Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Echo z gps Toslon Tf 640.
Autor Wiadomość
piotrek71207 
Karpik

Wysłany: 2014-04-13, 14:22   Echo z gps Toslon Tf 640.

Chciałem zapytać o ten sprzęt? Warto? W sumie echo i gps w jednym. Na yt można znaleźć filmiki i wygląda to nieźle. Może ktoś już kupił i może się podzielić wrażeniami?

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2014-10-03, 11:10   

Troszkę odkopuję i dołączam się do pytania. Czy ktoś się tym już bawił? Czy ta echosonda ma DI/DSI? Cena nie jest niska, ale może warto?

Sebson 

Wysłany: 2014-10-15, 17:50   

Witam, chciałbym kupic te echo . czy jest warte swojej ceny czy lowrance elit 4?

Pisz poprawnie! MateuszJanusz

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2014-10-16, 06:20   

Sebson, ja Ci powiem, że też się interesuję tym Tolsonem i trochę o nim oglądałem i czytałem i... dalej nie wiem :) Nie ma zbyt wiele informacji o nim. Ktoś musi go w końcu kupić i ocenić :P Tak, że Sebson działaj :twisted:

O Lowrance Elite 4 muszę poczytać - to też jest bezprzewodowa echosonda?

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-10-16, 08:28   

Tak, jest bezprzewodowa i podobno nawet są modele z DSI.

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2014-10-16, 09:28   

W tym Toslonie podoba mi się, że ma też GPS w sobie. Nie jest to tani biznes, ale myślę, że jak już kupować echo to takie wypasione ;)
Poszukuję echo które będzie miało GPS, DSI, rozpoznawanie dna i było bezprzewodowe ;) Tylko i aż tyle :idea:
Ma ktoś jakieś propozycje?

PS. Znalazłem manual Toslona

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-10-16, 10:03   

Wydaje mi się, że te elitki się jakoś przerabia na wireless podzespołami oferowanymi przez Lowerance'a. Na stronie jednego z producentów łódek znalazłem, że można do ichniego modelu zaaplikować sobie:

Echo Lowrence Elite 4x dsi gps, koszt takiej zabawki to niestety 5.000 :|

strzała 

Wysłany: 2014-10-16, 14:05   

Co do elitki 4 z GPS to nie jest tak jak się wydaje i chodzi mi tu o GPS. Z tego co kojarzę to to bezprzewodowo chodzi tylko echosonda (klasyczna i DSI) ale GPS chyba nie. GPS po prostu jest w echu ale działa tam gdzie jest ekran a nie tam gdzie jest łódka. Radzę się upewnić jak się niemiło rozczarować.
Siema.

Sebson 

Wysłany: 2014-11-22, 21:54   

Czekam własnie na sonde :) pierwsze testy jak nie bedzie lodu po świętach, okazało sie ze moj znajomy zmienił łódkę i ma ten sam model echo . Jest bardzo zadowolony .....

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-11-24, 09:49   

Sebson o którym echo teraz mówisz?

Sebson 

Wysłany: 2014-11-24, 10:22   

Echo z gps Toslon Tf 640.

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2014-11-24, 17:15   

To ja liczę na obszerny test i recenzję ;) Jak wszystko dobrze pójdzie to na wiosnę będę się przymierzał do zakupu echo...

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2014-11-25, 09:09   

Sebson, to już masz 2 chętnych do przeczytania recenzji, mam taki sam dylemat jak Tomek :)

PaulNight 

Wysłany: 2014-11-25, 09:35   

Chetnych jest o wiele wiecej:)

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2015-01-12, 13:49   

Sezon się skończył, może ktoś się wypowiedzieć o tej echosondzie? :D Warto wydać tyle pieniędzy? Pozdrawiam

beny2002 
Benedykt Jaskóła

Wysłany: 2015-01-20, 20:05   

Hm,chyba nikt nie ma tego echo...

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-02-04, 13:14   

Posiadam od kilku dni Toslon'a ale na razie jestem w fazie montażu w moim Smartbaot. Generalnie sonda wykonana bardzo dobrze bardzo fajnie przystosowana do domowego montażu. Wbrew temu co pokazują filmy instruktażowe antenę GPS można spokojnie schować do środka łódki (jeśli oczywiście jest na to miejsce). W przyszłym tygodniu postaram się zrobić testy nad wodą. Toslon nie posiada DSI. GPS w sytuacji mgły, nocy i dalekich odległości wydaje się być nieoceniony.

