Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dip czosnkowy
Autor Wiadomość
JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2012-02-07, 16:34   Dip czosnkowy

Cześć
No ten czosnek :oops: i zdrowy i ryby go lubią.
Jak nie jest to tajemnica to jak robicie ten dip czosnkowy.
Bo ja to sobie umyśliłem że:
główkę czosnku obiorę ( np może z dwie ). Ząbki drobno posiekam nożem. Przełożę do jakiegoś słoiczka i zasypię to cukrem. Odstawię gdzieś w ciemne miejsce. Poczekam aż puści soki i kupię 0,5l spirytu. Tak ze 100ml dam do tego dipu a resztą może sam się zadipuję ;)
Co myślicie o tym ostatnim zdaniu ?
JK

Kasia i Bogdan 
Kasia i Bogdan Wareluk

Wysłany: 2012-02-07, 16:38   

Janusz , jeżeli mogę doradzić, to ząbki czosnku lepiej przeciśnij przez praskę, odda więcej soku, a co do ostatniego zdania............... no cóż będziesz bardzo zadipowany

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-02-07, 16:39   

JKarp napisał/a:
a resztą może sam się zadipuję

Tu się zgadzam w 100% ;)
JKarp napisał/a:
Przełożę do jakiegoś słoiczka i zasypię to cukrem

Czyli będzie podobnie jak z robieniem syropu z cebuli :roll:

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-02-07, 16:44   

Robienie kulek, past pelletowych itp. rozumiem, ale dipy? :shock: :mrgreen:
Mówiąc szczerze to nigdy nawet przez myśl mi to nie przeszło. ;)
Co do Dipu czosnkowego to uważam na tą chwilę iż Monster Paradise z Imperial Baits nie ma sobie równych. Używam tego dipka wczesną wiosną oraz późną jesienią. Jest tak intensywny, że gdy go wącham to natychmiast zaczynam kichać i prychać... :P

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-02-07, 16:48   

Przemo napisał/a:
ale dipy?

Przemek,a może by należało wypróbować?
To żaden koszt,dwie główki czosnku trochę cukru,no i wspomniany przez Jarka spiryt :mrgreen:
Ja tam spróbuje na wiosnę zadipować kilka kulek w ten sposób na wiosnę ;)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-02-07, 16:58   

Przemo napisał/a:
Co do Dipu czosnkowego to uważam na tą chwilę iż Monster Paradise z Imperial Baits nie ma sobie równych.

Przyznam szczerze że nie wiedziałem że IB ma dip czosnkowy :oops:

Nowicjusz256 

Wysłany: 2012-02-07, 17:04   

Janusz dip czosnkowy na spirytusie to nic innego jak nalewka czosnkowa. Cała masa przepisów w necie pod hasłem: nalewka czosnkowa. Swoją drogą sprawdzony lek na przeziębienie. Mi właśnie od tego przeznaczenia została kapka na dnie w słoiczku i stąd eksperymenty z kulaskami. Tylko z doświadczenia podpowiem nie mocz za długo kulek w tym specyfiku bo stają się kruche.

[ Dodano: 2012-02-07, 17:06 ]
I nie musisz dodawać cukru.... moja propozycja nie zalewaj od razu czystym spirytem tylko najpierw odrobiną wódki. Spirytus ma to do siebie że ścina. Galaretka może się zrobić.

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2012-02-07, 17:08   

Cześć
Przemek ja co prawda dipu nie mam ale kulaski i owszem.
Mam za to dip Crem ;)
Ale do rzeczy. Kulki IB Monter Paradise są tak pieruńsko słodkie jak rzadko które.
A walą tym czosnkiem jak ... no właśnie jak dobry boczuś...
To naprawdę dobry zapach bo jesienią misiom smakowało jak karabin był no tego znaczy utylizowany ups rozbrajany :oops:
JK

[ Dodano: 2012-02-07, 17:14 ]
Witaj
Dzięki za podpowiedzi. A ta galaretka to całkiem też dobry pomysł.
JK

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-02-07, 21:22   

Czekam na efekty. Niestety mój dip cynamonowo-waniliowy poleciał dzisiaj do śmieci, ściął się za bardzo i można było go gnieść jak plasteline. Do tego w ogóle nie kleił sie do kulki ale kto nie ryzykuje ten nie.. :lol: Jakby ktoś miał przepis na coś ciekawego to chętnie poczytam. Pozdrawiam.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2012-02-07, 22:38   

Mogę podzielić się przepisem na inny dip. W tamtym roku robiłem dip z dzikiej róży na liny. Poszedłem do parku i zrywałem z kumplem płatki róż, wszystko było miło, aż pewna osoba nie zapytała czemu je dewastujemy, ale grzecznie odpowiedziałem " na Boże ciało " i był spokój. Każdy dip, aromat robi się podobnie. Akurat z róży ważne aby odcinać białe końcówki, bo są gorzkie, ale zabawa straszna. Płatki miażdży się, daje cukru, zalewa ciepłą wodą i w butelkę (plastikową, bo szklaną rozsadzi) i zostawia na jakiś czas.
Po miesiącu odkręciłem i piękny zapach różany, rybkom też smakowało :)

pozdro
Ostatnio zmieniony przez cebul 2012-02-07, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-02-08, 07:12   

Jak z gęstością takiego dipu? Napisz coś więcej. Płatków upchałeś cała butelkę (np. 0,5l) czy połowe i reszte cukier.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2012-02-08, 10:01   

Szczerzę robiłem to na oko. Płatków napychałem, jak najwięcej do słoika litrowego. Na pewno płatków było równo z wieczkiem i trochę dopychałem, ale dokładnie ile to Ci nie powiem. Potem je miażdżyłem, zalewałem gorącą wodą, do ostygnięcia i do butelki na zakrętkę. Z gęstością u mnie było średnio - nie była to woda, ale też nie gęsta mieszanina. Kolega dodawał więcej cukru i mu wychodziła o wiele gęstsza ciecz. Ja tym dipem zalewałem pęczak, łubin i fajnie to pachniało.
Co ważne, po nalaniu do butelek, trzeba ją zgnieść, aby powietrza nie było, gdyż wydzielający CO2 musi mieć miejsce dla siebie :)

pozdro

szuszel 

Wysłany: 2012-02-08, 12:58   

Jak chcecie dobry dip czoskowy napiszcie do Marcina z fish fooda to wam zrobi dla mnie w zeszłym roku zrobił i się sprawdził ;) jak się nie mylę to keen karp ma dip i flavor czosnek...

adrian1231989 
Adrian Okła

Wysłany: 2012-02-12, 19:42   

Ja bym poekspermentował z czosnkiem w proszku np. Kamisa albo...? Uwaga... czosnkiem w płynie! Widziałem coś takiego ostatnio na allegro olej czosnkowy czy jakoś tak.

ocznik 
Michal Kucharski

Wysłany: 2012-02-12, 20:21   

Czosnek w proszku Kamisa jest słaby, po przerobieniu na cokolwiek daje mało aromatu moim zdaniem. Nie ma to jak normalny czosnek.
Ja próbowałem zrobić taki dip jesienią z wykorzystaniem oleju i spirytusu, jednak konsystencja nie wyszła zbyt ciekawa do moczenia kulek, jednak w wodzie o temperaturze 10 stopni - test w wiaderku rozchodziło się bardzo ładnie.

Dodatkowo zrobiłem dip pieprzowy, taki mega ostry. Zrobiłem go przy okazji robienia nalewki zwanej "pieprzówka" (bardziej spirytus z pieprzem niż nalewka). Niestety nie przetestowałem bo córka łaskawa była wylać skutecznie. Jednak powiem tak... powinien działać bo w kuchni przez tydzień kręciło w nosie nawet po wytarciu tego dipu na mokro z 10 razy.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-02-13, 12:13   

Mógłbyś napisać coś więcej o tym pieprzowym? Co do czosnku to granulowany według mnie nie nadaje się w ogóle. Ma on za słaby aromat.

ocznik 
Michal Kucharski

Wysłany: 2012-02-13, 18:45   

Kupiłem dwie torebki po 100 gr pieprzu, chyba w Lidlu albo Auchan.
Pieprz wrzuciłem do czegoś na kształt rondla i bez dodatków został podsmażony. Następnie zagotowany w 1 litrze wody. Lekko przegotowany. Po odstaniu woda z wywarem poszła na pieprzówkę. W garnku zostaje szlam z pieprzu - cholerstwo było naprawdę ostre. Miało już prawie samo w sobie konsystencję dipu. Wyszło tego jakieś 100-150 ml. Podzieliłem na 2 części - jedna zalana mieszanką oleju kukurydzianego oraz rybnego. Drugi olej z alkoholem. Zostało podgrzane do wymieszania, zarzucone mała ilością słodzika/cukru. Druga część dostała trochę mąki ziemniaczanej do zagęszczenia i przegotowana.
Jak już prawie wystygło poszło na ostygnięcie. Testów się nie doczekało w wodzie bo wylądowało na podłodze jak dziecko brało kartki do rysowania. Na pewno powtórzę produkcję chociażby przy kolejnej produkcji.

Mam zamiar zrobić dip z chili i ostrej papryczki jalapenos (czy jakoś tak) ale muszę skombinować jedną maszynę. Mianowicie chce przepuścić te papryczki przez sokowirówkę co wyciśnie trochę soków a resztę sproszkuje, będzie do suszenia jako aromat do kulek. Co wy na to?

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2012-02-13, 18:56   

ocznik napisał/a:
Mam zamiar zrobić dip z chili i ostrej papryczki jalapenos (czy jakoś tak) ale muszę skombinować jedną maszynę. Mianowicie chce przepuścić te papryczki przez sokowirówkę co wyciśnie trochę soków a resztę sproszkuje, będzie do suszenia jako aromat do kulek. Co wy na to?

Proponuje podsuszyć niż dać przez sokowirówkę, straci trochę moc a i wcale się nie zdziwię jak sam się poparzysz wiec uważaj. Ja za każdym razem jak mam do czynienia ze świeża (osobiście wole mocniejsze od jalepenos) to i tak się poparzę :D mimo iż uważam

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-04, 21:40   

A z tym dipem czosnkowym to w końcu co dodać do niego ?? Ile materiału z każdego produktu i dajcie mi jakąś licencję żeby mama wiedziała że to na dip na ryby ;)

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-04, 21:46   Re: Dip czosnkowy

JKarp napisał/a:
Cześć
Bo ja to sobie umyśliłem że:
główkę czosnku obiorę ( np może z dwie ). Ząbki drobno posiekam nożem. Przełożę do jakiegoś słoiczka i zasypię to cukrem. Odstawię gdzieś w ciemne miejsce. Poczekam aż puści soki i kupię 0,5l spirytu. Tak ze 100ml dam do tego dipu JK

Oskar czytaj dokładnie :mrgreen:

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-04, 22:00   

To znaczy że ten przepis z cukrem jest dobry ??
Jeżeli tak to jutro zabieram się do roboty :twisted:

[ Dodano: 2012-03-04, 22:03 ]
No dobrze , ale ile mam dodać cukru na te dwa ząbki czosnku ?

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-04, 22:14   

Nie dwa ząbki, a dwie główki czosnku. A z tym cukrem to tyle, by zasypać :D

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-11, 14:45   

Do jakich kulek go stosujecie ?? Bardziej coś słodkiego czy śmierdzącego czy na przykład Scopex dobry byłby żeby tym dipem go dopalić ??

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-11, 15:40   

Jest to dip na wiosnę, więc kulki dopalaj te, na które chcesz łowić wiosną. Ja mam zamiar wszystkie dopalić :P

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-11, 16:27   

wolus, no tak , ale ja jeszcze kulek nie kupiłem , zamawiam dopiero w tym tygodniu , i jakie kulki NAJLEPIEJ współpracują z tym dipem ?

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-11, 16:30   

A w tej sprawie to będę mógł pomóc przed następną wiosną :P W tym roku testy, za rok porady ;)

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-03-11, 16:31   

Oskar poczytaj dobrze forum.Wiele było pisane na temat dobierania kulek,dipów.I nie ma na to reguły :) Twoje pytanie jest w stylu ,jaka herbata najlepiej współpracuje z cukrem :)
Nie ma reguły mieszania smaków,zapachów.Musisz tak kombinować aby rybką się kombinacja podobała.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-11, 16:31   

OK. to się zdaję na swoje 2 sezonowe doświadczenie :P . Nie wiem co zasilę ale coś na pewno , spróbuje Scopex i Halibut :)

Zbyniu86 
Zbigniew Romanowski

Wysłany: 2012-03-12, 20:04   

JemOgórki napisał/a:
Scopex dobry byłby żeby tym dipem go dopalić ??

Karel Nikl ma zapach scopex-czosnek ( jak dla mnie bardzo fajny zapach) także myślę,że możesz spróbować :)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-13, 15:57   

Dziwne , mój czosnek zrobił się zielony , siedzi w dość chłodnym miejscu no i przede wszystkim ciemno tam jest. To jest jakiś poważny problem czy normalne ?? I ile ma siedzieć ten czosnek w tym cukrze ? Tylko nie mówcie aż się rozpuści cukier , ile ma siedzieć zanim zaleje to spirolem ?

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-13, 15:59   

JemOgórki napisał/a:
Tylko nie mówcie aż się rozpuści cukier

No to nie powiem :P

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-13, 16:03   

wolus, Spoko :) , ale czy też miałeś taki przypadek. Mama mi doradziła żebym wziął to do jasnego pomieszczenia , ale jakoś do tego nie jestem przekonany , co o tym myślicie ?

JKarp 
Janusz Kozłowski

Wysłany: 2012-03-13, 17:08   

Cześć
Oskar a ten czosnek to rozgniotłeś czy całe ząbki tym cukrem zasypałeś?
Twoja Mama ma rację - postaw to naczynko w miejscu słonecznym i ciepłym. Przy dobrych układach cukier powinien się rozpuścić. Co prawda zależy ile go dałeś nie jest bez znaczenia.
Janusz JKarp

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-13, 17:26   

JKarp, rozdrobniłem w siekaczu włożyłem do słoika i zasypałem 10 łyżeczkami cukru.

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-13, 20:27   

JemOgórki, moja produkcja opóźniła się delikatnie i jutro robię. Wystaw na słoneczko i informuj nas o dalszych losach dipu.
A co do mojego to zaleję napierw wódką (a nie cukrem) i później spiryt ;)
Pozdr.

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-13, 20:29   

wolus, będzie relacja live :) . Jutro powiem co i jak o moim dipku. Jedynie co mogę powiedzieć (na razie) to śmierdzi nieziemsko .

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-13, 20:32   

JemOgórki napisał/a:
śmierdzi nieziemsko

To akurat jest jego wielkim plusem :twisted:
A mój opóźnił się, bo czosnku nie miałem w poniedziałek, dziś kupiłem razem z chili i robię jutro ;)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-14, 15:38   

Na razie soku nie widzę , cukier prawie w całości się rozpuścił. Tak jak mówię czosnek jest zielony nie biały ale to prawdopodobnie jest spowodowane że siedział w słoiku razem z cukrem. Ile mam jeszcze czekać zanim zaleje spirolem ??. I czy ten czosnek zalać spirytem czy odcedzić sok od czosnku i zalać ten sok ?? Proszę o odpowiedź i z góry dzięki.
Mizeria
Ostatnio zmieniony przez Ogórek 2012-03-14, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

wolus 
Kamil Wolek

Wysłany: 2012-03-14, 16:28   

Tak jak jest zalej i będzie git :D Tylko poczekaj jeszcze z 2,3 tygodnie. To rada mojego dziadka, który robi sobie taki "syrop" :mrgreen:

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-03-14, 16:34   

wolus, OK dziękuję. A to nie spleśnieje w środku ??

Odpowiedz do tematu