Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Shimano Alivio
Autor Wiadomość
Wiewiór 

Wysłany: 2017-06-02, 14:57   Shimano Alivio

Witam posiada ktoś z was wędkę Shimano Alivio 3 lbs i jak spisuje się przy większych sztukach takich pod 20 kg da radę . Jeśli ktoś ma to prośil bym o filmik . Pozdro

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-03, 00:37   

Każda da rade z typowo karpiowych.. tylko trzeba umieć.. i mieć farta, skoro pytasz o tą wędkę to uważam że jest to model typowy dla początkujących.. poczytaj, na forum w uj tego jest.. poszukaj.. opinie przeczytaj.. 20 kg.. hehe ahahahaaa.... :) z tego co wiem to za miekka trochę do dalekich rzutów.. połamania na tej dwudziestce..:)

CzasemCoChyce 

Wysłany: 2017-06-05, 09:52   

Idź w Czarną Wdowę 3.0lbs w dwuskłądzie.

To wędzisko wiele wybacza - wiem coś o tym. Sam je bardzo dobrze poznałem i często na trudniejszej wodzie sobie nimi pomagam.
Wbrew powszechnej opinii uważam, że te kijki są naprawdę przyjazne wędkującemu.

Pozdrawiam.

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-06-05, 11:07   

Odniosę się tylko do alivio serii cx. 3.60 metra 2 skład 3.0 lb: Dramatyczna klucha, nawet moja żona nie chciała ich używać...a nie jest zbytnio wymagająca. Kij totalnie bez sensu, nawet dla początkujących.

Co do DBW to jakoś ich nigdy nie ceniłem bo wolałem anaconde base, ale sporo moich kolegów miało te kije i sobie chwaliło.

Pozdrawiam

JackHerer 

Wysłany: 2017-06-05, 11:14   

Jak już pomagamy w wyborze to polecam Prologic C1 3,5 lbs... Mocne wędzisko i fajna akcja szczytowa przy holu przechodząca w półparabolik, spory zapas mocy a jednocześnie nie kij od szczotki.., posiadam od ok 3 sezonów i polecam.. I cena też fajna.. Polecam również Daiwe Phantom.. rzut na 120 metrów nie jest problemem dla tego kijka ale nie wiem czy są jeszcze w sklepach..

Shogun 
C&R

Wysłany: 2017-06-06, 08:50   

Phantoma 3.5lbs 390cm ja mam w piwnicy jako zapas ale mogę dać na wymiankę za jakieś 3cz. wędzisko.

Co do Prologic C1 jak kolega wyżej wspomniał, fajny kij. Używam od 2 sezonów i kij daje radę, u mnie ani nie zatrzeszczał przy 50kg sumie :twisted:

Senzuks 
Senzuks

Wysłany: 2017-06-06, 14:23   Shimano Alivio

Osobiście posiadam Schimano Aliwio i Black Widow 3,5 lbs 2 składowy. Z tych dwóch kijaszków polecam czarną wdowę, a w szczególności jak jestem nad wodą, gdzie tylko można rzucić. Zakładam ciężar 110 gram i pełny zamach. Raz próbowałem 120 gram i też się nic nie stało. Bez jakiegokolwiek wysiłku rzucasz powyżej 100 m.

Odpowiedz do tematu