Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Natural Baits vs. Carp Gravity
Autor Wiadomość
uki80 
C&R

Wysłany: 2017-06-05, 12:25   Natural Baits vs. Carp Gravity

3 lata temu kupiłem popki z natural Baits o smaku róży. W tym roku dopiero mi się skończyły. Do ostatniej kulki zapach był wyraźny nawet bez polewania dipem a kulka miekka i bez pęknięć. Do tej pory na ta kulkę mam swoje Pb amura i Pb karpia. W tym roku kupiłem te same kulki (nazwa firmy uległa zmianie na gravity carp ale właściciel ten sam) i z żalem musze stwierdzić, że straszne dziadostwo. Prawie wcale nie pachną, są jakieś wyblakłe i do tego stopnia twarde że złamałem wkrętkę mocując kulkę. Bardzo się rozczarowałem bo jak do tej pory to był mój numer 1. Teraz mam obawy kupując produkty tej firmy i zastanawiam się nad Poszukaniem tego zapachu u konkurencji. Czy ktoś z was miał już takie doświadczenia z produktami Pawła Sz?

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2017-06-05, 12:41   

Myślisz, że karpiom robi różnice czy popek jest twardy czy miękki skoro przekonują się o tym dopiero jak już mają zestaw w pysku ? Co do zapachu - nie popadajmy w paranoje - ochotka w mule nic nie pachnie a karp ją z tego mułu wygrzebie - więc moim zdaniem karpie spokojnie znajdzie Twoim zdaniem mniej pachnącą kulkę.

uki80 
C&R

Wysłany: 2017-06-05, 12:50   

No spoko, rozumiem twoje zdanie, tylko skąd ta różnica w tym samym produkcie praktycznie tej samej firmy? Gorsze mixy, mniej atraktorow czy jakaś stara partia kulek? Średnio mi się uśmiecha łamać wkrętki przy zakładaniu kulasa bo wtedy cały przypon od nowa trzeba motać. A do tego wolałbym jednak mieć kulkę o jakimś zapachu niż bezwonną. Jakoś pewniej sie czuje wtedy. Poza tym teraz nie wiem jak się to będzie miało do innych produktów tej firmy w przyszłości.

Czarnyy 
Radosław Romanowski

Wysłany: 2017-06-05, 12:59   

Uważam, że z tym pytaniem powinieneś udać się bezpośrednio do źródła. Co do różnic w danych seriach tych samych produktów to niestety są, były i będą i nie da się tego wyeliminować.

uki80 
C&R

Wysłany: 2017-06-05, 13:07   

No chyba różnice powinny być na + bo wydaje mi się ze każda firma udoskonala swoje produkty a w tym przypadku jest odwrotnie. No ale załóżmy, że jakies przestarzałe pudełeczko mi się trafiło. Wychodzi na to, że przed zakupem trzeba każde opakowanie odkręcić, powąchać i dotknąć nawet jeśli mamy takie samo juz w swoich gratach na stanie.

klimek 
Artur Bożyk

Wysłany: 2017-06-05, 13:19   

uki80, badania udowodniły że kulki mniej aromatyzowane są bardziej selektywne niż te których zapach czuć przez opakowanie więc może masz okazję do pobicia kolejnego PB. Chyba ze wolisz naciągnąć jednej nocy np. 10 ryb po 2kg niż tą jedną 20kg. Jeżeli kulki dobierasz do swoich przyponów może zmień podejście i wykonaj przypon do kulki :) twarde kulki mają chyba więcej zalet niż miękkie kulki. Odpowiadając wreszcie na twoje pytanie, jeszcze się chyba nie zdarzyło żeby ktoś miał 100% powtarzalności a to że każda firma udoskonala swoje produkty może akurat w twoim przypadku masz tą doskonalszą wersję.

uki80 
C&R

Wysłany: 2017-06-05, 15:03   

Widzę, że różne są podejścia co do aromatu i twardości kulek. Ok, każdy ma swój ulubiony typ. Jednak na starszy model czyli natural baits wyniki były natomiast na nowy jakoś nie. Wydaje mi się, że te kulki które obecnie mam czyli CG są stare, wykonane z syfu albo źle przechowywane. Dodam też, że mają pęknięcia co świadczy o marnej jakości. A czy coś się uwiesi na to, to zobaczymy niebawem.

Odpowiedz do tematu