Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze opinie na temat forum.
Autor Wiadomość
jarekb11 
Jarosław Bajek

Zaproszone osoby: 4
Wysłany: 2014-03-19, 18:29   

Nie wiem gdzie jest temat "błędy na forum" więc piszę tutaj.
Mam taki problem że jak długo pisze posta ,to nie mogę go opublikować ,pojawia się taki komunikat:

Błąd Ogólny

Sesja połączenia wygasła lub numer ID sesji jest nieprawidłowy.
Spróbuj ponownie.

Już mnie to do "szewskiej pasji" doprowadza to ciągłe kopiowanie posta .

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2014-03-19, 18:58   

odśwież stronę i będzie ok.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-26, 12:33   

Od prawie roku walę głową w mur w temacie braku możliwości wywalenia z folderu "do wysłania" wiadomości które tam są żeby sobie oczyścić skrzynkę PW. Pisałem już do Prezesa ale póki co wszystko kończy się na obiecankach... Może w końcu znajdzie się osoba lub znajdziecie Panowie kumatego informatyka, który będzie wiedział jak to zrobić ???

Could not update user pm counters

DEBUG MODE

SQL Error : 1690 BIGINT UNSIGNED value is out of range in '(`mariuszposmy`.`phpbb_users`.`user_unread_privmsg` - 1)'

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (3829)

Line : 964
File : privmsg.php

Bez przerwy ten komunikat !

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-08-26, 12:45   

Speedaco napisał/a:
Od prawie roku walę głową w mur w temacie braku możliwości wywalenia z folderu "do wysłania" wiadomości które tam są żeby sobie oczyścić skrzynkę PW. Pisałem już do Prezesa ale póki co wszystko kończy się na obiecankach... Może w końcu znajdzie się osoba lub znajdziecie Panowie kumatego informatyka, który będzie wiedział jak to zrobić ???

DEBUG MODE

SQL Error : 1690 BIGINT UNSIGNED value is out of range in '(`mariuszposmy`.`phpbb_users`.`user_unread_privmsg` - 1)'

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (3829)

Admin mógłby spróbować wywołać takiego SQL-a:

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = 1 WHERE user_id = 3829

Powinno pomóc ;)

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2014-08-26, 13:02   

Witam mnie bardzo często wylogowuje z forum nawet teraz gdy chcę napisać posta to robię to czasami kilka razy nie wiem czemu tak się dzieje ??? :roll:

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-08-26, 13:08   

Bartek358 napisał/a:
Witam mnie bardzo często wylogowuje z forum nawet teraz gdy chcę napisać posta to robię to czasami kilka razy nie wiem czemu tak się dzieje ??? :roll:

Spróbuj wyczyścić cache i ciasteczka w swojej przeglądarce internetowej.

Bartek358 
Morawski Bartosz

Wysłany: 2014-08-26, 13:32   

Wyczyściłem i przy pisaniu tego posta znowu mnie wylogowuje jak chcę go wysłać :roll:

Zapomniałem o cache już jest lepiej dzięki :)

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-08-26, 15:36   

Bartek358, forum automatycznie wylogowuje jeśli nie korzystasz z niego przez jakiś czas, może za długo piszesz posty ;) Przy następnym logowaniu zaznacz "Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:" u mnie pomogło jak miałem problem z logowaniem.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-31, 21:01   

Będę to pisał raz w tygodniu aż do skutku bo widzę nikogo to nie rusza!

DEBUG MODE

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-08-31, 21:40   

Speedaco, wina nie leży po stronie forum, więc co mamy więcej zrobić? Ja właśnie skasowałem 8 wiadomości ze skrzynki "do wysłania"i 2 z konta mojej dziewczyny, żeby zobaczyć czy ten problem nie leży u użytkownika bez niektórych uprawnień, ale też bez problemu się skasowały.Może poszukaj błędu najpierw u siebie, a później pisz z pretensjami, pokasuj ciasteczka i rejestry.
4. Opcja SZUKAJ.

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-08-31, 22:02   

Karwi napisał/a:
Speedaco, wina nie leży po stronie forum, więc co mamy więcej zrobić? Ja właśnie skasowałem 8 wiadomości ze skrzynki "do wysłania"i 2 z konta mojej dziewczyny, żeby zobaczyć czy ten problem nie leży u użytkownika bez niektórych uprawnień, ale też bez problemu się skasowały.Może poszukaj błędu najpierw u siebie, a później pisz z pretensjami, pokasuj ciasteczka i rejestry.

Pisałem o tym parę postów wyżej ale może nikt nie zauważył ;)
To jest błąd występujący czasem w forum phpBB. Niech ktoś kto ma dostęp do serwera wejdzie w phpMyAdmin, w edytor SQL:

Potem wykonujecie polecenie:

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = 1 WHERE user_id = 3829

To powinno pomóc koledze usunąć privy.

Żeby sytuacja się nie powtarzała trzeba wyedytować plik privmsg.php
Fragment:

Kod:

switch ($privmsg['privmsgs_type'])
        {
            case PRIVMSGS_NEW_MAIL:
                $sql = "user_new_privmsg = user_new_privmsg - 1";
                break;
            case PRIVMSGS_UNREAD_MAIL:
                $sql = "user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1";
                break;
        }

$sql = "UPDATE " . USERS_TABLE . "
            SET $sql
            WHERE user_id = " . $userdata['user_id'];
        if ( !$db->sql_query($sql) )
        {
            message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not update private message read status for user', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
        }

zamienić na:

Kod:

switch ($privmsg['privmsgs_type'])
        {
            case PRIVMSGS_NEW_MAIL:
                $sql   = "user_new_privmsg = user_new_privmsg - 1";
                $value = $userdata['user_new_privmsg'];
                break;
            case PRIVMSGS_UNREAD_MAIL:
                $sql   = "user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1";
                $value = $userdata['user_unread_privmsg'];
                break;
        }

if( ($value-1) >= 0 )
        {
            $sql = "UPDATE " . USERS_TABLE . "
            SET $sql
            WHERE user_id = " . $userdata['user_id'];
            if ( !$db->sql_query($sql) )
            {
                message_die(GENERAL_ERROR, 'Could not update private message read status for user', '', __LINE__, __FILE__, $sql);
            }
        }

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-08-31, 22:17   

erde, na 7 zapytanych użytkowników, nikt nie ma z tym problemu + Michalina i Ja, więc czemu niby u Speedaco by miał On występować? Możesz mi wyjaśnić co jest tego powodem, że u "jednego na milion" się tak dzieje, a u reszty nie? Bo ja sobie z każdym problemem radzę ciasteczkami jeśli coś mi na różnych forach nie działa i zawsze skutkuje.
4. Opcja SZUKAJ.

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-08-31, 23:13   

Karwi napisał/a:
erde, na 7 zapytanych użytkowników, nikt nie ma z tym problemu + Michalina i Ja, więc czemu niby u Speedaco by miał On występować? Możesz mi wyjaśnić co jest tego powodem, że u "jednego na milion" się tak dzieje, a u reszty nie? Bo ja sobie z każdym problemem radzę ciasteczkami jeśli coś mi na różnych forach nie działa i zawsze skutkuje.

Karwi no ale co Ci mam powiedzieć? :) Soft piszą ludzie i robią czasem błędy. W forum phpBB jest pełno błędów i ciągle są odkrywane nowe. Właśnie w jakiś nietypowych przypadkach bo gdyby były u wszystkich to już by je dawno wyłapano i naprawiono. Tutaj widać, że w zmiennych trzymana jest ilość przeczytanych / nieprzeczytanych wiadomości, która może przybierać tylko wartości całkowite dodatnie. Jeśli taki licznik z jakiegoś powodu przestawi się na np. 0 to potem kolejna próba edycji próbuje tam pchać już wartość -1 i soft się wywala. Takie jaja się mogą robić np. po przenoszeniu forum na nowy serwer albo jak kawałek kodu jest nie do końca dobrze napisany.

Taki prosty przykład:
Wyobraź sobie że masz 3 nieprzeczytane privy. Oprócz tych wiadomości w bazie jest też taki prosty licznik, który Ci podaje że masz 3 nieprzeczytane privy i ta 3ka też jest trzymana w bazie. Kasujesz jednego priva - soft sobie ustawia w liczniku, że masz już tylko 2 nieprzeczytane wiadomości i wywala tego jednego priva. Zostają Ci dwa i licznik też Ci podaje, że masz 2 nieprzeczytane. Klikasz wywalenie kolejnego - soft sobie ustawia, że został Ci już tylko 1 nieprzeczytany priv. W tym momencie jest jakiś chwilowy problem z serwerem, bazą itp cokolwiek. Drugi fragment się nie zdążył wykonać czyli priv się de facto nie skasował. Już jest rozjazd bo tak naprawdę masz dalej 2 privy a w liczniku jest zapisane, że został Ci jeden.
Kasujesz go i w liczniku nieprzeczytanych masz 0 a ostatni priv dalej jest. Chcesz go skasować i soft się wywala, że w tym liczniku nie może być -1.

Nie wiem jak było w tym przypadku bo nie pisałem tego softu. To tylko przykład. Ale to pokazuje, że takie rzeczy się nie dzieją zawsze i może trafić na każdego przy odrobinie pecha. Może gdybyś akurat Ty w takim momencie coś klikał to by padło na Ciebie ;)

Rozwiązanie macie podane, jak chcecie to skorzystacie. Mam nadzieję, że pomoże ;) Bo w tym przypadku ciasteczka i cache nie pomogą na pewno ;) Pozdr.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 06:44   

Panie Junior Admin! Było by dobrze, żeby jak się już zabiera głos w sprawie być pewnym tego o czym się pisze! Ja sobie tego problemu nie wymyśliłem a chciałbym w pełni móc korzystać z forum jak już tutaj jestem... Dziękuję Radku za wsparcie i opisanie problemu bo ktoś mógłby mnie posądzić o wydziwianie. Mam nadzieję, ze komuś z Administracji będzie chciało się przynajmniej sprawdzić to o czym napisałeś i skopiować i wkleić kawałek skryptu bo do tego się to sprowadza.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-09-01, 07:24   

Też mam kilka wiadomości w skrzynce do wysłania których nie mogę skasować.
Kiedyś już mi chyba właśnie Karwi pomagał i jakoś wykasował.
Aż tak mi to nie przeszkadza, ale jest coś w tym co pisze erde.

Zauważyłem że pisząc z kimś, wysyłając wiadomość i za chwilę wchodzę w tą wiadomość żeby jeszcze coś dopisać....
Jeśli w czasie mojego dopisywania odbiorca kliknie odbierając pierwotną wersję wiadomości to soft głupieje.
Dzieje się to co pisze erde, mam tą samą wiadomość w wysłanych i do wysłania( za nic nie idzie tego wtedy skasować).
Może ta wskazówka wam w czymś pomoże ;) .

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-09-01, 09:35   

Speedaco, wyobraź sobie, że wiem o czym piszę, ale na tyle for ile przewinęło mi się przez ręce i tyle postów, PW i userów, nigdy nie widziałem tego problemu i nawet nie umiem sobie wyobrazić jak on powstaje. U mariusz605, był podobny problem i wina nie leżała u Nas tylko właśnie chyba o ile dobrze pamiętam w ciasteczkach u Mariusza.
4. Opcja SZUKAJ.

