Wędkarstwo karpiowe Strona Główna Wędkarstwo karpiowe
Miejsce na wymianę poglądów pomiędzy karpiarzami. Znajdziesz tu zarówno dyskusje na temat sprzętu karpiowego, metod i technik połowu karpia, opinie na wszelkie tematy oraz mnóstwo innych porad. Dołącz do dyskusji z nami i dowiedz się więcej!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Łowisko EKO FARMA ŻELECHÓW (dawne Eldorado)
Autor Wiadomość
Przemo 
Przemysław Piątek

Wysłany: 2012-07-27, 21:33   Łowisko EKO FARMA ŻELECHÓW (dawne Eldorado)

Po tym filmie widać że łowisko zaczyna odzyskiwać swoją dawną markę. :)

Ostatnio zmieniony przez Przemo 2012-07-27, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  

Baca1911 
Szymon Bartków

Wysłany: 2012-07-27, 21:43   

No ciekawie sie zapowiada :D

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-07-27, 23:53   

Żałuję teraz, że nie mieszkam bliżej Lublina :mrgreen:
Bardzo fajnie przygotowane stanowiska i sama woda wygląda pięknie ;D
Trzeba będzie się kiedyś wybrać.

Alinoe 
Rafał Panas

Wysłany: 2012-07-28, 08:01   

Czytając regulamin, można stwierdzić, że to nie jest łowisko dla karpiarzy:
" §2
Łowisko przyjmuje wędkarzy od świtu do zmierzchu. Nie ma możliwości wędkowania nocnego."

a ten punkt wzbudził tylko szeroki uśmiech na twarzy:
" §13
Wyklucza się stosowanie zanęt i przynęt z konserwantami. Polecamy zanęty i przynęty firmy TRAPER dostępne na naszym łowisku."

Taka komercja na urlop z rodzinką, ale trzeba przyznać, że "woda" bardzo ciekawa.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-28, 08:05   

Alinoe, bo nigdy nie było. :!: Co świadczyło nawet o miejscach do rozbicia obozowiska.

Michoł 
Michał Turoń

Wysłany: 2012-07-28, 11:00   

Można wędkować w nocy trzeba tylko dobrze zagadać z właścicielem. A do torby z przynętami nikt Ci się nie patrzy.

Pozdrawiam
michoł

Ralph_Fridge 
Marcin Kołodziejczyk

Wysłany: 2012-07-28, 15:03   

Uśmiech na twarzy pojawia się słysząc, że stanowisk jest aż.. szcześć. Jak się wszyscy rzucą to terminy najbliższe jak na najlepszych łowiskach świata, na 3 lata to przodu. Jaka jest cena za wędkowanie bo nigdzie znaleźć nie mogę. Średnio mi ta strona działa.

Michoł 
Michał Turoń

Wysłany: 2012-07-28, 16:10   

Przez tydzień doba 100pln przez weekend doba 150 pln

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-07-28, 17:55   

Trzeba będzie pooglądać kwartalnik DVD KARP 11.
Zobaczymy jak to łowisko wypadnie.

mefisto
[Usunięty]

Wysłany: 2012-07-28, 20:13   

SHAFT napisał/a:
Trzeba będzie pooglądać kwartalnik DVD KARP 11.
Zobaczymy jak to łowisko wypadnie.

Oglądaj i koniecznie daj znać. Jak będziesz miał wiedzę to poinformuj mnie, czy te opłaty są ze śniadaniem i noclegiem w apartamencie ?
Ps.
Dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez mefisto 2012-07-28, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  

MM1977 
Marcin Miętus

Wysłany: 2012-07-28, 21:29   

Witam wszystkich,
Właśnie wróciłem z dobowej zasiadki. Siedzieliśmy we trzech na tak zwanym "cyplu karpiowym". Jak już wiecie zaszło tam wiele zmian, więc może zacznę od początku.
Jeśli chodzi o rezerwacje stanowisk proponuję przynajmniej jak na razie rezerwację zrobić min. tydzień wcześniej. Jeśli chcemy posiedzieć dobę, dwie lub więcej do komfortowego biwakowania polecam rezerwować tylko i wyłącznie cyple.
Cypel nr 1 - najbliżej kąpieliska - w upalne dni, no sami wiecie :(
Cypel nr 2 i 3 - są ok
Cypel karpiowy - chyba najbardziej uwielbiany przez Karpiarzy.
Cypel - stanowisko domek - dostęp tylko łódką. Na samym cypli znajduje się mały drewniany domek - moim skromnym zdaniem jest ok.
Palety pływające (cześć umocowana na stałe :) - nie występuje efekt kołysania - brak możliwości postawienia namiotu - chyba, że u góry skarpy, a to wiąże się z pokonywaniem wielu schodków. Szczególnie w nocy mega wyzwanie :) .

Cennik - mam nadzieje, że dobrze to zrozumiałem, ale pytałem kilka razy.
Łowienie od pon. do czwartku 6.00 - 20.00 - 35pln. Dobowe (i tu nie ma żadnych problemów z łowieniem w nocy - 70 pln.
Piątek - niedziela - 6.00 - 20.00 - 50pln - doba 100 pln :x
Ale - mam nadzieje, że to dobrze wyjaśnię - można wynająć cały cypel i na pewno chodzi tu o weekend (nie dopytałem jak to wygląda w tygodniu) za 300 pln doba. Zbieramy ekipę :) i na cyplu może być np. 6 osób wędkujących, czyli koszt dla jednego wędkującego 50 pln., chociaż przyznam szczerze, że np. na cyplu karpiowym moim zdaniem max. 4 łowiących. Przy większej ilości robi się tłok. W tej opcji wyjątek stanowi cypel z domkiem ponieważ koszt całego cypla wynosi 200pln.
Co do samych cypli (1, 2, 3 i karpiowy) podzielone są na dwa stanowiska. Jako "samotny" karpiarz usiąść można na jednym stanowisku (np. weekend - płacisz wtedy 100 pln za dobę), ale z tym ryzykiem, że obok Ciebie mogą zasiąść obce osoby i np. balować do białego rana. Mnie osobiście taka opcja się bardzo nie podoba :P .
Cyple i palety są od siebie oddalone co sprzyja komfortowi łowienia. Cyple zostały na początku sezony powiększone. Niestety ilość nieubitego żwiru (odnoszę się do cypla karpiowego) i zapadających się w nim nóg trochę denerwuje. Również szpilki do namiotu nie trzymają go za pewnie, ale myślę, że z czasem ten problem będzie znikał.
Jest możliwość wynajmu łódki - 30 pln doba.

Co do naszej samej zasiadki:

piątek - pomiędzy 16.00-17.00 pojawiamy się na łowisku - rozładunek aut, odstawienie samochodu na parking (od tego roku nie można parkować samochodów przy stanowiskach) i powrót na łowisko. Podczas powrotu widać piękne ławice karpi poruszających się po łowisku. Rozstawienie sprzętu nęcenie i pierwsze brania:
- po godzinie łowię karpia ok 1,5 kg (nawet go nie ważę - wraca do wody)
- po kolejnej godzinie kolega łowi 11,90kg - szybka sesja i do wody
- ja doławiam 5,80kg - sesja i woda
- kolega kolejna ładna sztuka 10,80kg
Około 24.00 mam branie, ale niestety spinka. Do godziny 9.00 rano nic się nie dzieje. Po 9.00 łowię karpia 4,80kg, a po godzinie kolega doławia 7 kg. Ta ryba jest naszą ostatnią złowioną podczas zasiadki. O pogodzie nie wspomnę - gorąc niemiłosierny.

Wyjazd uznaję za udany i jeśli potwierdzą się słowa osób opiekujących się łowiskiem Eko Farma ma szansę wrócić do świetności łowiska Eldorado.

