Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Karpiówka do 250zł
Autor Wiadomość
woody_alen 

Wysłany: 2017-06-11, 18:45   Karpiówka do 250zł

Witam potrzebuje karpiówki do 250zł. Obecnie posiadam 2x mikado Golden bay feeder 3,6.
Kupiłem feedery bo myślałem ze będę na nie łowił też nad rzeką. Niestety jak się okazało był to nietrafiony pomysł bo w krzaczorach nicnie zastąpi teleskopówki 2.60. Więc feedrki służą mi tylko do wędkarstwa karpiowego na stawie. Ogólnie są spoko ale chce je zmienić na wędki typowo bo nie jestem w stanie nimi daleko rzucić. Interesuje mnie wędka którą będę w stanie daleko rzucić na stawie. Ogólnie plan jest taki że na jedno mikado mam kupca a drugiego zostawię na połów bez czujki na stawie na ryby typu płoć, kleń itp. I do tego chce kupić 2 karpiówki. Jako ze mieszkam na zadupiu więc kupno w sklepie stacjonarnym odpada. Czemu pisze o mikado bo ten model dobzre mi leży i szukam czegoś podobnego tylko 3.90 i typowej karpiówki nie feedera.
Będę łowił z brzegu z rodpoda z czujkami.
wędki muszą wejść dop pokrowca 160cm

Myślę nad:
Daiwa black window
Mikado Sensual Carp
Anaconda Power Carp (ale nie wiem czy jest sens tyle bulić za wędkę skoro to mikado jest wygodne moim zdaniem i ciągłem na nie karpie 15kg wiec wytzrymałość też ok)

P.S. wolałbym coś z korkowymi raczkami ale to nie wymóg
P.S. tak w ogóle to witam i pozdrawiam wszystkich na forum :)

Senzuks 
Senzuks

Wysłany: 2017-06-11, 19:29   Re: Karpiówka do 250zł

woody_alen napisał/a:
Witam potrzebuje karpiówki do 250zł. Obecnie posiadam 2x mikado Golden bay feeder 3,6.
Kupiłem feedery bo myślałem ze będę na nie łowił też nad rzeką. Niestety jak się okazało był to nietrafiony pomysł bo w krzaczorach nicnie zastąpi teleskopówki 2.60. Więc feedrki służą mi tylko do wędkarstwa karpiowego na stawie. Ogólnie są spoko ale chce je zmienić na wędki typowo bo nie jestem w stanie nimi daleko rzucić. Interesuje mnie wędka którą będę w stanie daleko rzucić na stawie. Ogólnie plan jest taki że na jedno mikado mam kupca a drugiego zostawię na połów bez czujki na stawie na ryby typu płoć, kleń itp. I do tego chce kupić 2 karpiówki. Jako ze mieszkam na zadupiu więc kupno w sklepie stacjonarnym odpada. Czemu pisze o mikado bo ten model dobzre mi leży i szukam czegoś podobnego tylko 3.90 i typowej karpiówki nie feedera.
Będę łowił z brzegu z rodpoda z czujkami.

Myślę nad:
Daiwa black window
Mikado Sensual Carp
Anaconda Power Carp (ale nie wiem czy jest sens tyle bulić za wędkę skoro to mikado jest wygodne moim zdaniem i ciągłem na nie karpie 15kg wiec wytrzymałość też ok)

P.S. wolałbym coś z korkowymi raczkami ale to nie wymóg
P.S. tak w ogóle to witam i pozdrawiam wszystkich na forum :)

Osobiście polecam Ci Daiwa Black Widow 3,9 3,5 lbs/wyrzut 120gr/, Ja posiadam dwa takie kije i do wyrzutu są idealne. Blank pracuje bardzo ładnie przy rybie. W tej cenie spokojnie zakupisz sobie 2 szt.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-11, 19:46   

@Senzuks
a brać 2 składową czy 3. A co sądzisz o wersji 3,6. Pytam bo 3.6 kosztuje 177 a 3.9 270 :shock: Nie wiem czemu taka różnica jest...

