Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Opolskie na Karpie
Autor Wiadomość
DAKOTA 

Wysłany: 2018-02-02, 10:10   Opolskie na Karpie

witam

Nareszcie koncem lutego, po dlugich i ciezkich zmaganiach z roznymi instytucjami w polsce wybieram sie do okregu opolskiego na karpie ,,
krotki wstep:
nie mam obywatelstwa polskiego a wiec juz sie zaczely komplikacje , z pozwoleniem.Po kilkunastu telefonatach , kilku mailach dotyczacych roznej interpretacji przepisow przez urzednikow udalo mi sie uzyskac na pismie (z centrali PZW)co jak i kiedy zalatwic aby nie miec problemu z wedkowaniem .
I tu musze dodac posiadam karty wedkarskie i pozwolenia na kraje:Portugalia, Hiszpania, Francja, Wlochy ,Czechy ,Austria ,,, na wody slodkie i morskie .Nie bylo w tych krajach zadnych problemow z zalatwieniem pomimo iz , nie we wszystkich jezykach moge sie porozumiec ,,,a tu w kraju (Polska ) w ktorym sie urodzilem i swobodnie moge pogadac , nie bylo takich mozliwosci , bezproblemowego zalatwienia pozwolenia

nie bylo by w tym nic dziwnego , ale sa pewne ale

1. nie znam regionu na tyle aby swobodnie powedkowac.

2 . jestem ograniczony ruchowo ,a wiec musze podjechac do wody jak najblizej , nie mam na mysli stac nad samym brzegiem ,ale dojazd powinien byc dobry i to dla samochodu o wiekszych gabarytach (Kamper)

3.Oddzielam osobno wody PZW od komercji , w sumie ani z jednym ,ani z drugim nie mam problemu ,,,czy cos zlowie ,,, niewazne , dobrze by bylo ,wtedy motywacja wieksza .

4.Potrzebuje kilku miejsc , bo zostaje w tym regionie okolo miesiaca, do tej pory bylem tam raz i lowilem na Dembowej ,, nie mam tez problemu z dokupieniem ewentualnie jeszcze pozwolenia na slaskie lub dolnoslaskie ,,ale w okolicy granic regionu opolskiego .

5 Niem mam tez problemu z dolaczeniem sie do kogos kto w tym czasie tez bedzie lowil

Jezeli jest ktos w stanie podac mi namiary na miejsca ktore zna , i odpowiadaja kryteriom jakie podalem bede bardzo wdzieczny .Osobno komercja i osobno PZW.
Nie lowie ryb dla jedzenia,, wole kotleta z grilla w towarzystwie piverka

Mozna odpowiadac tu , na Priva lub mailem

dakotaa@gmx.at
pozdrawiam serdecznie
DAKOTA

Odpowiedz do tematu