Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw karpiowy
Autor Wiadomość
Ficu 
Marcin Ficek

Wysłany: 2017-10-28, 21:09   Zestaw karpiowy

Witam.

Wróciłem do wędkarstwa po długiej przerwie i chciałbym złożyć zestaw na karpia. Nie mam szczerze o tym pojęcia i nie mam co liczyć na pomoc u mnie wiec proszę o pomoc Was doświadczonych karpiarzy. Chciałbym żeby ten zestaw był dość mocny bo bo miejsce gdzie będę wędkował obfituje w duże okazy a że jestem jeszcze mało doświadczony to pewnie będą to hole siłowe na początku. To by było na tyle w ramach wstępu a teraz trochę informacji:

Łowisko to zbiornik zaporowy obfitujący w karpie i amury gdzie trafiają się sztuki po 20kg i więcej, zestawy są wynoszone na odległość ok 150-200m i każdy zestaw jest obciążony ciężarkiem 100-120g.

Myślałem nad kołowrotkami:

DAM quick 570 fs
FOX eos 10000

Oba z wolnym biegiem. Tutaj bardzie skłaniam się do DAM-a ze względu na pojemność szpuli gdzie przy tak dalekim wynoszeniu zależy mi na zapasie żyłki a DAM ma pojemność 400m żyłki 0.35 a FOX 320m żyłki 0.33. Planuję nawinąć żyłkę 0.40

Co do wędek to :

DAIWA black widow
PROLOGIC C1

Dzisiaj widziałem jeszcze :
DAM MAD D Fender

Wszystkie długość 3.60 , dwuskłady i pytanie która najlepsza i ile lbs?? Myślałem nad 3 ale czy to nie za mało??

Zależy mi na zestawie który posłuży mi parę dobrych lat bo żona mnie już zabije jak znowu będę coś zmieniał bo wcześniej był tylko spining.

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc i rady :)

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-10-28, 23:19   

Witam , nie mam duuuzego doswiadcznie jak chodzi o karpiowanie ale spruboje cus doradzic
Kolowrotek zdecydowanie Dam
Wedki wybral bym miedzy prologic c1 a dam defender....

Dlugosc 3.6m 3lb...do wywozki sppkojnie wystarcza....
Dl 3.6 ..mogly by byc nawet krotsze (wywozka) ...lepsze manewrowanie na pontonie....
3lb spokojnie wystarczy ...taka uniwersalna (miara)....w razie potrzeby i rzucisz tym kijaszkiem nawet z pva...oczywiscie nie na jakies sakrameckie odleglosci

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-10-29, 06:30   

Ficu, Weź kij i kołowrotek Dam-a (najlepsze z tego co podałeś). 12ft i 3 lbs to najbardziej uniwersalny kij, połowisz trochę to sam będziesz wiedział czy Ci to wystarcza, czy jednak potrzebujesz coś innego.

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-10-29, 06:45   

Ficu,
Tak Jak wcześniej Dam jeśli chodzi o młynek!
Wędka- Nowa BW jest całkiem spoko macałem ostatnio. Sam używam starsze modele o do wywózki spoko, fajnie czuc rybę. Do rzutu słabo (z resztą jak wszystkie patyki w tych cenach). Oczywiście 12ft 3lb
Żyłka- wystarczy 0,35. Nie wiem czy sprawdzi się na 200m ale do 150 myślę, że bedzie ok. Z tańszych i sprawdzonych mogę polecic Gardnera. MOżna też zainwestowac w coś droższego(inf na pewno znajdziesz w odpowiednim dziale) ale jeśli zmieniasz co sezon to polecam j.w wspomniałem

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-10-29, 08:05   

daniels napisał/a:
Ficu, Weź kij i kołowrotek Dam-a (najlepsze z tego co podałeś). 12ft i 3 lbs to najbardziej uniwersalny kij, połowisz trochę to sam będziesz wiedział czy Ci to wystarcza, czy jednak potrzebujesz coś innego.

Dokładnie, tak samo bym wybrał. Mam D-fendery 2 i dwie rzeczy mi się podobają: Design i praca pod rybą. Do rzutów powyżej 80 m się nie nadają, strasznie się gną przy krzywej 3lbs.
Do kompletu jak najbardziej Dam, sam bym chętnie wymienił młynki, ale "niefart" taki że kupiłem Sceptery kilka lat temu i nie zanosi się żeby one się rozsypały w ciągu najbliższych sezonów...

poncjusz78 
Artur Burkiewicz

Wysłany: 2017-10-29, 09:50   

Do kompletu jak najbardziej Dam, sam bym chętnie wymienił młynki, ale "niefart" taki że kupiłem Sceptery kilka lat temu i nie zanosi się żeby one się rozsypały w ciągu najbliższych sezonów...[/quote]

Na te Sceptery....cus zaradzimy....tylko kasza we lbie musi byc...
Kup se Damy a Tici bedziesz mial na łabedzie...

Ficu 
Marcin Ficek

Wysłany: 2017-10-29, 16:03   

To już wiadomo ze będzie to komplet DAM-a :)

Co do LBS to zestaw 3 lub 3.25 bo taki też jest dostępny, zda się do wyrzutów?? Głównie będę jeździł na ten zbiornik co wynosimy ale w sumie mam opcje na drugi gdzie jest kilka jezior i tam już zostaje wyrzut bo 3m od brzegu już za głęboko.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-10-29, 18:45   

Ficu, weź sobie 3,25 lbs, bo to generalnie miękkie kije.

Ficu 
Marcin Ficek

Wysłany: 2017-10-29, 19:33   

No to będzie 3.25 :D I na pewno ich nie połamie?? Tego się w sumie boje bo w łapach nie mam wyczucia i krzepy mi nie brakuje...

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-10-30, 08:28   

Kij złamać to wcale nie tska prosta sprawa ;) Chociaż kilka mam na koncie :roll: W tym jeden nowy, ale to wszystko nie moja wina :mrgreen:

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-10-30, 10:48   

Tego nikt Ci nie zagwarantuje. Ostrożnie z obciążeniem kija i ogień.... Powinno być oki.

Ficu 
Marcin Ficek

Wysłany: 2017-10-30, 11:47   

Wiem że nikt mi tego nie zagwarantuje ale wole od razu sie dopytać niż kupić i sie nie potrzebnie potem wkurzać. :D wole dmuchać na zimne :D Póki co żadnego nie złamałem i oby tak zostalo :mrgreen:

A jeszcze co do kolowrotka to może DAM ale 970 FS ?? W sklepie doradzili mi ten że jest lepszy niż 570 bo ma dodatkową szpule, więcej łożysk a pojemność szpuli ta sam a cene zrobi mi lepsza niż na allegro. Co myślicie??

SławomirJ 

Wysłany: 2017-10-30, 16:21   

Jak możesz dołożyć, to bierz 970. ;)

leon 
Robert

Wysłany: 2017-10-30, 18:30   

Ficu napisał/a:
No to będzie 3.25 :D I na pewno ich nie połamie?? Tego się w sumie boje bo w łapach nie mam wyczucia i krzepy mi nie brakuje...

Dokładnie mam te kije o tym ciężarze wyrzutu, łowię wyłącznie z rzutu, zakładam ciężarki 90gr i lata aż miło. Bardzo dobry wybór.

Odpowiedz do tematu