Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyczepa kempingowa Niewiadow 126
Autor Wiadomość
karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2017-08-06, 07:05   Przyczepa kempingowa Niewiadow 126

Panowie,
Jamie mniejwiecej sa oplaty za ubezpieczenie takiej przyczepy? Posiadam wszystkie zniżki.

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2017-08-06, 08:19   

Zniżek na ubezpieczenie przyczep nie ma :D umie 60 płaciłem :D

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2017-08-07, 14:31   

Każdą przyczepę lekką, czyli taką do 750kg dmc obowiązuje jedna opłata roczna bez zniżek. Jedyny plus, że w takich przyczepach nie musisz robić przeglądów rocznych. Przegląd jest dożywotni, chyba że zabiorą Ci za coś dowód. Wracając do ubezpieczenia, ja płacę 50zł w firmie Gothaer. Ceny w zależności od firmy wahają się 50-70zł i to jest cały koszt ;) .

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2017-08-07, 15:48   

Hmmm.... przegląd techniczny dla kempingu chyba jest obowiązkowy co rok...

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2017-08-07, 16:58   

Z przyczepami powyżej 750kg jest jak z samochodami:
nowa - 3lata,
po 3latach - na 2lata
po dwóch latach - co roku

karpiarz_123
Marcin Moziiewicz

Wysłany: 2017-08-07, 17:15   

A jak jest z przyczepkami do 750?

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2017-08-07, 20:16   

karpiarz_123 napisał/a:
A jak jest z przyczepkami do 750?

Raz po kupnie rejestracja, przegląd dożywotni. Choć dla własnego bezpieczeństwa i innych też od czasu ( tak raz na 3-4 lata ) do czasu bym przegląd zrobił; ale nie ma konieczności.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2017-08-08, 00:33   

Tak jak pisałem... do 750 dmc przegląd jest dożywotni. Więc nie ma sensu jeździć po diagnostach i kasę tracić. Prawda jest taka że jak się dba tak się ma. Lepiej tą kasę za przegląd dać mechanikowi jeśli ktoś sam nie umie pogrzebać przy przyczepce. Dobry mechanik na pewno ma więcej pojęcia niż diagnosta który robi przeglądy.

wilk325 
Wilk Tadeusz

Wysłany: 2017-08-08, 11:32   

mariusz605 napisał/a:
Dobry mechanik na pewno ma więcej pojęcia niż diagnosta który robi przeglądy.

Patrząc, na stan samochodów poruszających się po naszych drogach niestety śmiem wątpić w mechaników ( oczywiście nie wszystkich ) jak i diagnostów ( też zdarzają się wyjątki ) :( .

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-08-08, 12:46   

Chciałbym zachęcić Was do popatrzenia też z nieco innej strony.
Stan pojazdów na naszych drogach warunkuje majętność ( lub raczej jej brak ) kierowców.
Każdy oszczędza na czym może.

Posiadanie samochodu to dziś raczej konieczność. Dobre serwisowanie to luksus.
Inna sprawa, że 85% tego co jeździ to wytłuczone łupy z rajchu od Niemców wcale nie niemieckiego pochodzenia ( ;) ) . A jak wiadomo serwisowanie niemieckiej motoryzacji to obciążenie dla kieszeni.

Ps. Żeby trzymać się tematu - przegląd dożywotni, serwisowanie przyczepy samemu na kanale, oś w każdej przyczepie wymaga szczególnej uwagi - często jeździmy przecież po wertepach a domek na kółkach wręcz skacze na haku.

Pozdrawiam.

PaY 
Dominik Idaś

Wysłany: 2017-08-08, 20:50   

I jeszcze dochodzi szczelność instalacji gazowej do grzania przyczepy. Ja dla swojego bezpieczeństwa wolałbym wydać tą stówkę na przegląd i spać spokojnie niż udusić się w nocy.

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-08-09, 07:25   

PaY napisał/a:
I jeszcze dochodzi szczelność instalacji gazowej do grzania przyczepy. Ja dla swojego bezpieczeństwa wolałbym wydać tą stówkę na przegląd i spać spokojnie niż udusić się w nocy.

Grzanie, często też lodóweczka chodzi na gazie. Nabijam butle tylko propanem.
Ja trzymam się zasad ( są to informacje przekazane od caravaniarza, który jednocześnie zajmuje się napełnianiem butli - gazy technicznej itd ) :
- jak podróżujesz i czepka jest w ruchu - zawsze zakręć gaz,
- schowek, w którym trzymasz butle zaizoluj od środka - ja po prostu przykleiłem mate z powłoką folii, dokładnie taką jak stosuje się na ścianie za kaloryferem
- przy schowku muszą się znaleźć wywietrzniki z wyjściem na zewnątrz, najlepiej jak najniżej, przy podłodze
- reduktor konieczny ( ja używam 30bar )
- no i czujnik gazów usypiających ( na baterie, w moim przypadku załączany na noc ).

Ps. Dodam tylko jeszcze, że w ogóle nie rozumiem ludzi, którzy wyciągają butle i już podłączoną do obiegu trzymają w przejściu. Do schowka !

Pozdrawiam.

mariusz605 
Mariusz Jasiński

Wysłany: 2017-08-11, 22:48   

PaY napisał/a:

Nie spotkałem się na żadnej stacji diagnostycznej żeby mieli przyrządy do sprawdzania nieszczelności instalacji gazowej. Jest to raczej pobieżny przegląd typu pic na wodę....
z niepotrzebnym szarpaniem gum zawieszenia powodującym ich rozrywaniem.
Dla tego dalej twierdzę, że dobry mechanik bardziej zadba kompleksowo o naszą przyczepę niż diagnosta. ;)

dawkor 
Tomasz Sokołowski

Wysłany: 2017-08-12, 21:23   

mariusz605 napisał/a:
PaY napisał/a:

Nie spotkałem się na żadnej stacji diagnostycznej żeby mieli przyrządy do sprawdzania nieszczelności instalacji gazowej. Jest to raczej pobieżny przegląd typu pic na wodę....
z niepotrzebnym szarpaniem gum zawieszenia powodującym ich rozrywaniem.
Dla tego dalej twierdzę, że dobry mechanik bardziej zadba kompleksowo o naszą przyczepę niż diagnosta. ;)

Na każdej maja tester szczelności :D

Odpowiedz do tematu