Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DAM Alu Tripod GUNSMOKE
Autor Wiadomość
Lordes 
Dominik Suliński

Wysłany: 2012-03-14, 20:21   DAM Alu Tripod GUNSMOKE

Co sądzicie o tym podzie? DAM tri pod Ktoś z Was go używał? Jakieś wrażenia? Warty jest swojej ceny?

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-03-14, 20:29   

Jak za tą cenę to mogę Ci go polecić.Podzik całkiem stabilny. Rozstaw buzz barów jest regulowany od spodu śrubą imbusową.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-03-15, 14:30   

A ja żadnych aluminiowych wynalazków nie polecam.Zaczynażem moja przygode z kariowaniem właśnie od bardzo podobnego DAMA,nastepnie kupiłem Anaconde Magic.
Oby dwa chustają się na wietrze jak chorągiewki,a DAM to 2 razy przewrócil się przy nagłym porywie wiaterku,oczywiście nie zakotwiczony.Problem pojawia się też z nakrętkami przy buzbarach.Mocniej dokręcisz i przy wysokich temperaturach cieżko odkrecić,zapiekają sie.Bez żaby,ni cholery nie odkręcisz :mrgreen: Podobnie jest z Anacondą :mrgreen: Lordes, tripod na lata z kwasówki.
Tripod
Ostatnio zmieniony przez miro56 2012-03-15, 14:33, w całości zmieniany 1 raz  

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2012-03-15, 17:27   

miro56 , to jest mój stojak :mrgreen: . Właśnie dziś do mnie dotarł. Te zdjęcia są poglądowe, dla chętnych do wykonania. Ma jeszcze inny model stojaka wystawiony, z podwójna ramą. Polecam producenta, pewny i uczciwy.

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-03-15, 17:31   

AndrzejN., Mój brat go ma. Naprawdę nie jest zły. Miałem kwasiaka,ale poszedł do "żyda",bo to nie moja bajka. Może w tym roku coś z Foxa? Jakoś takie bardziej preferuje :oops:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2012-03-15, 17:44   

Wykonanie tego stojaka i uzgadnianie rozwiązań i szczegółów robiliśmy poprzez GG, robił taki stojak pierwszy raz, więc Twój brat może mieć podobny, tego na pewno nie, bo jak wcześniej napisałem to prototyp. Ma np. obrotowa głowicę, rozkładanie nóg w 2 pozycjach, wszystkie wymiary elementów sam podawałem.

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-03-15, 18:03   

AndrzejN. napisał/a:
na pewno nie
Ja piszę o Dam GunsmokeTam gdzie łowiłem na tym podzie,prawie na sztywno,nie zauważyłem żadnego problemu z chybotaniem.Że nie wspomnę o wietrze. Oczywiście każdy z nas może mieć odmienne zdanie. Z drugiej strony patrząc to 320 zł,więc cudów nie można się spodziewać ;)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-03-15, 18:30   

AndrzejN., miałem podobny,tyle że na głowicy,ale Twoje maja lepsze buzz bary.
Za mój płaciłem 650 i po 3 latach sprzedałem za tą samą cene.Poszedł od ręki :P
Damian Wasyl Wasielewski napisał/a:
Może w tym roku coś z Foxa? Jakoś takie bardziej preferuje

A co im brakuje? Tu możesz oglądnąć mój :oops:
http://forum-karpiowe.pl/...t=1180&start=30
Ostatnio zmieniony przez miro56 2012-03-15, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-03-15, 18:50   

miro56 napisał/a:
profesjonalizmu
Tu nie o profejonalizm chodzi,tylko o to co kto lubi. Ja miałem swojego zaledwie rok,i sprzedałem go koledze z Forum.No,ale szpan jest :lol: P.S. Stojak z kwasy 6 kg?! Mój były podzik

Lordes 
Dominik Suliński

Wysłany: 2012-03-15, 21:57   

Panowie nie dysponuję taką gotówką aby wydać 600-700 zł na poda. Poza tym sprzęt, jakby nie było, początkującego karpiarza wymaga wielu inwestycji, więc trzeba nieźle kombinować :P

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-03-15, 22:14   

Lordes, jak już to może ten-Tripod stojak karpiowy TRI-SKY POD 3 rods PrologicTu

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-03-15, 22:32   

miro56, A ja dalej pociągne ten wątak...Jak Tripod z kwasu może ważyć 6 kg?! Może same nogi?

Wielki_B

Wysłany: 2012-03-15, 22:48   Re: DAM Alu Tripod GUNSMOKE

Lordes napisał/a:
Co sądzicie o tym podzie? DAM tri pod Ktoś z Was go używał? Jakieś wrażenia? Warty jest swojej ceny?

Wyhaczyłem mojemu koledze ten stojak na tegorocznych targach w Zabrzu (za 280 zł od Askari). Kiedyś sam używałem podobny z Daiwy.
Fajny lekki stojaczek, który spełni wszystko co trzeba. A trzeba go tylko zakotwiczyć jeśli nie siedzisz przy kijach (np. w nocy) i tyle.
Ten damowski jest lepszy od daiwowskiego, bo ma konkretną śrubę na przegubie łączącym poda z podstawą.

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2012-03-15, 22:52   

Damian Wasyl Wasielewski, widzę że chwytasz mnie za słowa :twisted:
Może troszke przesadziłem z tą 6 ale szczerze to nie ważyłem go :oops:
Przypuszczam że około 7-7,5 kg.Napewno nie więcej.Oczywiście pisze o moim.

[ Dodano: 2012-03-15, 23:02 ]
Wielki_B, tylko ten rozstaw miedzy buzz barami mógł by być o 20-30 cm dłuższy.To by było ok.Jak wspominałem,przeżyłem kilka i coś w tym temacie wiem. ;)
Ostatnio zmieniony przez miro56 2012-03-15, 22:53, w całości zmieniany 1 raz  

Wasyl 
Damian Wasielewski

Wysłany: 2012-03-15, 23:18   

miro56 napisał/a:
widzę że chwytasz mnie za słowa
Nie chwytam cię za słowa,ale podzik z kwasu nie może ważyć 6 kg.Mój ważył jakąś dyszka i był lekki. Są pody tzw.nierdzewne,czyli z twardego aluminium :mrgreen:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2012-03-16, 08:51   

Damian Wasyl Wasielewski, mój wczoraj zważony, na wyświetlaczu pokazało 7kg, a zaręczam, że jest stalowy.
Damian Wasyl Wasielewski napisał/a:
Może w tym roku coś z Foxa? Jakoś takie bardziej preferuje :oops:

Ja też mam swoje preferencje (mam kalkomanie FERRARI), to dopiero będzie szpan-stojak :mrgreen:

kolasek

Wysłany: 2015-07-25, 15:42   

Chodzi o TRI POD firmy DAM gunsmoke

1. Dlaczego jeden uchwyt (tam gdzie kładzie się wędki) jest dłuższy, a drugi krótszy? nawet w pokrowcu są specjalne kieszonki i właśnie tak jest, że jeden krótszy drugi dłuższy, o co chodzi? to tak ma być? wszystko jest OK? który ma być z przodu? w sensie na którym sygnalizatory?

2. Po co jest w pokrowcu mały imbus?

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2015-07-25, 16:34   

kolasek, troszkę wyobraźni. Z przodu zakładasz dłuższe,żebyś mógł pod kątem zestawy rzucić.

kolasek

Wysłany: 2015-07-25, 16:46   

W sensie jak pod kątem? jak położe wędki to utworzy się lekka literka "V" i co to daje? przepraszam, że nie rozumiem, ale chciałbym żeby mi ktoś wyjaśnił bez nerwów, z góry dziękuję. Pozdrawiam

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-25, 17:08   

Po to żeby szczytówki były dalej od siebie. Masz po prostu więcej miejsca między żyłkami.

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2015-07-27, 09:24   

Natomiast imbusem odkręcasz śruby pod miejscami do mocowania sygnalizatorów i możesz zmieniać kąt ustawienia rozpiętości swoich wędek, możesz nawet ustawić wszystkie wędki równolegle jak ci nie pasuje większy rozstaw szczytówek.

kolasek

Wysłany: 2015-07-27, 09:44   

spoko rozumiem dzieki za pomoc

Damian_90 

Wysłany: 2016-02-26, 14:36   

Witam,
Mam takie bardzo ważne pytanie do posiadaczy Tripoda Dam GUNSMOKE,
interesuje mnie jak sprawdza się ta centralna śruba mocująca do statywu, czy jest ona wystarczająca aby utrzymać zestaw w zadanej pozycji? czy jest to stabilne i nie ma problemu z przestawianiem góra dół? zamierzam teraz zamówić tego poda bo jest w bardzo dobrej cenie i fajnie by było jakby się wypowiedziała osoba która go posiada, o wadach i zaletach tego produktu, czy ta niska waga 2.4 kg się ma do stabilności.
z góry dziękuje ;)

arek9933 

Wysłany: 2016-02-26, 21:33   

Witam, posiadam tan tripod. Centralna śruba trzyma bardzo dobrze w karzdej pozycji. Jak dla mnie tripod jest stabilny, jak narazie jeszcze mnie nie zawiódł. Czasami jednak mocuję go za pomocą rozciągliwej linki z hakami, wtedy jest nie do ruszenia. Pozdrawiam

Bebol 
Carpe Diem

Wysłany: 2016-02-28, 12:53   

Witam
Ja również użytkuje ten tripod, od dwóch sezonów.
Ze śrubą nie ma najmniejszych problemów trzyma bardzo dobrze. Sprzęt jest bardzo stabilny, jeżeli jest silny wiatr, tak jak kolega Arek9933 dodatkowo przymocowuje go do podłoża gumą i śledziem, lub wieszam pod nim bańkę 5litrów z wodą i jest mega moc ;)
Polecam, wykonanie jest super.

Pozdrawiam

sirsn 
C&R

Wysłany: 2016-03-03, 15:50   

Mi ta śruba przestała dociskać po 3 miesiącach użytkowania, ten element do którego bezpośrednio dobija śruba ,,wyrobił się'' i nie dało rady tego dociągnąć. Użytkowanie tego to była katorga, musiałem zawsze ustawiać tri pod sygnalizatorami w górę i wbijać podpórkę z przodu do której miałem przywiązany sznurek który blokował opad tri poda w stronę kołowrotków, rok się tak męczyłem i teraz w zimę oddałem do reklamacji, w wielkim bólu dali nowy ale dali, zobaczymy jak w tym sezonie się sprawdzi. Zaznaczę że nigdy nie robiłem tak że regulowałem go na ,,zaciągniętej'' śrubie zawszę ją popuszczałem. Jeszcze jednym minusem to jest to że na śrubach dociskających podpórki są na końcu takie małe plastiki chroniące alu, no i tę plastiki dwa mi odpadły co jak dociskamy śrubą robi ,,ślady'' po śrubach.
Stabilność ok, waga ok torba bardzo fajna, no ale ta śruba...

Storm 
Grzegorz Apanowicz

Wysłany: 2016-03-03, 16:32   

sirsn, odnośnie zabezpieczeń na buz bary o których wspomniałeś. Mogłeś sam wykonać takie zabezpieczenia, po prostu z dętki wycinasz małe kółeczka i klejem przyklejasz do tych śrubek, zabieg szybki w realizacji :)

luk_a 

Wysłany: 2016-05-23, 21:15   

Panowie mam problem z tripodem dam gunsmoke, dokręciłem śrubę główną i jak odkręcałem to końcówka śruby została mi w rękach, a tripod dalej mocno trzyma, wszystko widoczne na załączonej niżej fotce, czy coś się ułamało czy o co kaman?

luk_a 

Wysłany: 2016-05-26, 09:10   

Problem rozwiązany, wystarczyło imbusem odkręcić śrubę główną z tri poda i wkleić specjalnym klejem do gwintów w tzw czapeczkę z rogami.

szejkp1984 

Wysłany: 2017-08-17, 15:07   

Witam. Też mam okazje kupić tego Tri poda
DAM Gunsmoke Tripod
lub
Mikado Rodpod, Stojak Na 3 Nogach – ThreeLiner.
Co sądzicie i którego wybrać?

JackHerer 

Wysłany: 2017-08-18, 00:51   

Wypowiem się poglądowo po luknięciu fotek... wyglądają podobnie ale.. Mikado.. z grubszego materiału, wygląda solidniej(ale ciekawe czy te ściany rurki nie mają grubości takiej samej jak DAM.. niestety tylko DAM ma wagę podaną bo po tym można by było stwierdzić)....jednak na oko Mikado ma mniejszą średnice rozstawu nóg.. na oko.. sam posiadam rod poda.. ale moim głównym kryterium przy wybieraniu tri poda dla mnie.. by była właśnie ta średnica rozstawu nóg.. bo nie chciało by mi się co zasiadkę wbijać mocowania żeby tri pod nie przewrócił się na wietrze czy jak wędkę z niego podnoszę.. Powtarzam wypowiedz czysto poglądowa a oko(chłop w szpitalu umarł)... Ja brał bym DAM.. może ktoś Ci lepiej doradzi kto posiada. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu