Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AeSeF
2011-08-08, 14:51
[Warmińsko-mazurskie] Goplanica
Autor Wiadomość
Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-24, 01:27   [Warmińsko-mazurskie] Goplanica

Obiecane na chacie linki do opisów Goplanicy :

opisy łowiska :
http://www.lowiska.pl/ind...&id_lowiska=461
http://www.carpteam3miasto.ugu.pl/goplanica.htm

opisy zasiadek :
http://tct.phorum.pl/viewtopic.php?t=97
http://www.bigcarp.pl/articles.php?article_id=45
http://pfwk.pl/modules/AMS/article.php?storyid=39

filmiki
czerwiec 2008 - http://www.youtube.com/wa...feature=related
październik 2008 - http://www.youtube.com/watch?v=YKp4NeVHx7c
październik 2009 - http://www.youtube.com/watch?v=h64llPegdAQ
październik 2009 - http://www.youtube.com/watch?v=9LU6S2_e7sE
maj 2010 - http://www.youtube.com/watch?v=oO1tCVmdn6s
listopad 2010 - http://www.youtube.com/watch?v=Fw6zdhxAFZk

w ostatnim linku są filmiki z różnych łowisk - nazwę w wyszukiwarkę i od groma do pooglądania na zimowe wieczory
http://www.mymp3.com.pl

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2011-01-27, 21:15   

We wrześniu tego roku planujemy z Karolem oraz Darkiem Burzymowiczem zasiadkę nad tą piękną wodą. Mam szczerą nadzieję że uda nam się zrealizować ten plan. :D

Ruudy 
Mariusz Kowalczyk vel Ruudy

Wysłany: 2011-01-28, 08:41   

Przemo napisał/a:
We wrześniu tego roku planujemy z Karolem oraz Darkiem Burzymowiczem zasiadkę nad tą piękną wodą. Mam szczerą nadzieję że uda nam się zrealizować ten plan. :D

Postaram się być tam z wami :)

Wegorz
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-12, 14:16   

Pytanko czy ktoś z forumowiczów już był nad tym zbiornikiem, bo jest blisko mnie i chętnie, bym go odwiedził:)

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-03-29, 00:11   

Dorzucę jeszcze linka do kilku fotek Goplanicy zrobionych przez mojego znajomego Mariusza.:).

http://www.trojmiastocarp...anicafoty2.html

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-03-29, 22:52   

Zarąbiaszcze foty :shock:
mrozik - możesz coś podpowiedzieć odnośnie Goplanicy :roll:

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-03-30, 06:19   

o Goplanicy mogę udzielić dość szczegółowych informacji. W końcu to moje ulubione łowisko i razem z Arkiem chyba pierwsi moczyliśmy tam karpiowe kije:)
Jeśli macie pytania to słucham.
Opis łowiska znajdujący się w internecie na różnych stronach nie do końca jest aktualny, bo robiłem go ponad 5 lat temu, a troszkę się pozmieniało.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-03-30, 23:59   

Mam kilka nietypowych pytań, więc jeśli mógłbyś coś podpowiedzieć - będę zobowiązany.

Jak jest z bezpieczeństwem na łowisku:
1. wybierając stanowisko odległe od zapory, samochody zostają na parkingu - czy jest ktoś kto tego pilnuje, czy jest na tyle bezpiecznie, że nie trzeba się tym przejmować ???
2. łowisko jest usytuowane w lesie, ponieważ jest to park krajobrazowy, oczywistym jest, że nie jest ogrodzone - czy można spodziewać się odwiedzin dzikiej zwierzyny???

No i tak może bliżej naszemu hobby - ze wstępnych informacji od właściciela - przy nęceniu mięskiem (w szczególności gruby pellet), można nadziać się na sumy - czy rzeczywiście jest ich tam taka populacja, że lepiej zrezygnować ze śmierdziuszków ???

Może jeszcze jakieś inne istotne informacje, które warto wiedzieć...

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-03-31, 08:11   

Radek napisał/a:

Jak jest z bezpieczeństwem na łowisku:
1. wybierając stanowisko odległe od zapory, samochody zostają na parkingu - czy jest ktoś kto tego pilnuje, czy jest na tyle bezpiecznie, że nie trzeba się tym przejmować ???
2. łowisko jest usytuowane w lesie, ponieważ jest to park krajobrazowy, oczywistym jest, że nie jest ogrodzone - czy można spodziewać się odwiedzin dzikiej zwierzyny???

No i tak może bliżej naszemu hobby - ze wstępnych informacji od właściciela - przy nęceniu mięskiem (w szczególności gruby pellet), można nadziać się na sumy - czy rzeczywiście jest ich tam taka populacja, że lepiej zrezygnować ze śmierdziuszków ???

Może jeszcze jakieś inne istotne informacje, które warto wiedzieć...

Aby dojechać do łowiska trzeba przejechać około 5km przez las (jest tam zakaz wjazdu - trzeba mieć specjalne zezwolenie od właściciela), to skutecznie odstrasza postronne osoby, których w tych rejonach i tak było mało. 300m przed łowiskiem jest zamykany szlaban i wjeżdżają na łowisko tylko uprawnione samochody. Ostatnimi czasy bardzo często można tam spotkać Straż Leśną, pilnującą porządku. Więc co do bezpieczeństwa na łowisku - z moich informacji wynika, że nigdy nie zdarzyło się nic niepokojącego. Co do samochodu - śpij spokojnie - ja boję się bardziej jak przed domem na ulicy stoi.:)
Co do dzikiej zwierzyny - TAK - w nocy słychać zwierzęta i to dość często, jednak nie wchodzą pod namioty by np. wyjeść kulki:) Słychać te zwierzaki wyraźnie, bo w pobliżu nie ma ruchliwej drogi więc nic innego jak szum drzew i odgłos zwierząt nie powinien zakłucać spokoju - na chyba, że dźwięk sygnalizatorów (czego życzę jak najczęściej).
Co do sumów - są, głównie duże egzemplarze ale raczej nie gustują w kulkach (chyba, że na włos korale ze 20szt zrobisz). Kilka lat temu sum uwziął się na kulki waniliowe i zdarzały się hole zakończone postrzępionym przyponem. Mięsny aromat potrafi łyknąć szczupak, ale tym też bym się nie przejmował bo to 3-4 przypadki na rok.
Z informacji, które warto wiedzieć :
- woda na Goplanicy nagrzewa się później niż na innych zbiornikach, a to przez położenie. np. teraz jest tam jeszcze pokrywa z lodu:) także wiosna tu późno nadchodzi - za to łowimy do póki lód nie skuje zbiornika.
- jak masz dużo sprzętu - na Goplanicę zabierz ten z mocniejszych - trzeba czasem się posiłować z rybą by nas nie przechytrzyła, choć i tak kilkakrotnie zostaliśmy przewiezieni na pontonie po łowisku i nie dane nam było nawet zobaczyć ryby:), a te które widzieliśmy potem orały psychę.
- jeśli nastawiacie się na kupę brań i dużo holi małych ryb - to nie tu - na Goplanicy nie ma małych Karpi. Myślę, że 8-9kg to w tym roku będzie najmniejszy ze złowionych, bo takie wpuszczaliśmy z kolegami w 2010, a przyrosty ryb na Goplanicy są imponujące. Co jest pocieszające - brak Leszczy bawiących się naszymi zestawami końcowymi. Jednak ze 2 latka temu na mojego bałwanka z 2ch 20mm kulek połakomiła się płotka (49cm). Ale chyba jestem jedynym "szczęśliwcem" brania płoci na kulkę.

Jeśli jeszcze jakieś pytanka - słucham.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-03-31, 22:26   

mrozik - wieeeeeeeeeeeeeeeelkie dzięki :D
Nie chcę nadużywać Twojej uprzejmości, ale muszę jeszcze raz poskładać wszystkie informacje w jedną całość, i jak jeszcze najdą mnie jakieś wątpliwości - pozwolę sobie zadać kolejne pytania.

A w ogóle, to może zawitasz do nas na zasiadkę 1-5.06. ???

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-04-01, 07:34   

:) na pewno się zobaczymy, nawet jakbym miał czas tylko na kawkę wpaść:)

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2011-04-04, 17:58   

Wczoraj byłem na spacerze. Wszystko ładnie się rozpuszcza więc już nie długo można będzie się zasadzić na tej pięknej wodzie.

P1050244.JPG
Plik ściągnięto 213 raz(y) 58,38 KB

P1050254 (2).JPG
Plik ściągnięto 194 raz(y) 170,26 KB

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-04-04, 19:36   

moje miejscóweczki jeszcze skute lodem:(

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-04-04, 19:42   

Chłopaki gdzie wy mieszkacie :mrgreen:

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-04-04, 19:44   

Pogadamy w grudniu - jak Wy zakonserwujecie sprzęt, a my będziemy łowić:)) Uroki wysoczyzny elbląskiej:)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-04-04, 19:47   

Żuławy to cudowne miejsce i cudowni ludzie. Kiedyś przez kilka miesięcy mieszkałem w Elblągu na Placu Słowiańskim. Szkoda, że wtedy nie łowiłem karpi, bo ten akwen prezentuje się niesamowicie.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-04-04, 20:50   

U nas lód zszedł już 3 tygodnie temu. A na Goplanicy połowa zamarznięta. Mrozik Czesiek mi opowiadał jak w październiku, a jak nie ma lodu to i w grudniu łowi tam karpie. Super woda, ciekawe kiedy ktoś się przyczepi że to przecież komercja.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-04-05, 15:15   

PrzemekBździuch napisał/a:
ciekawe kiedy ktoś się przyczepi że to przecież komercja.

