Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Prologic C1a 3,6m 3,5lb
Autor Wiadomość
azu

Wysłany: 2017-10-31, 16:42   Prologic C1a 3,6m 3,5lb

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Mam pewien problem, otóż zamówiłem moje pierwsze karpiówki tj. dwa kije Prologic C1 3,6m 3lbs jednak przysłano mi Prologic C1a 3,6m 3,5lb...
Wędki wydają się dosyć sztywne (dotychczas łowiłem na lekkie feedery, pierwszy raz w ręku trzymam kije karpiowe) a zależało mi na w miarę miękkich kijach by dostarczały frajdę z holu nawet kilku kilogramowych karpi.
Mają one być przeznaczone do rzutów w większości z PVA, odległości myślę max 50-60m.
Nie wiem czy reklamować i wymieniać wędki na 3lbs czy olać temat i zostawić 3,5lbs bo nie ma aż takiej różnicy?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-10-31, 16:49   

Jak nie wywozisz, tylko łowisz z rzutu i to z pva to ja bym je zostawił na Twoim miejscu. Zawsze masz jakiś zapas mocy i nie musisz się martwić jak będziesz chciał poslać zestaw na dalszą odległość. A myśle, że karp +10kg już je wygnie :)

azu

Wysłany: 2017-10-31, 17:01   

Wywoził nie będę na pewno, bo nie mam łódki ani pontonu i nie zamierzam kupować.
Tyle, że jak pomachałem na sucho, pomacałem i powyginałem, to mam wrażenie, że taki dajmy na to 5-6kg karp nawet nie ugnie szczytówki (oczywiście lekko przesadzam):D może ciągle patrze przez pryzmat feederów, co z kilku kilogramową rybą przy brzegu gięły się do tafli wody.

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2017-10-31, 22:16   

Te kije i tak są miękkie, moim zdaniem jak nie wywozisz to będziesz zadowolony. Łowiłem na nie przez kilka sezonów i mam pozytywne zdanie o tych kijach.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-11-01, 11:36   

azu napisał/a:
Mam pewien problem, otóż zamówiłem moje pierwsze karpiówki tj. dwa kije Prologic C1 3,6m 3lbs jednak przysłano mi Prologic C1a 3,6m 3,5lb...
To jaki masz problem? Zadzwoń do sklepu, powiedz,że złe spakowali wędki (podajesz jakie zamówiłeś a jakie faktycznie Ci przysłali) i czekasz na kuriera z nowymi wędkami a oddajesz te,które przyszły przez pomyłkę i po kłopocie.
Miałem również takie przypadki,nie z wędkami,ale z innymi klamotami karpiowymi.

mariano92 

Wysłany: 2017-11-01, 13:40   

Pytanie z innej półki bo nie chce zakładać nowego tematu a nie mogę znalezc odpowiedzi . Czym się rózni kij C1 do C1 XG? . Z góry dziękuje za odpowiedż

azu

Wysłany: 2017-11-01, 16:29   

tomekja123 napisał/a:
azu napisał/a:
To jaki masz problem? Zadzwoń do sklepu, powiedz,że złe spakowali wędki (podajesz jakie zamówiłeś a jakie faktycznie Ci przysłali) i czekasz na kuriera z nowymi wędkami a oddajesz te,które przyszły przez pomyłkę i po kłopocie.
Miałem również takie przypadki,nie z wędkami,ale z innymi klamotami karpiowymi.

Ty tak na poważnie? Piszesz o oczywistych rzeczach, pytałem zupełnie o co innego.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-11-01, 18:53   

azu napisał/a:
Ty tak na poważnie? Piszesz o oczywistych rzeczach, pytałem zupełnie o co innego.
No tak, skoro nie jesteś zadowolony z wędek to możesz je reklamować. Oczywiście o ile nie upłynęło jeszcze 14dni od momentu ich zakupu.

azu

Wysłany: 2017-11-01, 20:03   

Nie wiem czy reklamować i wymieniać wędki na 3lbs czy olać temat i zostawić 3,5lbs, bo nie ma aż takiej różnicy?

Pytałem o to, czy jest duża różnica pomiędzy 3 a 3,5 lbs,ale już nie ważne, kije odsyłam i kupuję 3 lb.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-11-01, 20:06   

azu napisał/a:
ale już nie ważne, kije odsyłam i kupuję 3 lb
Jeżeli nie upłynęło 14dni od dnia zakupu wedęk to zadzwoń do sklepu i powiedz,że źle skompletowali Ci towar,że zamawiałeś inne wędki a dost.inne i wówczas może zrobić sklep tak,że przyślą Ci dobre wędki a tamte zwrócisz bez żadnej opłaty za przesyłkę.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-11-02, 07:57   

azu, daj sobie spokój, to są miękkie kije, zostaw sobie 3,5 lbs. Do sklepu możesz napisać email że się pomylili, ale w zamian za kupon rabatowy zapomnisz o sprawie ;)

Neptune 
Robert Stańczyk

Wysłany: 2017-11-03, 22:50   

A ja bym zamienił jednak na 3lb :D Przechodząc z feedera na karpiówki to już i tak spora różnica, rzuty na kilkadziesiąt metrów nawet z PVA, holowanie kilkukilogramowych karpii itd. Po co sobie zabierać przyjemność z holu. Doświadczyłem ostatnio karpia ponad 17kg na Prologicu i nie było problemu czy godzinnego holu. Kij 3,6m 3lb jest lżejszy, nawet bardzo lekki, w dobie odchudzania sprzętu jak znalazł i w tej półce cenowej holuje się na prawdę fajnie. 3,5lb parabolik nie będzie jakimś pociskiem tym bardziej, że da się znaleźć patyki 3lb o innej akcji, które dadzą podobne osiągi. 3,5lb to widzę do grubego miotania aby nie zastanawiać się nad możliwością złamania czy ekstremalnych warunkach w łowisku.

azu

Wysłany: 2017-11-16, 17:06   

Zamieniłem na C1 3lbs i nie żałuję, zupełnie inny kij niż 3.5lbs. Takiego czegoś szukałem, po pomachaniu na sucho jak najbardziej pozytywne wrażenia :)

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-11-17, 08:10   

mariano92,
Na 99% chodzi o to, że XG jest wersją rzutową, sztywniejszą.

mariano92 

Wysłany: 2017-11-21, 10:10   

Szczepson dziękuję za odpowiedź pozdrawiam

Odpowiedz do tematu