Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2011-02-04, 23:41
Dip Proszkowy
Autor Wiadomość
DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-02-04, 20:09   Dip Proszkowy

Kilka razy stosowałem ten wynalazek chyba z CDB ,lecz nie zauważyłem by wpłynęło to jakoś na moje brania.

Ktoś z was stosował te dipy ? Jakie są wasze spostrzeżenia ?

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-02-04, 20:46   

Damianie jak wiesz wolę zastosować pastę pelletową. :)

dawid4502 
Dawid Drabik

Wysłany: 2011-02-04, 21:30   

Witaj. Ja stosowałem taki dip z TB o smaku wanilia-śmietanka i crab. Używałem ich w lato 2009roku i i powiem że efekty były. Podczas 3 dniowej zasiadki z bratem mieliśmy takie same kulki lecz ja je dopalałem dipem a brat nie to on wyciągnął 3 karpie 2kg,5kg,6kg a ja wyciągnąłem 7 karpi wszystkie były w przedziale 5 a 10kg chciałbym dodać że to była nasza pierwsza zasiadka karpiowa.Dodam że łowisko było nęcone tydzień przed zasiadką.
Pisz poprawnie. Możesz zainstalować przeglądarkę firefox która podkreśla błędy.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-02-05, 00:53   

Mam też w swoich tobołkach dip w pudrze z TB truskawkowy i brzoskwinia/ananas. Mogę powiedzieć, że sprawdził się nadspodziewanie dobrze - brań było sporo, choć nie wszystkie karpie wylądowały na macie. Co prawda nie wiem czy wyniki były spowodowane jedynie tym dipem, ale faktycznie zauważyłem, że karpie chętnie pobierały kulki zasypane pudem truskawkowym. Na tej samej zasiadce ananas+brzoskwinia, znacznie gorzej. Inni łowiący w tym samym czasie - brania sporadyczne.

nielegalny77 

Wysłany: 2011-04-07, 22:14   

A co powiecie żeby zastosować oba dipy naraz, tzn proszek zamoczyć zamiast w wodzie w zwykłym dipie. Robiłem takie eksperymenty w szklance, chmura fajnie się prezentuje:)

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-19, 18:22   

Panowie jaki dip byście bardziej proponowali??Impact Attract Dip,Impact Attract Gel czy Impact Attract Powder Dip????Niewiem jaki dip zakupić a chce kupic 8 smaków/zapachów...Pomożecie????

TTT
Tomek

Wysłany: 2013-05-20, 10:55   

Ja używam Dipów proszkowych TB. Mam jeszcze stare smaki ryba koncentrat i brzoskwinia/ananas i jak dla mnie fajnie działają. Robie tak że moczę kulkę w wodzie następnie w dipie i tak powtarzam 3 razy żeby stworzyła się grubsza warstwa dobrze pracująca. Efekty mam więc chyba działa.

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-20, 12:35   

Kolego, a na długo wystarcza taki dip proszkowy??

Post edytowany. Pisz poprawnie: przed ,,a" stawiamy , oraz poprawnie piszemy ,,wystarcza" nie starcza. Rumun

TTT
Tomek

Wysłany: 2013-05-20, 14:12   

Ja używam 4 sezon a może połowa poszła z 70 gramowego opakowania. Pewnie im częściej na rybach tym szybciej idzie tyle że tego jest naprawdę dużo. Mnie zawsze męczyły dipy płynne, które wylewały się w torbie dlatego zacząłem używać proszkowych.

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-20, 14:29   

Dzięki kolego więc kupie proszkowe:D A co do zapachu to są naturalne czy bardziej chemicznie pachną:)?

TTT
Tomek

Wysłany: 2013-05-20, 15:40   

Nie jestem w stanie tego ocenić. Dla mnie pachną bardziej naturalnie niż płynne dipy, które mam w tych samych smakach.

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-20, 15:46   

Kolego a znasz jakiś sklep w którym mają dużą oferte Tandem baitsa??Bo te dipy moge kupić po 13.77zł a może można gdzieś taniej?:)

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 15:49   

daniello2010, Jeżeli zdecydowałeś się na dip proszkowy to proponuję zakupić na próbę z IB i z TB, a zobaczysz różnicę. ;)

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-20, 15:59   

Kolego a możesz podać jakiś link do dipu proszkowego Imperiala??Bo u Przemka widzę tylko Dip Gel i Dip płynny chyba a proszkowy jak się nazywa?:)

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 16:01   

Proszę.
http://crazycarp.pl/dipy-...erry-100-g.html to jest dip proszkowy.

TTT
Tomek

Wysłany: 2013-05-20, 16:10   

Jeżeli za ceną (3 x droższe niż TB) idzie jakość to chyba też zakupie na próbę.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-20, 16:16   

Posiadam obie marki. Warto spróbować.

daniello2010 
Daniel Skrzypiński

Wysłany: 2013-05-20, 17:01   

Zamówiłem Dip Proszkowy Natural Baits Formula Plus:)Zobaczymy co to będzie:)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-05-21, 06:33   

Kumpel zakupił m.in. truskawę w proszku z IB, ma ją drugi lub nawet trzeci sezon... Ale do czego zmierzam - podzielił fifty/fifty z kumplem, w tym sezonie kolejne fifty/fifty z drugim a starczy spokojnie na ten sezon (przy częstym stosowaniu) i jeszcze zostanie. Smak/zapach - naturalnie słodki, truskawkowy... I skuteczny - zazwyczaj ryby wybierały kulasa w nim panierowanego ;) Nie wiem jak inne, ale w tym 2-3 maczania i jeszcze z rana, po nocy moczenia zostaje trochę na kulce...

Zaba 

Wysłany: 2013-09-13, 21:15   

Dziś dotarła do mnie paczka z tak chwalonym (w innych tematach) dipem truskawkowym Imperiala.
Dobrze ze na opakowaniu napisali ze to truskawka bo w życiu nikt by się nie kapnął co to za zapach. Dałem spróbować kilku osobą i nikt nie poczuł tam żadnej truskawki...
Jak dla mnie jakiś dziwny zapach -nijaki i słabo wyczuwalny, a jak się obtoczoną kulkę zamoczy w wodzie to prawie nic nie czuć. W porównaniu do TB i Daiwy intensywność zapachu to porażka, wygrywa tylko tym ze ładnie się trzyma kulki i fajnie barwi wodę w słoiku- na czerwono.
I ponad 50 zeta poszło się ...
Zobaczymy jeszcze co na to karpiki, ale póki co jestem rozczarowany...
Mam jeszcze pytanie czy dip IB truskawka w płynie to tez taka lipa jak ten proszkowy?

wojtek straub 

Wysłany: 2013-09-14, 11:57   

Zaba, nie wiem "coś" i "gdzieś" kupił, ale ja bym to odesłał... No chyba, że w.w. "konkurencyjne" dipy walą, tak, że zaraz po otwarciu słoika czuć je na drugim brzegu :roll:

Omen 
Łukasz Nidecki

Wysłany: 2013-09-14, 13:41   

Zaba napisał/a:
Dziś dotarła do mnie paczka z tak chwalonym (w innych tematach) dipem truskawkowym Imperiala.
Dobrze ze na opakowaniu napisali ze to truskawka bo w życiu nikt by się nie kapnął co to za zapach. Dałem spróbować kilku osobą i nikt nie poczuł tam żadnej truskawki...
Jak dla mnie jakiś dziwny zapach -nijaki i słabo wyczuwalny, a jak się obtoczoną kulkę zamoczy w wodzie to prawie nic nie czuć. W porównaniu do TB i Daiwy intensywność zapachu to porażka, wygrywa tylko tym ze ładnie się trzyma kulki i fajnie barwi wodę w słoiku- na czerwono.
I ponad 50 zeta poszło się ...
Zobaczymy jeszcze co na to karpiki, ale póki co jestem rozczarowany...
Mam jeszcze pytanie czy dip IB truskawka w płynie to tez taka lipa jak ten proszkowy?

Standard. Jeżeli zgłosiłbyś to, dostaniesz odpowiedź,że towar wyprodukowany całkiem niedawno,jest świeży i o to właśnie takie ''coś'' oferuje nam producent. Kupując to,zgodziłeś się na taki a nie inny produkt. :) Tzn. wyobraź sobie,że sprzedawca/sklep dostaje telefony od gości, którzy nabyli różne kulki,dipy itd. typu - '' witam, nakupiłem towaru za pare baniek,a moim zdaniem połowa nie pachnie tym co na etykiecie :mrgreen: ,nie spełnia oczekiwań mojego nosa.'' :) Zauważmy,że to osobiste preferencje i bardzo względny temat. Oczywiście,coś może być ewidentnie ''skopane'' i wtedy należy domagać się o swoje. :twisted:

Zaba 

Wysłany: 2013-09-14, 19:09   

Może trafiło się zbyt wiele któregoś składnika i przebija tą truskawkę, aromat wywietrzał, albo przez to ze dip IB jest bardziej skomplikowany (przez co lepiej pracuje) aromat jest mniej wyczuwalny niż u konkurencji.
Dopiero po mniej więcej 24godzinach ze słoika z wodą (gdzie była kulka z tym dipem) zaczyna być czuć zapach bardzo podobny do kaszki dla dzieci o bardzo delikatnym zapachu truskawki.
Myślę dokupić Power Powder Elite Strawberry i troszkę dosypać i powinno być git.
W sumie najważniejsze aby karpikom smakowało a jak pogoda pozwoli jutro będzie test.
Pozdro

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-09-16, 17:02   

Coś nie gra, niuchałem ten dip ostatnio, bardzo ładnie pachniał truskawką.

Pozdro

Zaba 

Wysłany: 2013-09-23, 08:30   

Tak wiec miałem okazję porównać ten dip z kulkami o tym samym zapachu i to jest ta samo.
Wychodzi na to ze dlatego tak jak wcześniej pisałem nie jest to czysta truskawka (inne składniki ja przebijają) dlatego dip wydał mi się jakiś słaby.
Wszystko zależy od tego na co wcześniej się łowiło i do tego się porównuje...
Karpikom smakowało bo brały i jako ciekawostka uwiesił się na tą truskawkę sandacz ok.5kg na odnodze rzeki Bug.
Inny zapach Imperiala za to bardzo mi się podoba tylko szkoda ze nie ma takiego dipu - Uncle Bait to naprawdę pięknie pachnie.

Wracając do tematu po kilkuletnich próbach stosowania proszków chyba wszystkich firm jakie były na rynku nie zauważyłem aby zwiększały tak naprawdę liczbę brań na szybkich wypadach.
Myślę ze warto obtoczyć kulkę jak się wywozi zestaw na dłużej, ale na zawodach i do szybkiego łowienia szczególnie na dzikusach jakoś lepsze efekty mam używając dipów płynnych a jeszcze lepsze co ciekawe na stare kulki które nie zostały zdjęte z włosa z poprzedniej zasiadki (nie wszystkie się nadają), lub jak jest czas -na kulki moczone w wodzie kilka godzin.
Pozdro

Manitu 

Wysłany: 2013-10-11, 10:24   

Nie mam pojęcia jak dip IB stuskawka, ale kulki są robione na bazie mączki rybnej, więc to nie jest "czysta truskawka" :!: Posiadam ten dip i kulki a najlepiej jest kulke moczyć w ich amino liquid i potem żelować, tak ze 3 razy i odczekać z 10minut :P
Ogólnie dipy IB są rewelacyjne i wydajne :D Szczerze polecam!

Budyń 
Mariusz Kowalski

Wysłany: 2014-09-01, 12:13   

Nie chcę zaśmiecać więc podepnę się pod temat.
Szukam dipu w proszku ananas,jakoś przeszukałem w necie i na nic nie natrafiłem.
Może doradzicie gdzie o takowym zapachu nabędę?

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2014-09-01, 12:18   

Dip Proszkowy 1

Dip proszkowy 2

3 minuty szukania w necie ...

Budyń 
Mariusz Kowalski

Wysłany: 2014-09-01, 13:23   

Z TB nie znalazłem ale dzięki za linka bo zamówię,z Carp Zoom i Qauntuma widziałem ale jakoś nie mam przekonania do tych firm.

ghostrider 
Paweł Bolek

Wysłany: 2014-09-02, 16:10   

Z Tandema ananas całkiem fajnie pachnie, polecam.

nielegalny77 

Wysłany: 2015-02-19, 11:59   

Jak dla mnie dipy proszkowe, nadają się jedynie do wywózki, podczas rzutów, zauważyłem że cały dip spadał z kulki, chyba, że coś źle robię..

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-02-19, 12:27   

Zamaczasz kulkę w wodzie/płynnym dipie czy boosterze przed panierowaniem proszkowym dipem? Polecam zrobić dwie warstwy - zamoczyć obsypać i jeszcze raz to samo dla utrwalenia warstwy dipu:)

Odpowiedz do tematu