Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: MariuszPosmyk
2017-08-12, 11:00
Zabita 19 przez Jet Fisha
Autor Wiadomość
Roberto 
Robert Pomorze

Wysłany: 2017-08-09, 12:35   Zabita 19 przez Jet Fisha

Na elektrowni Rybnik padł kaban 19kg, 31lipca Ekipa z Jet Fisha złapała pięknego karpia ale rybka padła. Okazało się że trzymali go przez godzinę i czekali na kamerę żeby nagrać film na YouTube ale okazało się że rybka już nie pływa. Był tam kolega i jest to informacja potwierdzona na 100%. Jet fish napisał na fb że oczywiście to w cale nie było tak, i że to są głupoty. Jednak znam trochę ludzi :) Podzwoniłem i jest to prawda. Nie bede pisał co i od kogo wiem. Wiem za to że od jakiegoś czasu JF rozpaczliwie się ratuje, biorąc do niby teamu ludzi nie mających pojęcia o wędkowaniu. Dzwoniłem też do znajomego którego poznałem na Jarosławkach. Gość jest twarzą pewnej firmy w PL, i wiem że ma znajomości w JF. Zwyczajnie się chciałem dowiedzieć co i jak - bo wiadomo im bliżej źródła tym pewniejsza informacja. Jednak kolega odmowił mi udzielania jakichkolwiek info. Trochę się zawiodłem bo usłyszałem nic nie wiem, nie chce się wtrącać i nie było mnie tam. Albo ja jestem z innej gliny albo im wyżej to..
Jak zwykły karpiarz wyskoczy z tanią matą jest po nim jazda. Jak wielkie niby firmy zabiją rybę jest cisza.... Nawet konkurencja milczy zamiast jechać po nich !!!!! Czy ze mną jest coś nie tak? Proszę o opinie!

20638152_1477077215682189_1272976851228031054_n.jpg
Plik ściągnięto 120 raz(y) 62 KB

mongo2001 
Tomasz Chorowski

Wysłany: 2017-08-09, 12:58   

Roberto napisał/a:
Jednak znam trochę ludzi :) Podzwoniłem i jest to prawda. Nie bede pisał co i od kogo wiem.

A Ty szanowny "kolego" zapewne karpiarzu z krwi i kości powołując się na swoje znajamości postanowiłeść szybciutko się tu zarejestrowac i olać panujące tu zasady, oraz regulamin i podzielić się z Nami tym Newse :?:
Nie było mnie tam więc wstrzymam się od komentowania tego "wypadku" i może też powinieneś....

Roberto 
Robert Pomorze

Wysłany: 2017-08-09, 13:15   

Dlaczego łamię zasady i regulamin? Z nikim się nie muszę Nim dzielić bo każdy który interesuje się karpiarstwem o tym słyszał lub widział szybko skasowany film z yt kiedy to karp nie wykazywał oznak życia. Fakt zalogowałem się aby o tym napisać, wcześniej nie czułem takiej potrzeby. Uraziłem tym faktem kogoś? Zrobiłem coś złego? Wyprowadź mnie z błędu...

Induce

Wysłany: 2017-08-09, 13:38   

Ale gdzie go trzymali godzinę? Na brzegu? Jakoś mi się nie chce wierzyć, przecież dziecko wie że ryba bez wody zdechnie. A jak trzymali godzinę w wodzie to chyba nie powino się nic stać, niektórzy trzymają w workach dobre kilka godzin i ryba jest jeszcze silniejsza bo odpocznie sobie po holu.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-08-09, 14:17   

Roberto, Każdy nowy forumowicz rejestrując się na forum leci najpierw do działu, gdzie można się przywitać i kilka słów o sobie powiedzieć a następnie pisze posty. Pozdrawiam.

Roberto 
Robert Pomorze

Wysłany: 2017-08-09, 14:23   

tomekja123 napisał/a:
Roberto, Każdy nowy forumowicz rejestrując się na forum leci najpierw do działu, gdzie można się przywitać i kilka słów o sobie powiedzieć a następnie pisze posty. Pozdrawiam.

Przepraszam w takim razie za brak taktu. Poprawie się :D

Trzymali go w worku podobno, ale w płytkim miejscu na pełnym slońcu..

Mateusz 
Mateusz Bratko

Wysłany: 2017-08-09, 15:26   

Pracujesz dla konkurencji ?
Widziałeś to na własne oczy ? kolega czy przyjaciel może wyolbrzymiać.
Nikt nie trzyma ryby godzinę na brzegu, jest od tego worek, a wątpię żeby byli głupcami skoro łowią takie ryby i raczej mają worek za 20 zł.

:shock: :roll:

MariuszPosmyk 
Administrator

Wysłany: 2017-08-09, 17:17   

Panowie, jestem po rozmowie z właścicielem firmy. Prosił żeby na forum wstawić oświadczenie, który umieścili na fanpage'u Jet Fish Polska.

Kod:
Szanowni koledzy!
W związku z zarzutami niektórych kolegów dotyczących karpia złowionego ma zbiorniku Rybnickim przez kolegę Marka, prosiłbym o chwilowe wstrzymanie się z negatywnymi komentarzami i obelgami, aż do czasu wyjaśnienia tej sprawy.
Chciałbym delikatnie nadmienić, iż już pojawiają się przekłamania na zasadzie ktoś komuś coś....
Proszę pamiętać ,że żeby komuś coś udowodnić trzeba dysponować stuprocentowymi dowodami.
Niestety błędną informacją jest to , że karp został złowiony 31 lipca.
Zdarzenie to miało miejsce 14lipca rano, po drugie nikt nie czekał na żadnego kamerzystę ponieważ filmik został nakręcony telefonem przez drugiego kolegę.
Od tego czasu minęły prawie 3 tygodnie i nie wiadomo kiedy karp wypłynął, jaka była naprawdę przyczyna i co najważniejsze czy to jest na 100% ta sama ryba.
Dlatego jeszcze raz bardzo uprzejmie proszę o powstrzymanie się z osądami, które mogą okazać się bezpodstawne do czasu rzetelnego wyjaśnienia sprawy.
Jeżeli ktoś dysponuje jakimiś dowodami to uprzejmie proszę o przesłanie bądź kontakt na sklep@jetfish.pl
Z wyrazami szacunku (dla wszystkich karpiarzy)
Witold Smolarczyk-JF Polska

Jednocześnie, jako właściciel tego forum, gdzie również takie zarzuty padły, dołączam się do prośby Pana Witolda, jeżeli ktoś dysponuje jakimiś dowodami to proszę o podesłanie ich na maila: sklep@jetfish.pl

Pozdrawiam,
Mariusz

Edit: Na forum panuje zasada, że takie tematy z bezpodstawnymi oskarżeniami lądują szybko w koszu, jednak na prośbę Pana Witolda temat pozostaje na forum do czasu wyjaśnienia sprawy.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-08-09, 19:26   

I fajnie. Tez jestem zdania, ze trzeba byc zdroworozsadkowym.

Ps. Ze tak nadmienie. Oczywiscie, pewnie kazdy z nas odnosi sie z szacunkiem do okazów, w ogóle do ryb i złowionych przez siebie ryb ale nie zapominajmy, ze na naszego jednego karpiszona, wypielegnowanego odkazaczami, polewanego wodą i trzymanego w łóżeczku dla niemowląt, pewnie z 10 sztuk, gdzie indziej w Polsce ląduje w siacoe z biedronki, oczywiscie wczesniej potraktowane z pięty gumiaka w łeb.
Tym sie nalezy obruszać. Tym sie należy zająć. Zeby te wszystkie postkomunistyczne dziady zaczęły mysleć nad tym co robią.
Oczywiscie szkoda rybnickiego kabana. Jednak osobiscie bardziej poraża mnie wedkarz, ktorego znam, ktory wspaniałą ciemną sportowo ukształtowaną 13stke z dzikiej wody pocwiartowal na dzwonki i usmazyl, a jak sie okazalo ze taka ryba nie jest smaczna to wywalił do kosza. :/ :evil: :!:
Takie sprawy maja miejsce codziennie i to powinno rozpętać szeroko pojętą dyskusje.

Pozdrawiam

damian.1 
Damian Szczukocki

Wysłany: 2017-08-09, 20:08   

Roberto, ,, Trzymali go w worku podobno, ale w płytkim miejscu na pełnym słońcu..'' - moim zdaniem jak się nie ma pewnych informacji na 100%, lub się nie było świadkiem tego wydarzenia to po co kogoś bezpodstawnie oczerniać oczerniać . Pamiętajmy że każdy może coś dodać coś do usłyszanej informacji od siebie i powstaje całkiem nowa bujda.

mariusz123 
mariusz zieliński

Wysłany: 2017-08-09, 20:23   

Roberto, Dawaj namiary na tego twojego kolegę?bo jak mówisz info potwierdzone na 100%..to dawaj nazwisko...Jak kolega widział,był przy tym,to chyba nie boi się udzielić informacji!!!.Karpiarz co złowił tego karpia(mały jak na elektrownie)jest doświadczonym wędkarzem,na elektrowni już łowi pewnie kilkanaście lat,znam go osobiście,ciężko mi uwierzyć że przy tak małej rybie kombinował by z jakimś filmem czy zdjęciami.Nie takie karpie łowił na ER....

Oczywiście widziałem nie takie jajca z strony doświadczonych karpiarzy,znanych w całej Polsce,,więc temat nie powinien wylądować w koszu,,,nie takie jajca dzieją sie na tej pięknej wodzie....grrr....mam nadzieje,że temat 19stki to po prostu plotka.....

tomasz33 
Tomasz Szymkowiak

Wysłany: 2017-08-10, 10:08   

Dla mnie temat do "kosza" Ktoś kto ma zero postów, wrzuca temat do "gównoburzy" mający podkopać jakąś firmę. Dla mnie to śmierdzi bardziej niż ten martwy karp. Tym bardziej że temat już był wrzucony na fb w grupach karpiarskich i jest mało wiarygodny. Nawet średnio obeznany karpiarz by sobie z tą rybą inaczej poradził.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2017-08-10, 21:41   

Dla mnie to jakiś fake i tyle w temacie? Zabili specjalnie rybę ? To by do wody nie wpuszczali bo by zaraz koło nich wypłynęła. Moje dziecko w wieku 8 lat poradziło sobie z karpiem 17 kg. Po prostu może rybie stanęło serduszko, a może oberwała ze skutera, po łbie dostała śladu nawet nie będzie widać. A może zatruła się benzyną bo komuś wyciekła, jest wiele ale. A oskarżać kogoś ze zabił rybę, bez dowodów to może się zakończyć sadem o pomówienie, a poza tym zgodnie z prawem jeśli tam nie ma górnego wymiary to mieli prawo, Ale nie sadze zechcieli by zabić skoro ryba znalazła się z powrotem w wodzie.

Takie moje zdanie, niestety konkurencja wśród kulek jest już za duża zaczyna się wojna miedzy producentami, ostra wojna.

I nie sadze by zdechła od trzymania w worku na płytkiej wodzie. Piwo wam się grzeje jak trzymacie przy brzegu w wodzie?

Roberto 
Robert Pomorze

Wysłany: 2017-08-11, 00:43   

Nie na szczęście nie konkurencja!!! Ludzie właśnie w tym problem!! Nie widzicie tego? Do tego doprowadza konkurencja!! Łowie z pasji a nie żeby komuś udowodnić poprzez filmik że moje kulki itp są najlepsze!! Wszyscy jesteśmy temu winni bo oglądamy te filmiki. I nikt jej na pewno nie zabił!! Wpieprzyli ją napewno do wora na płytkiej wodzie, było wielkie słońce, może płytkie miejsce, była zmęczona holem i tyle - padła. Koniec! A żałosne teksty mistrza jednej wody, będzie dochodzenie, czy ktoś ma dowody.... Kur... tak za wspaniałym JF ludzie z kamerą chodzą - a może coś uwiecznią! To wszystko to bujdy i kretynizm! Teksty typu już dawno bym ten temat usunął na tym forum ale zostawiam na prośbę wielmożnego Smolarczyka śmieszą jeszcze bardziej. Myślałem że forum jest nie jest stronnicze i wszyscy się na ten temat wypowiedzą. Ale widzę że jednak jest odwrotnie.

astrauss 
Administrator
Artur Strauss

Wysłany: 2017-08-11, 07:04   

Roberto napisał/a:
Nie na szczęście nie konkurencja!!! Ludzie właśnie w tym problem!! Nie widzicie tego? Do tego doprowadza konkurencja!! Łowie z pasji a nie żeby komuś udowodnić poprzez filmik że moje kulki itp są najlepsze!! Wszyscy jesteśmy temu winni bo oglądamy te filmiki. I nikt jej na pewno nie zabił!! Wpieprzyli ją napewno do wora na płytkiej wodzie, było wielkie słońce, może płytkie miejsce, była zmęczona holem i tyle - padła. Koniec! A żałosne teksty mistrza jednej wody, będzie dochodzenie, czy ktoś ma dowody.... Kur... tak za wspaniałym JF ludzie z kamerą chodzą - a może coś uwiecznią! To wszystko to bujdy i kretynizm! Teksty typu już dawno bym ten temat usunął na tym forum ale zostawiam na prośbę wielmożnego Smolarczyka śmieszą jeszcze bardziej. Myślałem że forum jest nie jest stronnicze i wszyscy się na ten temat wypowiedzą. Ale widzę że jednak jest odwrotnie.

Logujesz się na forum tylko po to, aby zrobić szum. Nawet się nie przedstawiłeś jak należy i nie zwracasz uwagi na regulamin, czym pokazujesz lekceważący stosunek do innych użytkowników.

O stronniczości forum nie ma mowy i chyba większość użytkowników się z tym zgodzi. Były na tym forum trudne tematy, były ostre przepychanki, a administracja reagowała tylko, gdy ktoś kogoś ewidentnie obrażał, szerzył nienawiść itp.

Temat poruszony w tym wątku jest trudny. Osoba, reprezentująca firmę, której ten temat dotyczy wyraźnie dała do zrozumienia, że temat zostanie wyjaśniony. Administracja forum działa w ramach regulaminu i umocowań prawnych. Na nas spoczywa obowiązek egzekwowania n-etykiety.

Mój wpis ma charakter oficjalnego ostrzeżenia dla Ciebie. Jeśli okaże się, że Twoje posty są pomówieniem ich treść wraz z Twoim adresem IP zostaną przekazane na ewentualny wniosek organów uprawnionych.

Tymczasem otrzymujesz blokadę na wpisy na tym forum.

Artur Strauss

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi