Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Klips czy ciężarek centryczny?
Autor Wiadomość
ElU

Wysłany: 2017-06-10, 13:27   Klips czy ciężarek centryczny?

Witam, koledzy możecie mi powiedzieć kiedy należy używać ciężarków centrycznych a kiedy ciężarków na klipsie? Jak się to ma do odległości rzutów plątania zestawu itd?

creatav 
creatav

Wysłany: 2017-06-10, 14:34   

Ciężarków centrycznych używam przeważnie do rzucania(chyba że używam zestawu helikopterowego) do tego plecionka w otulinie lub fluorocarbon i gra gitara. Ciężarków na klipsie używam raczej do wywózki z miękkim przyponem.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-11, 13:14   

Dodam.. jak nie masz zielska w łowisku to po co Ci tracić ciężarek przy braniu a czasem nawet jak po prostu wyrywasz z dna ciężarek i się wypina bo masz słabe klipsy, bez sensu, zaśmiecasz dno ołowiem, ciężarki nie drogie są, fakt.. ale strać 10 i masz już 50-70 pln zostawione w wodzie, to wole wydać tyle na zanętę itd... Dla mnie używanie klipsów wiąże się jedynie z łowiskami z masą podwodnego zielska.. które przy holu się wiesza na ciężarku.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-06-11, 22:42   

Do wywózki klips i kamień najczęściej a do dalekich rzutów wiadomo co :) Centryki używam ale min 145g i do wywózki.

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-12, 01:58   

klimek napisał/a:
Do wywózki klips i kamień najczęściej a do dalekich rzutów wiadomo co :) Centryki używam ale min 145g i do wywózki.

No niech rzuci ciężarkiem 140 gram wędką 3 lbs..... poleci cięzarek i pół wędki, moim zdaniem do każdej wędki trzeba dobrać odpowiedni ciężar każda jest inna..oczywiście mówie o wędkach ze średniej niskiej półki, bo emblemami miałem okazje rzucać to 100 gram nie czuć.. i leci i leci i leci.. a na zestawie helikopterowym to Bałtyk by przerzucił i szweda przechadzjącego się po plaży w środek czoła trafil hehe

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-06-12, 10:59   

JackHerer, napisałem że 145g centryków używam do wywózki. Zresztą kolega nic nie wspominał o wędkach :)

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-14, 02:38   

klimek napisał/a:
JackHerer, napisałem że 145g centryków używam do wywózki. Zresztą kolega nic nie wspominał o wędkach :)

To "i" do wywózki można różnie interpretować.. hehe

Odpowiedz do tematu