No właśnie,przecież to komercja :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Oczywiście żartowałem ;)
Też łowiłem karpie w listopadzie[PZW],a najbardziej zdziwieni byli ci co polowali na sandacze :mrgreen:
Póki co to zmykam właśnie na nockę :P

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-04-05, 16:38   

slowik, jak wrócisz czekam na relację. Połamania! :)

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-04-05, 18:07   

taa jasne, że komercja - bo w rękach prywatnych, ale trzeba odróżnić komercyjne łowisko od stawu hodowlanego:)
Jak ktoś pakuje do wody tony karpi i na 10ha robi 40 stanowisk dla wędkujących i gdzie nie ma nawet drzewa, by się schronić przed słońcem, ryby wyciągane mają zamiast pysków "firanki", a holować musimy na rozkręconym hamulcu (bo nie wiadomo w jaką część strzępów wargi wbił się hak) to wybaczcie - mi też się takie coś nie podoba. Dlatego Goplanica tak mnie urzekła - jak tu się 10 stanowisk wymyśli to max.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-04-05, 23:54   

mariusz605 napisał/a:
Wczoraj byłem na spacerze. Wszystko ładnie się rozpuszcza więc już nie długo można będzie się zasadzić na tej pięknej wodzie.
Aż się wierzyć nie chce, że to 3 kwiecień. Niemniej jednak, bomba fotki :)
mrozik napisał/a:
Dlatego Goplanica tak mnie urzekła - jak tu się 10 stanowisk wymyśli to max.
No i właśnie dlatego tak się nakręciłem na Goplanicę - cisza, spokój, można zaszyć się w swoich chaszczach, nie przeszkadzając innym.

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2011-07-23, 22:22   

Odwiedziłem dziś kolegów, którzy wybrali się na Goplanicę wczoraj wieczorem. Przez 24h mieli łącznie 9 brań, lecz niestety 7:2 dla karpii. Na jedno się załapałem i wrzucę jego małą fotorelację:))

Odjazd był jak to bywa o tej porze roku dłuuuuugi i szybki, pewne zacięcie i pierwsze mocowanie z rybą by nie poszła w zaczepy:

Po kilku minutach zmagania rybka nabrała zielska na głowę i trzeba było po nią popłynąć (na tym łowisku tak kończy się ponad połowa holów):

Teraz czas na "spacer" w pontonie za karpikiem, który po następnych kilku minutach kapituluje i ląduje w podbieraku:

Chwila odreagowania i droga powrotna z rybą w podbieraku (szybko, bo się ściemnia, a trzeba jeszcze wywieźć zestaw:)

Teraz szybkie ważenie i kilka fotek. Waga wskazała lekko ponad 12kg.

Oczywiście w wyśmienitej kondycji rybka wraca do wody:

Mam nadzieję, że chłopaki do jutra chociaż doprowadzą do remisu:))

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-07-24, 00:19   

Pięknie :) Czekam na dalsze relacje :)

aikman84 

Wysłany: 2011-08-04, 09:07   

Już się nie mogę doczekać mam zarezerwowane miejsce na cyplu. Prawie cały sprzęt zebrałem, jeszcze zostało pożyczyć kuchenkę i butlę. Kupuje sprzęt karpiowy od końca 2010. Sprzęt karpiowy który tylko w lipcu kupiłem tego roku kosztował mnie przeszło 2 tysie :D
No ale tak to jest na początku zawsze trzeba zainwestować.

[ Dodano: 2011-08-08, 18:12 ]
Godzinę temu wróciłem z trzydniowej zasiadki na Goplanicy, była to moja pierwsza zasiadka w życiu.

Według mnie czyli nowicjusza nastawiającego się na łowienie karpi i przyszłego (miejmy nadzieje karpiarza) jest to zbiornik trudny. Po pierwsze trzeba dysponować dużą ilością "dobrego" sprzętu, doświadczenia i umiejętności.

Dobry ponton lub łódka to podstawa. Do prawidłowego umieszczenia zestawu potrzebna jest echosonda, ponieważ zbiornik w najlepszych miejscówkach jest zarośnięty (wyspa). Będąc przy wyspie głębokość w niektórych miejscach nie przekraczała metra, oddaliłem się od wyspy jakieś dwa metry, a głębokość wynosiła grubo ponad 2 metry i więcej.

Konieczna jest plecionka. Żyłkę odradzam, jeśli czyta moje wypociny jakiś zwolennik żyłki to niech jedzie na Goplanicę, szybko zmieni zdanie ;-) Moje najbliższe zakupy sprzętu karpiowego to plecionka, nie mam pojęcia jeszcze jaka ale plecionka to mus. Ciężarek to minimum 120 gram.

Zbiornik jest trudny ale założę się, że walka z Miśkiem urzędującym w Goplanicy to prawdziwa WALKA i szczyt adrenaliny !

Niestety nic nie złowiłem. W nocy były systematyczne piknięcia i mikro odjazdy, ale to zapewne jakieś duże płotki. Przesuwające moje 120 gramowe ciężarki. W ciągu dnia nie było nawet piknięcia.

Muszę odwiedzić jeszcze ten zbiornik z doświadczonymi karpiarzami.

[ Dodano: 2011-08-08, 18:56 ]

Uploaded with ImageShack.us
Powyższe zdjęcie nie jest moje i nie ja je robiłem ale umieszczam je w celu pokazania miejsca w którym urósł ten grzyb.
P.S. Zdjęcie grzybka jest moje (szkoda, że nie na odwrót)

kawon 

Wysłany: 2012-01-28, 13:54   

Goplanica to piękne, choć trudne łowisko.
Byłam tam tylko raz w ubiegłym roku.
Pomimo, że nie złowiłem ani jednego karpia, będę tam wracał.
A może któryś z kolegów da się namówić na wspólną zasiadkę?

Poniżej kilka fotek z mojego wypadu nad tę przepiękną wodę.

.

wojtek 

Wysłany: 2012-05-01, 18:53   

Mrozik , chłopaki z Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na "kawkę " od 5.04.2012

KACZAS 
Michał Biegała

Wysłany: 2012-05-01, 18:55   

wojtek napisał/a:
Mrozik , chłopaki z Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na "kawkę " od 5.04.2012

To już chyba po kawce 8)

wojtek 

Wysłany: 2012-05-02, 20:40   

Przepraszam to termin od 5.05.2012 czyli od soboty rano, przepraszam pany. Pozdrawiam

Zdanie z dużej litery zaczynamy i uważamy na interpunkcję - Cypisek

[ Dodano: 2012-05-04, 13:37 ]
Już spakowany jestem czekam na wyjazd, wyruszamy około drugiej w nocy ,żeby nad wodą być około szóstej rano.Zapraszamy na bajerę,za wyspą .Pozdrawiam

[ Dodano: 2012-05-04, 13:41 ]
Już spakowany jestem czekam na wyjazd ,wyruszamy około drugiej ,żeby nad wodą być , około szóstej . Zapraszamy na bajere .Pozdrawiam termin od 5.05.2012do 12.05.2012

budyn1005 

Wysłany: 2012-05-11, 09:52   

witam. jestem nowy na forum. na Goplanicę wybieram się drugi raz. w tym roku zasiadkę zaczynam razem z kolegą Michałem 0d 15-20.05 w miejscu za wyspą. Pozdrawiam i :D zapraszam na kawę lub coś lepszego na humor :D

[ Dodano: 2012-05-11, 10:58 ]
\a, mam jeszcze do Was pytanie. Był już może ktoś w tym roku na łowisku? chodzi mi o łowienie, bo w zeszłym roku także byłem w maju i w miejscach przy grobli, przy zwalonych drzewach i za wyspą było dużo wygrzewających się karpi. na początku maj na łowisku byli koledzy i karpi za dużo nie widzieli nawet na echo. wiem, że jeszcze nie jest za ciepło ale karpie już powinny się "ruszyć" jeżeli nie do bran to do wygrzewania. ale to chyba nie jest tam regula.

Zdanie rozpoczynamy wielką literą. /Bury

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2012-05-11, 18:51   

Hejka. Sorki ale długo nie zaglądałem tu i przegapiłem Waszą zasiadkę i już nie dam rady się do Was wyrwać, a szkoda:(( i jak na złość jutro idę do pracy i nawet się pożegnać nie wpadnę:) Troszkę wcześnie zaczeliście jak na Goplanicę, ale napiszcie czy coś się działo.

budyn1005 

Wysłany: 2012-05-31, 09:34   

Nasza zasiadka majowa w pełni sie udała. Pomimo nieciekawej pogody mieliśmy 8 brań z czego 6 ryb na macie od 8-12kg.

kawon 

Wysłany: 2012-06-08, 16:25   

A coś więce.............................może jakieś fotki. ;) :)

A może mniej... kropek? /Bury

Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-08, 22:33   

Właśnie dostałem telefon od kolegi który był u chłopaków na Goplanicy, siedzą od rana, na razie bez brań .. Jeden pan z Olsztyna miał rano odjazd - niestety zakończony spinką w krzakach ;<
Jutro koło godziny 14 planuje do nich dołączyć, jak będa jakieś newsy to postaram się coś napisać.

Pozdrawiam,
JG!
Ostatnio zmieniony przez Gilar 2012-06-08, 22:33, w całości zmieniany 1 raz  

budyn1005 

Wysłany: 2012-06-21, 09:50   

http://www.bkk-bydgoszcz....acje&Itemid=211

Pod tym linkiem znajdziecie relację z zasiadki nad łowiskiem. Trochę to trwało ale nie miałem za dużo wolneo czasu i wcześniej nie dałem rady.

white 

Wysłany: 2012-07-18, 19:39   

Przez pewien czas bedę w Gdańsku . Mam tam zlecenie . I przy okazji odwiedził bym sobie to łowisko . Byłbym po raz pierwszy . I tu mam kilka pytań do osób które próbowali swoich sił na tej wodzie ? Jak z rezerwacją ? , prosze o numer tel. do właściciela . Które stanowisko ? . Jakie nęcenie i preferencje smowowe kulek ? Zamierzam połowić tam za około 2- 3 tygodnie . Pozdrawiam .

Pisz poprawnie. KACZAS

Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-04, 20:52   

Witam,

Nie wiem czy nie za późno odpowiadam, ale jeżeli nie to na tej stronie uzyskasz odpowiedź na większość swoich pytań --> Goplanica

Właściciele łowiska są bardzo mili, udzielą Ci większość informacji na temat taktyk czy kulek, ale pamiętaj że łowisko uchodzi z bardzo trudne.

Powodzonka !
Ostatnio zmieniony przez Gilar 2012-08-04, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2012-12-16, 11:04   

Wczoraj wieczorem łowisko zostało dorybione.Do wody trafiło 56 sztuk karpi o łącznej wadze 289kg. Wraz z kolegom Gilarem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym miłym dla karpiarza wydarzeniu.Gilar pełnił rolę fotografa dzięki czemu mamy kilka fotek.

P1090316.JPG
Plik ściągnięto 66 raz(y) 79,69 KB

P1090337.JPG
Plik ściągnięto 66 raz(y) 85,58 KB

P1090340.JPG
Plik ściągnięto 32 raz(y) 86,64 KB

P1090344.JPG
Plik ściągnięto 42 raz(y) 73,49 KB

P1090369.JPG
Plik ściągnięto 73 raz(y) 67,52 KB

P1090379.JPG
Plik ściągnięto 53 raz(y) 65,29 KB

P1090380.JPG
Plik ściągnięto 100 raz(y) 76,77 KB

P1090385.JPG
Plik ściągnięto 88 raz(y) 76,05 KB

P1090401.JPG
Plik ściągnięto 72 raz(y) 49,41 KB

P1090411.JPG
Plik ściągnięto 116 raz(y) 68,71 KB

adam1277 

Wysłany: 2012-12-16, 13:02   

mariusz605 napisał/a:
Wczoraj wieczorem łowisko zostało dorybione.Do wody trafiło 56 sztuk karpi o łącznej wadze 289kg. Wraz z kolegom Gilarem mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym miłym dla karpiarza wydarzeniu.Gilar pełnił rolę fotografa dzięki czemu mamy kilka fotek.

Mariusz, w jakim przedziale wagowym ryby trafiły do wody?

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2012-12-16, 13:40   

Rybki miały w granicach 5-5.5kg.Celowo dopuszczono takich mniejszych. Sam wiesz, że na Goplanicy karpie mają dość dużo naturalnego pokarmu, zarówno wodnego jak i buczyny która w dużych ilościach spada do wody.Miejmy nadzieję że te młode wariaty pobudzą starych mieszkańców do mniej ostrożnego żerowania.

ps.Może byś wpadł w następnym sezonie. ;)

adam1277 

Wysłany: 2012-12-16, 14:23   

mariusz605,dziękuję za zaproszenie na 100% w przyszłym sezonem skorzystam :D .Chciałem przyjechać do was w tym roku,ale jakoś czasu brakowało lub "wyskakiwało" coś innego.

Odpowiedz do tematu