Jedna rzecz na którą jeszcze chciałem zwrócić uwagę - ktoś w hotelu organizował jakieś urodziny. Do 3.00 nad ranem karaoke, tańce i wycie do księżyca roznosząca się po całym łowisku. Kto tego nie lubi będzie miał problem, ale to już Wasz wybór, gdzie i kiedy będziecie łowić :P
Pozdrawiam M&M
Ostatnio zmieniony przez MM1977 2012-07-28, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

SHAFT 
Sebastian Socha

Wysłany: 2012-07-28, 21:29   

Ten numer wyjdzie pewnie za miesiąc albo coś koło tego ;/

Raczej nie, piszą, że możesz sobie zamówić śniadanie w restauracji i oni ci je przyniosą na stanowisko ze "stoliczkiem dla twojej wygody" 'D

EKO FARMA Żelechów
Ostatnio zmieniony przez SHAFT 2012-07-28, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  

cris 

Wysłany: 2012-07-29, 21:07   

Nie pozostaje nic innego jak powrócić na dawne "Eldorado":)))

Ktoś szykuje zasiadeczkę na sierpień??

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2012-07-30, 14:43   

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy te okazy w ich galerii to "świeże" ryby, a nie okazy pamiętające dawne czasy ? Zapis w Regulaminie o łowieniu tylko na 2 wędki jest aktualny ?

Pozdrawiam - Marek !
Ostatnio zmieniony przez marec-ki 2012-07-30, 14:44, w całości zmieniany 1 raz  

Michoł 
Michał Turoń

Wysłany: 2012-07-30, 15:08   

Zdjęcia są raczej aktualne pamiętam dokładnie zdjęcia ze starej strony. A co regulaminu to maksymalnie możesz łowić na 2 wędki.

Pozdrawiam
Michoł

MM1977 
Marcin Miętus

Wysłany: 2012-07-30, 18:20   

Cześć, zdjęcia z galerii od 4 do 15 są moim zdaniem na 100% z tego roku. Pozdr.

hiper

Wysłany: 2012-09-27, 10:00   

Witam wszystkich - (mój pierwszy post na forum)
Jestem początkującym karpiarzem więc przygodę z miśkami zacząłem od komercji zresztą nie wiem gdzie połapać blisko Lublina na zbiornikach PZW

odnośnie EKO Farmy byliśmy w 4 na dobową zasiadkę 23.06.12
oto moje wyniki :
1fotka - 10kg kolejny
kolejny lekko ponad 6
trafił się jeszcze mniejszy 2kg

amadeusz12_98
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-13, 08:18   

Witam. Był w tym roku ktoś?

dagonww

Wysłany: 2013-07-22, 14:00   

Byliśmy na 1 dobę na cyplu karpiowym z 17 na 18 lipca.
10kg
11kg
6kg
+ kilka dużych leszczy (nie zdarzały się wcześniej)
i standardowo 2 kg karasie :)

Niestety kilka przetartych żyłek przy holu. Gdyby nie to byłoby piknie. Brań było 3x więcej niż wyciągniętych ryb.
Jakiś sposób na te przetarcia ?? Może parę metrów fluorocarbonu ?
W każdym bądź razie infrastruktura i przygotowanie stanowisk o wiele lepsze niż za poprzedniego właściciela. Ryba brała, a mała ilość wyciągniętych.... no cóż pewnie umiejętności.
Polecam

PS. Ceny też spadły - 55 PLN za dobę z nocką

Michoł 
Michał Turoń

Wysłany: 2013-07-22, 14:36   

dagonww napisał/a:

Tego fluo to trzeba bardzo dużo około 20m bo tych górek tam jest mnóstwo.
Dobry sposób który kumpel tam stosuje z powodzeniem to zakłada na żyłkę piłkę do pingponga i blokuje ją zwykłym stoperem wtedy żyłka idzie po powierzchni i nie natrafia na górki :D

jerzj 

Wysłany: 2013-07-22, 15:11   

Michoł napisał/a:
dagonww napisał/a:

