Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Penn - Affinity LC 8000,Penn Surfblaster 8000
Autor Wiadomość
wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-10, 12:25   

mich4s4, to chyba masz odpowiedź... Zaobserwuj jak zachowuje się zastaw podczas ściągania- być może zwijany bez obciążenia wiruje, co powoduje mocne skręcanie żyłki...
Sprawdź też, czy podczas zwijania obraca się rolka kabłąka...
3 opcja- nawinąłeś żyłkę "na odwrót", przez co skręciła się już przy nawijaniu a każde wywiezienie i zwinięcie zestawu potęguje efekt...

mich4s4 

Wysłany: 2015-06-17, 17:57   

wojtek straub napisał/a:
mich4s4, to chyba masz odpowiedź... Zaobserwuj jak zachowuje się zastaw podczas ściągania- być może zwijany bez obciążenia wiruje, co powoduje mocne skręcanie żyłki...
Sprawdź też, czy podczas zwijania obraca się rolka kabłąka...
3 opcja- nawinąłeś żyłkę "na odwrót", przez co skręciła się już przy nawijaniu a każde wywiezienie i zwinięcie zestawu potęguje efekt...

Po wyciągnięciu leadcore'a z hakiem zestaw na maxa się "odkręca". Nawinąłem na płytkie szpule żyłkę Prologic'a. Problem znikł.. Eleganckie dalekie rzuty, 0 plątania i skręcania żyłki. Definitywnie trafilem na felerną żyłkę nasha :( szkoda kurde bo jest mega mocna. Cóż będzie trzeba rozglądać się za jakąś inną w najbliższym czasie. Cieszy mnie jedynie to że to nie wina kołowrotków, gdyż tego obawiałem się najbardziej. Dzięki za pomoc chłopaki.

Pozdrawiam.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-18, 06:22   

mich4s4, na maxa się odkręca... Ale na odcinku "za kołowrotkiem", pozostałe 100-200m dalej jest skręcone i skręca się jeszcze bardziej po każdym zwinięciu...
Przy rzucaniu się nie skręca, bo zwijasz zestwa z ciężarkiem😉

mich4s4 

Wysłany: 2015-06-18, 18:35   

wojtek straub napisał/a:
mich4s4, na maxa się odkręca... Ale na odcinku "za kołowrotkiem", pozostałe 100-200m dalej jest skręcone i skręca się jeszcze bardziej po każdym zwinięciu...
Przy rzucaniu się nie skręca, bo zwijasz zestwa z ciężarkiem😉

Tak tylko odwijałem dosyc dlugi odcinek zyłki prologic'a ze szpuli na otwartym kabłąku z jakieś 40 m i żyłka nie ruszona zero spirali. W porównaniu do zylki nash'a po samym nawiniieciu zyłki zauważyłem jakiś dziwne mini załamania żyłki na szpuli kolowrotka. Mogę wrzucić nawet zdjęcie z tym że robie trochę off topa w fajnym artykule jednak dotyczy on krecioła a nie żyłek. Kolejna dluższa zasiadka dopiero niestety w sierpniu zobaczymy jak kolowrotek z nowa zyłka bedzie sie sprawował. Dzieki za pomoc i zaangazowanie.

Pozdrawiam,
mich4s4.

wojtek straub 

Wysłany: 2015-06-19, 05:59   

mich4s4, problemem nie jest odwijanie żyłki a zwijanie zestawu z dużej odległości bez ciężarka i jego wirowanie w czasie zwijania...
Mocno skręcona żyłka spłaszcza się i załamuje...
Chyba jedyna opcja, by nie zajechać kolejnej żyłki, to wymiana zestawu na wodzie - płynąc do miejscówki zwijasz żyłkę, a nie zwijasz z brzegu😉

pejw4 

Wysłany: 2015-07-10, 00:14   

Mam problem z kołowrotkami Penn surfblaster 8000 na obu strasznie skręca mi żyłkę oraz po wyciągnięciu jej około metra z szpuli strzela jak z procy i się plącze strasznie :/ żyłka shimano technium 0.30mm. Na pewno nawinieta dobrze oraz ten problem występuje przy wywozce jak i rzutach .:/ czy ktoś ma podobny problem ? Oraz czy go jakoś idzie rozwiązać? Dodam jeszcze , że jeden kołowrotek był kupiony rok temu a drugi teraz i ten sam problem :/

romanolo 

Wysłany: 2015-07-10, 13:14   

Ale to nowo nawinięta żyłka tak Ci się plącze? czy może po jednym/kilku łowieniach?

jeżeli po łowieniu to ten temat był już wałkowany wiele razy: np. wywózka na zamkniętym kabłąku, łowienie na płaskie centryczne ciężarki

pejw4 

Wysłany: 2015-07-10, 20:25   

Można powiedzieć po 3 zasiadkach. Wywózka na otwartym kabłąku. A nie łowię w ogóle na centryczne ciężarki , tylko na bezpiecznym klipsie. Zestaw jest prawidłowo zrobiony na leadcorze krętlik itp. Kolega ma ta samą żyłkę tylko na innych kręciołach i nic mu się nie skręca nie wystrzela z szpuli, zero problemów :/ a ja mam po prostu koniec świata z tym ;/ Myślę, że to wina kołowrotków ;/ A i przy holu ryby nie używam hamulca tylko obrotu wstecznego kołowrotka, żeby zminimalizować skręcanie żyłki.

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-07-12, 22:42   

Chyba ten model tak ma tez mam dwa Penny Affinity 8000 Black Edition, i jest problem na jednym i drugim są skreczone żyłki na maxa.

romanolo 

Wysłany: 2015-07-13, 16:49   

Mam nawiniętą Korda Adrenaline na swoje Afinity i nic nie jest poskręcane u barta na Surfblasterach też wszystko ok.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-13, 17:16   

Panowie zła wiadomość. Na niemieckim forum pisali że Penn wypuścił wadliwą partię kołowrotków. Łożysko rolki kabłąka jest wadliwe to powoduje niemiłosierne skręcanie żyłki. Zanim wywalicie kasę na kolejne metry żyłki reklamujcie. Przedstawiciel Penn powinien o tym wiedzieć. Niestety w przypadku niemieckich użytkowników usterka nie została naprawiona. Penn nie przewiduje naprawy.

SławomirJ 

Wysłany: 2015-07-13, 17:29   

Łożysko jest wadliwe czy sama budowa rolki jest wadliwa ?. Łożysko zawsze można wymienić na nowe są to groszowe sprawy.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-13, 18:02   

Wychodzi na to, że według Penn łożysko rolki. Według użytkowników winna jest pozycja rolki. Czyli rolka nie jest idealnie prosto do szpuli co powoduje skręcanie się. W każdym bądź razie w Niemczech kołowrotki były bezproblemowo wymieniane. W razie powtórki był zwrot kasy.
Problem może występować również w nowych kołowrotkach.

Zdjęcie użytkownika Carpvisser z forum karpfen-spezial.de

SławomirJ 

Wysłany: 2015-07-13, 18:21   

Etam to o niczym nie świadczy, tak samo mam przy Shimano Baitrunnerach, ale przy zwijaniu żyłkę dociska do rolki i nic nie skręca żyłki. Przy zwijaniu żyłkę napewno dociska do rolki z prawej strony ( patrz zdjęcie powyżej )

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-13, 18:36   

Czy świadczy czy nie, nie moja sprawa. Przekazałem tylko informacje z zagranicznego forum, żeby ludzie mający gwarancję/rękojmię mogli z niej skorzystać a nie wysłuchwiać tłumaczeń sprzedawcy, że źle nawinęli żyłkę. Problem jest i tyle. Rozwiązania ze strony Penn brak. Po prostu wymieniają albo oddają kasę. Co kto zrobi jego sprawa.

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-07-13, 21:00   

Aquilon Dzięki za info, A jest jakaś oficjalna wiadomość o tym abym mógł sobie zobaczyć? czy tylko wpisy z forum.

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-13, 21:46   

Oficjalnej nie ma i raczej nie będzie. Na tamtym forum "przedstawiciel" Penn na Niemcy w jednym poście próbował tłumaczyć ludziom, że albo źle nawijają, albo złe żyłki itd. Więcej się nie odezwał. Ale skoro bez zająknięcia oddają kasę, bądź wymieniają na inny sprzęt to chyba wiedzą o co kaman. Jeden miał w naprawie, ale nic nie naprawili więc wymienił.

karus179 
Karol Grzesik

Wysłany: 2015-07-14, 00:25   

Z tym samym problemem się borykam kołowrotki były na reklamacji oczywiście wymiana na nowe i problem nie znikną . Wasze peny też są made in China ?

CARP TEAM OPATÓW​

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-07-14, 08:46   

I jeszcze jedno pytanie do użytkowników penn black 8000, czy u was tez się zdarzyło ze plecionka na przyponie była tak dziwnie skrecona po łowieniu?

Środkowy przypon tak wygląda normalnie plecionka a dolny i górny to połowieniu i nigdy tak nie miałem aby plecionka mi się tak skręcała jak widać.

Szymon3069 
Szymon Zając

Wysłany: 2015-07-14, 09:15   

mafubaLBN napisał/a:
I jeszcze jedno pytanie do użytkowników penn black 8000, czy u was tez się zdarzyło ze plecionka na przyponie była tak dziwnie skrecona po łowieniu?

[url=http://images68.foto...50m.jpg]Obrazek[/URL]

Środkowy przypon tak wygląda normalnie plecionka a dolny i górny to połowieniu i nigdy tak nie miałem aby plecionka mi się tak skręcała jak widać.

A co ma przypon do kołowrotka? Pytam z ciekawości? :shock:

mafubaLBN 
Piondło Mateusz

Wysłany: 2015-07-14, 18:28   

Szymin3069 To sam co skręcająca się żyłka, skręca żyłkę główna i tak samo skręca przypon. Przyjemniej taka moja teoria

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2015-07-14, 19:35   

Może mi się wydaje ale pomiędzy linką główną a przyponem masz krętlik więc nie powinno skręcać przyponu;]

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-14, 19:39   

SławomirJ, nie dało mi to spokoju i sprawdziłem swoje kołowrotki. W żadnym tak nie mam. Dla pewności zamieszczam zdjęcia. Nie chce mi się do garażu iść po Ultegry i Shimano Slade ale zakładam się o dobrego browara, że tam też nie będzie jak w Penn.
Więc może powinieneś sprawdzić swoje Baitrunnery :?: :lol:

TICA

SPRO

DAIWA INFINITY

DAIWA PROCASTER

Chinol w cenie około 100 pln jak był nowy

Chinol za 80 pln jak był nowy

:lol:

SławomirJ 

Wysłany: 2015-07-14, 20:35   

Sprawdziłem swoje Baitrunnery przed chwilą i powiem tak z mojego punktu widzenia. Żyłka układa się poprawnie na rolce, kołowrotek od pierwszej przelotki ( startowej ) jest jakieś 80cm, przelotka startowa ma 4,5cm wysokości ( czyli żyłka jest około 4,5cm nad blankiem wędziska ) i jest ok, kołowrotek względem blanku jest pod małym kątem. Ale jak żyłkę przesówam palcem bliżej kołowrotka na tej samej wysokości 4,5cm od blanku, i im bliżej palec kołowrotka to żyłka ustawia się już na rolce po skosie. Może wadą w tych Pennach jest zły kąt ustawienia kołowrotka względem blanku wędziska, ale w to nie zabardzo chce mi się wierzyć aby firma Penn popełniła taką gafę.

bzyku 

Wysłany: 2015-07-14, 21:37   

Ja też mam problem ze skręcaniem zyłki w penn surfblaster 8000.
Zakupiłem dwa kolowrotki jeden skręca zyłkę drugi Nie.
Przekładalem szpule z jednego na drugi. Problem to właśnie dokładnie to co pokazaliście na zdjęciach. Oddalem go na reklamację i z tego co się dowiedzialem wysłali go do Francji.
Szczerze mówiąc jestem zniesmaczony, czekam juz 3tydzien i kto wie co bedzie dalej .

aquilon
Dawid Wrzeciono

Wysłany: 2015-07-15, 00:16   

Jeżeli będziesz miał szczęście to dostaniesz działający. Jeżeli pech to kolejny z wadą. W końcu oddadzą pieniądze ;)

bzyku 

Wysłany: 2015-07-16, 21:16   

reklamacja uznana wyslą nowy kręcioł.
Ciekawe czy już bedzie bezproblemowo.

RadzJo 
Radosław Kozak

Wysłany: 2016-01-10, 12:29   

Mógłby ktoś podać namiary skąd ostatnio kupował Affinity 8000 i nie było problemu ze skręcaniem żyłek ? Czy nie ma znaczenia z jakiego źródła kołowrotek pochodził ?

ziomalgsr 

Wysłany: 2016-01-10, 16:08   

Od wiosny ubiegłego roku jestem w posiadaniu 2 sztuk Surfblaster 8000. Kołowrotki były zamawiane od producenta, ponieważ nie było ich na stanie w sklepie w moim mieście. Kolega natomiast zakupił 2 sztuki Affinity LC 8000 w lipcu w sklepie Fish Point w Krakowie. Żaden z nas nie ma problemu ze skręcaniem żyłek i obaj jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu.

bzyku 

Wysłany: 2016-01-10, 21:36   

Ja bym się nie sugerował sklepem bo wadliwa partia, może być wymieszana razem z dobą. Te kołowrotki, które bardzo skręcają żyłkę można spokojnie odróżnić . Niestety są też takie, które tylko nieznacznie skręcają żyłkę i wiele osób nawet nie ma o tym pojęcia.

Graczol84 
NoKill

Wysłany: 2016-02-21, 16:52   

Odświeże temacik.
Zastanawiam się nad zakupem surfblaster 8000 ale obawiam się że mogę sparzyć się np na skręcanie się żyłki co było a może nadal jest w anffinity.

okon27 
Sławomir K.

Wysłany: 2016-02-21, 18:57   

Mam anffinity 7000 dwa sezony jedyny mankament to pokrętła do korbki ale mam już z kwasówki dorobione i gitara żyłki nie skręcają większość wywózka mogę tylko polecić

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2016-03-02, 18:22   

Witam,

ktoś sprawdzał czy szpula od PENN Surfblaster 8000 pasuję do Affinity 8000?? Na zdjęciu wyglądają tak samo, pojemność też ta sama. Jest problem z dostępnością głębokiej szpuli do Affinity 8000 i zastanawiam się czy nie są takie same.

Ps. Jeżeli ktoś ma sprawdzone info gdzie można kupić głębokie szpule do Affinity 8000 to proszę o PW.

Pozdrawiam

golduz

Wysłany: 2016-03-08, 18:22   

Czy jest ktoś w stanie powiedzieć czy defekt ze skręcaniem żyłki występuje też w modelu Affinity 8000 Ltd (wersja na 2015 rok)?

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2016-03-11, 14:59   

Udało się sprawdzić i szpule do Surfblaster 8000 i Affinity 8000 są identyczne, w zasadzie różnią się jedynie namalowanym napisem oznaczający dany model.

tu125

Wysłany: 2016-10-05, 18:11   

Czy ten problem ze skręcaniem żyłki nadal występuje, bo chciałem zakupić te kołowrotki.

tu125

Wysłany: 2017-01-01, 10:44   

Mam pytanko w Penn Surfblaster są w opakowaniu dwie zapasowe podkładki. Gdzie sie je podkłada? Sorry za post pod postem.

Damian Branica 
Damian Branica

Wysłany: 2017-01-01, 19:59   

tu125, jak kołowrotek układa żyłkę bądź plecionkę w stożek na szpuli wtedy podkłada się podkładkę żeby tak jakby umieścić szpulę wyżej i to poprawić. Wiele kołowrotków to ma, świadczy to dobrym producencie ;)

harry95mix 
DUXON TEAM

Wysłany: 2017-01-04, 12:47   

Posiada już ktoś może PENN Affinity II (2017) i ma jakieś fotki jak wygląda na żywo i jakieś pierwsze spostrzeżenia?

185591476266117.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 66,03 KB

C&R

STRONA - Karwów Fishing Club

Ral1n 

Wysłany: 2017-01-14, 01:38   

Czy szpule do Affa i Surfa nie różnią się przypadkiem ażurowaniem (czyt. dziurkowaniem bocznym)??

Widziałem na Rybomanii w Lublinie nowe Penny - nie powaliły mnie wyglądem i na pewno rozejrzę się za 3 do kompletu starym Surfem.

Co do szpuli - tutaj na odwrót - płytką dobrze jest wykorzystać do żyłki a głęboką do plecionki. ;-)

Odpowiedz do tematu