Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogólnie początki !
Autor Wiadomość
Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-04, 10:23   

Niby dysponujesz gotówka, wiesz praktycznie co musisz kupić a nie chcesz popełnić żadnych błędów. Czeka mnie ciężki okres jeśli chodzi o zakupy ;-)

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2012-02-04, 10:31   

Gilar napisał/a:
nie chcesz popełnić żadnych błędów

Po to jest forum aby nie kupować rzeczy nie potrzebnych,badziewnych,itp...

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2012-02-05, 10:08   

Radek napisał/a:
Gilar - widzę, że jesteś z Elbląga. W Twoim mieście są ludzie, którzy moim zdaniem z chęcią pomogą - ot choćby mrozik czy mariusz605. 8)

Dopiero zobaczyłem ten wątek. Oczywiście służymy pomocą . Bardzo nas tu (w Elblągu)mało więc cieszymy się z nowego kolegi :D .

Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-05, 12:54   

mariusz605 napisał/a:
Dopiero zobaczyłem ten wątek. Oczywiście służymy pomocą . Bardzo nas tu (w Elblągu)mało więc cieszymy się z nowego kolegi .

Świetnie że mogę na Was liczyć, mam nadzieję że jakoś będziemy mogli się spotkać nad wodą, na pewno będzie mi dużo łatwiej ! ;-)

Ogórek 
Oskar Hajduk

Wysłany: 2012-02-16, 16:12   

Mój kumpel mówi mi tak "pierwszy sezon jest najtrudniejszy , ale nie zrażaj się, bo później tylko łowienie karpi :D Ja w pierwszy sezon łowiłem sobie tak aby to się zaprzyjaźnić z wodą , chociaż rybek nie brakowało :) . Według mnie jest najważniejszych kila rzeczy :
Wędka proponuję Daiwa Black Widow , lub Shimano Vengeance Specimen
Kołowrotek proponuję Magic Runner III , lub Magic Runner IV
Podbierak w sklep-karpiowy jest kilka fajnych ofert
Worek Karpiowy - 50-100zł
Podpórka i buzz bary - 60zł sztuka
Sygnalizatory i Swingery - 70zł sztuka
Rzeczy do zestawu końcowego - 100zł
mata oraz płyn do odkażania - podstawowa rzecz dla prawdziwego karpiarza.
Kulasy czy ziarna. bo w końcu na coś musisz łowić :)

mrozik 
Mariusz Mróz

Wysłany: 2012-06-22, 01:33   

Gilar napisał/a:
mariusz605 napisał/a:
Dopiero zobaczyłem ten wątek. Oczywiście służymy pomocą . Bardzo nas tu (w Elblągu)mało więc cieszymy się z nowego kolegi .

Świetnie że mogę na Was liczyć, mam nadzieję że jakoś będziemy mogli się spotkać nad wodą, na pewno będzie mi dużo łatwiej ! ;-)

Ja jestem jeszcze szybszy - dopiero dziś to czytam - oczywiście możesz liczyć na naszą pomoc. :)

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-06-22, 18:26   

Za 1500zł spokojnie się zmieścisz z niezbędnymi rzeczami. Co do sprzętu który mógłbyś kupić to na forum masz masę tematów odnośnie wędzisk i innych akcesoriów, które mogą cię zainteresować.
Chyba najpopularniejsze to:
Wędka: Daiwa Black Widow (wyrwiesz po 150zł sztuka),
Kołowrotek: Spro Long Cast 460 (chyba są po 180zł sztuka-dobre i tanie, polecam),
Sygnałki: Coś z Videotronic'a znajdziesz, tanie i polecane sygnałki,
Mata: Jakąś przyzwoitą kupisz już za ok. 100zł, np. mata TB na zamek,
Akcesoria: Wszystkie torby i akcesoria możesz kupić sobie z TandemBaits'a, bardzo dobre plecionki, haki i inne potrzebne rzeczy - polecam,
Parasol: Powiedzmy, że np. Anaconda Nubrolly - polecany dobry parasol (na 1 dniowe zasiadki będzie ok),
Fotel/Łóżko: Nie koniecznie musisz je na początku kupować, mi np. wystarcza zwykły leżak na 1 dniowe zasiadki, możesz coś poszukać z elektrostatyka,
Podbierak: Cormoran De Luxe XL - B. dobry podbierak, polecany przez forumowiczów.
Przynęty/Zanęty/ Itp.: To już musisz sobie poczytać na forum sprawdzone kulasy i pellety itp., chociaż nie koniecznie jak kupisz najbardziej polecane kulki będziesz miał na nie odjazdy, każda woda jest inna i karpie mają inne swoje "smaki" ;D
Rod Pod: X2 Centron Hi Pod - w tej chwili po ok. 180zł w ravenie - polecany, tani i bardzo dobry rod pod. Chociaż nie musisz od razu kupować Rod/Tri poda, mogą lepsze okazać się zwykłe podpórki, zresztą zależy to też gdzie będziesz łowił i jak wygląda tam brzeg.

Podałem chyba najpopularniejsze polecane rzeczy, które powinieneś posiadać i to takie minimum.
Pozdro.

Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-24, 09:17   

SHAFT, dzięki za odpowiedź jestem właśnie w trakcie kompletowania sprzętu, nie taka prosta sprawa. Podjąłem już decyzję co do większość zabawek które kupie, ale nie mam pojęcia co z sygnałkami, a bardzo chciałbym z centralką .

mrozik, hehe lepiej późno niż wcale. Chłopaki na prawdę bardzo mi pomogli byłem już z nimi na zasiadce na Goplanicy (z Mariuszami i Maćkiem), chciałem zobaczyć z bliska jak to wygląda iiiiiii "oszalałem" kompletuje tylko resztę sprzętu i ruszam z nimi, jeżeli oczywiście mnie przygarną ;-)

Pozdrawiam,

Interpunkcja oraz polskie znaki. Popraw post. KACZAS

KACZAS - Poprawione.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-06-24, 13:10   

Gilar napisał/a:
...ale nie mam pojęcia co z sygnałkami.. A bardzo chciałbym z centralką .

Mimo wszystko celowałbym w XRC. Widziałem nie raz ich pracę, jak się sprawują, do tego dożywotnia gwarancja, z którą nie ma najmniejszych problemów. Czekam na swoje..

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-06-24, 13:15   

Gilar napisał/a:
Podjąłem juz decyzję co do wiekszości zabawek które kupie, ale nie mam pojęcia co z sygnałkami.. A bardzo chciałbym z centralką .

Podlicz wszystko ile ci wyjdzie i zapodaj sumę jaka ci zostanie na sygnałki to koledzy doradzą jakie w tej cenie warto kupić.

Gilar
[Usunięty]

Wysłany: 2012-06-24, 19:34   

Ralph_Fridge, SHAFT, postaram się określić co do ceny, aczkolwiek chciałbym zapłacić powiedzmy 350 zł. ale zdaję sobie sprawę że w tej kwocie ciężko będzie coś wybrać.

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-06-25, 06:27   

Gilar napisał/a:
Ralph_Fridge, SHAFT, postaram się określić co do ceny, aczkolwiek chciałbym zapłacić powiedzmy 350 zł. ale zdaję sobie sprawę że w tej kwocie ciężko będzie coś wybrać.

W tej cenie kupisz dwa używane syngalizatory XRC, z czasem dokupisz sobie do nich centralkę i masz zestaw do końca swoich dni.. albo rozpadu firmy ;)

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-11, 23:53   

A jak dla mnie karpiarza poznasz po tym że inni mają te wszystkie gadżety i jadą nad wodę na kilka dni i łapią jedną siódemkę... mają wszystko.. namioty, statywy, wędki, łódkę zanętową itd..itd. są w jakimś tam carp team i coś tam.. no mistrze świata i okolic.. a Ty wpadasz na kilka godzin masz podpórki, sprzęt za "parę" pln.. i w kilka godzin wyciągasz jednego, dwa, trzy misiaki.. i jedziesz do domu, a Panowie z zajj sprzętem siedzą i już ze sobą nie rozmawiają bo pokazałeś im o co chodzi.. to ogarnięcie wody się liczy, zwyczajów ryb, tras przemieszczania itd.. gdzie są teraz.. Jak dla mnie prawdziwy karpiarz ma być skromny, cichy, nie robiący z siebie nie wiadomo czego i kogo.. bo po co komu sprzęt jak nic złowić nie potrafi... dla mody? hehe moim zdaniem to jak z prawkiem.. po co Ci fajny samochód, jak jezdzić nie potrafisz..

wild_scorpio46 
Przemek Śliwiński

Wysłany: 2016-09-12, 06:17   

JackHerer, gwarantuję Ci kolego że są takie wody w Polsce że ze sprzętem za parę pln miałbyś problem z wyjęciem karpika 2 kg. I później ten sam karpik pływa z metrami żyłki, kawałkiem teleskopu z bazaru i częściami z kołowrotka.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-09-12, 09:57   

JackHerer Raz na jakiś czas pojawia się tutaj ktoś z takim postem jak twój..

Myślisz,że jakbyś obok mnie wyjął bambusy nałowił kabanów i pojechał do domu, to ja bym ci zazdrościł? wściekał się,że ty łowisz a ja nie?;))

Pogratulowałbym Ci osiągnięcia,po czym wrócił do piwka czy tam obserwowania chmur i ptactwa wodnego...tyle koniec.

Facet musisz zrozumieć co jest sednem tego hobby... bo jak na razie tego chyba nie ogarniasz.

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-12, 14:46   

Panowie nie chodziło mi o to że ma mi ktoś zazdrościć, nie posiadam bambusów i teleskopów..nie wędkuje od roku i też wiem że można się pięknie zrelaksować.. piwko, natura itd itp.. bardziej mi chodziło o to że nie sprzęt czyni wędkarza.. ale widzę w czuły pkt. trafiłem.. hehe Pozdrawiam.

shivan 
NIE

Wysłany: 2016-09-12, 14:53   

Tak tak to jest właśnie mój czuły punkt...

Mam głeboko gdzieś co i czym ludzie sobię łowią czy też nie... dookoła mnie:)
Polecam takie podejście jak Wiesiek Wszyska spirytus z niebieskim barwnikiem.

słowik 
Przemysław Słowikowski

Wysłany: 2016-09-12, 18:52   

shivan napisał/a:
Polecam takie podejście jak Wiesiek Wszyska spirytus z niebieskim barwnikiem

:idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

JackHerer 

Wysłany: 2016-09-12, 21:06   

No masz racje podstawa to szacunek do przeciwnika, i lepiej miec parkinsona niż alzhaimeraczy coś tam downa... Pozdrawiam Panowie połamania..

Niskosodowy 

Wysłany: 2016-12-01, 17:17   

Prawda jest taka że nikt nikomu nie powininen zaglądać do portfela, jest taka różnorodność firm że każdy coś znajdzie dla siebie

Odpowiedz do tematu