Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sonik Tournos 10000.Czy polecacie?
Autor Wiadomość
Hunter61

Wysłany: 2017-10-09, 18:38   Sonik Tournos 10000.Czy polecacie?

Witam.Pytanie jak w temacie do użytkowników tego kręcioła. Co na plus a co na minus?

robertp2404 

Wysłany: 2017-10-12, 22:24   

Witam. Na początku roku zakupiłem dwie sztuki tournus 8000. Po otrzymaniu przesyłki okazało się ze otrzymałem nie ten model który zamówiłem. Przysłano mi tournusa 8000 ale model fs czyli z wolnym biegiem szpuli regulowanym z tyłu. Wygląd ich nie powalał wiec odesłałem je i otrzymałem te które chciałem. Wizualnie kołowrotek robi duże wrażenie, czarny mat ostatnio w modzie więc jeśli jesteś osobą która lubi gdy sprzęt ładnie wygląda to na pewno się nie zawiedziesz. Przez cały rok używania nie mogę powiedzieć o nich złego słowa. Pracują lekko bez żadnych oporów. Żyłkę nawijają równo i co ważne nie skręcają jej.Szpula long cast pozwala na delekie rzuty. Regulacja i praca hamulca bardzo płynna. W modelu który ja używam wolny bieg szpuli włączasz i wyłączasz po obrocie pokrętła hamulca czyli tzw. system quick clutch. Nie byłem zbytnio przekonany do tego typu rozwiązania ale moje obawy były bezzasadne. Jeśli chodzi o wielkość kołowrotków to 8000 a 10000 różnią się chyba tylko i wyłącznie rozmiarem szpuli ale mogę się mylić, w każdym razie po roku użytkowania tych kręciołów z czystym sumieniem mogę je polecić. W moim przypadku uważam że to był bardzo dobry zakup

Hunter61

Wysłany: 2017-10-13, 19:11   

Witam.Dzięki za opinię.W sumie jestem już po zakupach.Ale fajnie,że ktoś ma pozytywne wrażenia.Ciekawe czy żeczywiście jest tak mało użtkoników tych kołowrotków na forum,że nikt oprócz Ciebie nie opisał.Musiałem się szybko zdecydować bo sprzęt był w fajnej promocji i towar schodził a zaineresowany byłem też wędkami.I kupiłem.Po pierwszych rzutach,,na sucho" potwierrdzam Twoją opinę.Tak samo zachowuje się model 10000,który dedykowany jest do ekstremalnie dalekich rzutów.Ma jeszcze dłuższą szpulę od 8000-ki.Rzucając sonikiem3,9m/3,5lb z ciężarkiem120g bez extremalnego wysiłku uzyskałem odlełość 120 kroków a mam 192cm wzrostu.W niedzielę będą rzuty w realu z koszykiem żebrowanym lub pva.Wtedy prawda wyjdzie na jaw :P .Kołowrotek bardzo dobrze wyważony.,,0" bić nawet przy bardzo szybkim kręceniu.Wrzucę opis po zasiadce.Pozdrawiam

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-10-14, 13:30   

Mam 2szt już chyba drugi sezon (o ile nie trzeci?) i mogę je z czystym sercem polecić.

Jak dla mnie nie są ani za duże, ani za małe. Mega wyglądają, zwłaszcza ten ostatni element korbki, gdzie w innych kołowrotkach jest to zazwyczaj zwykły kawałek gumowanego plastiku, a tutaj pięknie lakierowany cylinderek :D
Kolejny plus to QD. Dla mnie jest idealny do regulacji - nie dokręcisz go za szybko ale też nie za wolno (kilka młynków już pod tym względem sprawdzałem).

Co do wnętrza, to od razu duży plus za normalne metalowe łożyska, a nie plastikowe ślizgi jak w Ultegrach, i potem się baw sam albo wysyłaj do kogoś na "tuning" (niby małe pieniądze to kosztuje ale zawsze...).
Warto też na koniec sezonu zadbać o porządne wyczyszczenie i ponowne nasmarowanie mechanizmu. Wtedy to na prawdę fajnie chodzi.

Żyłki mi chyba nie skręca. Na szpuli układa normalnie. Minusik, że żyłka czasem wpadnie pod szpule.

Łowiłem na stare modele TB, Anaconda, Spro, przeiwnęły się 2x Ultegre xsa i xsc. Znajomi z którymi spędzam zasiadki mają Spro, Foxy, Damy. Więc coś tam miałem w rękach.

Jeżeli miałbym zmieniać to chyba tylko na Ultegry.

robertp2404 

Wysłany: 2017-10-14, 21:46   

Kolego Hunter zapytam z ciekawości jakie kije do tych kołowrotków kupiłeś, czy też firmy sonik? osobiście długo zastanawiałem sie nad zakupem wędek sonika sk3 jednak po przeczytaniu kilku opini zmieniłem zdanie i kupiłem kije od Nasha. Podobno występują częste problemy z sk3, dodam jeszcze że jak do tej pory nigdy nie zdarzyło się aby w którymś z moich kołowrotków żyłka dostała się pod szpule tak jak przytrafiło się koledze osiollekk9K1

osiollekk91 
Mateusz Wasilewski

Wysłany: 2017-10-15, 13:08   

Może masz inne żyłki, bardziej miękkie i nie spadają ze szpuli.
U mnie sie to przytrafiało i przytrafia na PB Control i Subline’ie.

Hunter61

Wysłany: 2017-10-15, 18:31   

robertp2404 napisał/a:
Kolego Hunter zapytam z ciekawości jakie kije do tych kołowrotków kupiłeś, czy też firmy sonik? osobiście długo zastanawiałem sie nad zakupem wędek sonika sk3 jednak po przeczytaniu kilku opini zmieniłem zdanie i kupiłem kije od Nasha. Podobno występują częste problemy z sk3, dodam jeszcze że jak do tej pory nigdy nie zdarzyło się aby w którymś z moich kołowrotków żyłka dostała się pod szpule tak jak przytrafiło się koledze osiollekk9K1

Witam.Jeśli chodzio wędki ,to kupiłem model nie sk3 a s3 Były w 50% promocji i bardzo szybko zeszłyy ze sklepu.Byłem zaiteresowany kijami nasha i wrzuciłem posta ,ale żaden użytkownik się nie odezwał.Potrzebowałem kiji rzutowych,ponieważ wędkuję w Czechach na dużym zbiorniku a tam wszystko dozwolone tylko z brzegu.Nawet markery i łódki zanętowe są zabronione.No może dzieki temu i paru innym przepisom nie ma problemu z ,,caprami".Wedki 13ft o krzywej 3,5lb zostały dzisiaj ,,ochrzszczone".Wprawdzie okazów nie było,ale nawet pod 3 i 3,5kg ładnie pracowły.Kołowrotek model10000 też ładnie pracuje.Ładnie układa żyłkę i rzucicić daleko też się da.Jeżeli chodzi o żyłkę to myślę,że przy normalnym nawijaniu to nie następuje a może się zdażyć tak jak kolega osiollekk powyżej napisał jeśli żyłka się obluzuje na szpuli i zsunie poniżej.Ogólnie sprzęt po jednej zasiadce na+
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu