Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołowrotek Anaconda Magic Runner IV
Autor Wiadomość
jeanpascale 

Wysłany: 2014-03-08, 21:56   

Nie wiem co robicie ze "starą" żyłką ale na podkład idealna a co do grubości żyłki to chyba każdy wie co to jest i jak używać suwmiarki :P

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2014-03-08, 21:58   

100 metrów Jaxona 0,35 lub podobnego produktu i po sprawie podkładu ;)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-03-09, 10:11   

Dzisiaj stwierdziłem w jednym z moich kołowrotków brak możliwości włączenia wolnego biegu. Przez cały ubiegły sezon działał bez zarzutów a tu nagle pojawił się problem. Mam w związku z tym pytanie czy można ten feler jakoś usunąć we własnym zakresie czy raczej trzeba reklamować. Jednocześnie przyznam się że smykałki do "ręcznych robót" raczej nie posiadam więc zbytnio nie chciałbym ingerować w mechanizm.

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-03-09, 10:30   

Własna ingerencja w naprawy wydaję mi się że automatycznie anuluję jakąkolwiek gwarancję, jeśli posiadasz jeszcze gwarancję polecam z niej skorzystać.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2014-03-09, 10:37   

Cytat:
Własna ingerencja w naprawy wydaję mi się że automatycznie anuluję jakąkolwiek gwarancję

Tak, to prawda.

Lepiej oddaj do serwisu lub jeśli nie masz już gwarancji komuś kto się na tym zna. Samodzielne grzebanie w kołowrotku jeśli nie masz wiedzy i umiejętności kiepsko się zazwyczaj kończy. Ja dokonałem 'serwisu' spro samodzielnie - po 2h zaniosłem w torebce kołowrotek 'do samodzielnego montażu' koledze ;)

greagfh

Wysłany: 2014-03-09, 19:35   

Panowie a co sądzicie o żyłce 0,38? Chyba 1000 metrów tej żyłki pokryłoby 2 szpule MR IV, a czytając różne fora bardzo wiele osób poleca tę grubość żyłki twierdząc że to jest pewność że nie urwie się przy holu karpia 20+, a jak wiadomo nigdy nie wiemy co sie uczepi naszego haczyka :-) Z drugiej strony dla mnie to ekstremalna grubość, chyba na oczy wogóle nie widziałem tak grubej żyłki więc mam trochę obaw.
Ewentualnie prosiłbym o instrukcję jak zrobić dobry podkład np. z wyżej wymienionych worków foliowych.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2014-03-09, 19:50   

Nigdy nie używałem tak grubej żyłki - sam stosuję praktycznie zawsze 0.35 i przy tym pozostanę. Chcesz sobie życie utrudniać tym podkładem z worków koniecznie ;)
Idź do pierwszego lepszego sklepu kup 2 szpulki po 150 m najtańszej żyłki i nawiń jako podkład - masz problem z głowy. Będziesz miał pewność że dobrze nawinięte i równo. Po co sobie życie utrudniać i ugniatać jakieś worki plastikowe na szpuli :shock:

greagfh

Wysłany: 2014-03-09, 19:58   

Może i masz rację, kupię 0,35 + najtańszą na podkład i będzie bez kombinowania, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy grubość żyłki na podkład ma jakiekolwiek znaczenie? Czy jest to bez różnicy?

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2014-03-09, 20:05   

Jeśli robię podkład to używam żyłki o takiej średnicy jaka będzie nawijana jako główna. Teoretycznie im cieńsza tym będzie się układać równiej ale jeśli o mnie chodzi to nie przywiązuję do tego uwagi i jak wspomniałem nawijam o takiej grubości jak główna.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2014-03-09, 20:06   

greagfh napisał/a:
Może i masz rację, kupię 0,35 + najtańszą na podkład i będzie bez kombinowania, ale mam jeszcze jedno pytanie, czy grubość żyłki na podkład ma jakiekolwiek znaczenie? Czy jest to bez różnicy?

Kolego 1000m 0,35mm ci wystarczy na 2 szpule więc po co ci 0,38?

Janusz.k5 
Janusz Krupa

Wysłany: 2014-03-09, 20:07   

Też polecam żyłkę na podkład, i według mnie najlepiej tej samej średnicy albo nawet grubszą.

greagfh

Wysłany: 2014-03-09, 20:10   

daniels, ale konkretnie tej żyłki prologica wystarczy? Bo jak można przeczytać w tym temacie to różnie jest z tymi żyłkami i średnicami, szczerze mówiąc nie byłem świadom że to są aż tak wielkie różnice i żyłka żyłce nierówna.

TENGEL 
Kamil Wierzchoń

Wysłany: 2014-03-09, 20:23   

greagfh, ten kołowrotek ma taka pojemność że nawet po nawinięciu 1/3 szpuli podkładu jest mało prawdopodobne abyś wykorzystał linkę główną w całości, chyba że planujesz jakieś dalekie wykładanie z pontonu ;) Nie zaprzątaj sobie głowy takimi rzeczami - karpia interesuje ostatnie kilka metrów w wodzie :lol:

greagfh

Wysłany: 2014-03-13, 17:00   

No i nawinąłem Prologic xlnt camo hp 0,35 na moje MR4 pod sam rant, dla spokoju zużyłem 150 metrów żyłki 0,35 jako podkładu na oba kołowrotki, a na szpuli z 1000 metrów Prologica jeszcze dno nie prześwituje, nie wiem ile żyłki dokładnie zostało bo ciężko przez tą brązową szpulę cokolwiek zobaczyć, ale myślę że spokojnie mogłem nawijać bez podkładu i młynki byłyby pełne i jak się zyłka sprawdzi w tym sezonie to w przyszłym nawijam bez podkładu, ewentualnie kupie 0,38 i to w 100% wystarczy na wypełnienie szpuli pod sam rant.

RybaRyba

Wysłany: 2014-03-20, 21:56   

A ja dziś nawinąłem na moją andzię Mivardi carbon carp 0.32
I okazało się że z 600 metrowej szpuli zostało prześwitujące dno:) Zostało może ok. 30 m
Ciekawe czy tak nie trzyma parametrów średnicy czy na szpulce nie było 600 m......

DamianHryniewicz 
Captain Morgan

Wysłany: 2014-03-20, 22:33   

Ja na MR4 nawijam po rowne 500m Adrenaliny 0,33 na kazda szpule, szpula zawsze jest idealnie wypelniona.
MR ma na prawde duza szpule i jest mozliwe ze weszlo 600m zylki 0,32.
Ostatnio zmieniony przez DamianHryniewicz 2014-03-20, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  

RybaRyba

Wysłany: 2014-03-20, 22:49   

Jeżeli tobie wchodzi 500 m 0.33 to by się zgadzało.
Dzięki za info.

Yoss83 

Wysłany: 2014-03-21, 17:35   

Ja wcale nie daję podkładu na mojego MRIV. Po co komu podkład?

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2014-03-21, 20:13   

Yoss83 napisał/a:
Ja wcale nie daję podkładu na mojego MRIV. Po co komu podkład?

Jak ma za mało żyłki to jaka jest jeszcze alternatywa?

Yoss83 

Wysłany: 2014-03-21, 20:27   

Płytsza szpula, ale nie wszystkie kołowrotki mają drugą, inną szpulę.

Can-d 
Kamil Perepeczko

Wysłany: 2014-03-21, 20:31   

Yoss83 napisał/a:
Płytsza szpula, ale nie wszystkie kołowrotki mają drugą, inną szpulę
No to sie nagadałeś?

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-03-21, 20:46   

W podkładzie czasem nawet nie chodzi o to ile mamy żyłki, po prostu czasem ktoś potrzebuje betoniary do rzutów, nie myśląc o wywożeniu zestawów, więc na co 500m na szpuli.

Yoss83, podobnie jak Can-d w ogóle nie wiem co chcesz wnieść do tematu?

Yoss83 

Wysłany: 2014-03-21, 21:54   

@ Can-d: odpowiedziałem koledze, jaka może być alternatywa dla małej ilości żyłki

@ maniek231: Zadałem pytanie po co na kołowrotku podkład z innej żyłki. Ja zawsze nawijałem bez podkładu. Chyba że delikatnie taśma izolacyjna, ale to nie na kołowrotkach karpiowych. Po prostu mnie to zastanawia, bo jedynym powodem dla podkładu może być ten, o którym RybaRyba wspomniał - mało żyłki. Jestem autentycznie ciekawy, czy są jakieś inne powody do podkładu dla głównej żyłki. Inna rzecz, że odbiegliśmy od głownego tematu, którym jest MRIV. :)

nunek72 

Wysłany: 2014-03-22, 00:40   

Witam.
Właśnie zakupiłem 2 sztuki MRIV .
Na "sucho" chodzą dobrze, jednak podczas zwijania żyłki pod obciążeniem daje się słyczeć " szeleszczenie" - szum... tym głośniejszy, czym z większym oporem jest zwijana żyłka - w obu sztukach tak samo. Wygląda to chyba na problem z którymś z łożysk ( w rolce?) Czy to normalne i z czasem w miarę pracy ustąpi , czy też oddać je na gwarancję ?
Ma/miał ktoś taki problem?

krzaku111 
Kamil Krzak

Wysłany: 2014-03-22, 07:51   

nunek72 napisał/a:
Witam.
Właśnie zakupiłem 2 sztuki MRIV .
Na "sucho" chodzą dobrze, jednak podczas zwijania żyłki pod obciążeniem daje się słyczeć " szeleszczenie" - szum... tym głośniejszy, czym z większym oporem jest zwijana żyłka - w obu sztukach tak samo. Wygląda to chyba na problem z którymś z łożysk ( w rolce?) Czy to normalne i z czasem w miarę pracy ustąpi , czy też oddać je na gwarancję ?
Ma/miał ktoś taki problem?

u mnie podczas nawijania linki chodzą cichutko

kleniu25 

Wysłany: 2014-03-22, 18:02   

Czy ma ktoś w swoim MR IV nie działającą terkotkę wolnego biegu, tzn na włączonym wolnym biegu szpula się kręci tak jak chce, ale nie słychać terkotki. Ktoś wie co tu może być nie tak?

RybaRyba

Wysłany: 2014-03-22, 19:59   

A w hamulcu słyszysz terkotkę?? Jeżeli nie to poczytaj dokładnie temat. Jest tam o tym napisane.

kleniu25 

Wysłany: 2014-03-22, 20:16   

W hamulcu (na wyłączonym wolnym biegu, gra aż miło), włączam wolny bieg i terkotki brak.

RybaRyba

Wysłany: 2014-03-22, 20:42   

No to coś innego niż w ostatnich opisach:)
Spróbuj zdjąć i nałożyć szpulę jeszcze raz. Może źle wskoczyła na tą blaszkę i nie zawsze łapie.

SławomirJ 

Wysłany: 2014-03-22, 20:58   

Tylko terkotka od hamulca jest w szpuli i ta działa, nie działa terkotka od wolnego biegu a ta jest w korpusie z tłu i najprawdopodobniej ułamała się blaszka.

raczyk 
Konrad Raczyński

Wysłany: 2014-03-23, 00:17   

a spróbuj dokręcić trochę mocniej hamulec wb może zaskoczy, a jak nie to ślij na gware póki się sezon dobrze nie zaczął.

kleniu25 

Wysłany: 2014-03-23, 11:27   

Chyba mam pecha do kołowrotków Anacondy. W MR IV nie działa mi ta terkotka, a w innym temacie opisałem Spoda i jego zły nawój . Pozbyłem się już obydwu kołowrotków i czekam na wyjaśnienie i rozwiązanie się tej sytuacji.

SławomirJ 

Wysłany: 2014-03-31, 13:25   

A szpule zapasowe co są w komplecie są plastykowe czy metalowe ?

erde 
Radek Dziedzic

Wysłany: 2014-03-31, 13:25   

SławomirJ napisał/a:
A szpule zapasowe co są w komplecie są plastykowe czy metalowe ?

Plastikowe.

SławomirJ 

Wysłany: 2014-03-31, 13:30   

Dzięki.

To jak by ktoś szukał metalowych na zapas, to gościu sprzedaje na Alledrogo.

http://allegro.pl/2szpule...4100362793.html

marco102 
Marek Lis

Wysłany: 2014-03-31, 13:39   

TUTAJ są zapasowe szpule MR 4 ;)

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2014-03-31, 13:54   

W sklepie u Przemka jest taniej :P

RybaRyba

Wysłany: 2014-03-31, 20:29   

Z innej beczki spytam.
Czy w waszych andziach składanie korbki jest tak mało wygodne, czy ja mam taki dziwny egzemplarz??
Praktycznie muszę odkręcić korbę żeby ją złożyć, potem gwint nie sięga żeby ją zablokować przy złożonej pozycji, w efekcie tego potrafi wypaść przy wyjmowaniu z pokrowca.

maniek231 
Mariusz Wągiel

Wysłany: 2014-03-31, 20:50   

RybaRyba mogłeś trafić na mały bubel, u mnie też jest coś takiego, tzn korbkę składa się dość ciężko, muszę użyć trochę siły żeby ją wcisnąć po odkręceniu śruby, i wtedy da się dopiero złożyć. Ale gwintu mi wystarcza żeby po złożeniu wkręcić nakrętkę. W drugim kołowrotku wszystko jest ok.

czerwony590 

Wysłany: 2014-05-19, 18:59   

Witam kolegów po kiju . Mam nielada problem zgubilem kawalek plastiku ktory niezbedny jest do zamocowania raczki w kolowrotku obdzwonilem wszustkie sklepy co sprzedaja anaconde i nie moge tego dostac poprsotu nie ma czesci zamiennych a reklamacja nie uwzglednia zagubienia moze ktorys z kolegow ma popsutego magic runnera IV lub III bo czesc z trojki tez bedzie pasowac to odkupilbym lub ktos wie gdzie moge ja dostac
pozdrawiam Bartek

zguba 2.jpg
Plik ściągnięto 17448 raz(y) 13,48 KB

Odpowiedz do tematu