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2017-06-11, 19:57   

Anaconda base

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-06-11, 20:26   

Również polecam Anaconde Base. Miałem 2 sezony i jak za tą cene to nie było się do czego przyczepić. Rzucało się dobrze a przy holu pracowała, nie był to "kij od szczotki" :) Dobry semiparabolik za niewielkie pieniądze.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-11, 23:16   

A i tak teraz patrze i ma pokrowiec na 160 a wędki muszą się do niego zmieścić więc w gre wchodzą tylko zestawy 3 częściowe

Co myślicie o tej:
http://allegro.pl/daiwa-w...ars_rule_id=201
jest za 270 a anaconda w 3 składach za 330. I teraz nie wiem co robić bo na 2 wędkach to będzie 120zł różnicy. Warto dopłacić? Na razie bardziej skłaniam się ku daiwie bo i tak juz przekraczam zamierzony budżet. A na ryby czasem jest tak że mam czas jechać raptem z 5 razy w roku ;( W sensie na staw na karpia bo nad rzeką jestem częściej.

leon 
Robert

Wysłany: 2017-06-12, 09:18   

Skoro wędki muszą wejść do pokrowca 160cm to pozostaje tylko 3-skład. W Askari masz Anaconda Base za 250zł. Zobacz też Prologic C1 XG. http://allegro.pl/wedka-p...6849931258.html

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-06-12, 09:58   

leon napisał/a:
Skoro wędki muszą wejść do pokrowca 160cm to pozostaje tylko 3-skład. W Askari masz Anaconda Base za 250zł.

W temacie o tych wędkach użytkownicy narzekali na przelotkę umieszczoną zbyt blisko kołowrotka co trochę przeszkadzało w rzutach. W wersji dwu składowej nie ma tego problemu.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-06-12, 10:08   

Dołożysz 50 zł i możesz śmiało brać tą wędkę Delphin Etna Cork (50 zł za 2 kije:))
Posiadam wersję 390 cm, nie jest to kij typowo rzutowy ale znosi duże obciążenia, rzucam nim z pva ciężarkami 80-90g. Bez pva to ciężarki 100-120g. Kijek pięknie wykonany, przyciąga uwagę, doskonała praca przy holu, parabola. Jeśli nie potrzebujesz ekstremalnych odległości a chcesz się cieszyć ładną wędeczką oraz mieć przyjemność z holu to polecam właśnie Etnę. U mnie leci z nią już 3 sezon:)
Dodatkowo jak widać na zdjęciach nie ma tutaj problemu ze zbyt nisko osadzoną pierwszą przelotką gdyż jest ona tutaj umiejscowiona na 2 składzie. W wersji z korkiem 1 przelotka ma 50mm, u mnie 40mm ale i tak dobrze się tym rzuca:)

Senzuks 
Senzuks

Wysłany: 2017-06-12, 14:08   Karpiówka do 250zł

woody_alen napisał/a:
@Senzuks
a brać 2 składową czy 3. A co sądzisz o wersji 3,6. Pytam bo 3.6 kosztuje 177 a 3.9 270 :shock: Nie wiem czemu taka różnica jest...

Co do faktu 2 czy 3 składowych to problem sam się rozwiązał z uwagi iż masz pokrowiec 160 cm i dwu składowe nie wchodzą w rachubę. Pozostała cześć pytania to wszystko zależy od Twojego budżetu i jak daleko chcesz rzucać, z jakim ciężarem.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 15:04   

A więc tak łowie na zestaw: rurka antysplątaniowa, koszyczek z zanętą zanęta no i podpięty na agrafce przepon karpiowy z kulką. Jak chichrałem dalej rzucić to zamiast koszyczka dopinałem do rurki ciężarki 45- 60g Najdalej leciało na ciężarku 50g takim opływowym. Lubie te rurki antysplataniowe z agrafkami bo można szybko modyfikować zestaw.

Ogólnie chodzi mi o to żeby rzucić ta karpiówką na zestawie z koszyczkiem dalej niż tym fiderem co teraz mam. Wędkuje na wróblowej i Ujeździe jeśli komuś to coś mówi. I tram bardziej doświadczeni wędkarze powiedzieli mi, że za blisko rzucam a pasuje przyjemniej na środek stawu. A żeby to osiągnąć muszę mieć typową karpiówkę. Plus mam kupca na 1 fider, drugi bym sobie zostawił żeby np. w dzień cobie łowić 1 karpiówka na rodpodzie z kulką + fider na podpórce z jakimś robakiem, na inne rybki. A w nocy 2 karpiówki na rodpodzie.
Ogólnie plan był taki żeby za 1k zł kupić 2 kije jeden młynek i czujki. Ale stwierdziłem że chyba lepiej pomału a konkretniejszy sprzęt dla tego chyba na razie kupię 1 karpiówkę + czujki. A za jakiś czas 2 z kołowrotkiem.
Teraz zastawiam się nad:
Anaconda Base
Delphin Etna Cork
Prologic C1 XG
Anaconda Power Carp

No bo black widow nie ma w 3 składach, a przynajmniej ja nie potrafię znaleźć.

