Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przywitaj się !
Autor Wiadomość
Mariusz-ZS 

Wysłany: 2017-03-19, 21:47   

Cześć. Mariusz ze Szczecina:) Karpiować zacząłem w ubiełym sezonie. Jak narazie tylko łowiska komercyjne. Bez rekordu jak narazie:)same 3 i czterolatki:) Pozdrawiam wszystkich:)

matzlasu 
Mateusz Bzdęga

Wysłany: 2017-03-21, 22:58   

Mariusz-ZS napisał/a:
Cześć. Mariusz ze Szczecina:) Karpiować zacząłem w ubiełym sezonie. Jak narazie tylko łowiska komercyjne. Bez rekordu jak narazie:)same 3 i czterolatki:) Pozdrawiam wszystkich:)

Witam Mariusz,
również Szczecinianin też stawiam pierwsze kroki, również łowiska komercyjne. Czekam na propozycję wspólnej zasiadki:) Pozdrawiam i połamania kija

hevi 

Wysłany: 2017-03-23, 06:41   

Witam wszystkich,
Mam na imię Dawid mam 33 lata,mieszkam w Rogoźnie Wielkopolskim , wędkarzem jestem odkąd skończyłem 12 lat .Po rozpoczęciu szkoły średniej coraz rzadziej pojawiałem się nad wodą , przełom nastąpił 2 lata temu , kiedy z narzeczoną kupiliśmy dom ze stawem:) .Kiedy złowiłem tam pierwszego karpia 3kg postanowiłem zostać Karpiarzem:) , dodam , że zawsze wypuszczałem złowione ryby , nawet w wieku 12 lat.
Dopiero tak naprawdę raczkuje w temacie , ale trochę zasiadek już zaliczyłem.Przeważnie na łowisku CarpShop Lakes , choć na ten rok mam już grafik rozpisany na inne łowiska. Mój dotychczasowy rekord to karp lustrzeń 16,5kg ,amur 11kg.

Pozdrawiam Wszystkich Karpiarzy.

Adeptus 

Wysłany: 2017-03-24, 21:08   

Witam,

głównie łowię na feeder i spławik ale w zeszłym sezonie kupiłem sobie karpiówkę i próbuję swoich sił z większymi sztukami.

skixd

Wysłany: 2017-03-29, 13:49   

Cześć,
Jestem Patryk z Milicza, student :P Zawsze łowiłem rekreacyjnie na spławik/grunt, a w tym sezonie próbuje czegoś nowego :)

Pitte 
Piotr Gackowski

Wysłany: 2017-03-30, 00:13   

Witam wszystkich!!
Jestem Piotr i wędkarstwo jest moją życiową pasją:D wędkuje odkąd pamiętam, głównie na odległościowke i spinning, ale od zeszłego roku, głównie dzięki temu Forum, zacząłem interesować się karpiami i ich łowieniem. Obecnie mieszkam w Gdańsku. Nie mam rekordów na koncie, ale dzięki pracy mogłem spróbować swoich sił w połowach morskich- udało mi się złapać 40 kilogramowego tarpona i 15 kilogramowe dorado. Niestety dzięki tej samej pracy nie mam za wiele czasu na pogoń za karpiami (określenie "miśki" jest rewelacyjne! Tak nawiasem mówiąc ).
Cieszę się że znalazłem nasze forum i mogę się z niego uczyć i rozwijać; łowie sportowo i wypuszczam wszystkie rybki- od płoteczki do karpika- po to są rybole by stamtąd brać mięcho ;)

PS. Wybaczcie mi błędy literowe albo brak polskich znakow- jestem akurat w pracy i nie mam dostępu do polskiej klawiatury a nie zawsze T9 daje radę ogarnąć nasza piękna polska mowę ;)

chulo75 
Paweł

Wysłany: 2017-03-30, 17:36   

Witam,
Paweł z tej strony :) Wiek 43 lata, od zeszłego roku karpiarz. Do tego czasu spinning, mucha. W życiu nie sądziłem, że mnie tak wciągnie karpiowanie... Do tej pory nie traktowałem poważnie tego tematu.
Dość łatwo przyszły mi sukcesy, już mam 20kg karpia na koncie.
Głównie łowię na metodę

Isjan 
Catch & Release

Wysłany: 2017-04-02, 12:31   

Witam,
Mam na imię Sebastian, wędkuję od 4 lat, od poprzedniego roku moim głównym celem wypraw jest złowienie amura oraz karpia. Najczęściej wędkuję na żwirowni w Obornikach oraz Pobiedziskach.
Pozdrawiam

mr5 
mr5

Wysłany: 2017-04-17, 07:50   

Czołem!

Jestem z okolic Lublina. Jak dotąd od lat moimi ulubionymi metodami był spinning i feeder. Czas spróbować typowego karpiowania. Postaram się w miarę możliwości wymieniać się doświadczeniami. Na tym forum jest sporo informacji dla początkującego więc prawdopodobnie będzie to dział moich najczęstszych wizyt:)

Pozdrawiam!

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2017-04-17, 11:24   

Witamy:) i powodzenia :D

Martino

Wysłany: 2017-04-17, 20:27   

Witam z Wałbrzycha,mam 39 lat,wędkuję od szóstego roku życia,dziesięć lat wędkowałem na tyczkę,a od trzech lat jestem zarażony karpiarstwem.

macedon 

Wysłany: 2017-04-19, 21:47   

Witam wszystkich
Jestem z Lubina lat 34

davidlive 
Zapaleniec od młodych lat ;)

Wysłany: 2017-04-21, 15:46   

Witam kolegów i koleżanki po kiju.
Wędkuje już 23 lata czyli w zasadzie odkąd tylko sięgam pamięcią.

Jestem ze świętokrzyskiego i głównie preferuje wody stojące, chętnie się z kimś na fajna zasiadłem ustawie. Niekoniecznie z rejonu.

Wędkuje głównie na spinning, grunt, spławik.
Ostatnio coraz bardziej wkręca mnie karpiarstwo ale mam w t temacie dość mała moim zdaniem wiedzę.

Pozdrawiam i udanego sezonu 2017 :)

morozaw 

Wysłany: 2017-04-22, 18:12   

Cześć wszystkim. Więcej buduje i konstruuje niż wędkuję :)

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-04-24, 13:43   

Dzień dobry,

Trochę się tutaj spóźniłem, bo napisałem już wcześniej kilka postów ale już nadrabiam.

Jestem Bartek i jak jestem nad wodą to CzasemCoChyce.

Karpiowaniem zajmuje się od czasu gdy zapałałem potężnym obrzydzeniem do moich lokalnych sprężynowców-dżaksonowców.

Wcześniej sam uskuteczniałem model połowu typu tzw "czerwony + zanęta", na swojej czerwono-pomarańczowej motorynce Romet jeździłem na pobliskie stawy i rozkładałem pożyczone od Dziadka teleskopówki. Nawet coś tam łapałem.

Jednego razu ( i wtedy nastąpił przełom ) usiadłem na miejscu innym niż zwykle ( na takim, na które zawsze starałem się dostać ale miałem wrażenie, że tam od ranka do popołudnia była jedna warta a na nockę się zmieniali - i tak w kółko, zatem to miejsce było czymś tak atrakcyjnym, szczególnie dla zapalonego 11 latka, że jak mi się tam udało usiąść to byłem już szczęśliwy zanim w ogóle wrzuciłem zestawy do wody - zestaw tj stoper, koszyczek, śrucinka/stoper i hak- bo tak mnie tam uczyli).

I wtedy właśnie poczułem to takie charakterystyczne wędkarskie chamstwo.

Chłop przyjechał na tym swoim Wigry 3 z kiblem pełnym bułki tartej i płatków owsianych i nakopanych w gnoju za domem glizd, pamiętam jak dziś, powiedział, ale tak ordynarnym tonem z papierosem w gębie, " Ciebie chyba synek piere, kajś Ty siodł, bier te kije i zdupiaj kajś indziej" , a ja że ja tu dopiero rzuciłem wędki, że jestem do zmroku a ten fjufju przywalił z gumiaka w podpórki i dwie wędki wylądowały w wodzie w tym syfie i piachu.
Wraz z nimi dwa pożyczone kołowrotki Dziadka AbuGarcia serii Cardinal chyba C3 i C4 i również jego dwa stare Videotroniki, ale ta pierwsza seria, takie kańcioki.

Co ja mogłem wtedy zrobić ? Chciałem się rozryczeć bo byłem gówniarzem, ale nie z tego, że on mi te wędki wrzucił do wody, tylko, że jak ja wytłumaczę Dziadkowi, że ten piach w tych kołowrotkach to nie moja wina, a że sygnalizatory już nie buczą bo wpadły do wody zupełnie nie z mojego zaniedbania czy niechlujności.
Jak ja wytłumaczę Mamie, że mam całe przemoczone buty bo jakoś musiałem wejść do tej wody po wędki.

Zwinąłem to, zapakowałem do plecaka, wsiadłem na motorynkę i wróciłem.

Już więcej na to łowisko nie pojechałem i postanowiłem, że nie będę powielał schematów i że nigdy nie będę takim chamowatym gnojem w podejściu do innych, do zbiornika jako wody i do ryb jako mięcha pakowanego do siaty bez wymiaru na rolmopsy.

Wtedy jeszcze nie było funduszy na sprzęt karpiowy, ja w ogóle uważam, że to moje wędkarstwo karpiowe to był proces przekształcenia na inne nawyki niż te które wyniosłem od tych starych dziadów znad wody, nawyki i wiedzę, którą nabywałem za pośrednictwem przeważnie prasy, potem internetu.

Z czasem zaczęły pojawiać się sklepy specjalistyczne, czy jakieś inne fishing-mart's i człowiek tak gromadził te wiedzę i sprzęt i nagle zaczęło się to nazywać karpiowaniem.

A temu co mi te wędki wrzucił do wody, przesyłam soczystego kopa w tyłek a zaraz potem podziękowanie, że dzięki niemu zmieniłem swoją wędkarską drogę.

lukasz reczek 

Wysłany: 2017-05-06, 19:08   

Witajcie mam na imię łukasz jestem z okolic Brzeska wędkuje odkąd pamiętam będzie pewnie z 20 lat mam nadzieję że czegoś się od Was nauczę.Pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą :mrgreen:

TeamDragon 
Piotr TeamDragon

Wysłany: 2017-05-08, 11:49   

Witam kolegów Piotr jestem wędkuje większości na tyczkę ale interesuje się każdą metodą i coraz więcej karpiami . Prowadzę jednoosobowo sklep wędkarski ( internet ) . Myślę że dużo się od was dowiem odnośnie łapania karpi . A jak będę mógł to też pomogę np; w serwisie sprzętu Dragona , Okuma ,Ryobi
Pozdrawiam

romanooo

Wysłany: 2017-05-08, 20:41   

Witajcie, jestem Paweł, pochodzę z Piekar Śląskich, ale obecnie mieszkam w niemczech i tutaj też będę się wybierac na zasiadki karpiowe.

Mam nadzieje, że zdobede tu spora wiedze, i że moja komus rownież posłuży :)

Wiktorkrk 
Bosy

Wysłany: 2017-05-09, 22:14   

Witajcie. Wiktro z Krakowa, wedarstwo karpiowe zarejestriwalem się aby wymieniac się informacjami. Pozdrawiam
5% pleasure
50% pain
And 100% reason to remember the name

robisum1

Wysłany: 2017-05-10, 06:30   

Witam kolegów i koleżanki z mazowieckiego .Jestem tu jako totalny laik karpiowy
Pozdrawiam pozytywnie zakreconych

seba_600f1
zawody wedkarskie

Wysłany: 2017-05-10, 13:32   

witam wszystkich wędkarzy i życze połamania kija ;)

Wojtek:)

Wysłany: 2017-05-15, 20:18   

Cześć wszystkim, jak sam nick wskazuje mam na imię Wojtek, z karpiami dopiero zaczynam :)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-05-15, 22:23   

Witam wszystkich nowych użytkowników! Miłej lektury i zapraszam do rzeczowej dyskusji!

Mlody 
MLODY

Wysłany: 2017-05-21, 10:27   

Witam mam na imię Łukasz jestem z wlkp Pozdrawiam

vanderseba 
Sebastian Moryc

Wysłany: 2017-05-21, 19:38   

Witam ponownie po sporej przerwie :D Tak sporej, że wszystkie węzły muszę sobie przypomnieć :lol:

Fishu 

Wysłany: 2017-05-22, 07:27   

Witam mam na imię Paweł, jestem z Lublina zaczynam właśnie przygodę z karpiami, mam nadzieję że dzięki temu forum szybciej i łatwiej załapie co i jak powinno wyglądać w tym sporcie pozdrawiam

kasiom
[Usunięty]

Wysłany: 2017-05-23, 14:24   

Witajcie, jestem Tomek, wędkuję od dość niedawna, odwiedzam fora aby dowiedzieć się jak najwięcej o łowieniu ryb :)

wedret

Wysłany: 2017-05-25, 08:42   

Witam, nazywam się Tomasz. Łowię ryby od dziecka na zalewach w woj łódzkim :)

balonik

Wysłany: 2017-05-26, 21:55   

Witam wszystkich forumowiczów :D Na imię mam Sławek jestem z Trzebnicy woj dolnośląskie. Wędkarstwem interesuję się niemal od dziecka, od dwóch lat poławiam karpie z różnymi efektami :)

mario1971 

Wysłany: 2017-05-27, 09:19   

Witam wszystkich na imie mam Mariusz mam 46 lat i jestem z Zawiercia Karpiuje od 20 lat

KilaN 

Wysłany: 2017-05-30, 17:34   

Witam. Mam na imię Tomek. Do wędkarstwa wracam po kilkuletniej przerwie. Spinning do mnie nigdy nie przemawiał, za to uwielbiam łowienie z gruntu. Mazowsze to mój rejon.

Krissu

Wysłany: 2017-05-31, 21:52   

Witam. Witam. Jestem tu nowy. Mam na imię Krystian. Lat 21. Karpiarstwa interesuje się od dość krótkiego czasu. Mam nadzieję że przyjmiecie mnie z otwartymi ramionami :)

jaco 

Wysłany: 2017-06-06, 20:21   

Witam mam na imie Jacek i jestem z Pułtuska pozdrawiam wszystkich zapaleńców :D

grzegorz_1982 

Wysłany: 2017-06-08, 08:43   

Witam
Mam na imię Grzegorz.Pasją wędkarską zaraziłem się 29 lat temu.Od 2000r łowię tylko i wyłącznie Tyczką.Karpiarstwo zawsze mnie interesowało no i od tego sezonu zaczynam.Na forum się zarejestrowałem żeby zdobyć wiedzę na temat sprzętu ale i nie tylko od kolegów bardziej doświadczonych ode mnie.
Pozdrawiam

forkrep

Wysłany: 2017-06-08, 13:15   

Hej, nazywam się Piotr i swoją pasję z wędkarstwem rozpocząłem już w podstawowce. Dziadek uczył mnie technik wędkowania a dziś jestem jednym z wędkarzy w woj. lubuskim :)

solecki.m 
Michał Solecki

Wysłany: 2017-06-09, 08:15   

Witam serdecznie mam na imię Michał od 3 lat obrałem sobie karpiowy szlak i nadal się tego trzymam, można powiedzieć że to dopiero początki ale widzę że z każdym wypadem mam większą wiedzę którą coraz lepiej wykorzystuje (ten rok jak na razie bardzo dobry ).
Jestem z woj. zachodniopomorskiego, pozdrawiam i połamania wszystkim użytkownikom! :) .

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-11, 20:01   

Witam wszystkich wędkuje od 5 lat, karpiowo od tamtego roku.

karpetr

Wysłany: 2017-06-16, 10:20   

witam was bardzo bardzo serdecznie!

Powersm 

Wysłany: 2017-06-18, 20:58   

Witam użytkowników forum jestem Grzegorz ,40 lat moja największa pasja to siłownia i karpiowanie miałem 3 lata przerwy ale w tym roku wróciłem .

Supergrover

Wysłany: 2017-06-19, 20:38   

Witam. Mam na imię Marcin. Mam czwórkę z przodu. :) Administruję stronę koła wędkarskiego oraz prowadzę kanał wędkarski Wodnik Szuwarek na YouTube. Przede wszystkim jestem jednak wędkarzem. Mam słabość do wszelkiego rodzaju wędkarstwa gruntowego, ale przede wszystkim kręci mnie feedera oraz karpiowe zasiadki.

Odpowiedz do tematu