Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Swingery, pomocy!
Autor Wiadomość
karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-30, 16:26   Swingery, pomocy!

Witam ;)

Planuje zakupić swingery za rozsądną cenę, 3 sztuki. Oczywiście podłączenie pod sygnałki.
Wiem, każdy powie Fox! Ale nie chce wydać tylu pieniążków na swingery, więc coś tańszego ;)

Macie może jakieś propozycję ? ;)
Pozdrawiam

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-30, 16:29   

karol napisał/a:
Macie może jakieś propozycję

Ja mam Jaxsony i są ok.Polecam ;)

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-30, 16:32   

A masz jakiś link do nich ?:)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-01-30, 16:37   

A co powiecie o takim cudzie swingery

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-30, 16:37   

karol napisał/a:
A masz jakiś link do nich ?:)

Swingery Jaxon http://www.fishing-mart.c...p304-k1463.html

[ Dodano: 2011-01-30, 16:40 ]
Cypisek napisał/a:
A co powiecie o takim cudzie

Miałem,łamią się jak zapałki ;)
Nie polecam!

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-30, 16:45   

Jaxon właśnie mnie nie przekonuje co do zakupu

Jarekgniezno 
no kill

Wysłany: 2011-01-30, 16:46   

Witam,posiadam swingery trapera.uważam że jest to dobry produkt , i relacja ceny do jakości, ponieważ idzie już go dostać od 39zł lecz na allegro są po 32 złote swingery identyczne jak moje i jak fox lub też jaxon o nazwie vimarco

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-30, 17:00   

karol,
Z napinaczem i podświetleniem nic tańszego i lepszego nie znajdziesz :roll:
Jeszcze te są dobrej jakości co do ceny ;) http://tanie-wedkowanie.a...8941&pro=350832

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-01-30, 17:30   

Wytłumaczcie mi czemu swingery są takie drogie, przecież to tylko kawałek metalu, odrobina plastiku, lampeczka led, i odrobina kabla. Zupełnie nie jestem w stanie tego pojąć. Takie coś powinno kosztować maksymalnie 20 zł, no jak super wykonane to do 40 zł, a często kosztuje tyle co wędka. Jest to jedna z rzeczy jakiej pojąć nie mogę.
Te trapera są moim zdaniem w lepszej cenie.

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-01-30, 17:49   

Karolu, tak jak rozmawialiśmy te są w porządku.
http://allegro.pl/swinger...1431342002.html

Cena niezła, jakość przyzwoita. ;)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-30, 17:51   

Karolku za miesiąc będę miał dla Ciebie fajne hangerki z podświetleniem. Musisz mi tylko dać znać jakie chcesz kolory.
pozdrawiam
Przemek

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-30, 18:10   

Przemuś, pozostało mi tylko czekać miesiąc :)
A kolory to powiem jak przyjadę do Ciebie po towarek :)

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-01-30, 21:53   

Wadą tych tańszych "podrób" FOX'a jest to, że w trakcie dużych mrozów w środku tego ciężarka na tej ramie kurczy się ta gumka i wtedy ślizga się on strasznie mocno... Podobno w tych oryginalnych FOX'ach tak się nie dzieje.

Ja używam Jaxonów i ich nie zamienię. Ew. na swingery Delkima... ale to kiedyś tam heheh

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-01-30, 21:58   

MariuszPosmyk napisał/a:
Wadą tych tańszych "podrób" FOX'a jest to, że w trakcie dużych mrozów w środku tego ciężarka na tej ramie kurczy się ta gumka i wtedy ślizga się on strasznie mocno... Podobno w tych oryginalnych FOX'ach tak się nie dzieje.

To normalnie straszne ;) Jeśli taka jest różnica jedynie to po jasną ciasną mam przepłacać, tyle razy w mrozie na rybach jestem że hoho... Nie kupie FOXa bo nie, założę się że te jaxony i trapery niczym wielkim się nie różnią.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-01-30, 22:02   

Wydaje mi się, że Jaxon i Traper pochodzi z jednej fabryki.
Mogę jeszcze dodać, że te Jaxony mają taką opcję, że jeśli sygnalizator odróżnia brania od i do brzegu, dioda również sygnalizuje takie brania - poprzez światło ciągłe lub przerywane.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-31, 00:35   

karol -czy muszą to być koniecznie swingery??? Co prawda mam również na wyposażeniu swingery Jaxona, do dnia dzisiejszego działają bezawaryjnie, ale w ubiegłym sezonie kupiłem hangery mikado - od momentu zakupu używałem tylko tych hangerów. Również jest podświetlany, ma możliwość regulacji długości (na kablu) i obciążenia (odkręcane metalowe pierścienie), jest bardzo stabilny i czuły, wzór prawdopodobnie zaczerpnięto ze StarBaitsa z tą jednak różnicą, że "łapki" na żyłkę ma metalowe. Używa go również kilku z moich znajomych i każdy sobie chwali.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-31, 08:11   

