Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki kadłub łódki zanętowej
Autor Wiadomość
cru5h 

Wysłany: 2018-03-17, 21:29   Jaki kadłub łódki zanętowej

Witam

Przymierzam się do budowy łódki zanętowej. Jaki waszym zdaniem wybrać obecnie kadłub łodzi?

Zastanawima się nad kadłubem Fish Hunter...

Potrzebuje małą łódkę na wywózki 100-200m wraz z zestawem i zanętą do 1kg.
Nie biorę pod uwagę echosondy, ale może w przyszłości się skuszę... Na chwile obecną potrzebuję celnie położyć zestaw wraz z zanętą (do 1kg) na 100-200m. Wystarczy jedna komora, bo będę wywoził pojedyńczo każdą z wędek.

Orientacyjnie koszty wychodzą około 1400-2000zł, gotowe łodzie można mieć już od 2000zł, ale wiadomo że jak się coś składa samemu to będzie lepiej, zastosuje własny osprzęt i może cos dodam od siebie... Ostatnio sporo czasu, więc go wykorzystam a smykałkę do majsterkowania tez posiadam co jedno z drugim nie koliduje :mrgreen:

Czy kadłub Frog1 lub Frog2 jest jeszcze w ogóle do dostania? Swego czasu był to jeden z lepszych modeli, dawał spore możliwości rozbudowy i łatwy serwisowy dostep. Próbowałem się kontaktowac z producentem - firma Prolam, ale obecnie nie ma go już w produkcji. Aktualnie mają model Hunter 650, ale to jest dla mnie za duża łódka, szukam czegoś mniejszego... Poza tym koszty Hunter 650 są dość duże i uważam że można to zrobić o wiele taniej...

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2018-03-18, 09:29   

Chcesz mały kadłub a piszesz o Frogu który jest wielkim kadłubem, prawie o 20cm dłuższym od Huntera.

cru5h 

Wysłany: 2018-03-18, 13:12   

@Yucao

Tak... Pisze o Frog'u bo jest to bardzo dobra konstrukcja i jakbym mógł dostac tą skorupę, to bym ją właśnie wybrał ze względu na łatwy serwis i rozbudowę... Stwierdzasz rzeczy oczywiste i twoja wypowiedź nie jest dla mnie pomocna...

Co do łódki to pytam sie co najlepiej obecnie wybrać, wyglądem mi pasuje Fish Hunter, ale może jeszcze coś innego jest ware uwagi.

kawon 

Wysłany: 2018-03-18, 14:17   

To może Baracuda z La-boat?
Występuje w trzech rozmiarach.
Nie wiem tylko czy same kadłuby są dostępne.

pitex1667 

Wysłany: 2018-03-19, 21:12   

Ja zbudowałem na kadłubie szanti2

shivan 

Wysłany: 2018-03-19, 22:11   

Mała łódka do wywozu 1kg żarcia to nie frog... frog to wielka kobyła do wywozu sporej ilości żarcia w różnych warunkach pogodowych.
Celnie na 100/200m bez echosondy, nie da się.

Kadłub mały,ale atrakcyjny to hanys boat kolegi Mariusza Zielińskiego z forum...nie wiem czy nadal je produkuje.

Pozdro

Odpowiedz do tematu