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2015-02-05, 12:20   

Tomku, myślisz, że da się tak zamocować sonar i antenę gps, żeby dało się to jakoś rozsądnie przekładać z łódki do pontonu? Sprawdzałem stronę Toslona i drugi komplet sonar + gps kosztuje niemałe pieniądze.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-02-08, 10:55   

Chyba najłatwiej byłoby doczepić łódeczkę do pontonu i płynąć takim "zestawem".

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2015-02-08, 14:07   

sskrzypek, sonar możesz "wkleić" (czyt. włożyć) do pojemniczka wypełnionego cieczą (w rc). Nie ma problemu z przerzuceniem sonaru do pontonu. ;)

www.facebook.com/HajnowskiKlubKarpiowy - Kliknij "Lubię to!" ;)

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2015-02-09, 12:27   

No niby tak, chyba wszystko zależy jak to montują w modelach, bo jak zaleją żywicą to pipka? Do tego chyba sonar i gps są oddzielnie i każdy gdzieś tam się wpina do prądu w modelu nie?

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2015-02-09, 13:19   

Jeżeli sonar jest wlaminowany w kadłub to bez sensu jest go przekładać i później wklejać na nowo. Z okablowaniem raczej nie będzie problemu w tym przypadku, chyba że kadłub masz na stałe zamknięty ?

sskrzypek 
Marcin Skrzypczak

Wysłany: 2015-02-10, 09:38   

Na razie to nie mam łódki, noszę się z zakupem, po prostu zastanawiałem się czy była by taka możliwość. Mam porządny ponton, koszt 3800 to nie jest dla mnie jak splunąć dlatego fajnie by było, gdybym echo była na tyle uniwersalna żeby dało się ją przekładać z pontonu do modelu.

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2015-02-10, 09:44   

sskrzypek, zawsze możesz wystawić sonar echosondy na zewnątrz łódki. Wysięgnik, bądź mocowanie do kadłuba za pomocą rzepu itp.

PaulNight 

Wysłany: 2015-02-10, 18:54   

Taki montaz na wysiegniku to chyba najlepsze rozwiazanie jesli chce sie uzywac na 2 sposoby...

sethh1

Wysłany: 2015-02-12, 07:33   

Witam
To się raczej nie uda, ponieważ w łódce jest jeszcze transmiter http://www.toslon.com/Acc...4/05-30/62.html do niego podłączasz GPS, transducer i zasilanie.
Będziesz to demontował?

draxion 
Samuel Siemieniuk

Wysłany: 2015-02-12, 08:26   

sethh1, myślę, że rzep zrobi robotę. ;) Zostanie tylko do odłączenia zasilanie i po sprawie.

sethh1

Wysłany: 2015-02-15, 20:22   

:| Być może, ale to niestety nie tak prosta konstrukcja jak w Humminbirdzie, gdzie transmisja sygnału jest wbudowana w jajo (transducer).
Tutaj musisz w łódce rozłączyć GPS i zasilanie ,wymontować z niej transmiter i transcuder i przełożyć je do pontonu...
Przy kosztach zakupu transmitera w razie uszkodzenia chyba praktyczniej mieć zwykłe echo do pontonu :roll:

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-02-15, 23:15   

Ale po co tak kombinować wystarczy że płynie.obok łóżeczka. Nie dość że mamy na pontonie echo to jeszcze możemy zapisywać markery z GPS i nic nie trzeba demontować.

Scarecrow 
Tomek Samel

Wysłany: 2015-03-08, 17:28   

Czy ktoś już to sprawdził jak się sprawuje zamontowane w łódce RC? Może jakiś filmik albo fotki? :)

stary_dinozaur 
Jacek Siedlaczek

Wysłany: 2015-03-08, 17:46   

Scarecrow napisał/a:
Czy ktoś już to sprawdził jak się sprawuje zamontowane w łódce RC? Może jakiś filmik albo fotki? :)

Mam zamówioną łódkę z tym echem - za jakieś 2 góra 3 tygodnie będzie u mnie. Po przetestowaniu na pewno jakieś post o łódce i echu umieszczę. Sam jestem ciekaw jak na żywo będzie się to wszystko sprawowało.

mankimank 
Tomek Kowalski

Wysłany: 2015-03-11, 10:09   

Jestem użytkowaniem Toslona:
1. Gps działa bez problemów duża dokładność jedynie odświeżanie na poziomie 2hz powoduje że przy szybkim obrocie łódki strzałka nie nadąża ale jest to kwestia przyzwyczajenia
2.Echo działa świetnie widać dokładnie ukształtowanie terenu rodzaj dna podwodne przeszkody itd
3.Zapis markerów odbywa się szybko i płynnie jedynie mała ilość znaków jakimi można określić nazwę miejsca dostarcza trudności bo w przypadku dużej ilości jezior i miejsc można się pogubić. Ja to rozwiązałem opracowując sobie system nazewnictwa skrótami i jest ok.
4. Bardzo łatwo się to montuje wewnątrz łódki. Ja mam wszystko podłączone pod zasilanie łódki żeby widzieć na ekranie stan baterii. Antenę od GPS mam zamontowaną wewnątrz i wszystko działa bez zarzutów. Był z tym mały problem bo miałem jedną antenę i ona pokazywała błędny kierunek łodzi.
5. Świetny serwis Vegaboat. Naprawdę chylę czoła przed nimi bo odesłałem im problematyczny element wraz z całą centralką i już 48 h po tym miałem w domu nowe elementy i wszystko zadziałało bez problemu.
Generalnie dzisiaj nie wyobrażam sobie łódki zdalnie sterowanej bez tego urządzenia, fakt nie jest to tania przyjemność ale choćby wywożenie nocą jest dziecinnie proste i obserwacja dna z poziomu brzegu,bajka.
Jak coś służę radami co do montażu itd
Bardzo bardzo polecam ten produkt
P.s Kontakt z Toslonem w Chinach też odbywa się bez problemu. Miałem jakieś pytania i na wszystko odpowiadali mailowo.

ruhh 
Mateusz Pańta

Wysłany: 2015-03-11, 10:39   

Informacyjnie będzie wersja tego echo bez gpsa w cenie około 2500 zł.

kazimierz2907 

Wysłany: 2015-04-30, 15:34   

zobaczcie cene u naszych zachodnich sąsiadów;
http://www.amazon.de/Futt...boot+Futterboot
Kurczę mniej zarabiamy a jeszcze musimy więcej płacić.. i jaka tu sprawiedliwosć?

timur 
Andrzej F.

Wysłany: 2015-04-30, 17:11   

899 euro to mniej?U nas 3850, jak doliczysz koszty to będzie to samo.

eleventh 
Grzegorz W.

Wysłany: 2015-05-13, 16:45   

Mam pytanie do użytkowników tego echa, a w zasadzie GPS'u.
Dzisiaj oddałem łódkę do montażu Teslon TF 640 i w serwisie mnie sprowadzili na ziemię, że realna dokładność GPS to na dzień dzisiejszy +/- 10m

Napiszcie proszę jak to się sprawuje.
Jak z dokładnością GPS?
Rzeczywiście jest taki rozrzut?

Wcześniej już ktoś pisał że dokładne, ale chciałem się upewnić...
Monter twierdzi że spadek dokładności wiąże się z konfliktem na Ukrainie (wojsko, satelity, etc.)

Będę wdzięczny za szybką odpowiedź.
Jeszcze mogę zmienić decyzję :)

Gniewosz 
Gniewosz Matul

Wysłany: 2015-05-13, 17:18   

Dokładność systemu GPS (bez poprawek różnicowych) dla użyteczności cywilnej wynosi obecnie +/- 5 metrów, taką dokładność mamy już ładnych parę lat od czasu jak Amerykanie łaskawie zdegradowali dokładność pozycji z 25 metrów:)
Zasadnym jest zakłócanie dokładności pozycji w czasach konfliktów i tak się też robi ale o 5 metrów to nie bardzo mi się chce wierzyć. Po drugie na nic się nie zda zakłócanie systemu z którego korzysta cała Europa kiedy Rosja korzysta w tym samym czasie z własnego systemu Glonass i gdzieś mają GPS.

pozdrawiam

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2015-05-13, 20:24   

Bawiłem się tym echem przez 4 dni wywózka z GPS na marker. Wg mojej oceny to dokładność ( przy pasku niebieskim satelit ) to +/- 1m. Kidy pasek spadł na żółty to wtedy około 2 m miała przekłamania. Wywózka około 200m.
Dzisiaj od kolegi słyszałem podobną opowieść :( . Jak masz dużo satelit w zasięgu to dokładność jest bardzo dobra, niestety są momenty że jest ich mniej nad głową.

kotka1

Wysłany: 2015-08-17, 23:22   

wilk325, witaj nie mogę sobie poradzić z odczytem twardość dna. Możesz mi coś podpowiedzieć

arni 
Adam

Wysłany: 2015-08-18, 06:18   

Cześć. Wilk325 powiedz jako użytkownik toslona czy warto ją kupić czy wziąść inne echo bo cena nie jest mała. Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu