Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sygnalizatory Nash'a - Nash Siren RS-1 Bite Alarm
Autor Wiadomość
Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-11-29, 00:33   

Zadziałałby! Siren reaguje na przeciągnięcie minimalnej długości (z tego co pamiętam 0,5cm). Zawsze. Ale regulując czułość poruszamy się pomiędzy dwoma skrajnościami.

-maksymalna czułość, jest tak czuła, że najwolniejsze pociągnięcie (wystarczy dotknąć) i już piszczy

- minimalna czułość pozwala skutecznie łowić delikatnie biorące ryby w najmocniejszym wietrze

Pomiędzy tymi dwoma skrajnościami są jeszcze 3 pośrednie czułości

Marcin T 
Marcin Turko

Wysłany: 2012-11-29, 09:53   

Wieje jak cholera, powodując, że nasze żyłki jednostajnie są pociągane przez falę powiedzmy o 1cm. Ustawiamy Siren'a tak, aby w tych momentach milczał.
W takiej sytuacji gdy ryba pociągnie żyłkę delikatnie tak z 5mm, albo 5cm(czyli żadna wartość nie jest =1cm) to sygnalizator się odezwie sugerując branie?
Czy dobrze to skumałem? :roll:

adam1277 

Wysłany: 2012-11-29, 15:53   

Marcin T napisał/a:
Wieje jak cholera, powodując, że nasze żyłki jednostajnie są pociągane przez falę powiedzmy o 1cm. Ustawiamy Siren'a tak, aby w tych momentach milczał.
W takiej sytuacji gdy ryba pociągnie żyłkę delikatnie tak z 5mm, albo 5cm(czyli żadna wartość nie jest =1cm) to sygnalizator się odezwie sugerując branie?
Czy dobrze to skumałem? :roll:

Czytając opis,tak samo wywnioskowałem.Dlatego w moim przypadku wybór pad na Delkima.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-11-29, 17:30   

Postaram się to wyjaśnić najprościej jak mogę.

Siren reaguje zawsze na przeciągnięcie ok. 0,5cm linki, niezależnie od tego czy ustawi się maksymalną czułość, czy minimalną. Ten dystans 0,5cm nigdy się nie zmienia.
W zależności od tego jaki stopień czułości się ustawi, te 0,5cm musi być przeciągnięte odpowiednio szybko.
Przy maksymalnej czułości nawet najwolniejsze przeciągnięcie 0,5cm wywołuje piśnięcie. Nie da się palcami tak wolno pociągnąć, żeby nie zapiszczał.
Jeden stopień czułości mniej i te 0,5cm musi być nieco szybciej pociągnięte (w dalszym ciągu ciężko to zrobić palcami)
Kolejny stopień i już jesteśmy w stanie, powolutku ciągnąc nie wywołać piśnięcia, natomiast jedno drgnięcie ręki i sygnalizator piszczy.
Ostatni, piąty poziom czułości pozwala przeciągnąć powoli 4 kilometry żyłki bez piśnięcia, ale przyspieszenie na 0,5cm wywoła piśnięcie...
To coś jak fotoradar... 100 aut przejedzie powoli i nie błyśnie, a jedno przejedzie szybciej i zarobi fotkę.

Co to oznacza: ryba w 9 przypadkach na 10 wywołuje szybsze podskoczenie hangera, swingera, czy czego kto używa niż nawet bardzo mocny wiatr. Wiatr wieje mocno, ale jednostajnie, bez zrywów. Ryby poruszają żyłką dynamicznie, tak jak my palcami. Przy odpowiedniej regulacji Sirena jesteśmy w stanie wyeliminować piśnięcia od wiatru, nie odcinając się jednocześnie od sygnalizacji tych, krótkich zrywów wywoływanych przez ryby.

Nie wiem, czy udało mi się to zrozumiale wytłumaczyć. Mam nadzieję, że tak.
Jeśli ktoś zna język angielski to polecam ten krótki film. Nick Maddix pokazuje jak to działa

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2012-11-29, 18:36   

Cytat:
Ostatni, piąty poziom czułości pozwala przeciągnąć powoli 4 kilometry żyłki bez piśnięcia

Czy aby na pewno 4 kilometry ?

Piotrek_BCZ 
BIG CARP ZONE EU

Wysłany: 2012-11-29, 18:51   

Witam.
Wywołałem małe zamieszanie :mrgreen: .
Nie chodziło mi o zmieszanie tego sygnałka z błotem czy firmy Nash.
Wyraziłem swoje zdanie : nie ma szału, to zdanie podtrzymuję.
Ktoś zaczął go porównywać do innych topowych sygnałów i dlatego włączyłem się do dyskusji.
Pawle piszesz o jego bezbłędnym wskazywaniu brań podczas wiatru i tu się nie zgodzę. Wiatr nie wieje jednostajnie i często zdarzają się jego silniejsze podmuchy co w konsekwencji spowoduje pociągnięcia żyłki, linki, a to Siren-1 zarejestruje jako branie.
Skuteczność sygnalizacji brań, jak dla mnie, to nie tylko sygnalizator elektroniczny ale także mechaniczny i przy drastycznej zmianie pogody nie wystarczy zmniejszyć czułości sygnalizatora elektronicznego, pilotem z namiotu. To moje zdanie, podparte doświadczeniami z nad wody. Bo niby jak ma to wyglądać, kiedy wieje wiatr z różną prędkością, mamy lekki sygnalizator mechaniczny, który będzie nam latał góra - dół, napięcia żyłki będą różne - i szybsze i wolniejsze, a Siren będzie wyłapywał delikatne brania karpi.
Kolejna sprawa to jak dla mnie delikatne brania są właśnie wtedy jak ryby powoli napinają żyłkę - wybierają żyłkę ze szpuli, a z tego wynika, że takie brania nie będą sygnalizowane przez ten sygnalizator.
O baterię się pytałem bo byłem pewien, że to jego słaba strona. Jeśli jest zasilany dwoma paluszkami to mamy 2 x 1.5V czyli 3V, ciągle trzy razy mniej niż zasilanie bateriami o pojemności 9V. Centralka spełnia funkcję nie tylko odbiornika ale także nadajnika, skoro przestrajamy nią sygnały, ma wbudowaną antenę więc wywnioskowałem, że żeby wzmocnić sygnał zje trochę więcej prądu, mogę się mylić...Ja zawsze największy problem miałem z życiem centralki i jak do tej pory wygrywały te z zasilaniem na 9V.
Tak jak wspomniałeś i muszę się z Tobą całkowicie zgodzić, najważniejsza jest skuteczność sprzętu, którego używamy, a w niej nie pomoże wytrzymałość sygnalizatora czy sterowanie nim z namiotu.

Mord_89 
Wojtek Młynarczyk

Wysłany: 2012-11-29, 19:23   

To że wiatr nie wieje jednostajnie to ok, są podmuchy, ale wydaję mi się, że nawet gwałtowne zrywy wiatru nie uniosą hangera tak szybko aby sygnalizator zapiszczał, przynajmniej tak to wygląda na filmiku. Na hangery działa siła bezwładności i nie kojarzę, żeby kiedykolwiek wiatr tak naparzał, żeby ruszać hangerami z dużym przyspieszeniem.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-11-29, 19:35   

Piotrek_BCZ napisał/a:
Pawle piszesz o jego bezbłędnym wskazywaniu brań podczas wiatru i tu się nie zgodzę.

Myślałem, że nigdy nie używałeś tego sygnalizatora... Albo używałeś i nie chcesz się przynać, albo wypowiadasz się twierdząco o czymś z czym nigdy nie miałeś do czynienia?
Piotrek_BCZ napisał/a:
Wiatr nie wieje jednostajnie i często zdarzają się jego silniejsze podmuchy co w konsekwencji spowoduje pociągnięcia żyłki, linki, a to Siren-1 zarejestruje jako branie.

Nie zarejestruje. Jeśli dobrze go ustawisz oczywiście. Wiatr ma słabsze i silniejsze podmuchy, ale sam wiatr rolki nie przesuwa. Rolkę przesuwa żyłka, którą ciągnie wiatr. Zrywów brak, uwierz mi sprawdzone na 750 hektarowej zaporówce podczas burzy.
Piotrek_BCZ napisał/a:
Bo niby jak ma to wyglądać, kiedy wieje wiatr z różną prędkością, mamy lekki sygnalizator mechaniczny, który będzie nam latał góra - dół, napięcia żyłki będą różne - i szybsze i wolniejsze, a Siren będzie wyłapywał delikatne brania karpi.

Dokładnie tak.
Piotrek_BCZ napisał/a:
Kolejna sprawa to jak dla mnie delikatne brania są właśnie wtedy jak ryby powoli napinają żyłkę - wybierają żyłkę ze szpuli, a z tego wynika, że takie brania nie będą sygnalizowane przez ten sygnalizator.

Będą sygnalizowane za każdym razem. To kwestia wyregulowania czułości. Sprawdziłem to w praktyce więc wiem o czym mówie
Piotrek_BCZ napisał/a:
Tak jak wspomniałeś i muszę się z Tobą całkowicie zgodzić, najważniejsza jest skuteczność sprzętu, którego używamy, a w niej nie pomoże wytrzymałość sygnalizatora czy sterowanie nim z namiotu.

Masz świętą rację! Wytrzymałość Sirena pomaga w używaniu go przez 20 lat bez awarii, sterowanie pilotem pomaga jak nie chce ci się wstawać z łóżka. W łowieniu pomaga system regulacji czułości.
Biegan napisał/a:
Czy aby na pewno 4 kilometry ?

Jeśli tylko masz tyle żyłki na szpuli :)

Piotrek_BCZ 
BIG CARP ZONE EU

Wysłany: 2012-11-29, 19:47   

Jak sam autor filmiku mówi: 9/10 razy branie karpia jest gwałtowne, trzepie łepkiem itd więc to już nie jest za każdym razem...pewnie są wody, gdzie to może być 5/10.
Pod filmikiem jest komentarz, gość zaznacza, że patent czułości jest skopiowany od sygnałów ACEa:

From the ACE patent: Claim 1. A bite detector mechanism comprising an actuator and electrical generator comprising a rotor, wherein, when in use, longitudinal movement of a line causes the actuator to impart rotational movement to the rotor and thereby generate an electrical signal proportional to the amplitude of the longitudinal movement of the line.

This is the same, sorry.

carpinology w odpowiedzi do: NashTVchannel (Pokaż komentarz) 7 mies. temu

Na małych wodach łowię z 5g micro bobbinsami, jak jest krzyżowy wiatr to i podjedzie pod sam sygnał, wiem co piszę :) .
Co ciekawe jest jeszcze ten filmik:

45 sek jest pociągnięcie, sygnał milczy...
No chyba, że ten tester Nasha z pierwszego filmiku wie mniej niż Wy :mrgreen: .

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-11-29, 20:29   

Piotrek_BCZ napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=fEpLzqnb9As
Jak sam autor filmiku mówi: 9/10 razy branie karpia jest gwałtowne, trzepie łepkiem itd więc to już nie jest za każdym razem...pewnie są wody gdzie to może być 5/10.

Nie mam siły z tobą o tym dyskutować, bo już dawno zdecydowałeś, że to tak nie działa i łapiesz się wszystkiego czego możesz, żeby obronić swoje zdanie. Dyskusja merytoryczna na tym nie polega, więc pasuje.
Piotrek_BCZ napisał/a:
Pod filmikiem jest komentarz, gość zaznacza, że patent czułości jest skopiowany od sygnałów ACEa:

From the ACE patent: Claim 1. A bite detector mechanism comprising an actuator and electrical generator comprising a rotor, wherein, when in use, longitudinal movement of a line causes the actuator to impart rotational movement to the rotor and thereby generate an electrical signal proportional to the amplitude of the longitudinal movement of the line

Przeoczyłeś odpowiedź Kevina na ten zarzut, czy celowo o niej nie wspomniałeś? Wyraźnie widzę, że umyślnie manipulujesz czytającymi ten wątek i szczerze powiem, że zaczyna mnie to wku**ać. Bardzo mnie cieszy, że masz swoje zdanie, ale jak chcesz dyskutować to graj fair play!

Dla tych, którzy nie czytają po angielsku... Odpowiedź Kevina na zarzut jakoby system regulacji czułości Sirenów był skopiowany z sygnalizatorów firmy ace:

"Przykro mi, ale jesteś w błędzie. System regulacji czułości sygnalizatorów ace'a polega na kompletnie, czymś innym. Max Cottis jest moim przyjacielem i porozumiewaliśmy się ze sobą w czasie tworzenia naszych sygnalizatorów. Oba systemy zostały opatentowane, a więc z urzędu są całkowicie inne co do zasady działania."

Piotrek_BCZ napisał/a:
Na małych wodach łowię z 5g micro bobbinsami, jak jest krzyżowy wiatr to i podjedzie pod sam sygnał, wiem co piszę :) .

No i co z tego wynika?
Piotrek_BCZ napisał/a:
Co ciekawe jest jeszcze ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=GujHyolRfBc
45 sek jest pociągnięcie, sygnał milczy...

Pierwszy komentarz autora filmiku (pierwszy w komentarzach)... "wiem czemu były cicho, były ustawione na "czwórkę", dlatego nie zapiszczały przy pociągnięciu"

P.S- szybko wyładowujące się baterie się nie udały, wiatr się nie udał, skopiowany system regulacji się nie udał... Co teraz wymyślisz? Jeszcze trochę krętactwa wprowadzisz do swoich działań i może dostaniesz zaproszenie do PiS?? Kto wie... Idzie Ci nieźle.

P.S2- przepraszam pozostałych forumowiczów i adminów za ton mojego postu, ale nie lubię jak ktoś umyślnie wprowadza ludzi w błąd. Jeśli ktoś jeszcze ma do mnie jakieś pytania odnośnie Sirena, walcie śmiało. Posty "Piotrek_BCZ" od teraz pozostawiam bez reakcji.

Pozdrawiam!

monsterfishing 
Sebastian

Wysłany: 2012-11-29, 22:11   

Piotrek_BCZ, myślę że nie zrozumiałeś jak działa ten bajer z tym wiatrem, braniami itd... Algorytm pewnie jest dość (skomplikowany), sporo zmiennych ale do zrobienia jak jest taki pomysł... Co do tych nieszczęsnych baterii, bateria 1,5V AA czy AAA sprawdź kolego dane techniczne, bo Volty są nie ważne... ważna jest pojemność a w tym wypadku akurat AA lub AAA wypadają lepiej... Bo i tak z 9V musisz zbić do 1,5-3V więc na samym tym manewrze tracisz około 10-25% pary.. więc po choler 9V jak nie musi takie być... Podparłeś się tym Twoim sygnałkiem, bo co bo robią tylko to , cały marketing tylko to, jest wiele lat tylko to , więc się opatrzyło... Myślisz że się nie psuje... psuje, tylko nikt głośno o tym nie mówi, przynajmniej w Polsce, bo to takie chore ego... I te wszystkie nazwy z "R" guzik nazywa się inaczej bo opatentowana nazwa i takie tam.... to papka marketingowa. Membrana Piezo ma wady i zalety, konstrukcja prosta i banalna... Sporo się interesuje sygnalizatorami, i wiele już się nasłuchałem, najwięcej zamieszania robią ci którzy nie maja najmniej pojęcia lub w ogóle nie dotykali nawet tematu... To takie nie bo nie.... I zawsze jest to ale...
Pozdro
Seba

Piotrek_BCZ 
BIG CARP ZONE EU

Wysłany: 2012-11-29, 22:35   

No pewnie. Znowu nic nie wiem. Za to Siren-1 WIE kiedy to wiatr pociąga żyłkę, a kiedy karp.
Po pierwsze mieszkam w Anglii, przynajmniej pięciu moich znajomych ma te "moje" sygnały ale pewnie nic mi nie mówią, że się psują bo się wstydzą :mrgreen: . Sam mam je 3 sezony, przeżyły loty PL - UK, UK - PL w bagażu głównym i różne warunki atmosferyczne - nie nawaliły ani razu!
Siren-1 na rynku przez chwilę w porównaniu do innych firm ale najlepsze.
Macie wypowiedź testera Nasha, który mówi, że nie zawsze zadziała ale chcecie mi wcisnąć kit, że zawsze.
Miały pokazywać delikatne brania w każdych warunkach ale okazuje się, że nie na czwórce.
Rozwiązania miały być rewolucyjne, takie nowe, a okazuje się, że są podobne, no tylko ta wytrzymałość :mrgreen: .
Piszcie co chcecie, swoje wkleiłem i napisałem.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-11-30, 08:01   

Piotrek_BCZ, Paweł się wk....a a mnie rozbawiłeś :mrgreen:
Piotrek_BCZ napisał/a:
No pewnie. Znowu nic nie wiem. Za to Siren-1 WIE kiedy to wiatr pociąga żyłkę, a kiedy karp.
Po pierwsze mieszkam w Anglii, przynajmniej pięciu moich znajomych ma te "moje" sygnały ale pewnie nic mi nie mówią, że się psują bo się wstydzą :mrgreen: . Sam mam je 3 sezony, przeżyły loty PL - UK, UK - PL w bagażu głównym i różne warunki atmosferyczne - nie nawaliły ani razu!

Z Twoimi kolegami jest nas 7... a użytkowników na całym świecie? razy 1000, dziesięć, sto tysięcy :?: Psują się psują... O ile do sygnałków nic jeszcze nie mam to hangery lipne już trochę - oba "już" nie świecą - popękały jack'i a patrząc na to co można dostać w sklepach elektronicznych za dosłownie parę złotych, te w Delkimach to chyba najtańsze g... za parę groszy... ale kilogram nie szt. :twisted:
Piotrek_BCZ napisał/a:
Siren-1 na rynku przez chwilę w porównaniu do innych firm ale najlepsze.

Nie zauważyłem, by ktoś tu tak napisał :roll:
Piotrek_BCZ napisał/a:
Macie wypowiedź testera Nasha, który mówi, że nie zawsze zadziała ale chcecie mi wcisnąć kit, że zawsze.

Ta... mamy 1/10 razy może nie zadziałać... Delkim działa zawsze?

Piotrek_BCZ napisał/a:
Miały pokazywać delikatne brania w każdych warunkach ale okazuje się, że nie na czwórce.

Delkim ma pikać przy każdym "tyknięciu" ale na +6... na -4 już nie chce :P
Piotrek_BCZ napisał/a:
Rozwiązania miały być rewolucyjne, takie nowe, a okazuje się, że są podobne, no tylko ta wytrzymałość :mrgreen: .

Podobieństwo kończy się na zewnętrznej rolce, to że zasada działania inna, gdzieś Ci umknęło... Kiedyś kumpel widząc moje kijachy stwierdził, że podobne jak jego, tylko jego mają ładny napis... no i jego kosztowały 1/10 z tego co moje... ale podobne :mrgreen:

Piotrek_BCZ napisał/a:
Piszcie co chcecie, swoje wkleiłem i napisałem.

Nie piszemy co chcemy, tylko co jest... Ty niestety co chcesz, na siłę próbujesz udowodnić (ale już tylko sobie), że Twoje są NAJ... jakby bolało Cię, że ktoś może nieć coś lepszego :roll:

Biegan 
Tomasz Biegański

Wysłany: 2012-11-30, 08:20   

Panowie te przepychanki zaczynają już być nudne.
Każdy po przeczytaniu tych 4 stron powinien wyciągnąć własne wnioski, co do sygnalizatorów Nash Siren RS-1 Bite Alarm.
Myślę, że jak te sygnałki będą dłuższy czas na rynku to będzie można coś więcej o nich napisać. Czas pokaże czy sygnalizatory Nash zawojują rynek karpiowy.
System regulacji czułość w sygnalizatorach Nash to na pewno nowość i potrzeba czasu, aby użytkownicy ocenili jego zalety i wady.

Nash.com.pl 
Paweł Kiermaszek

Wysłany: 2012-11-30, 08:49   

Jeszcze jedno małe sprostowanie, bo widzę, że nie do końca wszystko zostało wyjaśnione tak jak należy...

Odnośnie tego "9/10"...

Na filmiku z opisem działania systemu, Nick nie mówi, że 9 razy na 10 sygnalizator zadziała, tylko, że 9 RAZY NA 10 KARP TRZĘSIE GŁOWĄ PO BRANIU! Innymi słowy w jednym przypadku na dziesięć sygnalizator może nie odróżnić najdelikatniejszego brania od silnego wiatru W PRZYPADKU ZMNIEJSZENIA CZUŁOŚCI. Dla porównania inne sygnalizatory w ogóle nie odróżniają tych dwóch rzeczy, czyli 9/10 to rewelacyjny wynik.
Gdyby dla kogoś wciąż było to niejasne spróbuję zobrazować to tym filmikiem -> http://www.youtube.com/watch?v=GujHyolRfBc .
W 0:40 swinger podskoczył, a sygnalizator nie zareagował. Dlaczego? Bo był ustawiony (jak napisał autor filmu) na "czwórkę", czyli na poziom czułości, który wyłapałby to delikatne branie, ale przy silnym wietrze. Po prostu to pociągnięcie wspomożone wiatrem byłoby szybsze. Jak widać na filmiku wiatru kompletnie nie było. W tym wypadku, jeśli chciałby być poinformowanym o delikatnych braniach powinien był ustawić sygnalizator na maksymalną czułość, czyli jedynkę. Mimo bardzo wysokiego ustawienia (prywatnie tylko raz doszedłem tak wysoko podczas burzy na zaporówce) sygnalizator bardzo szybko zareagował na mocniejsze branie w 3:10. Dla porównania przy prawie minimalnej czułości sygnalizatory innych producentów zareagowały by dopiero po kilkunastu, albo kilkudziesięciu centymetrach, więc w 0:40 także nie wydały by z siebie dźwięku.

[ Dodano: 2012-11-30, 08:58 ]
Biegan ten wątek będzie w przyszłości czytać bardzo dużo ludzi, nie chciałbym zostawiać tego "dla potomnych" z wierutną bzdurą jako puentę. Ale rozumiem, że już Was to męczy, więc obiecuje się nie odzywać, o ile znowu ktoś nie zacznie kłamać.

wojtek straub 

Wysłany: 2012-11-30, 08:59   

Biegan napisał/a:

Myślę, że jak te sygnałki będą dłuższy czas na rynku to będzie można coś więcej o nich napisać. Czas pokaże czy sygnalizatory Nash zawojują rynek karpiowy.
System regulacji czułość w sygnalizatorach Nash to na pewno nowość i potrzeba czasu, aby użytkownicy ocenili jego zalety i wady.

Dokładnie... Niestety kolega, sugerując się Tylko opisem, filmikami, w dodatku interpretując zawarte tam informacje "po swojemu", próbuje nam uświadomić, że są bee... z góry zakładając, że jego są naj...

kalos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-04, 21:40   

Wystarczyło mi cierpliwości i przeczytałem cały wątek. Poza Pawłem z Nasha chyba jestem tutaj jedynym posiadaczem tych sygnalizatorów.

Muszę się przyznać, że lubię nowinki a graty karpiowe najchętniej kupowałbym codziennie. Jednakowoż idzie to w parze z intensywnością użytkowania. Nawet dziś miałem z Pawłem długą rozprawę telefoniczną na temat produktów Nasha i wyższości namiotu JRC nad Titanem.

Jakkolwiek opinie wypowiadane przez szanownego kolegę, który wszystko wie bo sobie pomacał kiedyś sygnalizator, to już jakaś kpina i uwłacza jego własnej inteligencji. To tak jakbyś powiedział, że samochód jest do dupy bo lakier jest be.

Konkludując, bo nie chcę wzniecać jałowej dyskusji. Sygnalizatory są rewelacyjne, a wierzcie mi przez moje ręce przechodzi wiele, od anacondy poprzez foxa, flajzary, delkimy

Wydaje mi się, że czas pokaże że Nash Siren to nie moda i kwestia gustu, ale obiektywna jakość.

p.s. to nie jest opinia sponsorowana:P

buba0sparx 
Damian Pietrzyk

Wysłany: 2013-01-05, 10:31   

Wszystko spoko ale 3000zł za zestaw 3+1 to już troche grosza . Swoją drogą zawsze zastanawiało mnie co w tym wszystkim jest aż tak drogiego , teraz za 200zł można kupić tablet działajacy na dotyk który jest na mój chłopski rozum duzo bardziej zaawansowaną technologią niż piszczałki na baterie :P .

Sam używam videotroników , wiecej mi chyba nie trzeba choć może to moja nieświadomosć.

jeanpascale 

Wysłany: 2013-01-06, 18:12   

Ale póki co tablet nie pokażę ci brania :D większości przypadków płacimy za wypromowaną, znaną markę, która jest już na rynku tak długo i ma tylu klientów że może pozwolić sobie na takie ceny ( w tym konkretnym przypadku cena dla przeciętnego Angola nie jest wygórowana co innego dla nas )

RYSZARD 
Ryszard Lewandowski

Wysłany: 2013-01-06, 20:33   Nowe sygnalizatory Nash'a - Nash Siren RS-1 Bite Alarm

Dwadzieścia parę lat temu pewien Włoch na targach we Frankfurcie, pan Alfio zapytał mnie, czy byłbym zadowolony jako polak, gdyby wszyscy Polacy posiadali najdroższy model Ferrari. Odpowiedziałem, że nie bardzo. On na to i widzisz , dlatego moje wyroby ze względu na cenę nie będą na ścianach
każdego mieszkania w Polsce(chodziło o tapety ścienne winylowe REDONA). To tyle na temat sprzętu Nasha. Niestety, jak któryś z kolegów napisał wcześniej nie każdego z nas będzie stać wydać taką kwotę na sygnałki, namioty, łóżka i inne sprzęty Nasha.To tyle.Pozdrawiam.

wojtek straub 

Wysłany: 2013-01-06, 21:41   

RYSZARD, nie sadzę by Twoja opowieść odzwierciedlała politykę cenowo-handlową Nash'a.
Żyjemy w takim kraju, jakim żyjemy... Dla Angola czy Niemca taki secik 3+1 to połowa marnej wypłaty, a u nas?

kalos
[Usunięty]

Wysłany: 2013-01-06, 21:53   

A u nas tygodniowa:)

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-06-06, 23:48   

Odgrzebuje :)
Panowie, warto się jeszcze pakować w te sygnałki (używki)? Swoje lata już mają

Bo jak nie, to mam na oku jeszcze podstawowe Fox'y Mr+, ale w nich jest tylko regulacja głośności, a rs-1 pozwala zmieniać dosłownie wszystko...

Proszę użytkowników o opinie.
- jak z żywotnością baterii (sygnałki i zwłaszcza centralka)
- zasięg centralki
- ogólne wrażenie

I od razu podpytam, czy gniazdo na hanger obsługuje światłowód?

kawon 

Wysłany: 2017-06-07, 10:04   

osiollekk91 napisał/a:
...Bo jak nie, to mam na oku jeszcze podstawowe Fox'y Mr+, ale w nich jest tylko regulacja głośności...
Z Nashem nie pomogę, nie znam tych sygnałków.
Natomiast jeśli chodzi o FOX-a, to IMO lepiej dopłacić nieco i zakupić Mxr+.
Pozdrawiam.

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-06-07, 16:44   

kawon napisał/a:
osiollekk91 napisał/a:
...Bo jak nie, to mam na oku jeszcze podstawowe Fox'y Mr+, ale w nich jest tylko regulacja głośności...
Z Nashem nie pomogę, nie znam tych sygnałków.
Natomiast jeśli chodzi o FOX-a, to IMO lepiej dopłacić nieco i zakupić Mxr+.
Pozdrawiam.

No dobra, a czemu lepiej doplacic do MXr+?
Chodzi tylko o czulosc ?

kawon 

Wysłany: 2017-06-07, 19:48   

osiollekk91 napisał/a:
Chodzi tylko o czulosc ?

1. Dwustopniowa regulacja czułości
2. Możliwość regulacji tonu
3. Głośnik stożkowy polepszający jakość dźwięku (w Mr+ głośnik piezoelektryczny, IMO gorszy)

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-06-07, 20:41   

kawon napisał/a:
osiollekk91 napisał/a:
Chodzi tylko o czulosc ?

3. Głośnik stożkowy polepszający jakość dźwięku (w Mr+ głośnik piezoelektryczny, IMO gorszy)

1. No właśnie, dwustopniowa - czytałem gdzieś, że różnica między poziomami jest raczej znikoma... Więc pytanie, czy podczas jakiegoś dużego wiatru czy burzy, podstawowy Mr+ będzie cały czas popikiwał, czy nie?

2. Regulacja tonu to tylko dodatkowy bajer, spokojnie moge obyć się bez tego

3. Jakość dźwięku w sygnalizatorach? Przecież to ma tylko pikać :D ma się nie zepsuć, nie trzeszczeć

Więc w moim przypadku dopłacać ładnych kilka stówek, tylko za dwustopniową czułość, która nie wiadomo czy jest potrzebna.

ModTeam, chyba trzeba przenieść ten post, albo kilka ostatnich do tematu "mr+ a MXr..."

kawon 

Wysłany: 2017-06-07, 20:49   

osiollekk91 napisał/a:
kawon napisał/a:
osiollekk91 napisał/a:
Chodzi tylko o czulosc ?

1. No właśnie, dwustopniowa - czytałem gdzieś, że różnica między poziomami jest raczej znikoma... Więc pytanie, czy podczas jakiegoś dużego wiatru czy burzy, podstawowy Mr+ będzie cały czas popikiwał, czy nie?

2. Regulacja tonu to tylko dodatkowy bajer, spokojnie moge obyć się bez tego

3. Jakość dźwięku w sygnalizatorach? Przecież to ma tylko pikać :D ma się nie zepsuć, nie trzeszczeć

Więc w moim przypadku dopłacać ładnych kilka stówek, tylko za dwustopniową czułość, która nie wiadomo czy jest potrzebna.

ModTeam, chyba trzeba przenieść ten post, albo kilka ostatnich do tematu "mr+ a MXr..."
Myślę, że spokojnie możesz sobie kupić sporo tańsze sygnałki i będziesz zadowolony. Szkoda kasy na Foxy. ;)

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-06-07, 20:54   

Jaka jest obecnie różnica w cenie pomiędzy mr+ a mxr+?

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-06-07, 21:16   

shivan napisał/a:
Jaka jest obecnie różnica w cenie pomiędzy mr+ a mxr+?

Mr+ - 815zl
MXr+ - 1255zl

440zl różnicy przy secie 2+1.

Ja moge mieć set 3+1 Mr+ za mniej niż nowy 2+1, dlatego tak o to wypytuje.
Na tą chwile odpuszczam RS-1, i ryzykuje z tymi Mr+. Najwyżej sprzedam jak nie dam rady bez te regulacji czułości

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-06-07, 21:33   

Cholera spora różnica, nie będę ci tam za bardzo doradzał,ale zobacz sobie w jakimś sklepie na żywo różnice,szczególnie z tym dźwiękiem, jak ci będzie wszystko jedno to wybóŕ będziesz miał jasny.

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-06-13, 21:00   

Na Twoim miejscu bym sobie odpuścił Foxa. Przy większym wietrze i fali będzie Ci co chwilę sygnalizator piszczał. Jeżdżę od 2 sezonów nad wodę z dwoma kumplami co mają te MXr+ i mam już powoli nerwicę od tego jak w nocy na zmianę się odzywają ich sygnalizatory.
Bierz Sireny R3. Na OLXie znajdziesz 3 sztuki za tysiaka. Zero fałszywych brań. Sygnalizator moim zdaniem bez wad. Kilku chłopaków już nad wodą do nich przekonałem, myślę, że Ty też nie pożałujesz.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-06-14, 08:59   

Nie zauważyłem takiego problemu...chyba,że faktycznie piździ a ktoś używa lekkich hangerów i 2 stopnia czułości, wtedy nie ma się co dziwić :twisted:

kawon 

Wysłany: 2017-06-14, 09:25   

shivan napisał/a:
Nie zauważyłem takiego problemu...chyba,że faktycznie piździ a ktoś używa lekkich hangerów i 2 stopnia czułości, wtedy nie ma się co dziwić :twisted:
Potwierdzam.
Używam drugi sezon. Czasami mocno wiało i nie było problemu.

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-06-15, 14:24   

MariuszPosmyk napisał/a:
Na Twoim miejscu bym sobie odpuścił Foxa. Przy większym wietrze i fali będzie Ci co chwilę sygnalizator piszczał. Jeżdżę od 2 sezonów nad wodę z dwoma kumplami co mają te MXr+ i mam już powoli nerwicę od tego jak w nocy na zmianę się odzywają ich sygnalizatory.
Bierz Sireny R3. Na OLXie znajdziesz 3 sztuki za tysiaka. Zero fałszywych brań. Sygnalizator moim zdaniem bez wad. Kilku chłopaków już nad wodą do nich przekonałem, myślę, że Ty też nie pożałujesz.

Widziałem te na OLX, ale to są sygnałki bez centralki, o ile dobrze zrozumiałem...

I tak już po temacie, bo zdecydowałem się na 2+1 ale MXr+.
Za jakiś czas postaram się napisać, jak z tą czułością przy wietrze.

Odpowiedz do tematu