Tego fluo to trzeba bardzo dużo około 20m bo tych górek tam jest mnóstwo.
Dobry sposób który kumpel tam stosuje z powodzeniem to zakłada na żyłkę piłkę do pingponga i blokuje ją zwykłym stoperem wtedy żyłka idzie po powierzchni i nie natrafia na górki :D

Ciekawy patent z tą piłką... ale chyba podczas holu karp wciągnie żyłkę, prawda? :D
Poza tym odcinek który (przynajmniej mnie) się przecierał, to ten blisko ciężarka, a tego już nie podniesiesz. Póki co, żyłkę przeciąłem tylko 2 razy (Gardern Surecast 0,40mm)

marec-ki 
Marek Przewodowski

Wysłany: 2013-07-22, 15:34   

A ja się tak zastanawiam ... na FB jest konkurs gdzie można wygrać darmowe roczne karnety na to łowisko. Trzy losowania w tygodniu. Czy przy tej ilości rozdanych za free karnetów im się to opłaca i czy w 2014 roku będzie gdzie wędkę wcisnąć ? Już teraz od chłopaków słyszałem, że ciężko z rezerwacjami....

Pozdrawiam - Marek !

jerzj 

Wysłany: 2013-07-23, 08:21   

Podejrzewam, że zaraz to się skończy. Niemniej zasady korzystania z karnetu nie są jasne, a zasady na łowisku też czasami są dziwne - gdy chcą Ci kogoś dodatkowo wrzucić na cypel a Ty rezerwowałeś dla 2 karpiarzy.

kynio-k1

Wysłany: 2013-07-23, 14:22   

jerzj napisał/a:
Podejrzewam, że zaraz to się skończy. Niemniej zasady korzystania z karnetu nie są jasne, a zasady na łowisku też czasami są dziwne - gdy chcą Ci kogoś dodatkowo wrzucić na cypel a Ty rezerwowałeś dla 2 karpiarzy.

Płaciłeś za cały cypel czy za miejsce na cyplu ?

jerzj 

Wysłany: 2013-07-23, 17:03   

kynio-k1 napisał/a:
jerzj napisał/a:

Płaciliśmy za 2 miejsca na cyplu nr 1. Tam się nie zmieści wiecej osób, gdy na cyplu 2 tez ktoś jest.

kynio-k1

Wysłany: 2013-07-23, 21:36   

jerzj napisał/a:
kynio-k1 napisał/a:
jerzj napisał/a:

Płaciliśmy za 2 miejsca na cyplu nr 1. Tam się nie zmieści wiecej osób, gdy na cyplu 2 tez ktoś jest.

Wiec zasady są proste i zrozumiałe, albo płacisz za cały cypel i siedzisz sam albo za miejsce na cyplu, ale wtedy jest mozliwosc że ktoś się dosiądzie do Ciebie

arczi.72 
Artur Bieńkowski

Wysłany: 2013-08-24, 12:45   

Mam zarezerwowany cypel karpiowy na dwie doby.
Może ktoś z Was mi poradzi gdzie mniej więcej położyć zestawy ?
Jakie są najskuteczniejsze ?

Nie oczekuję namiaru gps oczywiście ;)
Nie chcę stracić pół dnia na sondowanie dna markerem :evil:

Każda rada mile widziana.

Co do cen, to doba kosztuje 55zł osoba.

arturzgutka 
ARTUR ZGUTKA

Wysłany: 2013-09-18, 20:47   

Witam byliśmy z kumplem na 2 doby 2tygodnie temu na cyplu 2
Byliśmy tam po raz pierwszy, i łowiliśmy tylko z rzutu :)
efekty: w sumie 15 ryb (3 amury, reszta karpie z czego 7szt 10+)
łowisko zrobiło na Nas piorunujące wrażenie :) ale dużo większe wrażenie sprawiło na nas waleczność Karpi!!!
już planujemy kolejne zasiadki :)

CosmitCarpTeam 

Wysłany: 2014-01-01, 20:44   

NO było pięknie na avatarze mam misia z tej zasiadki , oprócz tego że Artur połamał mi wspólnie i w porozumieniu z amurem podbierak i jeszcze 10 minut go holowałem:)

Speedy81 

Wysłany: 2014-04-14, 18:42   

Jak wygląda w rzeczywistości punkt regulaminu mówiący o konieczności pozostawienia w rybaczówce dokumentu z peselem? Zostawialiście fizycznie dowód/prawko na dobę, trzy...?

kynio-k1

Wysłany: 2014-04-14, 19:52   

Speedy81 napisał/a:
Jak wygląda w rzeczywistości punkt regulaminu mówiący o konieczności pozostawienia w rybaczówce dokumentu z peselem? Zostawialiście fizycznie dowód/prawko na dobę, trzy...?

Hej
Nigdy nikt nie wołał na nas żadnych dokumentów , pierwsze słyszę o takiej praktyce

jerzj 

Wysłany: 2014-04-15, 08:50   

Ja też nigdy nie zostawiałem dokumentu, ale być może zastrzegają sobie takie prawo, jeśli ktoś budzi podejrzenia swoim wyglądem ;)

Karwi 
Paweł Karwat

Wysłany: 2014-04-15, 11:51   

W świetle prawa to nie mogą przetrzymywać Twojego dokumentu.
4. Opcja SZUKAJ.
5. Imie i nazwisko w profilu.

Speedy81 

Wysłany: 2014-04-16, 10:12   

Karwi napisał/a:
W świetle prawa to nie mogą przetrzymywać Twojego dokumentu.

Pytałem z poniższych powodów i zgadzam się z Twoim " w świetle prawa (ogólnego oraz zdrowego rozsądku)", tyle, że jest to prywatna nieruchomość i prawo ustala tam właściciel. Jeśli komuś nie pasują zasady to nie musi tam być. Na swoją nieruchomość też możesz wpuszczać tylko osoby z paszportem polsatu, różową peruką i czarno-białym zdjęciem-> kto nie ma nie wchodzi i żadne prawo ogólne tego nie wyegzekwuje.
§3
Każdy wędkujący zobowiązany jest do pozostawienia na Rybaczówce na czas wędkowania dokumentu zawierającego nr PESEL
§18
Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu oraz cennika.
Dzięki za odpowiedzi jak to jest w rzeczywistości.
jerzj napisał/a:
Ja też nigdy nie zostawiałem dokumentu, ale być może zastrzegają sobie takie prawo, jeśli ktoś budzi podejrzenia swoim wyglądem ;)

Nie potrzebnie leciałem głowę na zero... pewnie będę musiał zostawić i co 2h trzepanie namiotu. :mrgreen:

kynio-k1

Wysłany: 2014-05-03, 13:27   

Był ktoś w tym sezonie , jaki jest aktualny cennik łowiska ?

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2014-05-03, 13:36   

kynio-k1, cennik pozostał ten sam. Będę z kolegą od poniedziałku do czwartku na stanowisku numer 2. Z nowych rzeczy jest prąd, bodajże na stanowiskach 1 i 2, płatne 20zł/doba od stanowiska.

kynio-k1

Wysłany: 2014-05-03, 13:43   

Dzięki , słyszałem ze podnieśli znacznie ceny , a na stronie niema o tym żadnej informacji

karus179 
Karol Grzesik

Wysłany: 2014-05-03, 14:04   

Podnieśli do 100 zł za dobę .

CARP TEAM OPATÓW​

kynio-k1

Wysłany: 2014-05-03, 14:05   

karus179 napisał/a:
Podnieśli do 100 zł za dobę .

Cena cypli pozostała bez zmian ?

jando007 
Jan Domagała

Wysłany: 2014-05-03, 18:27   

Dzwoniłem na łowisko i w tygodniu cena 60/doba a cyple bez zmian. Przy cenie 100/doba to zdecydowanie lepiej na Gosławice pojechać.

Odpowiedz do tematu