praktycznie na każdym zbiorniku. Niestety gdy skończył mi się zapas i kupiłem nowe, to było już co innego i wyniki prawie zerowe. Szkoda, bo od tej pory nie miałem jeszcze tak łownych kulek.

Jacek Łowca 
EAST CARP C&R

Wysłany: 2016-07-17, 12:13   

I jak tam panowie efekty na te kulasy, wypowie się ktoś jak sytuacja czy ktoś coś łowi:):)
Bardzo proszę o polecenie sklepu gdzie można by było zamówić, jeśli mówicie że już są całkiem inne po produkcji że to nie to samo:):)? ktoś coś?

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2016-07-17, 21:32   

Ja używam popków 20mm od dwóch sezonów. Zawsze mam w torbie i kilka razy ratowały sytuację, choć prędzej, wpłynęła na to kompilacja wielu czynników...

Mareczek 
Marek Wasilewski

Wysłany: 2016-07-23, 06:24   

Ciekawe z czego wynika ta zmiana. Chcieli kulkę "ulepszyć" czy się kucharz zmienił. Karpiowy Gulasz też był kiedyś łowny, dopóki robił go CDB, a w Mivardi to już nie to samo.

mocho19 

Wysłany: 2016-08-08, 11:42   

Zanętówki 20mm też się różnią. Nowa seria jest mieksza pachnie bardziej rybą ma kolor wpadajacy w czerwień i u mnie na lowisku po 6h nie ma nic na haku. Stara jest taka szaro brązowa twardsza spokojnie 15h na włosie inaczej pachnie. Brań więcej na starej serii.

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2016-08-11, 22:50   

Mam takie przemyślenia że ryba zwłaszcza w małych zbiornikach komercyjnych uczy się smaku i jak się pokłują to pózniej nie chcą dotykać. Przez dwa lata na zbiorniku na którym często lowilem wiele osób używało skutecznie tej kulki. W pewnym momencie urwało się i teraz używanie jej na tym zbiorniku w zasadzie nie ma sensu...

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-08-12, 11:46   

Tak jest na łowisku z dużą presją...trzeba szukać nowych smaków co jakiś czas.

pawelw

Wysłany: 2016-08-12, 13:37   

Zgadza się, tylko jad długo można szukać nowości przy obecnej presji na łowiskach komercyjnych.

Dlatego od kilku sezonów stawiam na trzy sprawdzone i nie daję się zwarjować. Według moich obserwacji lepsze efekty daje kombinowanie z wielkościami i kształtami, niż samymi aromatami. Nawet głupie przycinanie kulek na nieregularne kształty, czy zmiana tej samej kulkki na dumbelsa, i nęcenie pociętymi lub dumbelsami dawało fajne zmiany podczas używania wciąż tej samej przynęty. Ale to tylko moje spostrzeżenia. Do tego zmiana prezentacji, delikatna zmiana miejsca. Czy aby w przypadku SK30 wielu z nas nie gubi rutyna, czyli wrzucenie standardowego zestawu w standardowe miejsce i czekamy z przekonaniem , że ma się dziać.
Dodatkowo pora roku, warunki, ilość i sposób pobierania pokarmu....

To tylko takie moje przypuszczenia i doświadczenia.
Coraz więcej Polskich łowisk komercyjnych zaczyna iść w kierunku angielskim, presja wymusza kombinacje z przynętami, rozmiarami, kształtami itd...
Na moich łowiskach zauważyłem coraz mniejsze zainteresowanie dużymi kulami 20 i więcej mm. A te same smaki podane w postaci malutkiego popka czy dumbelsa robiły robotęi nadal robią, a ja wciąż używam tych samych aromatów. Torba lżejsza, głowa spokojniejsza a i czasu na rozmowy przy drinku więcej :)

Mooolek

Wysłany: 2017-09-12, 11:15   

Może głupie pytanie, ale kto pyta nie błądzi.

Nie korzystałem jeszcze z SK 30,bo raczej preferuje kulki własnej roboty,ale że wybieram się na łowisko na którym ta kulka jest podobno kilerem postanowiłem zakupić.

Pytanie tylko czy wersja CONCEPT SK30 różni się od zwykłego SK 30 ? jedne sklepy oferują kulki z dopiską CONCEPT inne bez...

Ins0mn1a

Wysłany: 2017-09-17, 14:45   

Panowie chce zamówić te kuleczki tylko zastanawiam się między rozmiarem 14-20mm które proponujecie na naszą piękną jesień?

kux 
Waldemar Kowalski

Wysłany: 2017-09-17, 18:17   

No... łatwiej 20-kę oskrobać niż 14-kę pogrubić :)

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-09-21, 19:26   

Ins0mn1a, oczywiście że 18- 20 mm, to nie wczesna wiosna ;)

Odpowiedz do tematu