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-06-12, 15:45   

Apropo rurek antysplątaniowych, tych plastikowych poczytaj sobie ten tekst Rurka

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 15:58   

@Rumcojs
Ja te rurki tak trochę po swojemu stosuje. Mianowicie obcinam je tak że rurka jest prosta i ma max 2-3cm długości. Najbardziej mi w niej chodzi o łatwą możliwość zmiany ciężarków, koszyczków.

Ale wróćmy do tematu wędek. Bo słabo się i jak bym miał sam wybierać to chyba rzut monetą by rozsądził :D Dlatego polegam na waszej opinii :)

Szczepson 
Szczepan Gola

Wysłany: 2017-06-12, 18:36   

A ja od siebie zaproponuje Mad defender 2.
Posiadam w 3 składzie 3lb 12ft czyli ok 3.6.
Wędki fajnie wygladaja. Nie mają korka ale sa estetyczne.
Co do pracy, absolubnie pośrednia. Nie sa to kije do rzutu(choć potrafią rzucić), ani Alivio ze stajni shimano.
Przy rybie ladnie się gną i zapas maja spory.
Do rzutów widziałbym 3.25lb w wersji uk, ma wieksze przelotki i nic nie kombinować.
W 250 powinienies się zmieścić, ewentualnie dorzucić na flaszke...

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 19:03   

A z tej czwórki co brać?
Anaconda Base
Delphin Etna Cork
Prologic C1 XG
Anaconda Power Carp

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-12, 19:43   

woody_alen, ja od tamtego sezonu łowie na wędki Anaconda Base 3skł. 12tf. 2,75-3.00lbs. I bardzo chwalę sobie te kijki. Jak dla mnie to nie szukam nic lepszego. Bardzo dobrze leżą mi w ręku.
Kupiłem 3skł.ze względu na dł.transportową.

http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=1006
http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=12216
http://forum-karpiowe.pl/...t=4704&start=80
http://forum-karpiowe.pl/viewtopic.php?t=4126

Mam nadzieję, że podlinkowane tematy pomogą Ci w wyborze wędek.
Ostatnio zmieniony przez tomekja123 2017-06-12, 21:13, w całości zmieniany 5 razy  

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 20:41   

tomekja123, najbardziej się właśnie skłaniam ku tej anacondzie base bo i cena mi pasuje i opinie są ok. Mam tylko jedno pytanie czy w zestawie 3 częściowym ta pierwsza przelotka nie przeszkadza?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-12, 20:58   

woody_alen, dla mnie osobiście nie.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 21:18   

tomekja123, czyli te anacondy + monstery sygnalizator możesz polecić.
I tak pewnie kupie.

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-12, 21:20   

woody_alen, Tak. Sam używam takiego zestawu. 109C + Anaconda Base, 12ft.3skł.2,75-3.00lbs. 3,6m.
Ostatnio zmieniony przez tomekja123 2017-06-12, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-12, 21:41   

tomekja123, spoko to są te 3.9m tak??

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-12, 21:58   

woody_alen, 3,6m. 12ft.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-13, 12:22   

tomekja123, ale ta 3.9 też będzie ok?

tomekja123 
Tomek Łukjaniuk

Wysłany: 2017-06-13, 14:42   

woody_alen, W tym momencie się nie wypowiem. Nie używałem wędek o dł.3.90m.

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-13, 14:46   

tomekja123, ale decyzja już zapadała w sumie :) więc sam za jakiś czas się wypowiem.

Pitte 
Piotr Gackowski

Wysłany: 2017-06-22, 20:14   

Rumcojs napisał/a:
Dołożysz 50 zł i możesz śmiało brać tą wędkę Delphin Etna Cork (50 zł za 2 kije:))
Posiadam wersję 390 cm, nie jest to kij typowo rzutowy ale znosi duże obciążenia, rzucam nim z pva ciężarkami 80-90g. Bez pva to ciężarki 100-120g. Kijek pięknie wykonany, przyciąga uwagę, doskonała praca przy holu, parabola. Jeśli nie potrzebujesz ekstremalnych odległości a chcesz się cieszyć ładną wędeczką oraz mieć przyjemność z holu to polecam właśnie Etnę. U mnie leci z nią już 3 sezon:)
Dodatkowo jak widać na zdjęciach nie ma tutaj problemu ze zbyt nisko osadzoną pierwszą przelotką gdyż jest ona tutaj umiejscowiona na 2 składzie. W wersji z korkiem 1 przelotka ma 50mm, u mnie 40mm ale i tak dobrze się tym rzuca:)