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 09:43   

Karwi Gdyby usunięcie ciasteczek rozwiązywało problem to nie pisałbym o tym w kółko. Robiłem to wielokrotnie nawet przed chwilą i efekt jest zerowy. No widzisz widocznie jestem pechowcem. Ale zgodzisz się ze mną, że przypadki chodzą po ludziach. Może po prostu warto spróbować sugestii erde i sprawdzić czy rozwiąże to problem.
Teraz już mam 3 wiadomości do wywalenia i błąd ten sam. A z chwilą ich gromadzenia problem będzie narastał do chwili aż skrzynka się zapcha!
Teraz już u mnie:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (2234, 3018, 3829)

Line : 961

edit Widzę, że ktoś coś poprawiał bo w końcu udało mi się wywalić 2 stare wiadomości z trzech ze skrzynki z folderu do wysłania. Jednak tej ostatniej nie mogę wywalić bo znowu:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (2433)

A już się ucieszyłem że będzie czysto. No ale dobre i to.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-09-01, 10:58   

Speedaco napisał/a:
Karwi Gdyby usunięcie ciasteczek rozwiązywało problem to nie pisałbym o tym w kółko. Robiłem to wielokrotnie nawet przed chwilą i efekt jest zerowy. No widzisz widocznie jestem pechowcem. Ale zgodzisz się ze mną, że przypadki chodzą po ludziach. Może po prostu warto spróbować sugestii erde i sprawdzić czy rozwiąże to problem.
Teraz już mam 3 wiadomości do wywalenia i błąd ten sam. A z chwilą ich gromadzenia problem będzie narastał do chwili aż skrzynka się zapcha!
Teraz już u mnie:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (2234, 3018, 3829)

edit Widzę, że ktoś coś poprawiał bo w końcu udało mi się wywalić 2 stare wiadomości z trzech ze skrzynki z folderu do wysłania. Jednak tej ostatniej nie mogę wywalić bo znowu:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (2433)

A już się ucieszyłem że będzie czysto. No ale dobre i to.

Składnia sql, którą wskazał erde likwiduje tylko pojedyncze skutki.
Wszystkie takie wystąpienia proszę zgłaszać na PW, przy czym interesuje mnie liczba/liczby po zwrocie user_id (w nawiasie)

Plik privmsg.php został poprawiony już jakiś czas temu...

Artur Strauss

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-01, 11:13   

Bardzo dziękuję!W końcu mam czysty folder....

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2014-09-01, 13:42   

A u mnie foldery świecą się cały czas na "żółto" w skrzynce odbiorczej mimo odczytania wiadomości! Za to w skrzynce nadawczej (do wysłania) wiszą wiadomości, które już zostały przeczytane przez odbiorcę i przeskoczyły do folderu wysłane..............są i tu i tu :twisted:

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2014-09-01, 16:16   

astrauss, U mnie w skrzynce odbiorczej, wisi już od pół roku wiadomość od starego_dinozaura i gdy chcę wykasować i już klikam potwierdzenie wyświetla mi raport:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (89)

Przyzwyczaiłem się do tego choć nadal mnie wkur....a.

P.S. Nie znam się na czarach php i innych takich skryptach, więc ten informatyczny bełkot do mnie nie przemawia :roll:

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-09-01, 16:40   

Rumun napisał/a:
astrauss, U mnie w skrzynce odbiorczej, wisi już od pół roku wiadomość od starego_dinozaura i gdy chcę wykasować i już klikam potwierdzenie wyświetla mi raport:

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (89)

Przyzwyczaiłem się do tego choć nadal mnie wkur....a.

P.S. Nie znam się na czarach php i innych takich skryptach, więc ten informatyczny bełkot do mnie nie przemawia :roll:

Sprawdź teraz

Artur Strauss

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2014-09-01, 16:59   

astrauss, I już ni ma :D Dziękuję. Ja się po prostu na tych sprawach nie znam :roll:

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-09-01, 22:02   

A u mnie też w skrzynce odbiorczej przeczytane wiadomości nadal są podświetlone. :(

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-09-01, 22:14   

Panowie, u mnie było wszystko ok. do dziś, jak ktoś zaczął "poprawiać" :evil: Obecnie nie mogę również usunąć wiadomości "wysłanej", choć jej tam nie było, po wysłaniu już, ale się pojawiła i teraz przy próbie kasowania jest takie info:
Błąd Ogólny

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id IN (1794)

Jeśli nie potrafisz znaleźć rozwiązania tego problemu,
możesz spróbować poszukać, lub zadać pytanie na forum: http://www.przemo.org/phpBB2
Ponadto w wiadomościach wysłanych jest ta wiadomość zapisana trzykrotnie :shock:
Wszystkie te błędy wynikły dziś, po zgłoszeniu Spedaco, więc nie tłumaczcie, że to nie wina systemu forum :twisted:

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-09-01, 22:18   

AndrzejN., Twoja wiadomość nadal figuruje u mnie, jako nie przeczytana.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-09-01, 22:21   

U mnie jest też w "do wysłania", choć już jej tam wcześniej nie było :shock: Dodatkowo w wysłanych jest trzykrotnie zapisana :twisted:

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-09-01, 22:26   

AndrzejN., ktoś, coś naprawił innemu forumowiczowi, a u innych się zwaliło dodatkowo...
U mnie w wysłanych, wszystkie wiadomości są podświetlone

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-09-01, 22:27   

werem, mam to samo :mrgreen: Artur Krzysztofowi zlikwidował "zarazę", to poszła całe forum :P

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2014-09-02, 07:36   

U mnie też. Wczoraj żadna wiadomość nie skasowała się z pozycji do wysłania. Mimo że wszystkie się wysłały (ciasteczka mam pokasowane). :roll:

Od Rumuna chyba prątkuje. :twisted: ;)

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-09-02, 08:06   

Tak jest jak się nie czyta postów u góry. Prosiłem na PW podawać identyfikatory (liczby), aby móc pousuwać te elementy.

Artur Strauss

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2014-09-02, 08:19   

astrauss napisał/a:
Tak jest jak się nie czyta postów u góry. Prosiłem na PW podawać identyfikatory (liczby), aby móc pousuwać te elementy.

1794 w moim przypadku, można to odczytać w kopi komunikatu błędu, który pokazałem wyżej.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-09-02, 08:34   

AndrzejN. napisał/a:
astrauss napisał/a:

1794 w moim przypadku, można to odczytać w kopi komunikatu błędu, który pokazałem wyżej.

Ale problemów może być więcej

Artur Strauss

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-09-02, 11:09   

A ja mam taki:
Could not update private message read status for user

DEBUG MODE

UPDATE phpbb_users SET user_unread_privmsg = user_unread_privmsg - 1 WHERE user_id = 1794

Line : 349

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2014-09-02, 11:13   

werem, Mam dokładnie to samo

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-02, 11:42   

Czyli nie tylko ja miałem problem"jeden na milion" - jak tu niektórzy pisali... Wygląda na to, ze ruszyłem kulę śnieżną choć to dopiero końcówka lata..

werem 
Jerzy Weremiuk

Wysłany: 2014-09-02, 11:46   

Speedaco, chyba gorzej zaczęło się dziać u innych, jak u Ciebie wykasowali błąd. :/

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2014-09-02, 11:53   

W tej chwili likwiduję tylko skutki. Przyczyny zlikwiduję wgrywając nowy soft...

Narazie z przyczyn czasowych nie jest to możliwe.

Do końca tygodnia mnie nie ma, tak więc nie bombardujcie działu

Artur Strauss

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-09-02, 12:17   

KACZAS, nie masz dokladnie tego samego jak Werem. Artur wyraznie napisal:
Cytat:

Prosiłem na PW podawać identyfikatory (liczby), aby móc pousuwać te elementy.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-09-02, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  

Speedaco
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-02, 12:27   

werem napisał/a:
Speedaco, chyba gorzej zaczęło się dziać u innych, jak u Ciebie wykasowali błąd. :/

Taaaaa. Tera się dowiaduję, że to moja wina?? No super! Coraz lepiej. Cygan zawinił - kowala powiesili ;) No dalej, dalej! Może się jeszcze czegoś ciekawego dowiem?? :mrgreen:

Odpowiedz do tematu