Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Penn Surfblaster II
Autor Wiadomość
Induce

Wysłany: 2017-06-30, 08:38   Penn Surfblaster II

Witam, miał ktoś styczność z tym kołowrotkiem? Chciałbym go kupić, ale niestety nie mam gdzie go pooglądać, jedynie zakup przez internet. Nawet nie wiem czy lepiej wybrać wersję 7000 czy 8000? Dalej niż na 200 metrach nie łowię, ale nie wiem czy w przyszłości się to nie zmieni. Z drugiej strony boję się że wersja 8000 będzie strasznie wielka, żyłki 0,44 wchodzi tam aż 400 metrów, więc 0,35 której używam musiałbym nawinąć pewnie ponad 600 metrów...
Kolejna sprawa to nigdy nie łowiłem na kołowrotek bez wolnego biegu, wygodne w praktyce jest dokręcanie hamulca? Jest tutaj coś podobnego do quick drag?
Ewentualnie może ktoś polecić jakiś dobry kołowrotek z wolną oscylacją szpuli tak w okolicach 500 zł?

piorek 
Piotr Wiśniewski

Wysłany: 2017-06-30, 10:53   

Cześć,

odpowiem jedynie na drugą część Twojego pytania. Ten kołowrotek ma szybki hamulec i pół obrotu wystarczy żeby przejść z "wolnego biegu" do holowania ryby. Zaczynałem swoje karpiowanie od kołowrotków z wolnym biegiem ale przeszedłem na te z QD i nie miałem problemów z przestawieniem się, jak dla mnie wygodne rozwiązanie.

Użytkuję od dwóch sezonów Surfblastery ale w pierwszym wydaniu, drugie wydanie miałem okazję obejrzeć w sklepie, wizualnie bardzo podobny, hamulec równie szybki i wolna oscylacja.

TUTAJ znajdziesz też info na temat tych kołowrotków.

Pozdrawiam

harry95mix 
DUXON TEAM

Wysłany: 2017-07-01, 14:06   

Cześć kolego ja mam te kołowrotki od początku tego roku i jestem z nich zadowolony dobre solidne kołowrotki nie ma porównania np. z nowymi XTD
Bardzo fajny szybki hamulec ja mam wersję 8000 trochę waży ale to nie przeszkadza, super oscylacja (14 obrotów korbką na jeden cykl szpuli Góra-Dół) W katalogu jest błąd i mieści się Żyłki 440/0,35mm
FILM PENN
Ogólnie Polecam :)

PENN.jpg
Plik ściągnięto 35 raz(y) 172,53 KB

C&R

STRONA - Karwów Fishing Club

Induce

Wysłany: 2017-07-03, 07:12   

Jeżeli faktycznie jest błąd w katalogu to wielkość 8000 będzie odpowiednia. 440 metrów żyłki 0,35 jest ok, na obecnych kołowrotkach mam podobną długość nawiniętą.

bzyku 

Wysłany: 2017-07-03, 22:50   

Miałem pierwsza wersję. Kiedy tylko zobaczyłem te kołowrotki od razu sie zakochałem.
Niestety miłość trwała krótko dlatego że masakrycznie skręcały żyłkę. Były to wadliwe partie które zostały wypuszczone. Najgorsze było to że przy złożeniu reklamacji która później została uznana dostałem nowe które skręcały żyłke podobnie jak te oddane. Od tamtego czasu niesmak do penn pozostał . Szkoda bo kołowrotki wyglądem robią szał. Trzeba mieć tylko nadzieje że w II wersji nie bedzie takiej wtopy jak w poprzedniej.

Induce

Wysłany: 2017-07-04, 10:34   

harry95mix, może ty się wypowiesz co do skręcania żyłki? Został ten problem naprawiony w II wersji?

harry95mix 
DUXON TEAM

Wysłany: 2017-07-04, 20:40   

Na razie nic a nic się nie skręca jestem zadowolony :)

C&R

STRONA - Karwów Fishing Club

Odpowiedz do tematu