Witam
Kiedyś przerabiałem różne swingery - podróbki foxa. Skończyło się na tym, że połamały mi się ze 6 sztuk i tak skończyłem na Ilu Foxach. Na początku byłem zadowolony, ale na 1 zasiadce połamały mi się plastiki w 3 sztukach mocowania do sygnalizatora. Jak policzyłem to wszystkie połamane kosztowały mnie więcej niż 3 oryginalne foxa. Dlatego jak bym miał już wybierac to tylko jakieś hangerki.
pozdrawiam
Przemek

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-01-31, 11:19   

Ja przez lata mojego łowienia Karpi zajechałem ze 20 różnych Swingerów i Hangerów Firm typu Jaxon.
Owszem przy łowieniu przykładowo 2-3 zasiadek w sezonie wytrzymają trochę lat.Ale jak ktoś łowi około 50 dób ,to zajedzie moment te wynalazki.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-31, 14:09   

DamianHryniewicz napisał/a:
Ale jak ktoś łowi około 50 dób ,to zajedzie moment te wynalazki.

To albo ja trafiłem na Foxa z napisem Jaxon,albo mam jakąś limitowaną serię :mrgreen:
Mam Jaxsony 3 sezony i tylko w ubiegłym sezonie zliczyłem około 60 nocek i nic im nie dolega.
Jak się szanuję to się ma,a nie widzę potrzeby płacić około 230zł za szt ;)

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-31, 15:07   

Radek, napisałem w poście Swingery, ale mogą być również hangerki :)
Nawet i lepiej bo mi się nie połamią pod wpływem środków dopingujących (czyt. piwko).
Fajne są te co pokazałeś, tylko nie mają za małą dociążenia ?

Także czekam na hangerki od Przemusia :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-31, 15:37   

Na kilka sztuk felernych swingerów trafi się jakaś perełka:). Ja też mam jedną sztukę, która nie połamała mi się i jest w rezerwie, a mam go ze 4 lata i działa. Pozostałe jednak szybko się rozleciały.
pozdrawiam
Przemek

Jarekgniezno 
no kill

Wysłany: 2011-01-31, 22:56   

Ja i tak kupie foxy, ponieważ sprężyna nie rdzewieje ,naciąg płynnie chodzi a w przypadku Jaxona , Trapera ,no to mi na razie działa ,ale kolegom nie ,tak że zobaczymy jak to będzie.
Po raz ostatni upominam na temat poprawnej pisowni.Poprawiam post ostatni raz.Następnie będą ostrzeżenia.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-31, 23:21   

karol napisał/a:
Fajne są te co pokazałeś, tylko nie mają za małą dociążenia ?
Pokusiłem się o zważenie tych hangerów - ok.50g. Nie jest to co prawda wielkie obciążenie i w ekstremalne pogody na pewno swingera nie zstąpi, ale podwieszałem te hangery również w czasie wiatru (nie był to byle zefirek ale też nie huragan) i bez problemu dały radę - nie gibały się, nie przesuwały i całkiem ładnie pokazywały branka.

Cytat:

Także czekam na hangerki od Przemusia :)
No i mam nadzieję, że się pochwalisz - jak mi moje polecą, może wówczas i ja się skuszę.

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-01-31, 23:31   

Radek, jak tylko dostane od Przemka będzie fotka i opis na forum :)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-02-01, 08:58   

Hangerki będą za miesiąc, ale Karolku jak przyjedziesz w sobotę to pokażę Ci je w katalogu. No i cena będzie fajna.
pozdrawiam
Przemek

Bartosz 

Wysłany: 2011-02-07, 21:16   

Mam pytanko koledzy czy hanger da rade przy wywózce 150- 200m pokazać minimalne brania i jak to jest z naprężeniem żyłki, nigdy nie miałem styczności z hangerkami.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-02-07, 21:24   

Do wywózki hangery raczej odpadają no chyba, że będziesz łowił na plecionki, ale i tak przy takiej odległości powinien być naciąg sprężynowy.

beny2002 
Benedykt Jaskóła

Wysłany: 2011-02-26, 20:25   

Witam!
Nabyłem dziś swingery jaxona,a że nie ma do nich instrukcji obsługi to pytam do czego służą te regulacje przy świetliku i sprężynie.Przy świetliku pewnie do regulacji trzymania żyłki ale jak zrobić to właściwie???

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-02-26, 20:42   

beny2002 napisał/a:
Przy świetliku pewnie do regulacji trzymania żyłki ale jak zrobić to właściwie???

Jest tam pokrętło[czarne od spodu] którym regulujesz uścisk żyłki[dopasowujesz według własnych potrzeb] albo trzyma żyłkę mocniej,albo słabiej ;)

A przy sprężynie,to napinacz do uciągu żyłki 1,2,3, każdy uciąg jest mocniejszy według potrzeby[im dalej tym większy uciąg,im bliżej tym mniejszy]
Mam nadzieje że wszystko zrozumiałeś?
Ostatnio zmieniony przez słowik 2011-02-26, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-02-26, 20:43   

Właściwie będzie tak że przy zacięciu żyłka się wypnie ze swingera. No i oczywiście też nie może to być za luźno, bo przy wietrze swinger będzie sam spadał z żyłki.

beny2002 
Benedykt Jaskóła

Wysłany: 2011-02-26, 20:47   

Teraz zapanowała jasność :) a te macki mają się dotykać lekko czy jak?

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-02-26, 20:51   

beny2002 napisał/a:
a te macki mają się dotykać lekko czy jak?

Tak aby żyłka nie wypadała podczas napinania zestawu,i żeby też nie trzymała się za mocno.
Sam musisz to wyregulować ;)

karol 
Karol Gwoździewicz

Wysłany: 2011-03-15, 14:47   

Właśnie przyszły do mnie hangerki od Przemka:)
Dla mnie rewelacja jak za taką cenę :)

Anaconda Hanger Night Drop

Hanger Anaconda

Fotka :)

Uploaded with ImageShack.us

Sano 
Karol Sanocki

Wysłany: 2011-03-15, 14:51   Hanger czy swinger ?

Panowie, zamierzam kupić sobie nowe mechaniczne sygnalizatory brań. Ale nie wiem właśnie czy wybrać hanger czy swinger. Łowię na odległościach max 100 metrów.
Zapraszam do dyskusji.

fotograf karpi 
czas na większe zdjęcie!

Wysłany: 2011-03-15, 19:41   

Jeżeli mogę poradzić,kup euro swingery Foxa.
Na chwilę obecną łapiesz na odległościach do 100m,a co będzie jeżeli będziesz chciał łapać na większych odległościach (zbiornikach)
Na własnej skórze to przerobiłem,naprawdę nigdy nie mów nigdy :)
Swingery Foxa to solidny i sprawdzony produkt.

Ostatnio znajomy "wyczesał" na allegro zestaw 3 euro swingerów ilu (podświetlane) Foxa w oryginalnym etui za cene 300,00 zł (używane ale w idealnym stanie - wyjątkowy fart)
Osobiście nie widzę potrzeby przepłacania za ilu,gdyż poza chwilową atrakcją "choinkową" moim zdaniem to podświetlenie nic więcej nie wnosi do wędkowania.Obcnie produkowane sygnalizatory wystarczająco mocno podświetlają zestaw podczas brania i po braniu,a nawet i cały czas po zmroku.

Warto mieć sprzęt,który daje mozliwość skutecznego łapania na dowolnej odległości.
A tego typu swinger jest moim zdaniem niezastąpiony przy połowach przy wietrznej pogodzie lub dużych odłegłosciacg (automatyczny samonapinacz plus regulowany obciążnik)

Wydaj raz kasę na solidny zestaw swingerów (zanim tak zrobiłem kupowałem różne tańsze przyrządy - wyrzucona w błoto kasa) i ciesz się łapaniem karpi z dowolnego miejsca w danym akwenie!!!
Jak się uzbroisz w cierpliwość to skompletujesz 2-3 swingery używane w cenie 150-220 złotych,a etui możesz samemu zrobić lub kupić nieoryginalne w cenie około 20-30 złotych (Traper) Jeżeli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie,to pamiętaj aby kupować na allegro od sprawdzonych użytkowników z dużym stażem! (może ktoś na tym forum che zmienić swoje swingery??)

Powodzenia :)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-03-15, 19:45   

Cytat:
Jeżeli mogę poradzić,kup euro swingery Foxa.
Na chwilę obecną łapiesz na odległościach do 100m,a co będzie jeżeli będziesz chciał łapać na większych odległościach (zbiornikach)
Na własnej skórze to przerobiłem,naprawdę nigdy nie mów nigdy

A czy możesz mnie oświecić w czym pomaga fox jeśli odległość większa od 100 metrów?
Jakoś nie potrafię tego zrozumieć.

fotograf karpi 
czas na większe zdjęcie!

Wysłany: 2011-03-15, 20:13   

Kolega pytał o wybór pomiędzy swingerem,a hangerem.

Polecam mu swingery typu swinger euro Fox,a markę Fox bo jest to wyrób,który posłuży przez lata!

Bo domyślam się,że ironicznie pytasz w czym Fox jest lepszy od Jaxona???

Jeżeli nie o to pytasz,to pomaga w utrzymaniu właściwego napięcia żyłki przy zestawach wywożonych na duże odległosci,co przekłada się na czułość zestawu na branie.

Po drugie pomaga zapobiegać fałszywym braniom,które często zdarzają się podczas wietrznej pogody,gdy żyłka nie jest odpowiednio napięta,a wiatr nią "buja" na prawo i lewo powodując coraz większy luz (w skrajnych przypadkach przemieszczanie się zestawu końcowego)

Pomogłem zrozumieć,czy nadal będziesz złośliwie pytał dlaczego Fox jest lepszy od Jaxona?

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-03-15, 20:18   

Teraz wszystko jasne, nie napisałeś, że typu euro foxa, tylko konkretnie foxa, stad moje pytanie.
Naprawdę nie chodziło mi o złośliwość, tylko chciałbym się dowiedzieć czemu tak ten konkretny typ swingera jest polecany i myślałem, że może faktycznie ma jakieś znaczenie przy odległościach.
Co do JAXONA to też wcale nie miałem tego na myśli, takie same swingery robi traper, x2, mikado. Kwestia gustu i finansów.

fotograf karpi 
czas na większe zdjęcie!

Wysłany: 2011-03-15, 20:46   

Rozumiem,przepraszam,że odebrałem Twoje słowa jako złośliwość i ironię.

Ogólnie staram się ograniczać zbędne koszty jeżeli chodzi o zakupy wędkarskie - karpiowe.
Bardzo często płaci się głównie za tzw metkę ale są produkty,które lepiej kupić raz za "wyższą" cenę i cieszyć się ich niezawodnością przez wiele lat (odpoczywać nad wodą zamiast stresować i tracić szansę na przygodę z upragnionym rekordem)

A odnośnie odległości łapania,kiedyś (zaczynając karpiowanie w latach 90) łapałem na odległość rzutu kijem teleskopowym :)
Nie widziałem i nie rozumiałem potrzeby poszukiwania karpi w akwenie,nie odczuwałem potrzeby wywożenia zestawów do momentu,gdy nie zakosztowałem wywózki.
Jak dla mnie jest to niesamowita "broń" w "walce" z naszymi miśkami,lujami,kabanami.
Jest to czasochłonne i pracochłonne zajęcie ale dające pewność,że zestaw leży w miejscu które wytypowaliśmy jako to "pewne" (zasypane przysmakami naszych pociech) i możliwość dowolnej penetracji akwenu (w zależności od zasobu linki na szpuli i oczywiście w granicach zdrowego rozsądku,bez potrzeby przenoszenia ogromnej ilości klamotów z miejsca na miejsce.Nie wspominając o ukształtowaniu linii brzegowej i możliwości lub niemożliwości rozbicia obozowiska w dowolnej części akwenu)

Oczywiście trzeba się nauczyć i opanować sztukę wywożenia zestawów,jak również przywyknąć do mało komfortowych sytuacji w postaci nocnego pływania w całkowitych ciemnościach lub na wzburzonej wodzie w maleńkim pontoniku :) (osobiście preferuję małe jednostki pływające z ręcznym napędem i samotne wyprawy)

Trochę odbiegłem od tematu i długo by opowiadać o przygodach związanych z wywózka ale o to też w tym wszystkim chodzi,o niezliczone przygody o których się opowiada po latach z uśmiechem na twarzy!
Ostatnio zmieniony przez fotograf karpi 2011-03-15, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

aikman84 

Wysłany: 2011-08-04, 08:55   

Wróciłem kilka tygodni temu z Niemiec. Odwiedziłem tam parę sklepów wędkarskich. Niektóre były wielkości hali sportowej i większej. Coś niesamowitego, u mnie w Olsztynie są 4 i to małe. Widziałem tam swingery FOXa z podświetleniem. Nikt mi nie powie że różnią się jakimiś gumkami czy coś takiego. Jakość wykonania jest niesamowita, po "dotknięciu" od razu człowiek wie, że posłużą do końca życia. No ale kosztowały 129 EURO (3 sztuki i futerał).

Odpowiedz do tematu