Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kij karpiowy 3lbs do ESP
Autor Wiadomość
DamianDawid

Wysłany: 2018-02-27, 07:37   Kij karpiowy 3lbs do ESP

Cześć wszystkim,zwracam sie do was z prośbą o pomoc. Szukam kija 3lbs do metod ESP 56-70g,czasami ESP PLUS PVA. Chodzi mi o dalekie rzuty i dobre trzymanie ryby bez spinek czyli jesli to mozliwe chcial bym kupic kij do 300-350 zl który bedzie daleko miotal a a przy holu dobrze amortyzowal zrywy rybek :) szukałem anacondy base ale nie ma juz nigdzie.. ktos cos doradzi bo juz chcial bym je zamowic bo sezon za miesiac. Pozdrawiam

niqu888 
Początkujący

Wysłany: 2018-02-28, 20:06   

Wydaje mi się że ciężko będzie Ci znaleźć kijek który spełnia wszystkie kryteria, zależy jeszcze o jak dalekich rzutach mówimy. 3lbs jak się nie myle to cw do 110-120g max, więc samą metodą może rzucisz ale już napewno nie z PVA, ryzyko złamania kija, zastanów się nad kijkiem 3,5lb Poza tym wydaje mi się bez sensu stosowanie metody jeżeli chcesz rzucać z PVA. Te koszyczki zostały stworzone właśnie po to żeby nie było potrzeby innego nęcenia. Druga sprawa to taka że kije rzutowe nie amortyzują zbyt dobrze zrywów ryby, są na to za sztywne. Musisz się zastanowić na czym bardziej Ci zależy.

DamianDawid

Wysłany: 2018-02-28, 20:40   

No dobrze to moze tak... bede rzucal podajnikami esp z wyciętymi żeberkami i w taki podajnik bede mocował pva :) ktore bedzie 3mala gumka zamontowana w podajnik.

Ktos mi doradzil Kij DAM MAD D-FENDER III UK 50MM 3LBS LUB 3.25LBS

Akcja paraboliczna,1 przelotka 50 mm .. chyba sie skusze ale czekam ... moze ktos posiada i sie wypowie.

Czyli ogolnie kij do metody ESP 56-70 G . PVA MONTOWANA BEZPOSREDNIO W PODAJNIKU ZA POMOCA GUMKI WIEC TO TAKIE SREDNIE KIELBASKI

DamianDawid

Wysłany: 2018-02-28, 20:43   

No dobrze to moze tak... bede rzucal podajnikami esp z wyciętymi żeberkami i w taki podajnik bede mocował pva :) ktore bedzie 3mala gumka zamontowana w podajnik.

Choc przewaznie bede lapal podajnikiem do 60g,czasami ESP 80G,czasami pva w podajniku,chcial bym tam wlozyc pare kulek i rzucic taki podajnik

Ktos mi doradzil Kij DAM MAD D-FENDER III UK 50MM 3LBS LUB 3.25LBS

Akcja paraboliczna,1 przelotka 50 mm .. chyba sie skusze ale czekam ... moze ktos posiada i sie wypowie.

Czyli ogolnie kij do metody ESP 56-70 G . PVA MONTOWANA BEZPOSREDNIO W PODAJNIKU ZA POMOCA GUMKI WIEC TO TAKIE SREDNIE KIELBASKI

Odpowiedz do tematu