Granulat a dokładniej pasza dla zwierząt
Odpowiedz do tematu

: Granulat a dokładniej pasza dla zwierząt
Dużo osób mówi o tym że takie rzeczy nadają się do nęcenia naszych misiaków
I mam pytanie czy
A) Pasza Sukces podstawowa

B) Pasza pełnoporcjowa nioska

C) Pasza pełnoporcjowa królik Provimi

Czy to się nada do nęcenia i najważniejsze czy nie zaszkodzi naszym milusińskim o których trzeba dbać ??

Opisuj linki.

:
Używałem eksperymantalnie na swoich małych stawach za domem granulatu dla kurcząt, karpiom smakowało, z dna pobierały i nie zauważyłem negatywnych skutków stosowania. Wyglądało jak prasowane mielone ziarna.

Ostatnio zmieniony przez ipi 2012-02-10, 15:42, w całości zmieniany 1 raz
Z karpiowym pozdrowieniem
Maciek - Haczyk Carp Team Lublin
:
Ale który z tych trzech byłby najlepszy ??

:
Dominik, kiedyś jakieś 18 lat temu pracowałem w mieszalni pasz [sezonowo w wakacje podczas żniw].Były tam wszystkie składniki potrzebne do produkcji pasz,soje,maczki rybne,maczki kostne,śrutowane zboże,itp... no i także gotowe pasze.
Paszę granulowana zawsze rozmaczałem i potem jako kule szła do wody,nie pomyślałem wtedy że można ją sypać w całości.
Pasza zawsze była lepszą zanętą niż kupna w sklepie.
A jak namieszaliśmy sami z kolegą mieszankę do nęcenia to wtedy dopiero się działo.
Gotowałem soję,dodawaliśmy mączki kostne-rybne,otręby pszenne,śrutę zboża no i bułkę tartą+płatki owsiane aby to skleić w kule.Była to super zanęta.

Myślę że pasze również się nadają do nęcenia,i może warto by było ich spróbować bo przecież też zawierają składniki odżywcze i będą chętnie pobierane przez ryby.

:
No bo w sumie przecież to jest w formie granulatu 4-6mm więc można to stosować zamiast droższych granulatów np Aller-Aqua gdzie 25kg kosztuje ponad 100zł a tutaj za 50kg zapłaci się 70zł . Tylko jestem ciekawy czy te granulaciki pływają czy toną bo jak pływają to trzeba robić taj jak Ty to mówisz czyli rozmoczyć kula i do wody :)

Dzięki za odpowiedz

Catch & Release
:
Dominik napisał/a:
Tylko jestem ciekawy czy te granulaciki pływają czy toną

Toną na 100% ;)

Lepiej mieć Parkinsona i trochę wylać, niż mieć Altzheimera i zapomnieć wypić
:
Jeżeli macie w swojej miejscowości jakiś sklep rolniczy czy też nasiewny to warto się tam pofatygować bo są w takich sklepach czasami pasze dla świń i królików , bo na allegro jak się bierze np 3 worki to liczą za trzy przesyłki więc jest dodatkowe 40-60zł za przesyłke

Catch & Release
:
Tylko jeszcze jaki granulat wybrać?
Bo są różne dla świń, cieląt, prosiąt, bydła, kurcząt itd.

CATCH&RELEASE-NO KILL !

CARP TEAM OPATÓW​
:
karus179 napisał/a:
Tylko jeszcze jaki granulat wybrać?
Bo są różne dla świń, cieląt, prosiąt, bydła, kurcząt itd.

No tu ciężka decyzja :roll:
Każda ma inne parametry odżywcze.

:
Z tego co słyszałem najlepszym wyborem jest pasza dla świń albo dla królików .

Ale z tego co czytam w składach to wszystkie są podobne nie identyczne ale podobne więc myślę że karpiom będzie smakowało zresztą to ma być dla nich przystawka żeby utrzymać je w łowisku i miały w czym szukać naszych kulasków

Catch & Release
:
Też chyba kupię worek na ten sezon,ale będzie to typowo dla Indyków bo mam znajomego który ma fermę i pewnie odkupie ją taniej ;)

:
Wiecie może jak takie paszy mają się do zakwaszania wody ?

:
Panowie, a jako składnik kulek będzie dobre?

