Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2012-02-04, 11:40
Plecionki przyponowe
Autor Wiadomość
dap 
Przemysław Malanowski

Wysłany: 2012-02-04, 09:38   Plecionki przyponowe

Używał ktoś może plecionek przyponowych Pelzera Plecionki przyponowe zastanawiam sie nad zakupem i nie wiem czy warto :?: :?: :?:

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2012-02-04, 10:28   

dap, napisz o jakie plecionki chodzi bo jest tego sporo :) .

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2012-02-04, 11:22   

Potrzebuje rady.Mianowicie szukam plecionki przyponowej 20lb lub 25lb tak za kwotę ok 30zł.. Najlepiej jakby była w otulinie bo chodzi o uniwersalność.. Wiem ze cudu się nie mogę spodziewać ale mam nadzieje ze coś polecicie z Sufixa,TB,lub innej firmy..Pozdrawiam

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-04, 11:29   

qbalub, ja ze swojej strony mogę polecić Ci plecionkę Kryston Snake-Bite Gold.
Niestety jest ona dużo droższa niż 30 pln.
Tańszych, a w zasadzie innych plecionek w otulinie nie używałem, bo nie miałem takiej potrzeby. Kryston spełnił w 100% moje oczekiwania. Jest mocny, otulinę można łatwo ściągnąć, nad parą idealnie przypon można wyprostować, podczas rzutów nic się nie plącze.

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2012-02-04, 11:48   

No tak, tyle że ona kosztuje coś ok 60zł...To za te pieniądze mam plecionkę w otulinie i bez niej..właśnie bardziej mi chodzi o te co kosztują ok 30zł..;)
Pozdro

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-04, 11:52   

qbalub, to może coś z TB z serii Carp Hunter. Tylko musisz pamiętać, że to najniższa półka jakościowa.

Pleban 
Adam Nowacki

Wysłany: 2012-02-04, 11:53   

Tb bym ci odradzał w otulinie bo posiadam ową i nie używam praktycznie. Po sciągnięciu otuliny plecionka sie "rozplątuje". A co do sufixa to przyłączam sie do pytania bo zamierzam coś kupić w otulinie.

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2012-02-04, 11:54   

qbalub, 20 metrów plecionki starczy na kilka sezonów. Więc koszt jednorazowy jest niby wysoki, ale na długo starczy. Z tańszych plecionek polecam Sufix Camo Skin lub Heavy Skin.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-02-04, 11:55   

Sufix ma w ofercie zadowalające produkty, np. Camo Skin...

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2012-02-04, 12:06   

Dzięki wielkie:) To zdecydowałem się nad plecionką Sufix Camo Skun:) Jeszcze raz dzięki! A bardziej uniwersalnym kolorem będzie brąz czy zieleń?! Pozdrawiam

PrzemekBździuch 
sklep-karpiowy.pl

Wysłany: 2012-02-04, 12:09   

Co do koloru to chyba już Twój wybór :D .

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2012-02-04, 12:10   

W sklepie Rockworld jest teraz promocja na plecionki Sufix.

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2012-02-04, 12:49   

Posiadam wszystkie dostępne plecionki z Sufixa w otulinie i moim zdaniem Camo skin jest jedną z najgorszych. Otulina jest strasznie słaba ,przypon przejdzie przez jakieś zielska czy drobne zaczepy i mam praktycznie po otulinie na przyponie.
Z sufixa jedyna plecionka która w otulinie jest bardzo sztywna ,a bez otuliny dość miękka to Sufix Black Silt.

qbalub 
Jakub Pogorzelski

Wysłany: 2012-02-04, 12:55   

No i już mam dylemat:) Wiem ze nie mogę oczekiwać za 30zł mercedesa no ale chodzi mi o jak najlepszy wybór..;) Tylko czy czarny kolor nie będzie odstraszał miśków?? I już sam nie wiem na którą się zdecydować..

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-02-04, 12:56   

DamianHryniewicz napisał/a:
Posiadam wszystkie dostępne plecionki z Sufixa w otulinie i moim zdaniem Camo skin jest jedną z najgorszych. Otulina jest strasznie słaba ,przypon przejdzie przez jakieś zielska czy drobne zaczepy i mam praktycznie po otulinie na przyponie.
Z sufixa jedyna plecionka która w otulinie jest bardzo sztywna ,a bez otuliny dość miękka to Sufix Black Silt.

Tą ostatnią polecam. Sam używam i jestem zadowolony.

[ Dodano: 2012-02-04, 12:58 ]
qbalub napisał/a:
No i już mam dylemat:) Wiem ze nie mogę oczekiwać za 30zł mercedesa no ale chodzi mi o jak najlepszy wybór..;) Tylko czy czarny kolor nie będzie odstraszał miśków?? I już sam nie wiem na którą się zdecydować..

A na jakim dnie będziesz łowił i czy w przejrzystej wodzie?? Wydaję mi się że akurat czarny kolor dobrze się prezentuje prawie na każdym dnie (oprócz jasnego piasku na małej głębokości i w czystej wodzie).

dap 
Przemysław Malanowski

Wysłany: 2012-02-04, 16:04   

PrzemekBździuch napisał/a:
dap, napisz o jakie plecionki chodzi bo jest tego sporo :) .

Dokładnie to chodzi mi o te:
Pelzer Duralink
Pelzer Gentleforce
Pelzer Metamorph Multiplex

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2012-02-04, 20:56   

Chciałbym dopytać o Pro Carp Lead Core. Domyślam się, że nie jest to wysoka półka, ale chciałbym się upewnić o jakość ze względu na cenę.

pozdro

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-04, 20:59   

cebul, mając na uwadze 2 fakty:
1. To Jaxon, więc nie ufałbym za bardzo jakości.
2. Na szpulce jest tylko 5 metrów
to lepiej moim zdaniem byłoby dołożyć te parę groszy więcej i kupić "coś" o długości 10 metrów i innej firmy.

kawon 

Wysłany: 2012-02-04, 21:01   

IMO ten lead core Jaxon jest do niczego.
Lepiej wydać więcej pieniędzy i kupić dobry produkt.
Polecam ten lead core

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2012-02-04, 21:15   

Ten leadcore nie jest taki zły. Sam używam ale mocniejszej wersji - 30lbs.Minus to to że rdzeń szybko pęka i wychodzi przez oplot a sam oplot nie jest mocno pleciony i w łowiskach z twardymi zaczepami może się łatwiej przecierać. Ogólnie to za 8 zł nic lepszego nie dostaniesz ale na trudne łowiska ( zaczepy, małże itp) to lepiej dołożyć i kupić coś wytrzymalszego.

wolson
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-04, 21:19   

Marcin Mazurek napisał/a:
Minus to to że rdzeń szybko pęka i wychodzi przez oplot a sam oplot nie jest mocno pleciony i w łowiskach z twardymi zaczepami może się łatwiej przecierać.

I właśnie to eliminuje ten produkt w moich oczach. Po co stosować leadcore, którego rdzeń pęka, przeciera otulinę z plecionki i naraża nas na zerwanie ryby?

kawon, ja właśnie używam tego leadcoru, który podlinkowałeś. Teraz dodatkowo na próbę zakupiłem takie cudo:
Korda Kable Leadcore
Niestety jeszcze go nie używałem i nie mogę nic na jego temat napisać. Planuję użyć go w marcu.

Marcin Mazurek 
Marcin M

Wysłany: 2012-02-04, 21:27   

Fajnie wygląda ten leadcor Korda. Jedyny minus to cena

adamcarp 
Adam Skrzypek

Wysłany: 2012-02-04, 21:55   

Oj tam, cena nie jest taka zła...:) ten leadcore rzeczywiście ładnie się prezentuje, również poprzeciągam go z miśkami w tym sezonie :D

AeSeF
c3n50r3d

Wysłany: 2012-02-04, 23:22   

Ja ze swojej strony mogę polecić Climaxa, jak dla mnie jest lepszy w plecionkach przyponowych od Sufixa i jeszcze tańszy, to samo z leadcore - jak komuś wyjdzie rdzeń z leadocre climaxa to jest prze-zdolny.

kamael 
Kamil Sosnowski

Wysłany: 2012-02-07, 12:44   

Witam.
Zaczynam kompletować materiały i mam takie pytanka.
1) W jakich okolicznościach lepiej stosować plecionkę w otulinie a kiedy stosujemy zwykłą bez otuliny? Która będzie na początek bardziej uniwersalna?
2) Czy jeśli stosuje plecionkę w otulinie trzeba stosować rurki antysplontaniowe (lub leadcore)? Czy taki zestaw może się plątać?
Z góry dzięki za odpowiedzi :)

wojtek straub 

Wysłany: 2012-02-07, 13:29   

kamael napisał/a:
Witam.
1) W jakich okolicznościach lepiej stosować plecionkę w otulinie a kiedy stosujemy zwykłą bez otuliny? Która będzie na początek bardziej uniwersalna?
2) Czy jeśli stosuje plecionkę w otulinie trzeba stosować rurki antysplontaniowe (lub leadcore)? Czy taki zestaw może się plątać?

Ad.1. Plecionkę w otulinie stosowałem praktycznie w każdych okolicznościach, teraz "zamiennie" połączenie fluorocarbon -miękka plecionka. I taki zestaw "na poczatek" jest chyba najuniwersalniejszy. Pozwoli wykonać zarówno miękkie i sztywne jak i combi...
Ad.2. Leadcore, tudzież rurki "anty" - stosuje się gł. by chronić końcowy odcinek zestawu przed uszkodzeniami, również poprawić jego przyleganie do dna (maskowanie) i najważniejsze - zapobiegają okaleczeniu ryby cienką żyłką/plecionką (naprężona żyłka, nie wspominając o plecionce "goli" karpia ze śluzu, lepiej jak nas Mach III od Gillette :evil: )

Rumun 
Administrator
Krzysztof Caban

Wysłany: 2012-02-07, 14:14   

Z leadcorów, które używam także bardzo fajnie wygląda Jet Fish. Jest stosunkowo cienki zachowując wytrzymałość. Rdzeń trzyma się doskonale w środku, a powłoka zewnętrzna nie strzępi się. Ze względu na małą średnicę zaplatanie możliwe tylko za pomocą specjalnej ku temu igły.

Wielki_B

Wysłany: 2012-02-07, 15:11   

kamael napisał/a:
Witam.

Ad. 1) Plecionka w otulinie to b. dobry materiał na zestawy końcowe, zwłaszcza na początku karpiowania. Łowiąc z rzutu znacznie zmniejsza ryzyko splątania zestawu, bo trzyma przynętę sztywno oddaloną od ciężarka. Na początku nie ma co kombinować z innym materiałami, które de facto odpowiadają właściwościom plecionki w otulinie (np. fuorocarbon i Merlin).
Dobre cechy takiej plecionki? Sztywna, mocna otulina i miękki rdzeń.
Zestaw zbuduj tak, żeby ryba po pochwyceniu przynęty miała jak najmniejsze szanse na pozbycie się haczyka, choćby wyczuła niebezpieczeństwo.
Ja np. z wywózki nie stosuje w ogóle p. w otulinie. 20 cm Novej lub Merlina z kawałkiem plasteliny kilka centów przed hakiem i tyle.

2) Zawsze stosuj albo rurki antysplątaniowe albo leadcore. Chronią zarówno Twoją linkę główną od różności, które może spotkać po drodze, jak i rybę przed "goleniem". Na początek nie ma chyba też sensu się pchać w leadcore. Tradycyjna rurka antysplątaniowa i tyle. Tym bardziej nie pchaj się w jakieś cuda z maskowaniem, bo ryby sobie z tego i tak nic nie robią - nawet jakbyś nad swoim zestawem zamontował maczugę.

cebul 
Michał Cebulak

Wysłany: 2012-03-15, 21:44   

Ktoś używa miękkiej plecionki TB Carp Master? Zakupiłem to coś i strasznie mi się rozchodzi przy obcinaniu i przeplatanie przez oczko przy węźle bez węzła jest a wykonalne..

Doradzicie miękką plecionkę, nierozwarstwiającą się i cieniutką?

pozdro

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-03-15, 21:49   

cebul, ja używam Super Floss SB i jest ok,tylko że kosztuje +50zł :/

Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-03-15, 21:50   

cebul napisał/a:

Polecałbym Krystona Silkworm. Jak to tej pory nie widziałem cieńszej i bardziej miękkiej plecionki przyponowej. :)

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-03-15, 22:05   

cebul napisał/a:

Jet Fish CRAFT. Cieniuteńka, przelewa się przez palce.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-03-15, 23:33   

Mi styka Super Natural, wcześniej używałem j.w. Silkworm'a i Super Nowej - też było dobrze...

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2012-03-16, 12:16   

Wracając do plecionek kupiłem kryston snake bite i jest strasznie miękka( myślałem, że to będzie sztywne i zapobiegało plątaniu się?). Mam do ściągania urządzenie z ace'a i strasznie się strzępi ta plecionka, ściągnąłem tyle ile musiałem a tu same luźne włókna plecionki w żadnym splocie :| to takie miało być :| ? A najlepiej wygląda pętelka z włosa bo nie wiadomo gdzie w te włókna wsadzić stoper :evil: Potrzebuję sztywnej otuliny i miękkiego włókna ale zaplecionego w jakiś sposób... pomóżcie :roll:

wojtek straub 

Wysłany: 2012-03-16, 14:02   

ciciek_cwiklice, bo ze snake'm trza się pobawić ;) Wiążesz pętelkę włosową z otuliną, po czym nad parą grzejesz (mocno) odcinek tuż za nią (takiej długości jak ma być włos). Wiążesz hak (również z otuliną), zakładasz rurkę thermo i znowu przegrzewasz otulinę tuż za rurką (na takim odcinku, jaki ma być miękki). Naprężasz cały przypon i lekko podgrzewasz na parze...
Otulina snake, lekko podgrzana sztywnieje, przegrzana łatwo się zrywa, bez uszkodzenia rdzenia...
Jak ci się nie chce bawić - mantis - otulina sztywniejsza, rdzeń mocno spleciony, choć sztywnjiejszy...

ciciek_cwiklice 
Szymon Witosz

Wysłany: 2012-03-16, 15:26   

Wielkie dzięki kolego, ja chyba z 0,5 metra wywaliłem z nerwów :| ale z tym podgrzewaniem nie miałem zielonego pojęcia, jeszcze raz dzięki ;)

Remkowy
Remek Szelongiewicz

Wysłany: 2014-08-14, 08:43   

Dawno nikt nic nie pisał, potrzebuje plecionki, i teraz pytanie w otulinie czy bez ?
a jakie byscie zaproponowali. skupił bym się na Średniej półce cenowej.

rusnar 
Konrad Rusnarczyk

Wysłany: 2014-08-14, 11:39   

Remkowy, będziesz łowił z rzutu ??

MateuszJanusz 
Mateusz Janusz

Wysłany: 2014-08-14, 11:59   

Wszystko zależy w jakich warunkach będziesz łowić, rzut czy wywózka.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2014-08-14, 12:42   

Kup w otulinie i spokój:) nie musisz kombinować, w wywózce otulina też się sprawdzi.

Odpowiedz do tematu