Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DELKIM - pytanie
Autor Wiadomość
miczo1 
Michał

Wysłany: 2017-12-21, 02:16   DELKIM - pytanie

Hej, po dłuższym zastanowieniu zakupiłem własnie sygnałki Delkima, ale na razie tylko set 2+1 i pudełko bo mam dylemat. Zastanawiam się co wybrać do sygnalizacji brania:
NiteLite Pro illuminating hanger
czy
SlimLite Indicator Set?

Czy ktoś z posiadaczy Delkimów mógłby mi podpowiedzieć co będzie lepsze?
Dzięki i pozdrawiam.

Karpiu 

Wysłany: 2017-12-27, 11:30   

Ja polecam NiteLite Pro illuminating hanger + Delkim DuoCarb Pivoting Hanger Support :)
Hanger posiada długi przewód oraz ramie jest z regulacją długości ;) Do tego ciężarki nie muszą być koniecznie delkima, solara też pasują i jest bajka :)

W SlimLite Indicator Set jak i Delkim ES Indicator Set, hanger który masz w zestawie ma krótki kabel i krótkie ramie hangera bez możiwości regulacji.

miczo1 
Michał

Wysłany: 2018-01-05, 00:31   

Hej, dzięki za podpowiedź. Ja byłem przekonany że to jest to samo tylko "w zestawie taniej" :-) a to faktycznie się trochę różni. Cena praktycznie taka sama jak tego seta. To mówisz że się to lepiej będzie sprawdzało?

Karpiu 

Wysłany: 2018-01-05, 09:02   

Ja też tak myślałem i tak kupiłem :lol: Poźniej dopiero okazało się że nie jest tak pięknie :D Nie mówię że lepiej, bo na początku też na te krótkie łapałem i wszystko było ok, ale później sobie kupiłem te dłuższe, bo po prostu bardziej mi odpowiadają optycznie, swoją funkcję krótkie czy długie spełniają w 100% ;) Tylko chciałem Cię od razu ostrzec, że to nie jest to samo co zestaw kupowany osobno :) Jak jednak będziesz chciał krótkie to mam dwa komplety do sprzedania za dobry pieniądz ;)

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-14, 20:41   

Rozmawiałem z chłopakami z Rockworld - otrzymałem odpowiedź, że ten nowy wynalazek Slim Lite to wyglądem przypomina końcówkę długopisu - lekki i nie warty niestety zainteresowania.

Ja się trochę nakręciłem na Solara Titanium, ale nie ma podświetlenia LED, a tu w Nite Lite mamy światłowód. ;) Niby nie istotne ale jestem estetą. :P

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2018-03-14, 21:01   

Ral1n napisał/a:

Ja się trochę nakręciłem na Solara Titanium, ale nie ma podświetlenia LED, a tu w Nite Lite mamy światłowód. ;) Niby nie istotne ale jestem estetą. :P

W Solarze masz izotopy. Co prawda świecą cały czas, ale świecą i możesz sobie kolor wybrać.

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-15, 11:42   

:D Tak, mam świadomość możliwości wykorzystania izotopów. W tamtym roku w Poznaniu na Rybo - pokazywali mi to cudo. Jest szansa, że się skuszę. Rozwiązanie jest bardzo sensowne.

cru5h 

Wysłany: 2018-03-18, 00:13   

Cześć!
Mam pytanie odnosnie centralki Delkim Rx Plus Pro Mini Receiver...

Czy jeśli zakupię dwa sygnalizatory Delkim TXI Plus w tym samym kolorze (np. 2x niebieskie lub 2x czerwone lub 2x purpurowe), to czy na centrali po zaprogramowaniu kolor będzie też 2x dany kolor, czy centrala ma po prostu wszystkie kolory po kolei (purpurowy, czerwony, biały, niebieski, zielony, żółty) i będę musiał zaprogramować 2 te same kolory na róznych kolorach (dany kolor = dany kanał)?
Chodzi o to czy centrala rozpoznaje kolor w sygnale i ustawia nam daną diodę, czy przypisujemy kolor sami do koloru diody w centrali, który z góry jest ustalony na dany kanał jak poniżej:

kanał 1 = purpurowy
kanał 2 = czerwony
kanał 3 = biały
kanał 4 = niebieski
kanał 5 = zielony
kanał 6 = żółty

Docelowo chciałbym np. 2x purpurowe i mieć je na centrali, a później dokupić np. 2x niebieskie tak żeby finalnie na centrali miec 2x purpurową diode i 2x niebieską... Bo jeśli się nie da to kupię od razu różne kolory...

Miał ktoś z Was porównanie Delkim TXI Plus z Nash Siren R3. Ciekawi mnie jak system sygnalizacji oparty na wibracji Delkima można porównać z systemem przesuwu żyłki w Nash R3?

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-18, 00:52   

Centrala w moim mniemaniu nie rozpoznaje koloru sygnału, tylko linię, do której przypisujesz dany kolor. Innymi słowy - 2x niebieski sygnał będzie rozpoznawalny jako niebieski (jeśli zaczniesz od niego jako pierwszego oraz kolejny jaki przypiszesz sobie wg uznania).

Piotr Ostrowski 

Wysłany: 2018-03-18, 10:19   

Jeśli dopbrze pamiętam to w tej centralce można zarówno przypisać np pod niebieski dwa sygnalizatory niebieskie itd jak i możesz sobie przypisać np dwa sygnalizatory niebieskie jeden pod niebieski na centralce a drugi np pod purpurę itd
Na tą centralkę można chyba maksymalnie 24 sygnalizatory podpiąć

Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku
NO KILL CATCH&RELEASE
Piotr Ostrowski
www.CarpCity.pl

Ral1n 

Wysłany: 2018-03-24, 00:35   

A propos Solara Titanium - ktoś może doradzic, który wariant wybrac? Long / Short?

Generalnie do tej pory wywoziłem zestawy na +100m - myślę nad długim ramieniem. Są jakieś istotne +/-? 90% czasu używam plecionki.

Odpowiedz do tematu