Adam Gralak
joker87
[Usunięty]
:
A dlaczego nie zakupicie sobie paszy dla ryb hodowlanych?

:
Z tego co wiem to dobra jest pasza dla prosiąt ma mniej tłuszczy a więcej białka.Jako składnik kulek też będzie wzbogacić miks np.30% zmielonego dobrego pelletu.

:
joker87 napisał/a:
A dlaczego nie zakupicie sobie paszy dla ryb hodowlanych?

Bo jest droga ;)

:
Panowie a ja kupuje taki granulat/paszę dla karpi.Stosowałem przez 2 sezony i efekty bardzo dobre , zarówno do nęcenia , dodając ją do ziaren, method miksów. jak i zmielony jako dodatek do kulek. Ładny, intensywny rybny zapaszek i cena super. 9 zł za 2 kg :D Sprzedają 15 km ode mnie a więc blisko i tanio. Pozdrawiam :D

Pozdrawiam karpiarz18
:
karpiarz18 napisał/a:
cena super. 9 zł za 2 kg

No nie taka super,bo za 25kg wychodzi ponad 100zł ;) ;)

:
Co wy na to karma dla ryb 2zł za 1 kg ? :D
http://szczecin.olx.pl/ka...ta-iid-54716183

CATCH&RELEASE-NO KILL !

CARP TEAM OPATÓW​
:
Na jednym z filmów jak się nie mylę był to "Kevin Nash In Pursuit ",Nash jako bazy do robienia kulek używał premiksu dla zwierząt. Było pokazane jak wyciąga worek 20 kg i na worku są narysowane małe zwierzątka typu świnka , konik , kaczki itp.

:
Ja jak zaczynałem z metodą włosową z 6 lat temu to do wody szedł granulat dla kur - efektów nie było rewelacyjnych bo to raczej wina miejsca ale pare amurów +20 tam złapali - osobiscie wole dołożyći kupić cos konkretnego.

:
Tak się składa że jestem szczęśliwym posiadaczem woreczka takiej paszy w skład wchodzi :
-20 % białka
-12 % tłuszcz
-5 % popiół
-reszta to węglowodany
(soja ,rośliny oleiste ,drożdże, i coś jeszcze dokładnie nie podam bo zgubiłem kartkę ze składem ,tyle co pamiętam)
Są jeszcze karmy typowo dla ryb średnio od 20 do 44% białka zależy od przeznaczenia a cenowo od 1,90 do 3,60 zł za kilo
http://www.rybyszramek.pl/

joker87
[Usunięty]
:
okon27 napisał/a:
a cenowo od 1,90 do 3,60 zł za kilo
Nie dzwoniłem i nie dowiadywałem się dokładnie ale wyczytałem, że są to ceny hurtowe.

:
Ja dzwoniłem minimalna ilość to 25 kg, a dzwoniłem w czwartek 16 lutego

:
Ponowię pytanie,
Wiecie może jak takie paszy mają się do zakwaszania wody ?

:
Ja ostatnio kupiłem worek 25kg paszy dla kurczaków mielona kukurydza,otręby,i inne mielone ziarna wygląda jak zwykła zanęta z moim obliczeń wyszło za 1 kg 1.25 pln.Za wszystko zapłaciłem 45 zł tylko że minus jest taki że to się "rozrabia" wrzątkiem tzn dolewam wrzątku po trochę tak żeby zanęta byłe kleista trzeba to po prostu sparzyć zimna woda przeleci przez to jak przez gąbkę i zostanie takie błoto...zanęta sprawdzona kilkukrotnie nad wodą i wchodziły leszcze karasie wszystko powyżej 30 cm może i wyniki rewelecyjny nie jest ale na wodzie PZW gdzie jest dużo "podsiadaczy" to najtańsze rozwiązanie kulki i pellety zostawiam na dalsze wyjazdy z racji tego że stawy mam pod nosem (dosłownie) i na rybkach jestem często bardziej opłacalne dla mnie było kupno paszy dla kurczaczków :) dodaję jakiś booster dla zapachu bo pasza sama w sobie pachnie...hmmm... takimi ziarnami nie ma określonego zapachu ostatnio dodawałem syrop do herbaty efekty takie same jak bo boosterach markowych :) pozdrawiam i połamania

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum