Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
DAIWA EMBLEM BR 25A vs Shimano Medium Baitrunner XT-A LC
Autor Wiadomość
coboss 

Wysłany: 2017-04-28, 12:49   DAIWA EMBLEM BR 25A vs Shimano Medium Baitrunner XT-A LC

Witam.
Panowie a może i Panie :) mam problem z wyborem sprzętu dla siebie.
Największy z tych problemów to taki, że nie mogę w swoim regionie znaleźć tego modelu Daiwa aby chwycić w ręce.

Noszę się z zamiarem zakupu nowego konkretnego zestawu karpiowego po blisko 10 latach, narobiło się tego sprzętu, że szok. Więc ruszyłem w wędrówkę po sklepach w nadziei, że będzie w czym wybierać.
Otóż nic się nie zmieniło przez te wszystkie lata, chcesz mieć dobry sprzęt jest Daiwa i Shimano! Reszta jest gdzieś tam półkę niżej i możecie sobie mówić co chcecie :)

Nie lubię też tego trendu na wielkie betoniarki, po diabła komuś kilometr żyłki na blisko kilogramowym kręciole :roll:

Chciałbym Was spytać jak wygląda sprawa tych młynków, czy praca ich jest identyczna, a może jakieś aspekty pracy tytułowych kręciołów przeważają na jego korzyść?
Jakieś aspekty mam na myśli... wszystkie :mrgreen:
Wolny bieg, hamulce, praca przy zwijaniu, przy holu, jakość wykonania, trwałość, awaryjność ogólnie każdy szczegółowy i rzetelny opis będzie super ;)
I tak, potrafię się wczuć w "osobiste doznania", więc śmiało.
PS. Otóż nie jestem człowiekiem, który akceptuje troling więc proszę kierować się zasadą "nie masz nic do powiedzenia to się nie wypowiadaj!"
Pozdrawiam serdecznie :)

sorek90 
Michał Soszyński

Wysłany: 2017-04-28, 14:03   

coboss, Nie wypowiem się na temat sprzętu, ale na temat wielkość kołowrotka. Uważam, że lepiej mieć duży zapas żyłki, zwłaszcza jak łowisz z wywózki. Jak zerwiesz 100m żyłki, albo musisz odciąć dużą część a masz na szpuli 400-500m to nic się nie stanie, możesz łowić dalej a nie wracać do domu :) Jak masz dużą szpulę to łatwiej zwijać zestaw, bo kołowrotek zwija więcej żyłki za jednym obrotem i nie trzeba tyle kręcić. A waga chyba nie ma aż takiego znaczenia bo to nie spinning, wędka i tak leży na podpórkach. Pozdrawiam :)

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-04-28, 14:12   

Tak jak sorek90 pisze ...zresztą sam to już na własnej skórze doświadczyłem jak w środku sezonu poszło w kosz 150m żyłki z mojej ultegry.

coboss 

Wysłany: 2017-04-28, 15:15   

Panowie, jak mnie stać na bączki za 700-800zł plus kije połowy tej wartości to raczej od żyłek nie zbiednieje mając kilka zestawów :)
I nie uważam aby waga nie miała znaczenia, cały zestaw waży mniej jak sam kręcił w wersji BIG, ja wolę się skupić na zabawie i prowadzeniu ryby, pozwolić jej na odjazdy jak ma jeszcze siły, zabieram ją jak już definitywnie stwierdzi, że się nie chce bawić.
Nie jestem zwolennikiem wielkich kręciołów, 4 metrowych tyczek po 5lb i zawodów kto szybciej grubasa ściągnie do brzegu, reaguje tylko gdy ucieka w pułapki lub w czyjeś zestawy a do tego nie potrzeba armaty, tylko trochę umiejętności aby rybka na smyczy się słuchała :)

A co prędkości zwijania, różnica jest raptem ok 10cm na obrocie :) więc to żaden argument.

Wracając do tematu to nadal chciałbym usłyszeć jaka jest różnica pomiędzy Daiwa a Shimano w tych modelach. Najbardziej liczę na to, że ktoś miał w ręku model oba te kręciąły. Lub chociaż Daiwe

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-04-28, 15:21   

10cm to jest dla Ciebie raptem?:)

Ok.nie ważne, bierz shimano będziesz zadowolony z pracy i wykonania.

coboss 

Wysłany: 2017-05-10, 13:12   

Już podjąłem decyzję co do 2 kołowrotków na 2 podstawowe wędki.
Będą to Shimano w wersji Ci4+ w UK są do dostania za ok 950zł z wysyłką, nie wiem o co chodzi polskim sklepom z cenami :shock: o ile podstawowy model opłaci się kupić w PL ze względu na gwarancję (ok 100zł różnicy) to co do wersji Ci4+ to już jest bandycyzm i zwykłe złodziejstwo :x najtańszego mediuma XTR-A LC Ci4+ znalazłem za 1350zł a regularna cena to ok 1500zł

Na 3 wędzisko (traktowane jako dodatkowe) zapewne założę podstawowy model XT-A LC ale tutaj temat nadal jest otwarty co do Daiwa.

Wędziska jakie mam to 2x Shimano XS1 12ft 3.0lb oraz 1x Shimano Velocity także 12ft 3.0lb

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2017-05-10, 13:35   

coboss napisał/a:
Będą to Shimano w wersji Ci4+ w UK są do dostania za ok 950zł z wysyłką,

850zł/szt+ wysyłka 150zł , Medium w tej samej cenie.
Kod:
http://www.ericsangling.co.uk/index.php/shimano-big-baitrunner-ci4-xtr-a-lc.html

shivan 
NIE

Wysłany: 2017-05-10, 13:45   

Cholera 0_o ,Ta cena boli;/

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2017-05-10, 15:12   

shivan napisał/a:
Cholera 0_o ,Ta cena boli;/

Dobre ceny, patrzac na karton ktory od nich dostalem to albo pomijaja dystrybutora w UK i biora bezposrednio z Malezji albo to oni sa dystrybutorem.
Maja tez mnostwo deali na gdzie np. kij+mlynek sprzedaja z rabatem czasem 50% albo wiecej.

coboss 

Wysłany: 2017-05-10, 15:36   

Yucao napisał/a:
coboss napisał/a:
Będą to Shimano w wersji Ci4+ w UK są do dostania za ok 950zł z wysyłką,

850zł/szt+ wysyłka 150zł , Medium w tej samej cenie.
Kod:
http://www.ericsangling.co.uk/index.php/shimano-big-baitrunner-ci4-xtr-a-lc.html

Dzięki :)

Rozumiem, że sklep sprawdzony tak?

Oczywiście karta gwarancyjna uznawana tylko w UK?

Yucao
Tomasz Krawczyk

Wysłany: 2017-05-10, 17:13   

Ja tam bralem, obsluga super( z czystym sumieniem powiem ze nigdzie w polsce nie spotkalem tak dobrej), to chyba jeden z najwiekszych sklepow w uk a dodatkowo to chyba wlasciciele firmy sticky baits, wysylka bardzo szybka.
Gwarancja sie nie interesowalem, dostalem tylko ich "fakture".

Odpowiedz do tematu