Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Videotronic XRC
Autor Wiadomość
Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-23, 16:38   Videotronic XRC

Jest tak wiele opinii o sygnałkach XRC, że można się pogubić. Co prawda wielu użytkowników chwali za wodoszczelność, bezawaryjność, energooszczędność no i za wieczystą gwarancję. Są też i tacy, którzy wypowiadają się w sposób negatywny - problemy z centralką, czasem głupieją w deszczu. Na pytanie - co kupić - większość jest odpowiedzi - "w tej cenie - najlepszy wybór".
Niemnie jednak, czy rzeczywiście warto wydać około 1000zł. za komplet sygnałków z centralką??? Czy faktycznie są aż tak dobre ??? Czy gwarancja jest bezwarunkowa ??? Dlaczego wielu karpiarzy mimo wszystko rozstaje się z nimi ???

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-23, 17:12   

Witam
Osobiście nie miałem nigdy tych sygnalizatorów. Ale kilku moich znajomych je ma. Jedni są zadowoleni, ale widziałem też jak się psują. Znajomy w ciągu jednego sezonu 2 razy reklamował te zestawy padały sygnały i centralka. Dla mnie dużą wadą jest to, że przy jednym piknięciu sygnalizatora centralka odzywa się kilkukrotnie. Np. w nocy słyszymy branie na centralce, a to tylko mała obcierka. Może to być bardzo mylące i denerwujące. To tyle z mojej strony co zaobserwowałem na temat tych sygnalizatorów. Wybór należy do Ciebie:)
pozdrawiam
Przemek

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-23, 17:28   

Radek napisał/a:
problemy z centralką

Nie miałem żadnych :roll: Posiadam CX2
Radek napisał/a:
czasem głupieją w deszczu.

W sezonie 2010 lało często i też nic się z nimi nie działo ;) w przeciwieństwie do TB,dostały trochę wody i było po łowieniu :?
Radek napisał/a:
Dlaczego wielu karpiarzy mimo wszystko rozstaje się z nimi

Koledze nie podobał się ich dzwięk i je sprzedał.
Radek napisał/a:
czy rzeczywiście warto wydać około 1000zł

Ja myślę że warto,chociaż długo się zastanawiałem nad ich kupnem.
W tej cenie powinny być trzy szt. lub dwie za np. 750zł i było by OK ;)

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2011-01-23, 17:35   

To są chyba najbardziej popularne sygnały, które można spotkać nad wodą, a więc zawsze może się zdarzyć jakaś awaria. Nawet najdroższe Foxy i Delkimy ulegają awarii. Zawsze przy zakupie sprzętu warto dowiedzieć się o gwarancję. Z Videotronikiem nie ma problemu, a więc to duży plus przy ewentualnej awarii.
pozdrawiam
Przemek

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-01-23, 21:09   

Jak już PrzemekBździuch napisał, chyba jedyną wadą tych sygnalizatorów jest centralka. Może to być bardzo denerwujące, gdy coś otrze się o żyłkę w nocy, a centralka zaczyna nam się "drzeć".Cena, opcje jakie oferuje,gwarancja oraz mała awaryjność to tylko niektóre zalety XRC.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-01-24, 00:34   

Dzięki za szybki odzew :)

slowik - jesteś w grupie, zresztą niemałej, którzy trafili na dobre egzemplarze. Natomiast byłem uczestnikiem zasiadki, gdzie jeden z przyjaciół również miał taki zestaw 2xcr+CX2 i podczas ulewy niestety zamokły. Faktem jest, że po rozłożeniu i wysuszeniu wszystko wróciło do normy, a ulewa - było to raczej oberwanie chmury - na wodzie fala, namioty fruwały i woda lała się z nieba pełnymi wiadrami.
Właściwie do xrc przekonują mnie jedynie dwie rzeczy o których wspominacie - polski producent i wieczysta gwarancja, no bo niestety - każdy produkt, w szczególności elektronika, w połączeniu z niekorzystnymi warunkami pogodowymi ma prawo paść. Gdyby był jakiś zamiennik z podobnymi warunkami ...

Słowik - gdzie widziałeś 2xrc+CX2 za 750zł - bo w tej cenie są, ale z centralką CV1??

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-01-24, 10:05   

Radek napisał/a:
gdzie widziałeś 2xrc+CX2 za 750zł

Napisałem że tyle powinny kosztować,a nie że je widziałem ;)

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-02-08, 17:54   

Mam te sygnalizatory od 3 sezonów. Do teju pory mnie nie zawiodły, choć w tamtym sezonie 2 krotnie trafiłem na deszcz przez całą noc. Lała się z nich woda i nic im nie dolegało. Faktycznie centralka odzywa się kilkakrotnie choć sygnalizator piknął tylko raz. Trzeba także uważać żeby kolega z sąsiedniego stanowiska nie miał tych sygnalizatorów bo brania będą sygnalizowane na centralce u ciebie i u niego i nikt nie będzie wiedział komu bierze. ;)

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-02-08, 18:05   

To, że sygnałki działają w tym samym momencie, wcale nie oznacza, że inaczej być nie może, trzeba je tylko przeprogramować. Przynajmniej tak jest we wszystkich z jakimi się spotkałem.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2011-02-08, 21:09   

Cypisek, czy możesz mi przybliżyć szczegóły o tym przeprogramowaniu centralki? Ciekaw jestem do kogo trzeba się zgłosić z takim problemem.

Cypisek 
Cyprian Gutkowski

Wysłany: 2011-02-08, 21:33   

Sam nigdy tego nie robiłem ale w każdym sklepie mi mówili żeby zadzwonić do nich to telefonicznie powiedzą jak w danym modelu się to robi. Tu jest opis jak to robić w jakichś sygnałkach, w każdym może to być gdzie indziej ale robi to się igłą np do kulek:
W tym celu na centralce odnajdujemy mały otwór z opisem (learn) wkładamy w otwór coś cienkiego np. igła, szpilka itp. naciskamy ukryty przycisk – (zapali nam się wówczas czerwona dioda kontrolna) następnie kręcimy rolką, po której przesuwa się żyłka tak długo aż czerwona dioda na centralce zacznie migać (oznacza to, że centralka została zaprogramowana) dioda miga ok. 3 sekund.

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-02-09, 00:35   

Skoro kolega amur2511 używa tego sprzętu od kilku sezonów, nie podejrzewam więc, że nie wiedziałby o możliwości programowania.
Co prawda fizyka kryje przede mną sporo tajemnic i narażę się osobom znającym zjawiska fizyczne dogłębnie, ale... - czy powyższa sytuacja, nie odnosi się raczej do tego, że występuje nakładanie się fal radiowych, z uwagi na pracę kilku urządzeń (nadajników i odbiorników) na tej samej częstotliwości ???

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-02-09, 01:04   

Właśnie fale różnych urządzeń wchodzą na siebie bo nadają na tych samych częstotliwościach. A po akcji jaka podał cypisek zmieniamy częstotliwość dwóch swoich urządzeń (sygnalizatora i centralki)

Dodam jeszcze że są sygnalizatory z centralkami które w miejscu gdzie wkłada się baterię,mają kilka takich guziczków przesuwnych ,które są ponumerowane. Takie suwaki są w centralkach jak i sygnalizatorach,suwaki są ustawione w różnych kombinacjach.By zmienić częstotliwość ,wystarczy przestawić te suwaczki w inną kolejność ,Mianowicie w centralce i w sygnalizatorze musza być ustawione w takiej samej kolejności.

amur2511 
Krzysiek

Wysłany: 2011-02-09, 16:50   

aby zaprogramować centralkę należy wcisnąć guzik i pokręcić rolką w sygnalizatorze. Więc o jakich przełącznikach mówicie. Mam komplet wraz z instrukcją i nic tam nie pisze a po za tym jestem po kierunku telekomunikacja.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2011-02-09, 19:16   

Niektóre komplety mają takie przełączniki. Którymi można zmienić falę.

kakolgda 
Maciej Kąkolewski

Wysłany: 2011-10-07, 12:34   

Witam,

Odświeżę trochę temat, jest już prawie po sezonie więc posiadacze w/w sygnalizatorów mieli wiele okazji to ich sprawdzenia.

Proszę o jakieś świeże informację może ktoś je reklamował (jak przebiegała taka reklamacja?)

Na nowy sezon zastanawiam się nad zakupem 3+1 lub 4+1 z centralką CX2.

Radek, co w końcu kupiłeś ?

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-10-07, 12:52   

Cóż, posiadam te sygnałki, ale wersję ze starszą centralką - CV1.
Reklamować nie musiałem (przypominam, że sprzęt posiada dożywotnią gwarancję), a sprawowały się wyśmienicie podczas zasiadek.
Jedyne do czego mogę się doczepić, to sama centralka, która na jedno piknięcie sygnalizatora, popiskuje kilka razy oraz zasięg. O ile zasięg w terenie "czystym" to spokojnie 100 metrów, o tyle miejsca zadrzewione, przeszkody itp stanowią problem.
Dzwoniłem do producenta z pytaniem czy da się "coś z tym zrobić". Poproszono mnie o telefon w styczniu, ponieważ pracują właśnie nad nowym układem, który te problemy ma wyeliminować.

Reasumując, do wad się przyzwyczaiłem i nie zamieniłbym się na żadne inne sygnałki.

kakolgda 
Maciej Kąkolewski

Wysłany: 2011-10-07, 12:59   

Czyli może w styczniu wyjdzie nowy model centralki albo nawet i sygnalizatorów.

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2011-10-07, 13:27   

kakolgda napisał/a:
Odświeżę trochę temat, jest już prawie po sezonie więc posiadacze w/w sygnalizatorów mieli wiele okazji to ich sprawdzenia.

Dwa sezony używania za mną. Mimo wielu deszczowych dni zero jakichkolwiek problemów.

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-10-07, 13:30   

wolson napisał/a:
Cóż, posiadam te sygnałki, ale wersję ze starszą centralką - CV1.
Reklamować nie musiałem (przypominam, że sprzęt posiada dożywotnią gwarancję), a sprawowały się wyśmienicie podczas zasiadek.
Jedyne do czego mogę się doczepić, to sama centralka, która na jedno piknięcie sygnalizatora, popiskuje kilka razy oraz zasięg. O ile zasięg w terenie "czystym" to spokojnie 100 metrów, o tyle miejsca zadrzewione, przeszkody itp stanowią problem.
Dzwoniłem do producenta z pytaniem czy da się "coś z tym zrobić". Poproszono mnie o telefon w styczniu, ponieważ pracują właśnie nad nowym układem, który te problemy ma wyeliminować.

Reasumując, do wad się przyzwyczaiłem i nie zamieniłbym się na żadne inne sygnałki.

Podepnę się, za pozwoleniem, do Twojej wypowiedzi bo w całości odzwierciedla to co mogę o tych sygnałach powiedzieć, a posiadam je także z centralką CV1.

kakolgda 
Maciej Kąkolewski

Wysłany: 2011-10-07, 14:01   

A kupowaliście nowe zestawy ? Co myślicie o używkach ? Jak mają wieczystą gwarancję to nie powinno być problemu. Widziałem w ogóle w archiwum allegro, że komuś udało się kupić zestaw 3+1 z nową centralką za 800 zł Mega okazja mu się trafiła :)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-10-07, 14:35   

kakolgda napisał/a:
A kupowaliście nowe zestawy ? Co myślicie o używkach ? Jak mają wieczystą gwarancję to nie powinno być problemu. Widziałem w ogóle w archiwum allegro, że komuś udało się kupić zestaw 3+1 z nową centralką za 800 zł Mega okazja mu się trafiła :)

Ja kupiłem 5 lat temu komplet 2+1 następnie dokupiłem jeszcze jedną sztukę. Raz wymieniałem sztukę na gwarancji ponieważ strzeliło mocowanie śruby i tu zauważyłem, że często może się to zdarzać.

kakolgda 
Maciej Kąkolewski

Wysłany: 2011-10-07, 14:53   

A jak myślicie czy jest sen dokładać do zestawu 4+1 ? Czy 4 centralka będzie kiedykolwiek użyta nad wodą ? Jakie są wasze opinie i spostrzeżenia? Różnica w cenie to 220 zł zawsze za to można coś innego zakupić.

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2011-10-07, 16:02   

Myślę, że zestaw 3+1 jest najbardziej optymalny, taki posiadam(3xXRC+CX2). Co do samego kompletu zero problemów z działaniem (używam 2 sezon). Jak dla mnie jedyna wada to dźwięk, a dokładnie jego brzmienie, ale idzie się przyzwyczaić.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-10-07, 19:59   

Moje komplety zaliczyły około 200 zasiadek i złego słowa nie powiem,wszystko działa bez zarzutów ;)
Polecam ;)

kakolgda 
Maciej Kąkolewski

Wysłany: 2011-10-08, 20:56   

Dzięki za pomoc. W poniedziałek jadę po zestaw 3+1 mam nadzieję, że też mi tak dobrze będzie służył jak wam :)

szuszel 

Wysłany: 2011-10-17, 09:42   

Sam mam te sygnalizatory nic się mi od 2 lat nie zepsuło ale jest jeden minus częste zmiany baterii ;)

Radek 
Radosław Maślankowski

Wysłany: 2011-10-17, 23:12   

Sorry, że dopiero teraz odpowiedź :oops:
kakolgda napisał/a:
Radek, co w końcu kupiłeś ?
po przemyśleniu wielu za i przeciw wybór padł na Askon Xtreme Kit

Wasyl 
Damian Wasielewski

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 2011-11-28, 00:11   

Videotroniki mam od ładnych paru lat,z przerwami..Miałem nie dawno jakieś Jaxon na chwilę.Nie ma mocnych na Videotroniki. W tym roku jak Bóg da to łyknę do nich centralkę Fox-a.

nanus 
Wojciech Łęgocki

Zaproszone osoby: 8
Wysłany: 2011-11-28, 07:21   

Witam
Koledzy jeśli mówimy o videotroniku to od siebie dodam że posiadam jakiś tam podstawowy model sygnalizatora kupiony z 10 lat temu używany był do federów, nie raz czy dwa wpadł mi do wody i zmoczył go deszcz i dalej działa bez zarzutu.Jeżeli dzisiaj firma vidotronik robi taki niezawodny sprzęt to warto w to inwestować , mój stary sygnalizator naprawdę nie jedno przeszedł i działa jak pierwszego dnia .

white 

Wysłany: 2011-11-29, 20:30   

Ja też posiadam 3xXRC+CX2 . Bez żadnych problemów . Jedynie co mnie dręczy , to dzwięk sygnalizatorów . Piskilwe i to bardzo . :)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-12, 13:34   

Ze względu na to, że używam Videotroniców XRC od kilku już dobrych sezonów, zakupiłem komplet z jedyną, dostępną wtedy, centralką CV1. Moje pytanie dotyczy tego, czy możliwa jest współpraca Videotroniców XRC z inną, o lepszym zasięgu, centralką innej marki? Czy któryś z Kolegów to sprawdzał lub tak użytkuje :?:

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-12, 13:40   

Rumun, wstrzymaj się do końca stycznia.
Ja w listopadzie dzwoniłem do Videotronica w takiej samej sprawie. Ponoć "pracują" nad nowym systemem i będzie możliwość wysłania im tej centralki w celu zwiększenia zasięgu za "ponoć śmieszne pieniądze".

Ja osobiście czekam :)

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-12, 13:43   

wolson napisał/a:
Ja osobiście czekam :)

Bardzo dzięki. Rada dobra więc także się wstrzymam.
Byłem ciekaw bo sygnałów jak na razie nie mam zamiaru sprzedawać.... no chyba że diabeł sprawi okazję na coś innego.

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-12, 13:45   

Rumun, możesz zmienić samą centralkę na CX2. Ona ma trochę lepszy zasięg. Tylko czy warto wydawać te 450 pln?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-12, 13:49   

wolson napisał/a:
Tylko czy warto wydawać te 450 pln?

To sobie grubo policzyli :idea: Nie wiedziałem :/ Jeszce raz dziękuję Wolsonie. Za to pewnie da się kupić używanego Foxa czy innego Delkima.

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-12, 13:53   

Poniżej masz linka do takiej centralki:

Centralka CX2

Najtaniej znalazłem za 399 pln w Trotce.

Oczywiście to ceny za nową centralkę. Być może używkę można gdzieś wyrwać taniej.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2011-12-12, 13:56   

Rumun, a CV1 ma także powiadomienie kilkoma sygnałami jak CX2?

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2011-12-12, 13:57   

wolson napisał/a:
Poniżej masz linka do takiej centralki:

Centralka CX2

Najtaniej znalazłem za 399 pln w Trotce.

Oczywiście to ceny za nową centralkę. Być może używkę można gdzieś wyrwać taniej.

Na serio, to ja faktycznie się wstrzymam, bo do robienia głupot i pomyłek nie mam skłonności lub robię je tylko raz i wyciągam wnioski :idea:
Na wesoło, ostatnia poważna pomyłka to moja pierwsza żona :mrgreen:

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-12, 14:02   

Rumun napisał/a:
Na wesoło, ostatnia poważna pomyłka to moja pierwsza żona :mrgreen:

Znam to z autopsji ... :mrgreen:
slowik napisał/a:
Rumun, a CV1 ma także powiadomienie kilkoma sygnałami jak CX2?

Odpowiem za Rumuna - tak, jeden pik sygnalizatora to kilka piknięć centralki.

Odpowiedz do tematu