Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
uciekająca wędka
Autor Wiadomość
KilaN 

Wysłany: 2017-06-12, 18:15   uciekająca wędka

Witam.
Dziś zaliczyłem swój pierwszt trip po wędkę do wody. Wyciągałem kroczka moze z pół kilo wagi i tylko usłyszałem świst i plusk. Odwróciłem wzrok w stronę drugiej wędki i oto zobaczyłem jak coś holuje moją wędkę.

Ściągnąłem kroczka zaciętego i właziłem do wody... ryby nie wyciągnałem, bo poszła w pływające konary,a ja poddałem się po kilku obtarciach. zerwałem zestaw i jak niepyszny wróciłem mokry na brzeg.

Mieliście podobne przeżycia ?

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-06-12, 18:19   

KilaN, nie :) Bo zawsze trzeba mieć dobrze ustawiony hamulec lub włączyć wolny bieg, żeby takie zdarzenia nie miały miejsca. Ja mam w zwyczaju zawsze po wywózce i napięciu żyłki sprawdzenie czy hamulec jest dobrze ustawiony i czy sygnalizator jest włączony bo raz zapomniałem i teraz o tym pamiętam :)

Zabol 
Melchior P.

Wysłany: 2017-06-12, 18:24   

Tak :D Odjazd na jedną wędkę i spinka, po czym zwijałem zestaw i mając go metr od brzegu odjechał drugi kij... Ryba wjechała w zaczep i bawiąc się z nim usłyszałem, że pierwsza wędka jakby sie obsunęła, rzut okiem leży spokojnie jak ją zostawiłem więc dalej bawię się z zaczepem ponieważ karp już uciekł i nagle jebitne CHLUST :) Wędki nie ma :) 5 metrów od brzegu ją złapałem i stojąc w mule powyżej kostek hol kilkukilogramowego karpia. Podałem wędkę i podbierak kumplowi po czym mnie też musieli wyciągać z wody,bo nie umiałem się wydostać z tego mułu :mrgreen:

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-06-12, 19:11   

Nie.

clarkson 
Paweł N

Wysłany: 2017-06-12, 19:59   

Co za dziwne przypadki.. Zrób wszystko jak należy i będzie cacy.. :D :D

creatav 
creatav

Wysłany: 2017-06-12, 20:21   

Tak to jest jak ruda pójdzie za mocno w żyły hehe a później w głowę hehe

greagfh

Wysłany: 2017-06-12, 20:26   

2 lata temu jak znosiłem wszystko do auta które stało około 20-30 metrów od wędek miałem branie karpia 12 kg, zobaczyłem tylko jak wędka spada na ziemię (mimo tego że włączony był wolny bieg, ale widocznie za bardzo przykręcony) nie wiem czy sam Usain Bolt miałby wtedy ze mna szansę :lol: Wędka została złapana w ostatniej chwili, a karp wyholowany :)

Odpowiedz do tematu