Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Puste brania
Autor Wiadomość
Fikus 

Wysłany: 2017-06-29, 19:14   Puste brania

Witam serdecznie wszystkich doświadczonych kolegów. Mam mały problem z pustymi braniami. Łowię na łowisku porośniętymi grążelami ze znaczną ilości mułu ok 1m, wolnego biegu szpuli nie używam, łowie na sztywno. Łowisko to obfituje w dużej ilości amurów i karpi. Zestaw klasyczny samozacinający, rurka dociążająca 50cm bezpieczny klips i ciężarek płaski 60g. Przypon wykonany z plecionki w otulinie od strony haczyka część otuliny usunięta około 5cm klasyczny węzeł bez węzła hak CARP`R`US centurion 2000 nr.6. Brań jest sporo, ale wyglądają tak hanger do kija wychodzę z namiotu przycinka pusto tak już z 9razy do tego pojedyńcze popikiwania sygnałków. Kolega obok łowi na zestawy przelotowe ma więcej brań amurów i karpi i brak spinek. Czy możliwe aby karpie były tak ostrożne że samozacinające odpadają w tym wypadku? dodam że znajomi łowi można powiedzieć starą szkołą bombka 1metr od kija i ciężarek 30g przelot.
Z góry dzięki za wszelkie rady.
Pozdrawiam serdecznie

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2017-06-29, 19:53   

W takim razie zacznij łowić przelotowo, i nie będzie pustych brań. Nie bardzo wiem w czym tkwi Twój problem.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-29, 19:57   

Fikus, A może za szybko zacinasz i nie dasz rybie odjazdu. Poczekaj chwilę na odjazd i wtedy zatnij albo ewentualnie sprawdź ostrość haka.

Fikus 

Wysłany: 2017-06-29, 20:26   

No nie daje właśnie możliwości odjazdu łowienie na sztywno hangerki 15/20 cm od kija.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-06-29, 20:57   Re: Puste brania

Fikus napisał/a:
Czy możliwe aby karpie były tak ostrożne że samozacinające odpadają w tym wypadku?

Ale brania masz więc problem leży gdzie indziej. Haki Centki nr 6 wydają mi się za małe. I ciężarek też przymaławy jak dla mnie.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-29, 21:04   

Fikus, Trochę nie rozumiem Twojego sposobu łowienia ryb. Chyba nie chcesz powiedzieć, że siedzisz cały czas przy kijkach i jak bombka podjedzi troche do góry pod kij to Ty od razu zacinasz?

Fikus 

Wysłany: 2017-06-29, 21:42   

Łowię na sztywno bo są grążele, wędki mam przypięte linką gdzieś chyba Wojtek Warmuz to pokazywał śpię w namiocie za czym wyjdę itd. trochę czasu mija łowię z rzutu w odległości 60m. Ale już mi wszystko rozjaśniłeś dzieki.
Pozdrawiam

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-30, 06:49   

Wtrącę od siebie, że nie wiadomo ile razy karpiszon zasysa i wypluwa, bo może za długi włos? Może to brak pozycjonera haka?
Może jak Ci pobiera to hanger idzie Ci delikatnie w góre, ryba poczuje opór na cieżarku i wypluwa.
Jeśli jesteś zdeterminowany to może załóż bananka.

Ps. Obyś nie musiał nurkować po kije :D

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-30, 09:32   

CzasemCoChyce napisał/a:
Może jak Ci pobiera to hanger idzie Ci delikatnie w góre, ryba poczuje opór na cieżarku i wypluwa.

Przeważnie tak się dzieje, to standardowy mechanizm brania karpiowego(wypluwanie) :idea:

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-06-30, 09:36   

Fikus, Problem może tkwić w konstrukcji przyponu i prezentacji przynęty. Podaj materiał przyponu, jaka jest dł. przyponu, długość włosa, wielkość przynęty, wtedy można będzie z większym prawdopodobieństwem gdybać nad problemem ;)

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-30, 09:43   

AndrzejN. napisał/a:
CzasemCoChyce napisał/a:

Przeważnie tak się dzieje, to standardowy mechanizm brania karpiowego(wypluwanie) :idea:

Oczywiście - celem chyba każdego karpiarza jest to, żeby uniemożliwić skuteczne wyplucie.

Dlatego też dywaguje o długości włosa, pozycjonerze, haczyku etc.

daniels 
Daniel Solowski

Wysłany: 2017-07-03, 17:59   

Żeby coś pomóc to wstaw zdjęcie Twojego zestawu, wraz z przyponem. W innym przypadku jest to wróżenie z fusów. ;)
Aaa... Jeżeli łowimy na zestawy samozacinające nie zacinamy !!!. Ryba się zacina sama :idea: Ale potrzebny do tego odpowiedni zestaw i ostre haki.

JackHerer 

Wysłany: 2017-07-12, 19:59   

Wygląda mi to na źle skonstruowany zestaw... Co masz na włosie? Kulki czy co? Podaj średnice kulki i w jakiej odległości jest od haka?

Odpowiedz do tematu