Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Porwany zestaw.
Autor Wiadomość
tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-07-10, 20:05   Porwany zestaw.

Cześć, Witam. Piszę do Was kolejnego posta o moim dużym problemie, który nie daje mi spokoju od soboty.
A więc, w sobotę wybrałem się na szybką zasiadkę w nocy. Traf chciał, że miałem branie(podejrzewam, że to była moja ryba życia)
Niestety po krótkim holu, cały zestaw z przyponem, leaderem i kawałkiem żyłki głównej po prostu pękł😦 I mam pyt.Czy w tym przypadku ryba pływa dalej z hakiem w pysku? Jak tak to czy długo będzie jeszcze tak pływała? Czy potrafi wypluć? Czy będzie pływała do momentu przegnicia haku? A co sie stanie z leaderem pod woda? Również zgnije? Pozdrawiam..

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-07-10, 20:48   

Moim zdaniem poradzi sobie. Jeśli nie zamota sie w jakieś krzaczory to spokojnie ... dostanie luzu, zrobi 3 razy wdech i wydech i hak wypluje. Tydzien temu byłem ze znajomym na nocce i na 6 brań wszystko parking w roslinach i spinki.
(Co najlepsze na druga noc wszystkie kije przed rosliny i bez piku).
Choć z drugiej strony... zapląra się i też sobie zrobi luz.
Zdarzylo mi się wyciągnąć karpia bo wpłynął wlasnie ztakim zestawem w mój...

Konrad 
Konrad Rutkowski

Wysłany: 2017-07-10, 22:20   

Miałem raz sytuacje, gdzie wyjąłem karpia z hakiem w pysku- po stanie haka widać było, że już dłuższy czas z nim pływał, a hak zaczął zarastać. Jeżeli ryba odpłynie z kawałkiem zestawu to jest większa szansa, że się z haka wypnie- zaczepiając o coś żyłką, powiększy sobie dziurę po nim i tym samym haczyk będzie miał możliwość wypadnięcia.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-07-11, 13:21   

Czy się wypląta, czy nie zależy od wielu czynników, między innymi gdzie się zapięła, jaki duży zadzior miał hak. Generalnie zawsze trzeba sprawdzać węzły i końcowy odcinek żyłki przed łowieniem, lub najlepiej wiązać na nowo ;)

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-07-11, 15:27   

daniels napisał/a:
Generalnie zawsze trzeba sprawdzać węzły i końcowy odcinek żyłki przed łowieniem, lub najlepiej wiązać na nowo

Tu się zgodzę ale nie zawsze jest to gwarancja uniknięcia przed zerwaniem zestawu. Jeżeli na żyłce uczepi się raczysko i zacznie ją skubać szczypcami a na dodatek trafi się "rola" to z miejsca cały zestaw jest osłabiony :) to są sytuacje, których nie da się przewidzieć. W tym roku wyjąłem dużą rybę, która miała w pysku przegniły hak z fragmentem żyłki i śruciny. Hak rozmiaru 1 i na dodatek taki na żywca. Ryba była w bardzo dobrej kondycji i nie zauważyłem żeby na wargach powstało jakieś zapalenie itp. Po prostu miała niechciany kolczyk :) Jeżeli Tomek miał skonstruowany poprawnie zestaw końcowy to rybie nic nie powinno się stać. Z resztą jeżeli będzie jej przeszkadzał zapewne będzie sama chciała się go pozbyć. Bądź spokojny kolego!

Odpowiedz do tematu