Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Penn - Affinity LC 8000,Penn Surfblaster 8000
Autor Wiadomość
DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-02-14, 12:42   Penn - Affinity LC 8000,Penn Surfblaster 8000

Interesują mnie opinie i cena w PL gdyż zastanawiam się nad ich zakupem.

rafi559 
Rafał Szymański C&R

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2012-02-14, 12:51   

Jeśli chodzi o cenę to w Ravenie koszt tego kołowrotka wynosi 600 zł bez 4 groszy:)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-02-14, 13:10   

Faktycznie jest PENN AFFINITY LC 8000
Jeśli chodzi o opinie kręciołów Penn-a to wszyscy wiemy jakie są.
Ciekawe czy ten jest równie mocny jak spiningowe kręcioły?

kadarka3 

Wysłany: 2012-12-31, 19:42   

Witam :-)
Posiadam od kwietnia 2012 te super kołowrotki karpiowe :-)
Są naprawde bardzo dobre , super wytrzymałe , mają ładny design i sporo karpi na nie już wyciągnałem :-) POsiadają najmocniejszy hamulec na rynku z tego typu kołowrotków !

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-01-01, 01:36   

Kolego jak z hamulcem, jest coś ala QD czy trza się nakręcić?

Pozdro

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2013-01-01, 01:52   

Jakiś dziwnie znajomy kształt ma ten kołowrotek..., a mam takiego Jaxona za 170zł, jest jeszcze Anaconda trochę droższa. Ale na pewno "diabeł" tkwi w szczegółach :idea:

shivan 
NIE

Wysłany: 2013-01-01, 01:55   

Tak Andrzeju,jeszcze Tandem i coś z wczorajszego wątku na forum bodajże "TFG gear" ale Penn wygląda z nich najlepiej.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-01, 01:56   

Penn ma niby maszyny nie do zajechania.

Pleban 
Adam Nowacki

Wysłany: 2013-01-01, 10:28   

AndrzejN. napisał/a:
Jakiś dziwnie znajomy kształt ma ten kołowrotek..., a mam takiego Jaxona za 170zł, jest jeszcze Anaconda trochę droższa. Ale na pewno "diabeł" tkwi w szczegółach :idea:

Te Penny, nie wiem czy wszystkie, mają wolną oscylacje szpuli.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-01, 22:32   

DamianHryniewicz, a jaka cena w niemcowni???

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-01, 22:37   

wojtek straub, coś koło stówki .

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-01, 22:48   

Dzięki, ciekawy pomysł i alternatywa dla topowych marek...
Może pokuszę się o testy w przyszłym sezonie ;)

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-01-01, 23:09   

Na allegro pokazały się maszynkiTFG BIG PIT
Bardzo podobne do tych PENN

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-01, 23:10   

miro56, ja za bardzo podobieństwa w nich nie widzę .

miro56 
Mirosław Głowacki

Wysłany: 2013-01-01, 23:23   

Napewno jakościowo odstają,ale i cenowo też,bo UK kipisz już za 40 funciaów.Ale chodziło mi o wizualność :mrgreen: :P

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-01, 23:23   

DamianHryniewicz napisał/a:
miro56, ja za bardzo podobieństwa w nich nie widzę .

Ja też :roll:
Na baitsie znalazłem również "uboższego brata w.w. modelu SURFBLASTER

W opisie widnieje, że posiadają QD...

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-01, 23:26   

Wiadomo jakimi opiniami cieszy się Penn więc nie bardzo porównywać je na razie z innymi kołowrotkami do póki nie zostaną sprawdzone.

kadarka3 

Wysłany: 2013-01-04, 11:13   

shivan ... Te Penny posiadają QD , lecz nie jest on tak idealny jak w Ultegrze XTB ...
Uważam ze za te pieniądze jest to najlepszy wybór z tego typu kołowrotków !
Posiadam je od sezonu i jestem bardzo zadowolony :-) Kolejnym dużym plusem jest nawój żyłki ...
żyłeczka jest idealnie nakładana przez co odległość rzutów zdecydownie wzrasta .
Na jeden ruch w góre rotora kabłąk obraca sie 26 razy !!!

Zdecydownie polecam .

Jakbym mial wydac na kołowrotek okolo 1000 zł to wybrałbym nową Ultegre :-)

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-04, 11:45   

kadarka3 napisał/a:
shivan ... Te Penny posiadają QD , lecz nie jest on tak idealny jak w Ultegrze XTB ...

Ultegra nie ma QD tylko Bait Runner Spool II - a to inne rozwiązania, zarówno konstrukcyjne jak i z zasady działania...
kadarka3 napisał/a:
Na jeden ruch w góre rotora kabłąk obraca sie 26 razy !!!

Jeszcze nie widziałem kołowrotka, w którym rotor porusza się wzdłuż, a nie dookoła osi :roll:

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-01-04, 12:50   

kadarka3, I nowa Ultegra jest prawie 3 razy droższa jak ten Penn.

BartolloMeo 
bartek rogala

Wysłany: 2013-01-04, 13:52   

Chłopaki z Bait Zone kupili te młynki na nowy sezon, może już gdzieś próbowali na Rybniku czy coś. MI bardzo się podobają i chyba wybór padnie na nie

Kefir 

Wysłany: 2013-01-08, 21:20   

Właśnie przeczytałem krótki opis tych kołowrotków w nowym KM. Mam zamiar kupić sobie nowe kręcioły na nadchodzący sezon. Póki co rozważałem Daiwe Eblem i Shimano Ultegre. Po przeczytaniu tego artykułu i poszperaniu w necie, następny mały klin w głowie - doszedł trzeci kołowrotek do rozważenia. Penn to naprawdę historia amerykańskiego wędkarstwa ciężkiego morskiego jak i zarówno spinningowego. Pamiętam jak zaczynałem łowić, będzie już prawie 20 lat , zaczynałem od kołowrotków produkcji DDR, Nixe, to był wypas :D . Dlaczego pisze; Mój znajomy, który uczył mnie łowić, pracował wtedy w Austrii, kupował tam kołowrotki marzenie: Abu, Cormoran i między innnymi miał dwa potężne Penn'y, do połowu na żywca;
pamiętam je doskonale, czarne ze złotą szpulą ta moc, hamulec, itd. Jakiś czas temu spotkałem go nad Wisłą, dalej używa tych samych Penn'ów.
Stąd moja refleksja; czy Penn jest dalej tak mocny, niezawodny? Druga sprawa, Penn nie jest tak bardzo popularny w Polsce jeżeli chodzi o karpiowanie i może za rok, może dwa, kilkunastu z nas, którzy staną się posiadaczami tego sprzętu, napiszą kilka zdań, mądrych słów, zobaczymy czy "in plus" czy nie...

P.S. Nie zmienia to faktu, że dalej nie wiem co kupić...

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-09, 09:59   

DamianHryniewicz napisał/a:
kadarka3, I nowa Ultegra jest prawie 3 razy droższa jak ten Penn.

Damian, może u Ciebie i to raczej najnowsza - "C", bo u nas za 1.5 ceny Penn'a mozna wyrwać XTB ;)

Rob N. 
Robert Niemczyk

Wysłany: 2013-04-13, 22:40   

Surfblaster 8000 planuje zakupić, myśle że powinny być okej jak na tą cene i mniejsze od Affinity 8000 które są bardzo wielkie

lumier 
Łukasz Miernik

Wysłany: 2013-04-13, 22:57   

Rob N., to się trochę rozczarujesz. Nie wiem jak ty ale ja uważam że Surfblaster 8000 i Affinity 8000 są tych samych rozmiarów. No chyba że chodzi ci o Surfblaster 7000 :roll:

kocmo88 

Wysłany: 2013-04-13, 23:55   

Mam pytanie do posiadaczy tych własnie tych PENN-ów. Kupilem Affinity 8000 , i cos chyba jest nie tak z hamulcem... gdy ma obciążenie ,odkrecajac pokrętło nie wiele sie luzuje aż do tego stopnia ze na dobrym naprężeniu żyłki moge całkiem odkręcic pokrętło i hamulec bedzie dalej trzymał do momentu gdy nie poluzuje żyłki. Na szpuli do plecionki jest lepiej ale bez szału.

Przypominam o pisaniu wszystkich polskich znaków typu ę, ą, ś, ż, ć, ł, itp. Gabriel.

jakubix97 
Kuba Gziut

Wysłany: 2013-04-15, 20:02   

Ja u siebie takiego problemu nie zauważyłem...
Chodzi ci o to, że przy obciążeniu i odkręceniu hamulca, żyłka nie wywija się z kołowrotka, ciągle mocno trzyma ją hamulec?
Przyznam, że ze szpulą na plecionke , hamulec działa szybciej , tzn. mniej trzeba obrócić hamulcem, aby się poluzował. Nie jednak sprawdziłem jeszcze raz, zdawało mi się ;)

Edit:

Witam!
Jestem po teście, który mi opisałeś:) Przetestowałem 3 młynki i w żadnym żadnego problemu z hamulcem nie zauważyłem:( Wszystko ok. Po poluzowaniu delikatnie hamulca żyłka się rozwija przy pełnej paraboli wędki, uginałem ją z całej siły. Możliwe, że albo coś masz z hamulcem(coś tam wpadło)... nie znam się na tym, albo to jakaś wada fabryczna. Zgłoś się do sklepu, niech ci wymieniają na nowy!

kocmo88 

Wysłany: 2013-04-16, 22:12   

Dzięki kolego ze zrobiłeś taki test :) Teraz mam pewność że coś jest nie tak...może dlatego kosztował 370 zł .Nic innego nie pozostaje jak wymiana.

jakubix97 
Kuba Gziut

Wysłany: 2013-04-16, 22:23   

Zapewne dlatego taka cena..
Ale kupiles nówkę za tyle czy uźywkę? Ja w PL dalem za jeden 539 zl.
Wszystkie działają bez zarzutu, ale jeszcze przed testem na rybce;) Na majowce pierwszy test ;)
Źycze powodzenia, oby wymiana lub zwrot kasy odbyły bez problemu :)

kocmo88 

Wysłany: 2013-04-19, 21:36   

Całkiem nowy kupiony w sklepie z gwarancją :) Sprzedawca zapewniał ze jak by coś było to żebym się z nim zgłosił. Może wiedział ze może coś nie grać :evil:

jakubix97 
Kuba Gziut

Wysłany: 2013-04-19, 23:21   

Więc nie masz sie o co bać;-) Idź jak najszybciej i zgłos reklamacje :-) Tak z ciekawosci spytam ile masz gwarancji? I w jakim sklepie kupowałeś? ;)

Ral1n 

Wysłany: 2013-07-21, 19:00   

Jeszcze nie próbowałem - ale wygląda bardzo OK. Za te pieniądze jestem w stanie sprawić sobie dodatkowe 2 do tercetu i nie mieć wyrzutów sumienia. :P

Rob N. 
Robert Niemczyk

Wysłany: 2013-10-02, 18:15   

No i jak tam panowie z tymi kołowrotkami? Godne polecenia? :)
Planuje zakupić na następny sezon i chciałbym poznać kilka konkretów na ich temat od osób które je posiadają ;)
bo na kiju wyglądają przepięknie

kgx2bis 
Grzegorz G

Wysłany: 2013-10-03, 10:01   

Kolego, nie tylko pięknie wyglądają ale tak samo pięknie pracują. Posiadam 2 sztuki Affinity 8000 jestem z nich bardzo zadowolony. Kolega ma 2 szt. Shimano Big Baitrunner Long Cast i powiem ,że dokładnie je porównywaliśmy. Wielkość kręciołka niemal że identyczna, SBB LC nieco dłuższy tył ze względu na mechanizm wolnego biegu. Waga identyko obydwa około 750g. Szpula tej samej średnicy zewnętrznej, Affinity ma dłuższą szpulę i jednocześnie płytszą z bardziej stożkowym zakończeniem szpuli co daje lepsze rezultaty przy wyrzucie zestawu. W Affinity jest zupełnie inna praca rotora aniżeli w SBB LC. Na jeden pełny cykl przesuwu rotora tzn. od najbardziej schowanej szpuli do momentu kiedy szpula znajduje się w pozycji najdalej wysuniętej kabłąk robi 26 obrotów wokół szpuli. Dzięki temu systemowi żyłka lub plecionka zostaje idealnie zwój przy zwoju nawinięta na szpulę. Krótko mówiąc gdybym miał wybierać ponownie wybrałbym Affinity 8000 bez chwili wahania :-)

kadarka3 

Wysłany: 2013-10-11, 19:17   

Zgadzam się z kolegą powyzej :-) Te kręciołki są super i tyle :D
Ale żeby to stwierdzić trzeba je samemu przetestować !!!
Pozdrawiam i zachęcam do ich kupna te osoby co się jeszcze zastanawiają ... ;)

jakubix97 
Kuba Gziut

Wysłany: 2013-10-11, 19:31   

Również użytkuje 3 szt. Affinity 8000 i jak koledzykgx2bis, kadarka3, Polecam ten kołowrotek :)
Dla mnie ma dużo plusów i w tym przedziale cenowym(500-550) ciężko o lepszy (nowy) kołowrotek.
Dla mnie na plus jest precyzyjne układanie zyłki, wielkość, dobre wykonanie obudowy kołowrotka, dodatkowa płytsza szpula na plecionkę, (czego np. w BBLC nie ma nawet w naj. modelu i trzeba nawijać podkład z żyłki) , precyzyjność hamulca.
Minusów nie zauważyłem-kabłąk mógłby się ciszej zamykać :P (ale to nie jest tak ważne) ).
Jak dla mnie b. dobry kołowrotek za te pięniądze.

kgx2bis 
Grzegorz G

Wysłany: 2013-10-11, 21:05   

Kolego jakubix97 w moich Affinity 8000 nie ma plastików. Pokrętło hamulca jest wykonanie z odlewu aluminium. Posiadam wersję 2013 być może to jest jednym z elementów które zostały poddane modyfikacjom.

jakubix97 
Kuba Gziut

Wysłany: 2013-10-12, 11:42   

Rzeczywiście jest z odlewu aluminium :) Przepraszam za pomyłkę, więc cofam to co napisałem o niby plastikowym pokrętle hamulca :/ Pokrętło hamulca jest dobrze wykonane. Nie wiem dla czego zdawało mi się , że jest z plastiku.

Dolar1990 
Mateusz Dolata

Wysłany: 2013-10-17, 19:27   

Cześć:) Tak sobie przeglądam fora wędkarskie w poszukiwaniu kołowrotków na następny sezon. I wlaśnie czytam wypowiedzi na temat Penn bo zainteresowały mnie właśnie te kołowrotki. Co możecie jeszcze o nich powiedzieć??jak sie sprawują z holowaniem misków np powyżej 15kg??:) Mam ogromny dylemat co sobie kupić na następny sezon...Zastanawiam się jeszcze nad Tica Abyss TF 10007R ale o tych kołowrotkach opinii praktycznie nie ma, załozyłem temat o nich ale wypowiedziały się tylko dwie osoby, więc dalej o nich nic nie wiem, natomiast o Penn bardzo dużo osób się wypowiada i praktycznie wszystkie opinie są pozytywne.Odłożyłem sobie troszkę pieniążkow na kołowrotki i mam zamiar coś kupic tak za 2/3tygodnie. Cena za jedną sztuke Penn Affinity 8000lc to 590zł troszke sporo i nie chce pózniej się rozczarować, że bedzie coś szwankować itd.Łowiłem kołowrotkami z wolnym biegiem szpuli, ale dużo osób doradza coś kupic z przednim hamulcem. Możecie sie jeszcze troche wypowiedziec na temat kołowrotków Penn Affinity 8000lc??:)
Pozdrawiam Mateusz

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2013-10-18, 00:51   

Dodam ze jest nowy ulepszony model w wersji limitowanej :) Penn Affinity Limited Black Edition http://www.ebay.de/itm/Pe...n-/141059329946
Te czarne to calkiem inne maszynki , duzo lepsze wykonanie , mechanizmy oraz praca .

Odpowiedz do tematu