Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Trudne łowisko, jaki zestaw?
Autor Wiadomość
Fikus 

Wysłany: 2017-03-07, 10:59   Trudne łowisko, jaki zestaw?

Witam serdecznie wszystkich kolegów karpiarzy. Mam taki problem a mianowicie łowię nad jeziorem,gdzie jest porośnięte grążelem. Można wyczyścić jedynie pasy na zestawy. Głębokość do 1.5m. Warstwa mułu około metra. Łowię z rzutu w odległości 50m. Stosowałem zestaw helikopterowy ale przy amurach średnio mi się tam sprawdza. Na przelotowy mam zdecydowanie większe efekty lecz problem ze względu na długie przypony około 50cm zestaw plącze się wraz z przyponem jest na to jakaś rada? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2017-03-07, 11:33   

Wystarczy odrobina dobrych chęci i chwila czasu przed monitorem, żeby sobie przeczytać na forum kilka tematów, i będziesz Pan zadowolony ;) np. tutaj

Fikus 

Wysłany: 2017-03-07, 11:53   

Dziękuje,ale już czytałem ten temat:) U mnie muł jest jak zupa nie da się po nim chodzić bo zapadam się. Przy rzutach długim przyponem przypon plącze się o ciężarek przy zestawie przelotowym który najlepiej mi się sprawdza. Może spróbuje na przypon plecionki w otulinie z dwóch stron od strony krętlika zabezpieczając gumową rurką antysplątaniową,gdzieś wyczytałem że podobny paten używał kiedyś pan Janek Zawada.

AndrzejN. 
Andrzej Najberg

Wysłany: 2017-03-07, 11:55   

Fikus, Po pierwsze, należało by się przywitać i przedstawić w odpowiednim temacie na Forum. Po drugie to co podpowiedział Jan. Po trzecie, ja bym spróbował zestawem Chod-Rig, z powodzeniem łowiłem tym sposobem amury ;)

Fikus 

Wysłany: 2017-03-07, 13:32   

Przepraszam za te błędy, nazywam się Patryk. A czy myślicie,że skrócenie przyponu do 25cm z zastosowaniem plecionki w otulinie i chrupek kukurydziany na haczyku mógłby rozwiązać ten problem?

jony 
Jan Zaprawa

Wysłany: 2017-03-07, 14:01   

Moim zdaniem lepsze byłoby zastosowanie kulek/przynęt pływających, tak aby część przyponu była ponad mułem. Można by też coś pokombinować na zasadzie łowienia na zig riga.

Fikus 

Wysłany: 2017-03-07, 14:11   

Dzięki za rady doświadczonych kolegów.

Odpowiedz do tematu