Hej! odgrzewam temat. Czy polecisz by kupić ten kijek, Delphina, tak w ciemno? Bardzo mi się spodobały te kijki, są ładnie wykonane, no i mają korkowe wykończenie dolnika, co bardzo lubię.
Ja akurat szukam typowo do rzutów na średnie dystanse, niestety koniecznie 3-skład ze względu na transport, a te Etny też mają wersje 3-składowe...niestety w trójmieście nigdzie nie ma gdzie obejrzeć więc będę kupował "w ciemno" a nie chcę kupić czegoś, co tylko w szafie będzie zalegało...

PS. sorry za wpis tutaj jeśli gdzie indziej powinien się znaleźć ten post...:-)

Rumcojs 
Łukasz Kućka

Wysłany: 2017-06-23, 11:06   

Polecę, na średnie odległości spokojnie kijek ogarnie. Ładnie wykonany, piękna praca przy holu. Będziesz zadowolony. Trochę tych kijaszków sprzedano już, ludzie zadowoleni. Ja też je użytkuję, nie mam wersji w korku ale to ten sam blank. Mój kolega z którym wędkuję miał wersję cork:)

mario1971 

Wysłany: 2017-06-25, 20:36   

Delphin Armada polecam super kije mialy byc etna ale te mi lepiej lezaly :)

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-27, 21:12   

Witam, jeszcze nie kupiłem. Trochę mi się pozmieniało trochę bo kołowrotki typowo Karpiowe nie wejdą mi do pokrowca plus znajomy ma fajny pokrowiec na 2 składy do sprzedania w niskiej cenie (opchane swój to dołożę ze 20 zł :D ). Plus pożyczy mi duże kołowrotki karpiowe puki sa,m nie kupie konkretnych więc budrzet się powiększył. Do tego ekipa z którą jeżdżę nęci łódką zanętową, ale wiadomo nie zawsze będę z nimi więc dalej szukam kijów rzutowych. Ogólnie mam trochę mętlik w głowie bo wystarczyły jedna nocka z wywózką i karpie po 8-12kg (te moje fiderki mikado ledwo dały radę :D ) więc sam w zimnie planuje zrobić własną łydkę.
Duża jest różnica we holowaniu ryby wędką rzutową a zwykłą?
Co myślicie o Prologic C2 Natura FC ?

woody_alen 

Wysłany: 2017-06-30, 14:36   

NO i wszystko się pozmieniało wybór padł na 2x Prologic C2 Natura tech 2-składowe

Michał82 
Michał Jaroszewicz

Wysłany: 2017-07-02, 06:03   

Zanim kupisz te wędki to w pierwszej kolejności kup słownik języka polskiego i naucz się pisać poprawnie, bo tych wypocin wyżej nie da się czytać....

woody_alen 

Wysłany: 2017-07-03, 07:45   

Michał82 napisał/a:
Zanim kupisz te wędki to w pierwszej kolejności kup słownik języka polskiego i naucz się pisać poprawnie, bo tych wypocin wyżej nie da się czytać....

Szkoda mi hajsu :lol: A kije już kupiłem :lol: 2x Prologic C2 Natura tech 2-składowe, trafiły mi się nowe po 370 to wziąłem. Teraz muszę pokrowiec jakiś ogarnąć.
Zresztą masz opcje ignoruj :lol: :mrgreen:

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-07, 10:50   

Panowie jakbyście mieli wybierać miedzy Prologic a Anaconda to byście która polecili? Bo chce kupić kołowrotek foxa eos 10000 i do tego wędkę i najlepiej żeby zamknąć się w około 500zl

woody_alen 

Wysłany: 2017-09-08, 16:33   

Dawid Jegierski,
Nie mam pojęcia jak Anaconda ale jeśli pytasz o Prologic C2 to są naprawdę tylko że już nie ma promocji i 13ft są po ~400zł

Dawid Jegierski 
jagger14

Wysłany: 2017-09-08, 17:44   

woody_alen, chodziło mi o andzie base i o Prologic c1 lub c1 xg

Buli 
Tomek

Wysłany: 2017-09-15, 17:39   

Dawid Jegierski napisał/a:
woody_alen, chodziło mi o andzie base i o Prologic c1 lub c1 xg

Teraz masz w dobrej cenie prologic c1 tutaj :)

Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu