Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko Zakole A koło Zatoru
Autor Wiadomość
jerrman 

Wysłany: 2013-07-29, 18:11   Łowisko Zakole A koło Zatoru

Czy ktoś łowił w tym sezonie na tym łowisku i może coś więcej o nim napisać ?

Thandin

Wysłany: 2014-06-01, 15:27   

Ponawiam temat

awda 
Artur Wdaniec

Wysłany: 2014-06-02, 08:10   

Miałem licencje w zeszłym roku na cały sezon.Strata czasu, albo zasiadka minimum 5-6 dni.Ja jeździłem na wekeendy, nęciłem spombem i rurą rożnymi zanętami i kicha.Jedynie co jest fajne to właśnie woda.Dziadki biorą wszystko co ma kształt ryby do siaty. Nie wyciągnąłem nic co mógłbym sfotografować.Ale może coś źle robię, każdy ma swoje pomysły i metody. Jeśli masz ochotę na grilla i piwo to można jechać ;) Karpie są ale bardzo mało a woda dość duża.Ogólnie mało ryb,ale pewnie skocze tam ze dwa razy na grilla :) Ktoś z Oświęcimia podobno wyholował ładnego amura ponad 20 kg ale nie widziałem tylko słyszałem.

Thandin

Wysłany: 2014-06-02, 14:30   

awda napisał/a:
Miałem licencje w zeszłym roku na cały sezon.Strata czasu, albo zasiadka minimum 5-6 dni.Ja jeździłem na wekeendy, nęciłem spombem i rurą rożnymi zanętami i kicha.Jedynie co jest fajne to właśnie woda.Dziadki biorą wszystko co ma kształt ryby do siaty. Nie wyciągnąłem nic co mógłbym sfotografować.Ale może coś źle robię, każdy ma swoje pomysły i metody. Jeśli masz ochotę na grilla i piwo to można jechać ;) Karpie są ale bardzo mało a woda dość duża.Ogólnie mało ryb,ale pewnie skocze tam ze dwa razy na grilla :) Ktoś z Oświęcimia podobno wyholował ładnego amura ponad 20 kg ale nie widziałem tylko słyszałem.

Dzięki za odpowiedz. Glownie chodzi mi o karpie na kulki . W niedziele sie wybieram na lowisko to zobaczymy co sie bedzie dzialo :)

awda 
Artur Wdaniec

Wysłany: 2014-06-03, 10:15   

Oczywiście, ja tylko kulki ewentualnie pellet na hak i tym samym nęcone, możesz popróbować z pva koniecznie i kulkami rurą zanęć.

Thandin

Wysłany: 2014-06-08, 22:28   

awda napisał/a:
Oczywiście, ja tylko kulki ewentualnie pellet na hak i tym samym nęcone, możesz popróbować z pva koniecznie i kulkami rurą zanęć.

A byles moze na zakolu B?

goryylll 

Wysłany: 2014-06-14, 21:57   

Zakole A specyficzne łowisko czasami 5 dni bez brania a na koniec łowienia coś zawsze ładnego wpadnie i tylko kukurydza z odrobina halibuta lub kulki owocowe m.in. brzoskwinia, ananas. Trzeba poszukać wypłycenia.
Zakole B dużo suma i to dużego.

Bebol 
Carpe Diem

Wysłany: 2014-07-07, 10:12   

Na zakolu A nie byłem jeszcze, więc nic od siebie nie mogę powiedzieć, słyszałem tylko, że są duże karpie (pow 10 kg) Istnieje tam klub karpiowy i podobno chłopaki dbają o większe karpie.
Byłem dwukrotnie na zakolu B, 2x po 2 dni i nic, rozmawiałem z gościem który łowi tam już ponad 15 lat i podobno dawniej nie było możliwości wrócić z bez ryby, a teraz....
Od 2 lat gospodarka zarybieniowa jest w opłakanym stanie, dziadki biorą wszystko co śmierdzi rybą, nikt nie kontroluje, samowolka.
Na zakolu B jest szansa na większego karpia ale wczesną wiosną,lub późną jesienią.
Wg mnie watro próbować bo woda przepiękna, z racji, że mieszkam 6 km na pewno jakąś relację z zasiadki w niedługim czasie zamieszczę. :) )

Thandin

Wysłany: 2014-10-13, 14:29   

I Jak tam Panowie na zakolach? Był ktoś może?? Osobiście byłem na Zakolu A efekty takie sobie... Na 4 ziarenka kuku na włosie Karaś 47cm. Na kulki nic nie brało dopóki nie założyłem swojego wyrobu (czosnek-piernik) 16mm. Piękny leszcz 63cm. Rybki trafił do wody. A jak tam u was?

bazooka

Wysłany: 2014-12-16, 16:20   

Witam Panowie,

Po pierwsze nie wiem dlaczego ten temat jest w "łowiskach komercyjnych", Zakole A i B to nie jest komercja Panowie!

Jestem stałym bywalcem Zakola A, należę do tutejszego klubu karpiowego i co mogę o tym zbiorniku powiedzieć, jest to piękny i trudny zbiornik o powierzchni prawie 60ha, ryby piękne dzikie i waleczne. Trzeba trochę spędzić czasu nad tą wodą aby ja "rozpracować".
Panowie na tym zbiorniku trzeba sypać,sypać i jeszcze raz sypać, żeby złapać ładną sztukę, jest bardzo dużo różnego rodzaju drobnicy, która lubi wyjadać karpiom zanętę. Na tym zbiorniku obowiązuje górny wymiar zarówno karpia(60cm) jak i amura(80cm)! Łowisko jest co roku zarybiane dużym karpiem i amurem powyżej wymiaru górnego, jak i karpiem dla typowych "mięsiarzy".

Proszę spojrzeć na naszą stronkę internetowa, która jest w trakcie budowy: http://lampas.eu/

enterprise 
enterprise

Wysłany: 2015-01-08, 15:38   Zakole A

Kolego mógłbyś coś więcej napisać na temat łowiska.Jestem zainteresowany wykupieniem licencji na Zakole . Dotychczas łowiłem głównie na Karpiku , ale tam teraz zrobili WIELKĄ ~SZOPKE.

bazooka

Wysłany: 2015-01-08, 20:05   

Witaj kolego,

Tak jak mówiłem łowisko ma prawie 60ha, jest to stare zakole wisły połączone z wyrobiskiem pożwirowym, średnia głębokość Zakola A to około 8m. Głównym gospodarzem wody jest Klub Wędkarski Karaś. Występuje przewaga karpia do 10kg, tych do 20kg też nie brakuje. Górny wymiar karpia to 60cm. amur 80cm. Zakaz używania pontonów, wywózka możliwa jest tylko i wyłącznie za pomocą modeli zdalnie sterowanych(dodatkowa opłata).

kuban85 

Wysłany: 2015-04-19, 09:02   

Witam kolegów po kiju :)
Gdzie można dokonać opłat na połów w zbiornikach Zakole A i B?

Odpowiedz do tematu