Granulat a dokładniej pasza dla zwierząt
Odpowiedz do tematu

: Granulat a dokładniej pasza dla zwierząt
Dużo osób mówi o tym że takie rzeczy nadają się do nęcenia naszych misiaków
I mam pytanie czy
A) Pasza Sukces podstawowa

B) Pasza pełnoporcjowa nioska

C) Pasza pełnoporcjowa królik Provimi

Czy to się nada do nęcenia i najważniejsze czy nie zaszkodzi naszym milusińskim o których trzeba dbać ??

Opisuj linki.

:
Używałem eksperymantalnie na swoich małych stawach za domem granulatu dla kurcząt, karpiom smakowało, z dna pobierały i nie zauważyłem negatywnych skutków stosowania. Wyglądało jak prasowane mielone ziarna.

Ostatnio zmieniony przez ipi 2012-02-10, 15:42, w całości zmieniany 1 raz
Z karpiowym pozdrowieniem
Maciek - Haczyk Carp Team Lublin
:
Ale który z tych trzech byłby najlepszy ??

:
Dominik, kiedyś jakieś 18 lat temu pracowałem w mieszalni pasz [sezonowo w wakacje podczas żniw].Były tam wszystkie składniki potrzebne do produkcji pasz,soje,maczki rybne,maczki kostne,śrutowane zboże,itp... no i także gotowe pasze.
Paszę granulowana zawsze rozmaczałem i potem jako kule szła do wody,nie pomyślałem wtedy że można ją sypać w całości.
Pasza zawsze była lepszą zanętą niż kupna w sklepie.
A jak namieszaliśmy sami z kolegą mieszankę do nęcenia to wtedy dopiero się działo.
Gotowałem soję,dodawaliśmy mączki kostne-rybne,otręby pszenne,śrutę zboża no i bułkę tartą+płatki owsiane aby to skleić w kule.Była to super zanęta.

Myślę że pasze również się nadają do nęcenia,i może warto by było ich spróbować bo przecież też zawierają składniki odżywcze i będą chętnie pobierane przez ryby.

:
No bo w sumie przecież to jest w formie granulatu 4-6mm więc można to stosować zamiast droższych granulatów np Aller-Aqua gdzie 25kg kosztuje ponad 100zł a tutaj za 50kg zapłaci się 70zł . Tylko jestem ciekawy czy te granulaciki pływają czy toną bo jak pływają to trzeba robić taj jak Ty to mówisz czyli rozmoczyć kula i do wody :)

Dzięki za odpowiedz

Catch & Release
:
Dominik napisał/a:
Tylko jestem ciekawy czy te granulaciki pływają czy toną

Toną na 100% ;)

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Altzheimera i zapomnieć wypić
:
Jeżeli macie w swojej miejscowości jakiś sklep rolniczy czy też nasiewny to warto się tam pofatygować bo są w takich sklepach czasami pasze dla świń i królików , bo na allegro jak się bierze np 3 worki to liczą za trzy przesyłki więc jest dodatkowe 40-60zł za przesyłke

Catch & Release
:
Tylko jeszcze jaki granulat wybrać?
Bo są różne dla świń, cieląt, prosiąt, bydła, kurcząt itd.

CATCH&RELEASE-NO KILL !

CARP TEAM OPATÓW​
:
karus179 napisał/a:
Tylko jeszcze jaki granulat wybrać?
Bo są różne dla świń, cieląt, prosiąt, bydła, kurcząt itd.

No tu ciężka decyzja :roll:
Każda ma inne parametry odżywcze.

:
Z tego co słyszałem najlepszym wyborem jest pasza dla świń albo dla królików .

Ale z tego co czytam w składach to wszystkie są podobne nie identyczne ale podobne więc myślę że karpiom będzie smakowało zresztą to ma być dla nich przystawka żeby utrzymać je w łowisku i miały w czym szukać naszych kulasków

Catch & Release
:
Też chyba kupię worek na ten sezon,ale będzie to typowo dla Indyków bo mam znajomego który ma fermę i pewnie odkupie ją taniej ;)

:
Wiecie może jak takie paszy mają się do zakwaszania wody ?

:
Panowie, a jako składnik kulek będzie dobre?

Adam Gralak
joker87
[Usunięty]
:
A dlaczego nie zakupicie sobie paszy dla ryb hodowlanych?

:
Z tego co wiem to dobra jest pasza dla prosiąt ma mniej tłuszczy a więcej białka.Jako składnik kulek też będzie wzbogacić miks np.30% zmielonego dobrego pelletu.

:
joker87 napisał/a:
A dlaczego nie zakupicie sobie paszy dla ryb hodowlanych?

Bo jest droga ;)

:
Panowie a ja kupuje taki granulat/paszę dla karpi.Stosowałem przez 2 sezony i efekty bardzo dobre , zarówno do nęcenia , dodając ją do ziaren, method miksów. jak i zmielony jako dodatek do kulek. Ładny, intensywny rybny zapaszek i cena super. 9 zł za 2 kg :D Sprzedają 15 km ode mnie a więc blisko i tanio. Pozdrawiam :D

Pozdrawiam karpiarz18
:
karpiarz18 napisał/a:
cena super. 9 zł za 2 kg

No nie taka super,bo za 25kg wychodzi ponad 100zł ;) ;)

:
Co wy na to karma dla ryb 2zł za 1 kg ? :D
http://szczecin.olx.pl/ka...ta-iid-54716183

CATCH&RELEASE-NO KILL !

CARP TEAM OPATÓW​
:
Na jednym z filmów jak się nie mylę był to "Kevin Nash In Pursuit ",Nash jako bazy do robienia kulek używał premiksu dla zwierząt. Było pokazane jak wyciąga worek 20 kg i na worku są narysowane małe zwierzątka typu świnka , konik , kaczki itp.

:
Ja jak zaczynałem z metodą włosową z 6 lat temu to do wody szedł granulat dla kur - efektów nie było rewelacyjnych bo to raczej wina miejsca ale pare amurów +20 tam złapali - osobiscie wole dołożyći kupić cos konkretnego.

:
Tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem woreczka takiej paszy w skład wchodzi :
-20 % białka
-12 % tłuszcz
-5 % popiół
-reszta to węglowodany
(soja ,rośliny oleiste ,drożdże, i coś jeszcze dokładnie nie podam bo zgubiłem kartkę ze składem ,tyle co pamiętam)
Są jeszcze karmy typowo dla ryb średnio od 20 do 44% białka zależy od przeznaczenia a cenowo od 1,90 do 3,60 zł za kilo
http://www.rybyszramek.pl/

joker87
[Usunięty]
:
okon27 napisał/a:
a cenowo od 1,90 do 3,60 zł za kilo
Nie dzwoniłem i nie dowiadywałem się dokładnie ale wyczytałem, że są to ceny hurtowe.

:
Ja dzwoniłem minimalna ilość to 25 kg, a dzwoniłem w czwartek 16 lutego

:
Ponowię pytanie,
Wiecie może jak takie paszy mają się do zakwaszania wody ?

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum